Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

...Привет,дами!...Написах отговор,но не знам къде изчезна....,та започвам пак..:)....Въпросният ден бях излязла по магазините и в един си харесах 2 блузки...В момента,в който реших да премина в съседния отсек,продавач-консултанта ме спря и ми каза,че не мога да ги внеса преди да съм ги пробвала и платила...На учудването и въпроса ми,ако си харесам нещо от вторият щанд,пак ли аджеба ще трябва да се събличам,той ми отговори простичко:"ми да"...В началото го приех на шега/тъй като и 2-та щанда бяха в един магазин и една каса/...,но не би!...След секунди вече усетих адреналина ми на мах и понеже знам какви поразии мога да спретна в това си състояние,просто се обърнах,закачих блузките на местото им и си излязох...:)...Та,картите са показали Жреца/продавач-консултанта/ и мен-жената с парите:)/кралица пентакли/,разделени от нелепата ситуация,при която всеки сам си "завърза" положението...Или както Мона писа,като се има предвид,че 8-ца меч е по-малката сестра на Справедливостта,всеки си получи заслуженото-той празна каса...,а аз-празен гардероб/това последното дано не го прочете някоя моя позната :3d_146: /...И Мег и Диана са почувствали ситуацията,но Димитрина си е направо в 10-ката..."да отвърнеш на ината с инат"... :3d_076:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ей, браво, ама наистина са много хубави тези тренировки; или поне за мен са много полезни  :thumbsup2:

И точно такива по-прости и изчистени ситуации ... Че иначе като започнем - Какви са отношенията? примерно, брей, ми то отношения, обикновено са цяла картина, не един щрих ... 

Линк към коментар
Share on other sites

...Съгласна съм,Ди...:)...И продължавайки да мисля над тази подредба,за да я разчопля още,си мисля,че и този жрец може да ми казва,че това е лицето,което ако бях показала нямаше да се стигне до 8-ца меч,а примерно 6ж и щях да съм с покупка...още повече,че след квинтесенцията на тези карти се получава 4-ка,което ме препраща към Господаря,което ми говори,че прекалено на сериозно съм взела нещата...,но то си ми е профизкривяване май...имайки предвид,че имам магазин вече 17 год и ми е ясно колко  трудно  се работи с клиенти,но гъвкавост си е нужна определено...От друга страна младежа не беше виновен,защото той сигурно изпълнява нечии наложени правила...,но това е положението-той ме запозна с тях и ми беше насреща... :3d_146: ... 

Линк към коментар
Share on other sites

Ето няколко задачки-закачки :) и от мен:

 

1. Как сме се справили с определена дейност? - 7 чаши, 8 жезли, Магът

 

2. С. ще ни платят ли за определена работа до края на този месец? - Светът, Дяволът, 8 жезли

 

3. Ще пътуваме ли в неделя до Н.? - Рицар камъни, Рицар жезли, Рицар чаши и защото много се ококорих на трите рицаря, добавих още една карта накрая, оказа се 6 жезли.

 

4. Ще се срещнем ли в неделя с К.? - Светът, Паж камъни, Луната (+Силата)

 

5. Какво да очаквам от евентуални бизнес-отношения с г-н Б. до 6 месеца? - 8 мечове, Жрецът, 2 мечове

 

Ох, тя последната комбинация в същност не може да се види скоро, но нищо, де, кажете си мнението по всички :)

 

И още нещо - въпросите не са свързани.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте момичета.

 

Диана :

1- сякаш фантазиите  ,идеите не са спирали да работят за вас. Може да е имало  леки колебания,но магът предполага добър ход и изход .

2-не.   може би се лъжа по дявола или по света.

За света имам усещане от мои тегления,не говоря за твоите карти , в мои питания касаещи печалба,вземане на  суми, никога не е бил категорично 100% изплащане,някъде на половина,липсва  пълнотата.Аха на финала да си,и си  с бронзов медал . за осем жезли,предполагам че веднага ще потърсите  отговора ''защо " от С.

3-странни карти, надявам се ще пътуваш ... мястото  може би е екзотично,нестандартно...каквото и да е дано е приятно да е.

