Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Реактивна депресия


Recommended Posts

Племенницата ми от два месеца не ходи на училище. не контактува. Крие лицетето си не говори. На два пъти успях да я възтановя да говори но след посещенията на учителите педагогическа стая и А.З.Д.блокираше отново и сега отново е неконтактна .Три момчета са наложили тотален мобинг върху нея . Директорката на училището ми каза че това е нормално и трябвало да да се научи да търпи винаги щяло да има такива неща.Моя приятел съшо изпати подобно нещо.Но той причака героите удари им по някой шамар и им каза че ще убие тях и майка и баща им. .и те оставиха дъщеря му на мира.И той три пъти се е обажда на на класната и така нататък но нямало ефектПреди 6 месеща отново се получи същото и тотога сложих прогама за следене на компа видях че е питала свои съученичи какво е станало и те и казват че ония само лигавят все едно нищо не е станало.Няколко месеца по рано се е оплакала на педагогическия съветник че я тормозят момчета Моля Орлин Баев. да помогне и всички които желаят Психиятрите дадоха хапчета които да дадем тайно и ги пробвах върху себе си но брат ми не дава да и и ги да дадем.Няма майка изостави я на три години.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Мислили ли сте за смяна на училището? Колко е годишна племенницата ти?

Явно директорката и преподавателките, които са свидетели на ежедневното залагане на тежки психотравми в момичето, не смятат, че е нужно да правят каквото и да е. Което определя и качеството им като професионалисти... Какво да се направи?

- Контактувай със социалните служби - за защита на детето, асоциация "Анимус" и т.н. - те ще ви насочат по-конкретно или директно могат да поемат случая и по подходящия начин.

- Сменете училището с някое, което е отдалечено от настоящото и имащо добра репутация - а защо не платено, с по-малки класове и по-човечни и културни съученици.

Докато все още е в старото варварско училище с варварско неангажирани, антипрофесионални преподавателки (размерът на заплатите им не ги извинява):

- Поговори с някой/някои неин съученик, който е в сравнително доминираща позиция в класа и. Нека я "поеме" под крилото си, да влезе в ролята на покровител и защитник. Не е нужно да я харесва дори. Мъжете си носим тази роля по рождение и това ще мотивира и позволи на момчето да възмъжее допълнително!

- Ако е нужно, вземай я след училище, докато е в старото училище още.

- Свържи се с учителките, с директорката, с класната и. Контактувай с тях лично и честичко. Упорито, настойчиво, но дипломатично, като им дадеш да разберат решомостта ти за промяна на ситуацията! Така ще мотивираш и тях и искат или не, ще следят по-отговорно случващото се с нея.

- Носейки психотравмите, които сега се залагат в нея, дори в новото училище тя може да страни от общуването и т.н. - затова психотерапията е почти задължителна.

- Помогни и да намери добра среда, приятели, които да я обгрижват емоционално, да и дадат чувство за принадлежност и закрила.

Горните думи идват от мен като обикновен човек, не като от терапевт. Не съм специалист по работа с деца! Бих се радвал в темата да се включи Донка, другите колеги и въобще който има подходящо мнение по въпроса!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

За да се стигне до този резултат вероятно има предистория. Възможно ли е да получите странично мнение за тези момчета и отношенията на племенницата Ви с тях? Опитвахте ли разговор с момчетата, какво е тяхното обяснение за поведението им ?Понякога причините са съвсем различни от това, което се изрича.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички които се отзовахте.Няма друго училище с такава паралелка .в нашия град (товече е като голямо село). още не говори с с а.з.д. се свързах но нямаше ефект.В Русе има добри специалисти но казаха че са претоварени записани имало два месеца напред и ако дори и от Мартен намира на 2-3 кил. до русе няма да ни приемат Анимус не можах да се свържа с тях тия които се обадиха от Русе казаха че не могат да помогнат.Тия за които пиша те са тарторите.Тя е доста горд характер не споделя много.Родена е на 26,07,1995,гв11,45Тутракан.Аз не мога да говоря с нейните съученици.Контактувах и класната и педагогическия съветник с двете директорки просто тогава бяха празници и истарваха момента бяха раздразнени че има проблем и изчакаха сам да се оправи.Имформация за това което случило взимам децата на мои кплеги и приятели. нейната приятелка ми каза първа за тормоза майка и е учителка в същото У-ще.и не смея повече да я търся.Ще чакам да стане контактна .Сега поне се храни къпе се влиза в нета не лежи завита през глава както преди.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Натискът, който й се оказва в училище възможно ли е да има и сексуална страна? Момичето по принцип има заложени такива проблеми (погледнах радикса). Казваш, че няма майка, а има ли друга близка (жена), с която да споделя?

