Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Земя и вода в семейството


Recommended Posts

Здравейте!

Много се надявам някой от вас да ми помогне да разреша едно ясно влияние в моя живот - аз съм Козориг и привличам хора от зодията Рак. Веднага се усеща една силна близост и имаме чувството, че сме се познавали цял живот. Хората, с които имам най-дълбоки заимотношения и от които съм научила най-много са Раци. Говоря за романтични връзки (съпруга ми е Рак), най-добри приятели, и роднини. Но ако може да се очаква, че в такива връзки аз ще доминирам и ще крия чувствата си, докaтo Рака търси емоционална стабилност, то при нас се получава обратното. Аз съм емоционалната, която не е много организиране и дисциплинирана, a той (тя) допринасят за стабилността.

Според това което съм чела от Астролгоията, Козирога и Рака са пълни противоположности. Даже на едно място една такава връзка беше описана като "Аstrological Hell". Тогава защо се привличаме толкова..или по-точно, защо аз привличам толкова Раци? Знам че асцендента ми е Риби. Родена съм на 10 Януари, 1988 в 10:10 сутринта в Пловдив.

Ако някой може да разкрие тази загадка за мен, ще бъда много благодарна! 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Вие, Спасимира, сама сте си отговорила на въпроса-))). Вашият асц.Риби предполага силна чувстрвителност и емоционалност. Вие сте тази, която търси стабилност във връзката, но прекалено много анализирате, чепкате и задълбавате-))). Нормално е противоположностите да се привличат-рак и коза. На всичкото отгоре, Ракът, при вас, е в 5 дом, отговарящ, както на децата, късмета и игрите, така и на любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Вие, Спасимира, сама сте си отговорила на въпроса-))). Вашият асц.Риби предполага силна чувстрвителност и емоционалност. Вие сте тази, която търси стабилност във връзката, но прекалено много анализирате, чепкате и задълбавате-))). Нормално е противоположностите да се привличат-рак и коза. На всичкото отгоре, Ракът, при вас, е в 5 дом, отговарящ, както на децата, късмета и игрите, така и на любовта.

И още нещо - Венера в 12 дом допълва картинката - чувствителност, приветливост, ранимост, състрадателност. Аз също съм козирог, а баща ми е рак с АС козирог. С него наистина сме като две противоположности и обикновено говорим на различни езици.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много се надявам някой от вас да ми помогне да разреша едно ясно влияние в моя живот - аз съм Козориг и привличам хора от зодията Рак. Веднага се усеща една силна близост и имаме чувството, че сме се познавали цял живот. Хората, с които имам най-дълбоки заимотношения и от които съм научила най-много са Раци. Говоря за романтични връзки (съпруга ми е Рак), най-добри приятели, и роднини. Но ако може да се очаква, че в такива връзки аз ще доминирам и ще крия чувствата си, докaтo Рака търси емоционална стабилност, то при нас се получава обратното. Аз съм емоционалната, която не е много организиране и дисциплинирана, a той (тя) допринасят за стабилността.

Според това което съм чела от Астролгоията, Козирога и Рака са пълни противоположности. Даже на едно място една такава връзка беше описана като "Аstrological Hell". Тогава защо се привличаме толкова..или по-точно, защо аз привличам толкова Раци? Знам че асцендента ми е Риби. Родена съм на 10 Януари, 1988 в 10:10 сутринта в Пловдив.

Ако някой може да разкрие тази загадка за мен, ще бъда много благодарна! 60.gif

Благодаря ти, че и на мен ми привлече вниманието!

И при нас е цяла мозайка от земни и водоплаващи :3d_146:

Аз и дъщеря ми сме деви. Баща ми и настоящият ми съпруг са телци. Също приятелката на сина ми.

Брат ми, синът ми и приятелят на дъщеря ми са риби. Майка ми е скорпион. Бившият ми съпруг е рак.

Представителите на земните зодии изглеждаме здравомислещи, но ако човек ни познава по-отблизо, ще се изненада от авантюризма ни и доколко емоционалният ни свят е важен за нас.