4-тук пак не...освен този свят, силата за мен е двусмислена,и интересното е че е  допълнителна на луната...разчитам на пажа камъни,че е вест от този човек(по вечерно време)

5-интелигентни и делови отсрочки...

 

*е престраших се

лека вечер  Дами

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Мег, защо се притесняваш, в тази тема просто се учим, тренираме. На мен ми е много приятно да ви чета, защото така се обогатявам с вашите впечатления от картите.

Нека и други се включат, а аз ще пиша в неделя вечер, тъкмо и вече ще е ясно какво е станало в неделя ;)

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Хубава и усмихната неделя,момичета!...Снощи погледнах комбинациите на Диана,но бях толкова уморена,чеее...Е,днес нямам такава причина и да се пробвам:

1.    7ч    8ж   маг   ...мисля,че някой в началото е тръгнал да върши нещата много "на представи си"...и прибързано и въпреки,че магът е на последно място,според мен дейността не е била успешна...или поне е била далеч от очакваното

2     светът  дявол  8ж   ...ами мисля,че ще платят,но не в рамките на този срок и  нещата ще са подплатени с много нерви и притеснения....Сигурно не работите от скоро с тези хора,но за мен лично тези "С" бих ги зачеркнала от листата на клиентите ми за напред...,макар да гледам ,че сте зависими от тях и то сериозно...

3.     риц.пентакли   риц.жезли   риц чаши   +6ж   ми тук,освен,че виждам цяла войска/+6ж даже/...:),нищо друго не ми идва на ум...Според мен няма как да не пътувате с толкова много рицари...:)...

4.     светът   паж пентакли   луна /+сила/....Ами тук мисля,че залагате много на тази среща,но този младеж е доста пресметлив и обмисля нещата си ,като оставя нещо като "скрит коз" за себе си...не слага всичките карти на масата...,а и с тази комбинация като финал...луна,подплатена от сила...за тази комбинация Мона беше писала,че е слаба и тук ентусиазма на силата се разбива в яодводните камъни на луната и няма нищо наяве...С една дума и аз мисля,че не...

5.     8меч   жрец   2меч...Мисля,че положението сега е "завързано",но в течение на времето може да се оправи...6мес е доста голям период и мисля,че 2м го потвърждава...като заявява,че времето още не е дошло...

       Чакам с нетърпение да дадеш обратната връзка...на мен лично ми е трудничко доста да тълкувам толкова комбинации наведнъж... :3d_159: ...,но няма друг начин...Лошо е,че няма кой да ни посъветва,но това е положението...

Линк към коментар
Share on other sites

...Току-що прегледах отново комбинациите ,Ди...и конкретно:  Светът  Паж п  Луна/+сила/...Помислих си дали този паж не си ти и наистина срещата с К да е очакване за нещо ново/по Света и Пажа/...,но да се окаже нещо с много въпросителни и в последствие да се размие плана ти точно заради тези неясноти?...Пажа е заклещен м/у доста силни аркана и не ми се вижда,че ще издържи... :hmmmmm: ,но разбира се ти ще пишеш каква е е истината...

Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер на всички!

Готова съм да докладвам по задачите :)

1. Как сме се справили с определена дейност? - 7 чаши, 8 жезли, Магът

Истината е, че беше нова дейност за нас, за която отдавна си мечтаехме да упражняваме; и докато все някак не успявахме да се сдобием с поръчка за такова нещо, то в рамките на много кратко време, се сдобихме не с една, а с две, които също за много кратко време проектирахме и изпълнихме, малко на магия, но се справихме добре, всичко е Ок, клиентите са доволни, ние - също.

 

2. С. ще ни платят ли за определена работа до края на този месец? - Светът, Дяволът, 8 жезли

Не ни платиха. Иначе да, работим от около 6 месеца за тези клиенти; плащат си, но не редовно, в смисъл не на време, общо взето все в този дух - аз ахааа да се изправя на нокти, дали ще преведат парите въобще и те хоп, взели, че ги превели. Светът не знам защо е тук. Може би защото С. са голяма фирма, с дейност на много места. Или защото благодарение на работата за тях действително си подпомогнахме финасовото положение, тъкмо когато имахме нужда от още оборотни средства. С тези 8 жезли и аз като вас очаквам да ги платят бързичко, НО след зададения във въпроса срок (заради Дявола). Ще докладвам отново след няколко дни ;)

 

3. Ще пътуваме ли в неделя до Н.? - Рицар камъни, Рицар жезли, Рицар чаши и защото много се ококорих на трите рицаря, добавих още една карта накрая, оказа се 6 жезли.