От неделя положението й (психологически) ще се подобри още.

Тя наистина е горд характер; дори бих казала, че много иска да е от елита, дели хората на висше общество и други, които не заслужават внимание (това го казвам така пряко, защото педполагам, че тя няма да чете тук). Много е енергична и силна, няма да се пречупи според мен; животът й няма да е лесен, но има и известна закрила от съдбата. Имате ли възможност да я прехвърлите да учи в друг град (желателно по-голям от вашия)?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Михайло ,

Разбирам колко ви е трудно на всички у дома. Съжалявам, че съм толкова далече, за да направя нещо по силите ми лично.

Мисля, че всичко, което сте направили досега, за да помогнете на детето (то вече е девойка, ако съдя по рождената дата), е оказало някакво, макар и недостатъчно влияние. Мисля, че добре осъзнаваш и трудните обстоятелства на ситуацията, в която сте попаднали.

Конфликтът, според мен е назрявал скрито от вас и всичко, което се е случило наяве, всъщност е извадило скритите или подтискани до момента травми на повърхността. На тази възраст, обаче, им е трудно да разберат "абсурдната връзка" на страданието с лечението. Мисля, че проблемът на момичето е вътрешен и събитията просто са пробили нагнояващата рана. Докато е лежала завита презглава, е изтичала насъбраната болка. И аз съм го преживявала. Имаме нужда от това. Много е важно ккво ще се случи сега - то ще определи дали раната ще се затвори непочистена и ще започне да нагноява по-зле от предишния път, или ще бъде почистена и лекувана. Никак не е просто и лесно - особено в тази възраст.

Помислете - има ли на първо време нейна близка жена - няма значение възрастта - с която тя да се сближи, на която да се довери, и която да и помогне да излезе от блокажа. Много е важно да бъде мек, любвеобвилен и спокоен човек, който умее да изслушва и "топи ледовете". Често просто една нежна прегръдка, но и силна и мъдра, в която можем да изплачем натрупаните болки, помага най-добре. Обаче една девойка може да отвори душата си само на жена. За мен това беше баба ми на времето.

Опитът ми показва, че не е особено подходящо да привличате вниманието към нея и това, което се е случило с нея. Особено в едно малко населено място това може да и създаде проблем за години напред и да я идентифцира със случилото се, а така да и напомня непрекъснато за миналото. Може едновременно с това да превърне агресорите в герои, а на нея да лепне етикет на жертва. Тя точно от това се опитва да излезе в момента.

Ще пусна линк към тази тема във форумите за хомеопатия и Цветолечение. Надявам се, че колегите ще вземат отношение и ще помогнат.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти. Баба и почина на 30,08,2010. Колегите ти се мъча да обяснят всичко с това . Аз на времето спрях да решам задачите за да не бъда набелязан истана по лошо решавах ги наум и нямах домашни но дадох решението на дъщерята на голям партиен фунционер ирешението се оказа на 3 реда а на учителя цяла дъска итя си призна аз съм и дал решението зависниците бяха вбесени.Аз сън виновен без д а помисля и купих лаптоп и и осигорих някои екстри на които и завидяха. .А тя е човек който се бори със всички дори и със самата себе си.Победила е всички момчета и момичета на канадска борба плюс даскала.Аз и брат имаме условен рефлекс не не посягаме на никого защотото втори път не удряме не се налага . може и я да има такъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Натискът, който й се оказва в училище възможно ли е да има и сексуална страна? Момичето по принцип има заложени такива проблеми (погледнах радикса). Казваш, че няма майка, а има ли друга близка (жена), с която да споделя?