Водните ни членове изглеждат много емоционални, но имат стабилни ценности и ги спазват, дори държат да бъдат спазвани от близките им. :3d_146:

Може би ще е интересно да продължим разговора в отделна тема, посветена само на съвместимостта, отношенията и ролите между земните и водните зодии в семейството.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересна насока доби този разговор-))) Ами, Донка, да погледнем от друг ъгъл-петте елемента в китайската медицина. Водата подхранва земята и е нормално да намират общ език, особено, когато земята е слаба, а тя от своя страна се опитва да контролора водата-принципът-мъж-жена-)))

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря kabala i Olq3! Toчно в десятката с описанието. thumbsup.gif

Донка, радвам се отвори тази тема, аз имах подобна идея когато писах първия път. При мен нещата са наистина интересни защотото моя асц. Риби има голямо влияение върху мен. Даже бих казала, че по-скоро съм риба отколкото коза. 3d_146.gif Така че вътре в мен има един дуализм, който ме тласка между материалното и егоистичните желания и духовното издигането нагоре. Точно, моите наблюдения са че водните и земни отношения могат да допренасат за (по-)бързо духовно развитие. Тези банални на пръв поглед различия, представлят една благоприятна комбинация от възможности за себеопознаване. Както земята има нужда от вода за да има живот, разстения и развитие, така и един земен знак може да се издигне над материалносто с помоща на един воден знак. Но, не трябва да се прекалява, както многото вода води до кал а обратното до суша. Истината е, че аз най-много съм научила за себе, живота и за този баланс от отношенията ми с Раци. :)

За напредналите може би би било интересно да разгледат връзката на една двойка, която тепърва ще бъде в центъра на медиите и ще може да се проследи и занапред - говоря за Принц Уилям и неговота годеница Кейт. Той е Рак, роден на 21ви Юли, а тя е Козирог, на 9ти Януари.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm:Аз съм риби съжителстваща с козирози, за това и темата ме привлече. Ами какво да кажа, получава се нещо такова:

blenny4.jpg

изт

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

А какво да кажем ние с гайдите? :3d_146:Не забравяйте,че има тринадесета зодия,която е след стрелеца и аз попадам в нея - змиеносец.Съжетелствам с жена -овен, дъщеря-дева,баща- козирог,майка -риба,сестра-овен,но неразбираща се с жена ми(те приличат на онези овни от рекламата за едно лекарство).А и като се намеша старата-нова зодия,останалите се разместват.

Линк към коментар
Share on other sites

Майка ми беше земя,баща ми вода - пълен крах...(дева,риби)

Съпругът ми е земя,майка му вода - пълно разбирателство.(дева,риби)

Аз съм огън и в двете семейства някак си не се чувствах комфортно...Но хубавото е това,че и дъщеря ми е огън!:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче, това асцендентите ли са или зодиакалните знаци? Както споменах, когато земята е по-силна, т.е. като елемент в една карта, то тя ще потиска водата.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото ми позволяват бедните ми все още познания в синастрията, се опитах да открия някаква закономерност в разположението на слънцето на партньора в домовете на наталната карта.

При съчетанието земя - вода се получи доста интересно взаимодействие.

Ако съчетанията са на знаци, противостоящи си на 180 градуса, т.е Рак - Козирог; Скорпион - Телец; Риби - Дева - се получава събиране на синхронни по вид знаци, т.е. - кардинален - кардинален; неподвижен - неподвижен; подвижен - подвижен.

Ако наблюдаваме домовете, то слънцето на единия партньор по принцип ще се оказва "срещу" дома , в който се намира слънцето на другия. Или 1-7; 2-8; 3-9 и т.н. Това отново ще означава синхрон по отношение на "ъглов - ъглов", "следващ - следващ", "падащ - падащ". Или ще живеят един до друг хора, които са заедно в действие, сигурност или учене.

Това определено ще създава едновременно близост, естествена основа за взаимно разбирателство и усещане на другия, но от друга може да произведе съперничество.

От друга страна слънцето на партньора винаги ще се оказва "от другата страна" - т.е. ако моето е в долната половина, то на партньора ще е в горната. Или опитът на единия ще минава "през земята", а на другия "през въздуха". Това от една страна може да предиззвика неразбиране на нагласите и действията, мотивите и емоциите на партньора, от друга, да добави важен липсващ елемент в наталните карти.

