Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Смъртта – какво е отношението ви към нея


Иво

Recommended Posts

Времето, Благост, времето!

Времето е създадено от ума! А всъщност има вечност-безвремие! 40 дни? Аз наитина не вярвам в тях. В твое право е, ти да вярваш, ако желаеш.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Синева, извинявам се, че ще ти отговоря вместо Благост.

Но за да достигне до състоянието на безвремие на душата й трябва още малко време, братко, за да преодолее законите на време - пространството. Нищо не става ей тъй изведнъж. 40 - те дни имат смисъл, вярвай ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Кой ти каза?

Този, който е измислил играта и Сам играе в нея, може да променя "правилата", както намери за добре!

Правила - :thumb down:

Само в човешкият ум!

Линк към коментар
Share on other sites

40те дни са експериментален факт за повечето хора

Мойсей и Христос постиха 40 дни

Светците и йогите могат да съкратят периода наистина

дори и те често препоръчват тялото им да не бъде премествано

3 дни след смъртта и как точно да се погребва

в Индия проблема е традиционно решаван с изгаряне на тялото за мирските хора

има си силните и слаби страни

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Продължение на пътя,.. преминаване в друго състояние...

" Щом животът не е вечен и смъртта не е безкрайна..." Иван Радоев :feel happy:

Живот, по пътя към Смъртта,.. изживян без страх, за да приеме и Нея без страх... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте, приятели! Здравей, Синева!

Времето, Благост, времето!

Времето е създадено от ума! А всъщност има вечност-безвремие! 40 дни? Аз наитина не вярвам в тях. В твое право е, ти да вярваш, ако желаеш.

:smarty: Не иде реч за вяра и вярване, а за конкретно знаене…практическите опитности и наблюдения, сравнени + филтрирани и препроверени с доста древна и съвременна достоверна книжнина ….относно следсмъртното състояние на душата и разграждането на телата във времето.

:sleeping: Само бързо да си представим….какво се случва на практика със средностатистическия човек веднага след настъпването на смъртта , колко часа е на земята, кога го захлупват с капака и пускат под земята…

За отделянето на Етерното тяло от Физическото тяло е нужно време ( различно от 48 часа до 72 и най – често приблизително до седмия ден…. докато т.н. надиси ( енергийни нишки на етерното тяло които плътно припокриват физическото тяло ) се разградят/разрушат. Три дена и половина преди гроба и три дена и половина в гроба – клетъчните структури се разпадат, междуклетъчното вещество гние и органите се рушат. Имаме връзката митохондрия - ДНК - жива клетка….затова не се погребват мъртвите до третия ден, а традицията е на третия ден да се кади гробът на покойника, защото тогава започва разрушаването на клетъчните структури, на деветия ден всички връзки митохондрия - ДНК са разрушени, на четиридесетия ден всички ДНК на клетките, без костните, губят енергийната си характеристика по отношение на ключовите четири кода (вода, огън, въздух и земя).

Всички ритуали се основават на конкретни знания. То си е извечен маршрут трасиран от Христос. Има си и преминаване на душата през разни нива из пространството…разни митарства преодолява. Това е положението.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:smarty: Не иде реч за вяра и вярване, а за конкретно знаене…практическите  опитности и наблюдения, сравнени + филтрирани и препроверени с доста древна и съвременна достоверна  книжнина ….относно следсмъртното състояние на душата и разграждането на телата във времето.

feel happy:

Практическите опитности и наблюдения достигат до извода, че всичко зависи от духовното ниво, на което се намира Душата. Колкото е по-напреднала, толкова по-бързо се разпадат всички връзки с материалното и по-бързо става откъсването. Строг закон относно 40-те дена според мен няма.

За доказателство е Възкресението Господне!

ОТ МАРКА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

ГЛАВА 16.

9. Възкръснал рано в първия ден на седмицата, Иисус се яви първом на Мария Магдалина, от която бе изгонил седем бяса.

10. Тя отиде, та обади на ония, които са били с Него и които плачеха и ридаеха;

11. но те, като чуха, че Той е жив, и че тя Го видяла, не повярваха.

12. След това се яви в друг образ на двама от тях по пътя, когато отиваха в село.

13. И като се върнаха, обадиха на останалите; но и тям не повярваха.

14. Най-сетне се яви на самите единайсет, когато вечеряха, и ги смъмри за неверието и жестокосърдието им, че не повярваха на ония, които Го бяха видели възкръснал.

15. И рече им: идете по цял свят и проповядвайте Евангелието на всички твари.

16. Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен, а който не повярва, ще бъде осъден.

17. А повярвалите ще ги придружават тия личби: с името Ми ще изгонват бесове, ще говорят на нови езици;

18. ще хващат змии, и, ако изпият нещо смъртоносно, няма да им повреди; на болни ще възложат ръце, и те ще бъдат здрави.

19. А след разговора с тях, Господ се възнесе на небето и седна отдясно на Бога.

ОТ ЛУКА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

ГЛАВА 24.

50. И ги изведе вън до Витания и, като дигна ръцете Си, благослови ги.

51. И, както ги благославяше, отдели се от тях и се възнасяше на небето.

52. Те Му се поклониха и се върнаха в Иерусалим с голяма радост.

С други думи, ще кажа, че Духът е господар на материята, а Душата се учи от Духът. Колкото е по-постоянна връзката им, толкова по-голям господар е Душата!

:)

:yinyang::smarty::yinyang:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:) Добре е, че имаш време да разсъждаваш и пишеш активно.

Благодарско за цитатчето - Препорчитането е майка на Разбирането :smarty:

Възкресението Господне ни е за Модел....по въпроса за смъртта и дните разни...нямам намерение да доказвам или убеждавам, написаното е само за информация полезна. Отговорите...истинните...все някога идват. Винаги в безмълвие.

Практическите опитности и наблюдения достигат до извода, че всичко зависи от духовното ниво, на което се намира Душата. Колкото е по-напреднала, толкова по-бързо се разпадат всички връзки с материалното и по-бързо става откъсването.
някой да е казвал/писал /помислил нещо различно....открихме топлата вода :D

А за Смъртта мога да кажа , че Смърт няма...има погребване :D и то не винаги :angel:

:feel happy: Любое + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

някой да е казвал/писал /помислил нещо различно....открихме топлата вода :D

А за Смъртта мога да кажа , че Смърт няма...има погребване :D и то не винаги :angel:

:feel happy: Любое + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Не знам, доста от вас твърдят за точността в период от 40 дена!

Или аз не умея да чета? :blink:

Да, топлата вода е отдавна открита за света, но всеки сам я преоткрива за себе си!

Смърт има Физическа! Трансформацията на енергия в природата, сме нарекли смърт!

Колкото до времето ми - запозната си - Бог дал, Бог взел!

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) колко ли са са достата ...

Не знам, доста от вас твърдят за точността в период от 40 дена! Или аз не умея да чета?

:) отбелязала съм...за средностатистическия човек и че на 40 ден всички ДНК на клетките, без костните, губят енергийната си характеристика по отношение на ключовите четири кода (вода, огън, въздух и земя) ....

:) повече на практика за смъртта и бройката на дните ...всеки сам ще го проекспериментираме...част от Живота си е :v:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен!

Както цитира нашият приятел Макс -

Смъртта е най-сигурното нещо на този свят.
Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

А защо трябва да се чака 3 дни з да се погребе тялото? Нима на човека напуснал го не му е все едно къде ще става разложението - над или под земята? Според мен е целесъобразно да се изчака 3 дни преди изгаряне, но при заравяне - защо?

Някъде съм чел че напусналият човек спи в безсъзнателно състояние 3 дни след смъртта, другаде съм чел и слушал че обикаля съзнателно наоколо. Може би всеки случай е различен според съзнанието и вида "смърт"! Също така и пребивването в тънките сфери е различно за всеки - пак според съзнанието, според качеството му!

Радвам се че имаме достъп до езотеричните науки. Те чудно осмислят живота ни! Колко тясно мисли ортодоксалната наука - дори и психологията...

Линк към коментар
Share on other sites

А защо трябва да се чака 3 дни з да се погребе тялото? Нима на човека напуснал го не му е все едно къде ще става разложението - над или под земята? Според мен е целесъобразно да се изчака 3 дни преди изгаряне, но при заравяне - защо?

  Някъде съм чел че напусналият човек спи в безсъзнателно състояние 3 дни след смъртта, другаде съм чел и слушал че обикаля съзнателно наоколо. Може би всеки случай е различен според съзнанието и вида "смърт"! Също така и пребивването в тънките сфери е различно за всеки - пак според съзнанието, според качеството му!

  Радвам се че имаме достъп до езотеричните науки. Те чудно осмислят живота ни! Колко тясно мисли ортодоксалната наука - дори и психологията...

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

А защо трябва да се чака 3 дни з да се погребе тялото? Нима на човека напуснал го не му е все едно къде ще става разложението - над или под земята? Според мен е целесъобразно да се изчака 3 дни преди изгаряне, но при заравяне - защо?