От неделя положението й (психологически) ще се подобри още.

Тя наистина е горд характер; дори бих казала, че много иска да е от елита, дели хората на висше общество и други, които не заслужават внимание (това го казвам така пряко, защото педполагам, че тя няма да чете тук). Много е енергична и силна, няма да се пречупи според мен; животът й няма да е лесен, но има и известна закрила от съдбата. Имате ли възможност да я прехвърлите да учи в друг град (желателно по-голям от вашия)?

Няма да чете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Михайло ,

Разбирам колко ви е трудно на всички у дома. Съжалявам, че съм толкова далече, за да направя нещо по силите ми лично.

Мисля, че всичко, което сте направили досега, за да помогнете на детето (то вече е девойка, ако съдя по рождената дата), е оказало някакво, макар и недостатъчно влияние. Мисля, че добре осъзнаваш и трудните обстоятелства на ситуацията, в която сте попаднали.

Конфликтът, според мен е назрявал скрито от вас и всичко, което се е случило наяве, всъщност е извадило скритите или подтискани до момента травми на повърхността. На тази възраст, обаче, им е трудно да разберат "абсурдната връзка" на страданието с лечението. Мисля, че проблемът на момичето е вътрешен и събитията просто са пробили нагнояващата рана. Докато е лежала завита презглава, е изтичала насъбраната болка. И аз съм го преживявала. Имаме нужда от това. Много е важно ккво ще се случи сега - то ще определи дали раната ще се затвори непочистена и ще започне да нагноява по-зле от предишния път, или ще бъде почистена и лекувана. Никак не е просто и лесно - особено в тази възраст.

Помислете - има ли на първо време нейна близка жена - няма значение възрастта - с която тя да се сближи, на която да се довери, и която да и помогне да излезе от блокажа. Много е важно да бъде мек, любвеобвилен и спокоен човек, който умее да изслушва и "топи ледовете". Често просто една нежна прегръдка, но и силна и мъдра, в която можем да изплачем натрупаните болки, помага най-добре. Обаче една девойка може да отвори душата си само на жена. За мен това беше баба ми на времето.

Опитът ми показва, че не е особено подходящо да привличате вниманието към нея и това, което се е случило с нея. Особено в едно малко населено място това може да и създаде проблем за години напред и да я идентифцира със случилото се, а така да и напомня непрекъснато за миналото. Може едновременно с това да превърне агресорите в герои, а на нея да лепне етикет на жертва. Тя точно от това се опитва да излезе в момента.

Ще пусна линк към тази тема във форумите за хомеопатия и Цветолечение. Надявам се, че колегите ще вземат отношение и ще помогнат.

Много силна жена скорпион 53 г. се уплаши като я видя Друругите просто нямат потенциал.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще отговоря до голяма степен интуитивно. Аз също съм зодия лъв. Може да паднем, но се изправяме много бързо. В един момент се мислим за слаби, а в следващия се оказва, че сме по-силни от всички. Вътрешното ми усещане е, че тя има голяма вътрешна сила и ще преработи много бързо ситуацията, няма да се остави в подчинена или унизителна позиция. Първата ми мисъл също беше за смяна на училището, но бягството по принцип не е решение за силните хора. Истинската победа означава друго. Тя ще докаже и утвърди себе си. Ще намери подкрепа в сърцата на много хора, защото правото е на нейна страна.

Ще следя с интерес какво се случва и вярвам, че ще е добро за нея.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

За лъвовете е характеерно чуството за власт. Чувстват се нормално, когато притежават абсолютната власт и доминират над околните.