Много ще съм благодарна за коментар от далеч по-опитните от мен! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

По-скоро, когато Слънцето е на 180 градуса или Слънцата се появява едно разбиране на партньора или да се поставиш на неговото място. Разбира се, всичко зависи от развитието на партньорите. В една синастрия, за мен, най-важна е Луната, защото тя е тази, която показва къде търсим сигурност и емоционална стабилност. Имам пример, в който и двете Слънца на партньорите са в един знак, но ако погледнем синастрията, то Слънцето на жената е на 180 градуса от асц. на мъжа и съответно Слънцето на мъжа е на 180 градуса от собствения му асцендент, но Луните са интересни. Луната на жената е в Дева, в знака асц на мъжа, а тази на мъжа е в рак, в точен съвпад с асц. на жената-)))

Линк към коментар
Share on other sites

В моето обкръжение има две двойки родители- дева и козирог.Земни, критикари, работари, и във физически план силни.Едната двойка родители с две въздушни стихии, моята с две огнени стихии.Половинката е въздух, аз огън.Нашите наследници са вода и огън.Змиеносецът е и в системата и извън нея нещо като на ръба, можело да се измъква от кармата си:3d_075:.Странна работа!

Но има химия и магнетизъм между земя и вода!

Линк към коментар
Share on other sites

Kabala :) постарах се някак да се концентрирам само върху слънцата, макар и да осъзнавам колко ограничаващо и вследствие какви загуби има в тълкуването.

В случая, когато слънцата са в срещуположни домове се получава като че ли огледален образ. Например, ако моето слънце е във втори дом, то слънцето на сина ми (риба) попада в моя осми дом, който е лишен от планети. И вата дома са домове на сигурността - това ни дава завидно единомислие, което няма нужда да търсим или постигаме - от типа "мноо ясно". Обаче моят дом е търсене повече на материалното измерение на сигурността и контрола, докато неговото слънце ме "изтегля" в посока на емоционалната сигурност и близост. Това понякога провокира свободолюбието на една дева, която не се чувства комфортно при намеса в емоционалния свят, дори и с мотив за близост. От друга е предизвикателство да се намери взаимното допълване и да не се самозаблуждавам, че постигането на материалното измерение на спокойствието и сигурността гарантира от самосебе си и емоционалната сигурност и близост.

Обратното - моето слънце попада в неговия пети дом, с Плутон, и донякъде компенсира затрудненията му в случаите, когато му се налага да "материализира' своята общителност в някаква конкретно изразена роля или позиция, а не просто "въздух", да заеме позиция, в която да се чувства комфортно, без да се налага да прави компромиси в името на запазване на мястото си в някаква група.

Ох, обаче ако не полагахме усилия да се разбираме и да извличаме ползите от това, че сме майка и син, щеше да има доста взаимно недоумение и недоволство, и съвети... Каквито често има с дъщеря ми, например, която е също дева, но неговото слънце е в нейния 4ти дом, а нейното слънце е в неговия 4ти дом. Очевидно двете слънца в ъглови домове (действие) и особено ако слънцето на другарчето е в "семейния" ти дом, идва по-тежичка задачка... :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

зачетох се в отговора на Донка и това, което прави впечатление е появата на думата комфортно в няколко измерения: сигурност, единомислие, компенсация.. възможно е , но мунданният управител на 8 дом е плутон и да може да бъде свързан с пари, но не и със сигурност или пък комфорт- става дума за тронсформация, която е дълбока, емоционална, кризисна, отвъдна. По-скоро хората, чиито слънца попадат в нашия 8 дом са много силен фактор за личностовото ни развитие, както ти си споменала емоционално,а и фонансово. Предполагам с появата на сина ти се е наложила да поема много по - голяма отговорност и предизивкателство да му осигуриш средства и емоционално здрава среда за израстване. 4 дом е отново мунданно воден= рак= семейство, база, уют. Кой знае може в предишен живот ( ако предполим, че съществуват) ти да си била дете на сина ти:)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...