Мда, браво, а аз защо така затъпях и не свързах Рицарите с активност, действие, движение, в случая пътуване :3d_104: Пътувахме, да, току що се прибрахме благополучно. Пътуването беше планирано по-рано със стопанска/пратическа цел (може би това е Р. Камъни?), по време на пътуването осъществихме още една цел, по идея на познат, доброжелателен към нас мъж, пътуването беше приятно и успешно като цяло.

 

4. Ще се срещнем ли в неделя с К.? - Светът, Паж камъни, Луната (+Силата)

Да, срещнахме се, въпреки това комбинацията за мен си остава неразгадаема. Да, човекът може би е подходящ да бъде показан от Паж жезли :hmmmmm: Друго не мога да "вържа" по комбинацията, ако искате, питайте за други подробности, които според вас се описват от тази комбинация.

 

5. Какво да очаквам от евентуални бизнес-отношения с г-н Б. до 6 месеца? - 8 мечове, Жрецът, 2 мечове

Тук за мен също има много незивестни (и в действителността, и в комбинацията). Ако г-н Б. е жрецът ... хм, не знам, има едно напълно благоприятно  и едно напълно неблагоприятно тълкуване на тази комбинация. Е, то ще стане ясно, де, живот и здраве, пак ще пишем и ще давам обратна връзка.

 

Много хубаво се получава така, всеки от вас "напипва" определени детайли, които аз не виждам в картите и това е много полезно за мен. Давайте и вие комбинации, за разни по-простички неща, дето или им знаете развръзката в действителност, или скоро ще се разбере, за да продължим с тренировките :v:

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Eeee,първата комбинация не знам защо така съм я разтълкувала...въпреки,че на 2-ра позиция е 8 ж ,аз съм я тълкувала за 8 м...нямам идея защо,след като дори съм го написала вярно?!?...Както и да е,избляла съм някъде...:)...Но за  4-та и сега като я гледам,отново не мога да я вържа със ситуацията...особено ролята на Луната...?!...Иначе приемам,че Светът с пажа е гарантирал срещата...,но каква е ролята на Луната тук...ще продължавам да мисля...

Линк към коментар
Share on other sites

май сме се хванали за тази комбинация

4. Ще се срещнем ли в неделя с К.? - Светът, Паж камъни, Луната (+Силата)... особено аз, понеже не бях съвсем точна.

мисля си че тук остават скрити впечатленията , не са показани , в смисъла на разгърнати, било е пестеливо всичко...

твърде големи очаквания ли е имало, и от кой, от Диана или от К?

грешни изводи ,от неточни очаквания?

сякаш нещо се е разминава, като предаване на живо, на лице е  гаф,плюс  това и слушалката не действа, водещия  отреагирва ..

...или просто срещата е била толкова чакана , че на края е трябвало да се  пооспокои заряда... както и да е...няма да мога да  кажа точно какво искат да покажат картите...но според мен намекват за намерения,очаквания,сблъсък,поява,шум,нужда,пищност  и то на ниво-мисли

 

за мен подвеждаща карта,не разбрана си остава светът...от там вероятно и грешното тълкуване на комбинацията...

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси Мег, да, права си, този Свят нещо не ми е ясен; май ще се наложи да прегледам отново комбинации и ситуации, свързани с него.

И на мен не ми дава мира тази комбинация, такъв семпъл въпрос, без някакви условия, без някаква предистория (с човека не се познавахме) ... Защо например цъфнаха 2 (два!) големи аркана?!? Иначе подробностите около ситуацията са следните - с този човек ни свърза общ познат, уговорихме среща, отидохме и се срещнахме; бяхме препоръчани от познатия за определена работа и човекът на срещата дори реши да ни възложи работата. Каква е ролята на Луната, каква на Света - тъмна Индия. Дали Луната примерно не указва, че срещата е с непознат човек :hmmmmm: Ами Светът?

