Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Скала, отразяваща отношението на жена, към децата


Recommended Posts

Здравейте, търся книга , даваща яснота над следните проблеми:

Скала, отразяваща отношението на жена, към децата, които познава-кое от децата на приятели/роднини, харесва най-много.

Скала, за това-Коя жена има по-силно, естествено привличане към собствените си деца и при коя това е подменено или притъпено от живота, който е имала или нещо, което й се е случило?

Как това се възпитава в детска възраст (отношение, относно това-кои познатите на някоя девойка, ще станат бъдещите приятелски семейства)?

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни територии на познането те вълнуват Талаз, какво ли те провокира да ги изследваш.От собствен опит, бих ти казала, че не познавам майка, която да не обича децата си. Може да не се вмества в общоприети обществени критерии, но не познавам такива жени. По свой си начин проявява това всяка жена.Такава скала е любовта. Единствена и истинска е тя.

За това да обича на приятели и роднини деца, може да възниква топло чувство.То се възпитава, носи в човека, проявява се в загриженост, като отговорност,жертвоготовност.

Да, спомням си бях дете.Баща ми работеше една вечер извънредно в завода -авария станала и бяха бащата на едно момиче със счупен, гипсиран крак.Къде да спи дъщеря му, у дома естествено. Майката на момичето бе нощна смяна, няма кой да го гледа. То преспа у нас, беше много тревожно, уплашено.Аз питам детето, как си, хубаво ли ти е у нас?То отговаряше,че е добре.След това преспиване, бяхме близки дълги години, незабравими приятелки.

Та в извънредни ситуации, се проявява любовта, съпричастието към болката на приятелско дете.

Друг пример. Наш семеен приятел, не можа да ни стане зет.Но сега като има две дъщери, редовно на приятелски сбирки ни казва:Е,ще ставаме сватове. Ние само си мълчим, избора е на младите.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако става въпрос за твоята жена, намери й по-добре скала за суициден риск - аз, на нейно място, с такъв мъж до себе си, бих се гръмнала.

Не е закон всяка майка да обича детето/децата си. Например една жена - шизоид. Абсурдна е идеята, че такава майка ще дава на децата си топлина и обич, и изобщо, че ще се вписва в стереотипа за любящата, грижовна майка. Същото важи и за други личностови разстройства.

Да не говорим за жени, зависими от алкохол, наркотици и така нататък.

Или пък за случаи на нежелана бременност, в следствие на изнасилване, например. Има достатъчно зверски истории за изнасилване от бащата на момичето, например, или от друг близък роднина, и всички знаем, че това не е мит, а реалност.

Преживени тежки психични и физиологични травми, в целия им ужас, включително загуба на близък, раздяла, бедствие, заболяване, финансови проблеми, всичко, което води до дистрес може да повлияе по някакъв начин на отношението на майката към детето.

Ти вписваш ли се някъде в този спектър?? Има толкова болезнени случаи, които заслужават внимание, помощ и подкрепа, и за които не се говори, а трябва!!!

А ти ангажираш толкова хора с натрапливите си идеи. Това е отвратително!

И лошото е, че хората тук са добронамерени, и се опитват като цяло да откликнат на някакви необосновани претенции за някакви скали?! Какви скали?! На целия глад, ужас и трагедия по света, толкова самотни родители, абсолютен бум на разводите, смъртните случаи, заболяванията, масовия суицид, и ти питаш за подобни скали?!

Спрете най-после да рамкирате всичко в числа! Особено нещо толкова съкровено като връзката майка-дете, и не само. Това е абсурдно!

Чудя се кога най-после хората ще погледнат отвъд егоизма си и ще си отворят очите и сърцата за чуждата болка, и ще спрат да се занимават с обслужване на неосъщественото си его и жалките му потребности. Въпросът, обаче, е риторичен.

Разбира се, че никога.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте, търся книга , даваща яснота над следните проблеми:

Скала, отразяваща отношението на жена, към децата, които познава-кое от децата на приятели/роднини, харесва най-много.

Скала, за това-Коя жена има по-силно, естествено привличане към собствените си деца и при коя това е подменено или притъпено от живота, който е имала или нещо, което й се е случило?

Как това се възпитава в детска възраст (отношение, относно това-кои познатите на някоя девойка, ще станат бъдещите приятелски семейства)?

Човек, ти си много зле!!! Явно не познаваш женската природа и при това се страхуваш да не би да те "подведе" някоя мадама (да роди дете от теб и после, току-виж да го остави или нещо такова!!!). Май ти си този, който има нужда от задълбочена психологична помощ, а не жената до теб (ако има такава)!!!

Простоо, по-големи абсурди скоро не бях чела.

Друг е въпросът, ако ти си дете на такава жена! Търси причината за поведението и в мъжа и (на който ти май доста приличаш!!!). Извинявам се за директните си изречения - не можах да се сдържа!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че добър показател в скалата за отношението на жена към деца е броя на децата.Например вчера останах поразена от една история за майка на пет деца, която е реализирана и професионално.Направо не вярвах на ушите си, като чух подобна истина.Децата се гледат като по ноти, едно друго.Перфектна организация за всичко и радост от живота усетих в случая.

Болеше ме, на една приятелска вечеря да чуя от наши близки, че не могли да имат второ дете, а материалното им състояние не ме вълнуваше, не се наемам да коментирам.Хлапето не бе лишено от нищо, даже със здравословен проблем, ограничаваха го в консумацията на храни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...