Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 2


issa

Recommended Posts

Дяволът се дискутира, аз току що реших да задам въпрос - "Ще има ли положителна промяна във взаимоотношенията ми с Х. до рожденния ми ден?" Изтеглих - Дяволът, 6 пентакли, Колесницата. 

 

 За мен акцентът е върху комбивацията Дяволът-6 пентакли, Колесницата на трета позиция е добре, но някакси не е достатъчно силна да донесе промяната. Като цяло Дяволът в случая е потиснат от 6 пентакли и да промяна ще има, но не коренна, а временна и повърхностна, но пък ще стане бързичко(скоро ли е рожденият ти ден? ). Не съм от знаещите, нека и другите да кажат.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Дяволът се дискутира, аз току що реших да задам въпрос - "Ще има ли положителна промяна във взаимоотношенията ми с Х. до рожденния ми ден?" Изтеглих - Дяволът, 6 пентакли, Колесницата. 

 

 За мен акцентът е върху комбивацията Дяволът-6 пентакли, Колесницата на трета позиция е добре, но някакси не е достатъчно силна да донесе промяната. Като цяло Дяволът в случая е потиснат от 6 пентакли и да промяна ще има, но не коренна, а временна и повърхностна, но пък ще стане бързичко(скоро ли е рожденият ти ден? ). Не съм от знаещите, нека и другите да кажат.

 

Благодаря ти за включването! Да, скоро е рожденият ми ден, след по-малко от месец. Поне скоро ще мога да дам обратна връзка по тези карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Дяволът се дискутира, аз току що реших да задам въпрос - "Ще има ли положителна промяна във взаимоотношенията ми с Х. до рожденния ми ден?" Изтеглих - Дяволът, 6 пентакли, Колесницата. Напоследък ми е като фикс идея този въпрос. Сериозни проблеми нямаме, но застой във взаимоотношенията от около 2 години. Разбирам, че съм като обсебена нещо да се промени и .. ето го Дяволът. Колесницата заедно с 6 пентакли са ми прекалено хубави карти, дали не става въпрос за проекция?

Да споделя за развитието на ситуацията  :) . Днес изневиделица ми се обади един бивш приятел. Раздялата с него преди години беше тежка и ми отне доста време да я преодолея. В случая си мисля, че Дяволът е бил индикация за предстоящо изкушение. На мен често ми излиза, когато предстои неочаквана промяна в ситуацията - мислиш си едно, но става съвсем друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че говорите за Дяволът, а тази карта често се явява на въпроси, свързани с .. любов.

Да почна с това, че няма нито нещо толкова драматично, нито толкова дълбоко в изживяването на тази карта, няма и любов в нея, има само непознаване на себе си.

 

Нещо, което всеки човек трябва да установи за себе си, а именно - да знае какво иска и най-вече кой е, ще го лиши от "приятната" компания на Дяволът.

Има един велик закон и той гласи следното: колкото повече искаш нещо, толкова повече то се отдалечава от теб, защото имаме две опции: или то не е за теб (а винаги има ясни индикации затова), и второ: не се иска по правилния начин.

Има и друга условност, която предполага тази карта - вманиаченост на амбицията да бъдеш нещо, което не можеш да бъдеш, но си "решил", че можеш.

 

Е, не. Най-глупавото нещо е човек да изпада в някакви апокалиптични мисления за живота и за света, защото не е получил нещо.

Дяволът е мостът между детството и зрелостта и ще е тъжно, ако сме уж зрели хора и се движим по тънката граница на имаме играчка - нямаме играчка. Следва обикновено играчка-плачка.

 

Няма нищо драматично в нито една раздяла, особено с човек, който е избрал да бъде с друг. Дай свобода на всеки да бъде с когото си иска. Това е негово право, негова илюзия или компенсаторна реакция, негов избор, не чужд.

Свободата е обратната страна на монетата на Дявола, колкото повече сме затънали в Сянката си, толкова повече нямаме свобода.

 

П.С. Картата Дяволът е много мощна сила в Таро, но не и за любов, нейната нуминозна същност, се изявява в други ситуации и тогава наистина е името си.

 

На мен лично скоро Дяволи не са ми излизали  :sorcerer:  Имам същите наблюдения върху тая карта, когато касае любов - става дума или за незнаене какво искаш, или за обикновен страх, който те спира да го направиш. С разни други карти, някои чаши например, бележи регресия чрез намиране на утеха в идеята за притежанието на някого, т.е. една идея по-далече от страха, и все там, на една ръка разстояние :)

 

Днес гледах за две такива ситуации и за едната се падна Дявола обърнат, Кулата и Крал меча, като въпросът, естествено, касае любовна ситуация и мъж, който трябва да вземе нужните решения. Мисля, че картите са ясни, като по учебник :)

 

Другата е по-лежерна - Дявол, Кралица пентакли, Паж чаши - друг "закъсал". Питах дали този мъж е наясно със себе си и с чувствата на жената до себе си. За мен картите говорят за инфантилизъм, една Кралица пентакли поставена на нещо като пиедестал, обградена от потъналото в сенки и страхове почти детско самосъзнание на мъж, който иска нещо, но не знае как да се справи с него. Мъж, който вероятно се чувства недостоен, непораснал спрямо нея, неподготвен да поеме отговорност, който вижда жената до себе си като изискваща пчела-майка, която той не може да обгрижи. Тя е налице, но той не може да я допусне до себе си като равна от страх, регресирал в едно нищо.

 

За какво ги пускам тези комбинации, за да допълня Лиула с идеята, че Дяволът често пъти е най-глупавата пречка и извинение на някого, който не желае да поеме отговорност и да признае пред себе си и другите страха да не бъде наранен, както и слабостта си. Защото от другата страна на монетата винаги би могъл да е Крал меча, а не Отшелникът.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя една комбинация. Питам дали един мъж изневерява на жена си. По картите се виждат други неща. Какво мислите? Комбинацията е Маг, 3 меча и Асо Пентакли. :/ Благодаря. Аз ще споделя после.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя една комбинация. Питам дали един мъж изневерява на жена си. По картите се виждат други неща. Какво мислите? Комбинацията е Маг, 3 меча и Асо Пентакли. :/ Благодаря. Аз ще споделя после.

Мисля си, че този човек преминава през болезнен период на осъзнаване. Трудно му е да загърби миналото. Преди време сигурно е имало шанс за промяна, но е пропуснат. Не мисля, че изневерява, но не е щастлив в тази връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех да изчакам повече мнения по твоята комбинация и да ти пиша, но както се е случило.

Моето мнение е, че проблемите идват от нея и от нейното чувство за вина спрямо него. Понякога онова, което искаме ние за себе си, приписваме на другия до нас. И в този смисъл - да, проективно е. Защото е пренос на несъзнавани мотиви.

Онази, която търси промяна, но на този етап промяната е невъзможна, е тя, жената. Обвързана е с други нишки на обвързване, търси изход за себе си. На този етап, откъсването обаче е невъзможно - по Ас пентакли.

Магът и 3 меча, са нейни карти, нейната ситуация.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...