Понякога точва чувство може лекичко да премине в страст и тогава лъвът изпада в самоубиствено поведение, какво явно е и в случая.

Зад всяка депресия има коренна причина и си мисля, че дали чрез хомеопатия или чрез използване на цветолечението на д-р Бах тази страст трябва да бъде овладяна.

Възможен микс капки:

- Върба #38 - Ще намали възприемането на съучениците като основна причина за състоянието. Освен това ще намали депресията от недоволството от средата, в която се намира

- Ядлив кестен # 30 - Ще помогне да се приеме новата ситуация и въобще промените, които са част от всеки живот. Съответно намалява депресията причинена от превратностите на съдбата

- Гарвански лук #29 - Ще намали последствията от големите трявми през живота й - напр. изоставена е от майка си на 3 години и ще намали душевните терзания заради това и несъзнателната вина.

- Лоза #32 - За овлядяване на стратта към властване и нормализиране към нормално "лъвско" поведение

- Бук #3 - за същото, но от гледна точка на разбира на човешките взаимоотношения, където всеки има свои мотиви важни за него

- Джел #15 - Намалява разрушителните импулси насочеи навън или навътре

Линк към коментар
Share on other sites

Племенницата ми от два месеца не ходи на училище. не контактува. Крие лицетето си не говори. На два пъти успях да я възтановя да говори но след посещенията на учителите педагогическа стая и А.З.Д.блокираше отново и сега отново е неконтактна .Три момчета са наложили тотален мобинг върху нея . Директорката на училището ми каза че това е нормално и трябвало да да се научи да търпи винаги щяло да има такива неща.Моя приятел съшо изпати подобно нещо.Но той причака героите удари им по някой шамар и им каза че ще убие тях и майка и баща им. .и те оставиха дъщеря му на мира.И той три пъти се е обажда на на класната и така нататък но нямало ефектПреди 6 месеща отново се получи същото и тотога сложих прогама за следене на компа видях че е питала свои съученичи какво е станало и те и казват че ония само лигавят все едно нищо не е станало.Няколко месеца по рано се е оплакала на педагогическия съветник че я тормозят момчета Моля Орлин Баев. да помогне и всички които желаят Психиятрите дадоха хапчета които да дадем тайно и ги пробвах върху себе си но брат ми не дава да и и ги да дадем.Няма майка изостави я на три години.

Здравей Михайло, цитиравм първия ти пост, защото в следващите нещата повече се размиват отколкото да се конкретизират.

1.Племенницата ми от два месеца не ходи на училище. не контактува. Крие лицетето си не говори.

През това време какви мерки взехте, освен че сте разговаряли с директорката , лични? Това дълго време за такова състояние.

2.след посещенията на учителите педагогическа стая и А.З.Д.блокираше отново и сега отново е неконтактна . -при това състояние педагогическата стая е доста неподходящо място.

3.Три момчета са наложили тотален мобинг върху нея . Директорката на училището ми каза че това е нормално и трябвало да да се научи да търпи винаги щяло да има такива неща.

Имате права, директорката няма право да ви отговаря по този начин. При подобен проблем с моята дъщеря, която беше в начален курс. Вдигнах цялото училище на крак, момчето беше преместено в съседен клас и му беше забранено да се доближава на определено разстояние до дъщеря ми. През останалото време, аз я взимах и водех до училище. Осигурих съдействието на учителите и на нас- всички нейни близки и много гордо и с пренебрежение към всиччко останало излезнахме от ситуацията. Важна е в случая семейната среда и подкрепа, тя трябва да е сигурна, че има граб.

4.Моя приятел съшо изпати подобно нещо.Но той причака героите удари им по някой шамар и им каза че ще убие тях и майка и баща им. .и те оставиха дъщеря му на мира

Колкото и да е първично, хубаво е направил. разговор с родителите им ще ги постави на мястото им и ще ги накара да се посвият доста. Децата се респектират от това. Ако не можете да осигурите съдействието но учителите , потърсете съдействието на родителите. Но не с молба.