"we live in the air" Pink Floyd

тялото и клетките още дишат.

дневната светлина също е от значение.

"Само стабилно овладелият бездиханното състояние е свободен от космическите императиви."

Шри Юктешвар Гири

Линк към коментар
Share on other sites

И за да се прекъснат връзките с тялото бързо, сигурно и решително, се практикува изгаряне на тялото! Това е начинът предпочитан в по-цивилизованите ментално, психически и духовно страни! А и подемната сила на огъня помага на енергийното тяло, което е все още свързано с физическото да поеме пътя си - такъв какъвто е предопределен във физическото съществуване, разбира се, в рамките на законите на живота.

Веднъж попаднах на една сентенция в интернет: "Спрете да умирате пред очите на децата си!" ...

Линк към коментар
Share on other sites

:):v:

И по този повод, какво мислите за кремацията?

:sleeping: Най - различни неща мисля, ама нищо конкретно не съм измислила досега. Още отдавна си усетих, че искам да ме кремират...разсъждавала съм откъде ми се появи тази идея...даже съм си я "оперирала" дали случайно не е стремеж за "различност"/оригиналност. Тогава изобщо не бяхме наясно с доста много неща. Не че сега сме :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Октомври е един от месеците на годината, по време на който ние хората, като част от природата, се срещаме със смъртта. Кръговратът на живата материя в своето многообразие в обкръжаващата ни природа ни напомня нашата обреченост.

Следователно, на нас ни е известен този неизбежен край, тъй като смъртта е единственото абсолютно сигурно нещо, което притежаваме още със самото си раждане. И въпреки това ние, хората, често живеем така, сякаш смъртта не съществува.

Не е ли това един парадокс?

Как е възможно такова нещо?

Това, че можем да живеем така, сякаш сме безсмъртни, би трябвало по някакъв начин да е свързано с нашето човешко съществувание. Защо иначе се противопоставяме на това “един ден да ни няма”? Защо иначе сме склонни да отричаме или да потискаме абсолютната си сигурност по отношение на смъртта?

Ключът за отговора на този въпрос ни дава универсалната мъдрост, която ни обяснява, че човекът е едно двойно същество, което според своята биологичната същност е подвластно на смъртта, но по силата на един присъстващ в него духовен елемент принадлежи на вечността. Така човекът, без сам да съзнава това, е една арена и за биологичния и за вечния елемент. Той има само догадки и притежава един праспомен за нещо вечно, съвършено и непреходно. Подтикван от този праспомен, той се бори срещу всичко несъвършено и преходно, противопоставяйки се и на смъртта.

Има ли решение този проблем?

Биографът на Якоб Бьоме Абрахам фон Франкенберг, формулира това така: “Който знае как да умира преди да умре, няма да умре, когато умре.”

Тази прекрасна игра на думи свидетелства за дълбоко разбиране и мъдрост. Това, което е подвластно на смъртта, може напълно съзнателно по пътя на познанието да се остави да умре, за да се роди по този начин съвсем другото – духовния елемент, вечното в човека.

Как може да се осъществи това?

Важното е сега и тук да започне един съзнателен процес на себепознание. Един процес, който ще ни позволи да виждаме във все по-голяма дълбочина истинските взаимовръзки в живота, докато разберем как да живеем така, че да не пречим повече на вечния принцип в нас. Тогава, още докато сме живи, ние ще “умрем” според нашата преходна природа и с това ще подпомогнем раждането и растежа на вечния принцип. Тогава смъртното ще се разтвори в безсмъртното. Така смъртта ще загуби своята власт и истинският, духовният човек може да живее.

Затова Апостол Павел можа да изрече:

”О смърте, где ти е победата? О смърте, где ти е жилото?”

Да може някога това предвещание да се превърне за всички нас в истина!

Линк към коментар
Share on other sites

:o Напълно синхроничен пост на моя мисловен процес в момента :thumbsup:.

:)

поздрави,

Валентин

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Малко съм против кремацията за духовно пробудения човек.

Знаем че на изток правят също разлика според нивото на развитие - и начина на погребване.

В Тибет телата на хората недостигнали просвеление се нарязват и дават на лешоядите.

Телата на просветлените се погребват по съвсем друг начин.

В Индия телата на свамите се заравят в земята, докато тези на миряните се изгарят.

Освен това има една малка възможност душата да се върне няколко дни след "смъртта" за духовно напредналия човек.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...