Да, възможно е, да е имало големи очаквания, и от едната, и от другата страна, които са се оказали погрешни (и двамата се изненадахме от външния си вид, възрастта и т.н.), но струва ми се изненадата беше по-скоро приятна, включително се оказахме с близки интереси ... Странно наистина ...

Линк към коментар
Share on other sites

аааа!!! Може големите аркани да предшестват големи събития между страните. Може да се предполага наистина срещи,контакти,пътувания,търсене на отговори,упоритост,талант(конфликт е изключен,но  ще го впиша) и това всичко  на високо ниво,като високи карти,големи аркани.

междуличностни интереси и срещи.

 

първите впечатления понякога са много важни,едно добро впечатление , трябва да  се запази,мисля  че луната и силата  са именно това време на пред в което светът остава такъв като в първите усещания...

Линк към коментар
Share on other sites

Защо например цъфнаха 2 (два!) големи аркана?!?

 

Големите Аркани показват по-скоро състояния, отколкото събития.

Линк към коментар
Share on other sites

...Да,и аз като се размислих стигнах до извода,че паж пентакли е сигурността на присъствието на Ди на срещата,а Светът и Луната са състоянието и...Затова им се чудя още...,но като се има предвид,че Луната е нещо скрито и неясно...,може пък да показва и възникналата въпросителна дали срещата ще се състои...или не...,тоест несигурността на същата...  :hmmmmm:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Вчера трябаше да се състои една делова среща, но нито се състоя, нито ми се обадиха да кажат,че я отлагат.

Попитах картите:

1. Защо не се състоя?

 

Страшния съд, Жрецът и Любовниците

 

Много любовни ми идват тези карти, за отговор на такъв делови въпрос..

Вие какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Вчера трябаше да се състои една делова среща, но нито се състоя, нито ми се обадиха да кажат,че я отлагат.

Попитах картите:

1. Защо не се състоя?

 

Страшния съд, Жрецът и Любовниците

 

Много любовни ми идват тези карти, за отговор на такъв делови въпрос..

Вие какво мислите?

Хм, на мен защо ми се струва, че е добре да гледам картите в обратен ред.

Чудя се, дали тези, с които е трябвало да се срещнете, не са имали и друг вариант за делова среща по същите въпроси, имам предвид с други хора и да са предпочели в последния момент да се срещнат с тях, а не с вас. Обаче според мен ще се обадят отново и все пак ще се срещнете (кога, не мога да кажа, не съм се изучила още по отношение на времето :) )

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета и вече порастнали "момичета". 

Първо въпроса, който е зададен е крайно некоректен. Таро няма как да "разкаже" в картинки причините защо не са се обадили. 

Второ комбинацията е тотално проективна, няма никакъв смисъл да се тълкува. И причините за това са едностранното гледане върху нещата. 

Таро няма как да влезе в ролята на "обслужваща" система на хората и техните несгоди!!! Това е добре да се разбере. Не  е проблемът в поредността, проблемът е в цялата комбинация от карти. Очевадно е, че комбинацията е проективна, и просто няма смисъл да се тълкува . Факти.

Друг факт е, че Таро е канал с информация, няма как човек да има достъп до него, да влезе в тази директива, ако не се научи да бъде обективен, да излиза от себе си и да задава правилните въпроси. Да се научи да формулира и да мисли обективно.

Линк към коментар
Share on other sites

за времето , как да го уловим в картите,и кое е условието по което може да съдим че има  ''посочен период в изтеглените карти"

 

за карта  влюбени- ако ще търсим бъдещо развитие в нея,извън така поставения въпрос ''защо не ми се обадиха....?'' - тя в такъв случай дава шанса да срещне двете страни. може би е трябвало да се изтеглят и карти с насока ще се срещнем ли, и от там някоя карта да наведе на идея  кога?

 често интуитивно,вътрешения ми глас ще каже време,срок, но не бих могла  да го аргументирам,ясно  от къде точно иде видяното ми...навярно се дължи на слаба практика,четено-незапомнено,неусвоено,незатвърдено...Според мен трябва да избягваме и еднотипни питания(особедно забием ли се в чувствата,трудно излизаме от  значения за тях това по мое усещане, за мен лично говоря)

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Добро утро,момичета...с пожелание за страхотен петък!...Аз лично,когато и трите карти ми се отворят големи аркана задавам допълнителен въпрос,за да "приземя" ситуацията...иначе не ми се получава...поне не на този етап...Така,ето едни комбинацийки със задна дата:

Как ще се представи М днес на интервюто?:  1.Крал ж   2.Рицар ч   3.3чаши

Ще работи ли М в тази фирма? :                       1.Крал ч   2.Умереност   3.Справедливост

Линк към коментар
Share on other sites

 

Защо например цъфнаха 2 (два!) големи аркана?!?