5. Няколко месеца по рано се е оплакала на педагогическия съветник че я тормозят момчета

Ами значи тя е усетила безсилието си. потърсила е подкрепа. Нужен и е авторитет, човек или хора които да застанат зад нея, да я подкрепят, без значение по какъв начин. Чувството за безсилие е най- тежкото чувство, естествена реакция е да се скрие. това е единственото което може да направи. Срамува се вероятно от нещо случило се. Щом търси информация и мнение на приятелките си, значи има случка, която иска да забрави и другите да забравят и чака.

Ако не търси помощ от вас, значи нещо я смущава или не вярва, че можете да и я дадете. помислете за това. Иска да се върне в училище с гордо вдигната глава ( на тази възраст това е много важно) , а в малкия град, където всички се познават е много трудно. Ако не можете да и помогнете в това връщане, по- добре е да продължи в друг град или друго училище. Тук няма значение паралелката или профила или каквото и да е от този род. Има значение комфорта на момичето.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Племенницата ми от два месеца не ходи на училище. не контактува. Крие лицетето си не говори. На два пъти успях да я възтановя да говори но след посещенията на учителите педагогическа стая и А.З.Д.блокираше отново и сега отново е неконтактна .Три момчета са наложили тотален мобинг върху нея . Директорката на училището ми каза че това е нормално и трябвало да да се научи да търпи винаги щяло да има такива неща.Моя приятел съшо изпати подобно нещо.Но той причака героите удари им по някой шамар и им каза че ще убие тях и майка и баща им. .и те оставиха дъщеря му на мира.И той три пъти се е обажда на на класната и така нататък но нямало ефектПреди 6 месеща отново се получи същото и тотога сложих прогама за следене на компа видях че е питала свои съученичи какво е станало и те и казват че ония само лигавят все едно нищо не е станало.Няколко месеца по рано се е оплакала на педагогическия съветник че я тормозят момчета Моля Орлин Баев. да помогне и всички които желаят Психиятрите дадоха хапчета които да дадем тайно и ги пробвах върху себе си но брат ми не дава да и и ги да дадем.Няма майка изостави я на три години.

Здравей Михайло, цитиравм първия ти пост, защото в следващите нещата повече се размиват отколкото да се конкретизират.

1.Племенницата ми от два месеца не ходи на училище. не контактува. Крие лицетето си не говори.

През това време какви мерки взехте, освен че сте разговаряли с директорката , лични? Това дълго време за такова състояние.

2.след посещенията на учителите педагогическа стая и А.З.Д.блокираше отново и сега отново е неконтактна . -при това състояние педагогическата стая е доста неподходящо място.

3.Три момчета са наложили тотален мобинг върху нея . Директорката на училището ми каза че това е нормално и трябвало да да се научи да търпи винаги щяло да има такива неща.

Имате права, директорката няма право да ви отговаря по този начин. При подобен проблем с моята дъщеря, която беше в начален курс. Вдигнах цялото училище на крак, момчето беше преместено в съседен клас и му беше забранено да се доближава на определено разстояние до дъщеря ми. През останалото време, аз я взимах и водех до училище. Осигурих съдействието на учителите и на нас- всички нейни близки и много гордо и с пренебрежение към всиччко останало излезнахме от ситуацията. Важна е в случая семейната среда и подкрепа, тя трябва да е сигурна, че има граб.

4.Моя приятел съшо изпати подобно нещо.Но той причака героите удари им по някой шамар и им каза че ще убие тях и майка и баща им. .и те оставиха дъщеря му на мира

Колкото и да е първично, хубаво е направил. разговор с родителите им ще ги постави на мястото им и ще ги накара да се посвият доста. Децата се респектират от това. Ако не можете да осигурите съдействието но учителите , потърсете съдействието на родителите. Но не с молба.

