Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Комбинации от есенции при депресивни състояния


Recommended Posts

Здравейте, приятели.

Вв подфорум психотерапия онлаин потърсиха помощ за депресивно състояние на младо момиче. Случаят е описан тук:

Племенницата ми от два месеца не ходи на училище. не контактува. Крие лицетето си не говори. На два пъти успях да я възтановя да говори но след посещенията на учителите педагогическа стая и А.З.Д.блокираше отново и сега отново е неконтактна .Три момчета са наложили тотален мобинг върху нея . Директорката на училището ми каза че това е нормално и трябвало да да се научи да търпи винаги щяло да има такива неща.Моя приятел съшо изпати подобно нещо.Но той причака героите удари им по някой шамар и им каза че ще убие тях и майка и баща им. .и те оставиха дъщеря му на мира.И той три пъти се е обажда на на класната и така нататък но нямало ефектПреди 6 месеща отново се получи същото и тотога сложих прогама за следене на компа видях че е питала свои съученичи какво е станало и те и казват че ония само лигавят все едно нищо не е станало.Няколко месеца по рано се е оплакала на педагогическия съветник че я тормозят момчета Моля Орлин Баев. да помогне и всички които желаят Психиятрите дадоха хапчета които да дадем тайно и ги пробвах върху себе си но брат ми не дава да и и ги да дадем.Няма майка изостави я на три години.

Какви комбинации от есенции биха помогнали на девойката на първо време? Освен Rescue Remedy.

Линк към коментар
Share on other sites

За депресията синап, sinapis arvensis

Линк към коментар
Share on other sites

Много сериозна ситуация.<_<Подходяща комбинация за нея ще е :

Gorse-за безадежност и отчаяние

Sweet chectnut -в подкрепа на горната еснция и безпомощност

Willow - за себесъжалението

Holly -ще и е в подкрепа на омразата ,и ненавистта които изпитва обяснимо защо

Rock Rose - паника и ужас от тормоза

Понякога децата са много жестоки:3d_160:Желая успех на детето и ще е нужно време да забрави (ако разбира се има кой да се занимава с нея и бъде достатъчно изслушвана и среща подкрепа и разбиране от близките си )

Редактирано от tintet
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако позволите, искам да попитам за себе си.

Имам агорафобия. Страхувам се да излизам сама навън. Дали капките ще помогнат и на мен? И каква комбинация. Чела съм за спешни капки-те какви са?

Редактирано от ягодка
Линк към коментар
Share on other sites

Спешните капки са за по-екстремни и редки състояния - инцидентен стрес, шок, катастрофа и т.н.

Агорафобията е свързана с изпитване на страх от познати неща, от една страна и страх от загуба на контрол над ситуацията от друга - следователно биха могли да помогнат Mimulus и Cherry Plum. Но това е твърде общо. Кпаките се преценят и изписват индивидуално, също като хомеопатията, защото Вие, въпреки че изпитвате агорафобия, както и други хора, но си имате Вашите особености на характера, проявите на агорафобия си имат своя предистория и т.н., така че е хубаво да се въздейства комплексно, а не така да се препоръча нещо чисто симптоматично.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако позволите, искам да попитам за себе си.

Имам агорафобия. Страхувам се да излизам сама навън. Дали капките ще помогнат и на мен? И каква комбинация. Чела съм за спешни капки-те какви са?

Можеш да стартираш и с Rescue Remedy-спешни капки като за начало. Това ще те балансира донякъде ,а и в състава им присъства есенцията Cherry plum(дива джанка)подходяща за твоето състояние.Страхът, които не е свързан с конкретен обект е толкова силно усещане за ужас и паника, че предизвиква представа за загуба на контрол и полудяване..Присъства и Rock Rose(Скална роза ) -есенцията подходяща за паник атаките при фобиите.Агорафобиците изпитват екстремен страх, който предизвиква различни по сила симптоми и тя се отключва ..Така ,че не е грешка ,ако започнеш с Rescue Remedy за определен период(примерно седмица -две) и после да преминеш към индивидуална комбинация подходяща за твоя проблем.Есенцията Clematis (Повет) ще те подкрепи в нереалната опастност и страховитките образи пред която си изправена и ще ти даде възможност да оцениш реалността.Останалите есенции в комбинацията на Rescue Remedy ще са в подкрепа на горните.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Извинявам се, че влизам в темата, но се интересувам при депресивни състояние на възрастен човек - 29год, какво би помогнало? Пълно отчаяние, мисли за самоубийство, омраза към света, скръб и какво ли още не...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Извинявам се, че влизам в темата, но се интересувам при депресивни състояние на възрастен човек - 29год, какво би помогнало? Пълно отчаяние, мисли за самоубийство, омраза към света, скръб и какво ли още не...

може да си помогне с есенциите в комбинация Sweet chestnut + Cherry plum + Holly + Rock Rose

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...