 

Големите Аркани показват по-скоро състояния, отколкото събития.

 

Ммммм, добре, ще поразсъждавам в такава насока. А може ли да поясниш, ти как си ги усетила нещата за конкретната комбинация?

 

... :)...Добро утро,момичета...с пожелание за страхотен петък!...Аз лично,когато и трите карти ми се отворят големи аркана задавам допълнителен въпрос,за да "приземя" ситуацията...иначе не ми се получава...поне не на този етап...Така,ето едни комбинацийки със задна дата:

Как ще се представи М днес на интервюто?:  1.Крал ж   2.Рицар ч   3.3чаши

Ще работи ли М в тази фирма? :                       1.Крал ч   2.Умереност   3.Справедливост

Ах, чудесно, имаме си домашно! Обаче тази вечер съм много зациклила - правих един проект, бързах, предадох в 17.30ч. и сега не съм в кондиция, ама никак. Утре вечер на свежа глава ще пиша!

Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер, дами! Как сте, отпразнувахте ли Деня на студентите :)

Сега, поразмислих по комбинациите на Сес.

Според мен на първия въпрос отговорът е - Чудесно, успешно, най-малкото защото тройка чаши е една много позитивна карта за мен. Дворцовите карти се чудя какво изобразяват ... най-простото предположение е, че първият е изпитващия, а вторият - самия М.; иначе рицар чаши, така подаващ сякаш чаша на някого, също тълкувам като успех (наздравица) или покана, предложение ...

 

На втория въпрос обаче, защо така съм малко скептична (напълно нелогично, защото очевидно въпросите са свързани, става въпрос за едно и също нещо и като имам предвид първите карти и респ. тълкуване)?! Не ми харесва тази Умереност. Не ми харесва и Краля. Защо се появява Крал Чаши, този Крал ми се струва много по-хлъзгав и склонен на нечестна постъпка, лицемерие, за разлика от Краля на Жезлите.

Изобщо моите наблюдения (може и да се погрешни) са, че Умереността се появява на въпроси, на които Таро не иска да отговори. Справедливостта също често казва, че ще се случи това, което трябва да се случи, но не дава насоки какво именно е това "трябва".

Затова се върнах на първия въпрос и за него имам и друго тълкувание - доброжелателен познат (Крал ж.) е дал информация на М. за това интервю (Рицар ч.) и М. е благодарен/на и се радва за предоставената възможност (3 чаши), т.е може би и първата комбинацията не дава отговор на зададения въпрос, а описва събитията около него.

 

Ще чакам с интерес обратната връзка!

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Привет,дами...и Честит Имен Ден на всички Ани-та...да са живи,здрави и обичани!...Чудесно,Ди...ще изчакам още някой да се пробва и ще напиша за ситуацията...За уточнение М е дъщеря ми,която е студентка в Англия и втората им година е свързана с практика по специалността...,та се налага да си търсят работа...

Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Добро утро,момичета...с пожелание за страхотен петък!...Аз лично,когато и трите карти ми се отворят големи аркана задавам допълнителен въпрос,за да "приземя" ситуацията...иначе не ми се получава...поне не на този етап...Така,ето едни комбинацийки със задна дата:

Как ще се представи М днес на интервюто?:  1.Крал ж   2.Рицар ч   3.3чаши

Ще работи ли М в тази фирма? :                       1.Крал ч   2.Умереност   3.Справедливост

Здравей,

Аз малко късно, се включвам.

По 1-вата комбинация, смятам че е много ентусиазирана, много радостна от това, че е поканена на това интервю. Всичко минава с лекота.

По 2-рата, по - скоро смятам, че няма да стане. Умереност + Справедливост, сякаш всичко е предрешено, сякаш нещата не са такива, каквито са представени на интервюто....

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...