5. Няколко месеца по рано се е оплакала на педагогическия съветник че я тормозят момчета

Ами значи тя е усетила безсилието си. потърсила е подкрепа. Нужен и е авторитет, човек или хора които да застанат зад нея, да я подкрепят, без значение по какъв начин. Чувството за безсилие е най- тежкото чувство, естествена реакция е да се скрие. това е единственото което може да направи. Срамува се вероятно от нещо случило се. Щом търси информация и мнение на приятелките си, значи има случка, която иска да забрави и другите да забравят и чака.

Ако не търси помощ от вас, значи нещо я смущава или не вярва, че можете да и я дадете. помислете за това. Иска да се върне в училище с гордо вдигната глава ( на тази възраст това е много важно) , а в малкия град, където всички се познават е много трудно. Ако не можете да и помогнете в това връщане, по- добре е да продължи в друг град или друго училище. Тук няма значение паралелката или профила или каквото и да е от този род. Има значение комфорта на момичето.

За тормоза научих чак сега .а за първото и отиване при съветничка преди 6 месеча.На кои родители да обърна на главния герой баща му е пове от неличеприятен и не се знае къде е по света всички са вдигнали ръце от неговата майка която е в Испания.Ако беше споделила бих взел мерки .
Линк към коментар
Share on other sites

Да, за съжаление и аз съм се сблъсквала с това - родителите на децата са в чужбина, те са оставени на грижи на дядо, баба или друг близък. Така децата разполагат дори с повече пари, отколкото са им нужни, но нямат най-важното - родители.

От друга страна и родителите може би са изправени пред трудна дилема - с децата си, но при мизерни условия тук или изоставяйки децата си, за да им осигурят добри материални условия, работейки в чужбина.

Това е личен избор, не мога никого да упрекна.

Лошото е, че такова дете и при единия, и при другия избор от страна на родителите, е ощетено. И това няма как да не се прояви. Понякога проявите са срещу околните, а понякога срещу самото себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Още не говори.Лидера на тормоза е син на даскал от същото училище директорката ми каза че трябва да свикне защото такива са били сегашните деца. Сина и е същия клас.Тя не е е цвете за мирисане Нито АЗД. се обадат Нито училището взима мерки кого да търся .Да убия насилниците ли няма нищо по лесно.За 100лв обещаха да ги пребият..Държавата къде е.

Линк към коментар
Share on other sites

Държавата къде е.

Това е риторичен въпрос с ясен отговор...

В подобен случай аз бих се обърнал към медиите! Към телевизиите, към главните вестници и списания, към радиата. Бих написал/описал основните моменти в случващото се, представени по подходящ начин! Бих направил така, че да се чуе за случващия се абсурд и бих вложил жар в това! Включително и появяването на живо по телевизиите! Много предавания ще откликнат - не само от състрадание, а защото търсят подобни новини умишлено!

Моля ако има адекватни мнения по темата, не се колебайте да се включите!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Медиите? А как това ще се отрази на детето? Чии интереси са водещи? Искаме да помогнем на детето- но дали със вдигането на шум ще бъдем полезни? Усещам много емоции, но за да предложим помощ и тя наистина да е ефективна трябва да охладим страстите.

Аз до този момент не разбрах точно какво е направено по случая - хронологично и с факти.Едва тогава ще мога да предложа варианти. (Работя в социалната сфера, пет години съм била соц. работник в Отдел "Закрила на детето).Емоциите замъгляват картината... и не са добър съветник. Водещи са интересите на детето! Закона за закрила на детето и Правилника за прилагането му добри или лоши дават възможност и поле за действие, но не винаги се използват пълноценно. Но освен работа с детето винаги се работи и със семейството му, включително с членовете на разширеното семейство! Изследват се потребностите и интересите на детето; изследват се всички ресурси - и на детето, и на семейството, и на общността и средата;привличат се специалисти от различни области и т.н. Наистина се изразявам общо, но ми липсва хронологията и фактите.

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно си права! Радвам се, че се включи в темата!

Линк към коментар
Share on other sites

smehy , колеги сме :))

ще се включа по темата

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...