Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цветята


Inatari

Recommended Posts

Аз също обичам игликата и си я гледкам вкъщи, жива..в саксия и всеки ден ме радва със сияйно жълтите си цветчета, които се множат и множат :)

веднъж много ме впечатли, когато прочетох от Учителя, че зад създаването на цветята Ангелите са работили дълго и е важно да проявяваме уважението си, запазвайки живота им и да не ги късаме. Днес добре знаем, че биологичното равновесие, за което споменаваш Инатари, за което си права по принцип..е всъщност отдавна нарушено, че всеки ден изчезват десетки видове и нашата майка Земя е Застрашена(!!!) И ако наистина ни е грижа за това равновесие, и ако наистина си пожелаваме радостта от красотата на природата да ни съпровожда и в бъдеще, много по-прекрасно би било ако всеки от нас засади дръвче или цвете...

Пролет е, идеалното време за един мъничък жест на благодарност........ :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много ви се радвам! Браво! Става ми топло и хубаво отново.

Моята баба е сяла градината ни с цветя (както не един път съм казвала) и сега има толкова много пролетни цветове на двора. Навеждам се до тях и вдъхвам от аромата им. И уча дъщеря ми да ги гали. Чудесни са! Чудесни сте и вие!

Очаквам скоро и лалетата да разтворят чашките си.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също обичам игликата и си я гледкам вкъщи, жива..в саксия и всеки ден ме радва със сияйно жълтите си цветчета, които се множат и множат :)

веднъж много ме впечатли, когато прочетох от Учителя, че зад създаването на цветята Ангелите са работили дълго и е важно да проявяваме уважението си, запазвайки живота им и да не ги късаме. Днес добре знаем, че биологичното равновесие, за което споменаваш Инатари, за което си права по принцип..е всъщност отдавна нарушено, че всеки ден изчезват десетки видове и нашата майка Земя е Застрашена(!!!) И ако наистина ни е грижа за това равновесие, и ако наистина си пожелаваме радостта от красотата на природата да ни съпровожда и в бъдеще, много по-прекрасно би било ако всеки от нас засади дръвче или цвете...

Пролет е, идеалното време за един мъничък жест на благодарност........ :)

Така е jul нарушена е отдавна .

Вече с много мъка се създава каквото и да било , много по - лесно се разрушава .

Но с 2,3 откъснати цветчета , надали ще създам междуособици в природното равновесие .

Все пак приемам критика за тях , защото все пак аз съм автор на темата за цветята и заговорих за моите впечатления от света на цвятата , а не давам добър пример с букет иглика , набран от планината .

Радвам се , че набирам нови приятели в темата за цветята . Надявам се , че е така все пак . :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: :feel happy: Толкова се радвам на градинката от насторение и красиви мисли, която посадихте тук, звездички :)

И хайде да поливаме и прекопаваме с любов тази градинка. :thumbsup2:

Много се радвам сега на младите листенца - толкова нежни и малко сгърчени и измачкани се раждат, а с толкова желание за живот и толкова сила и любов към слънцето - Отварят се и растат с часове - Волята Божия изпълняват. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Честит празник, на всички с име на цвете, както и на Цветан, Цвета....

Радвайте се на цветята, те са част от нас, желая прекрасен и усмихнат ден на всички. :3d_043::3d_046::3d_117:

Линк към коментар
Share on other sites

Цветелина, цвете от луната, ти, ако желаеш, ще откъсна аз за теб!!! :) : ):)

Точно под терасата ни, на четвъртия етаж, има едно бадемче, високо - стига до перилата. Цъфтя около три седмици и вече прецъфява - голяма прелест. Пълно беше с пчелички малки и големи. Тези големите - едни такива тлъстички, май са земни, уффф красота. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Има цветя с хорски имена и хора с цветни имена - нека всички празнуват, защото природата тържествува и се радва на живота !

Линк към коментар
Share on other sites

Аз живея близо до църквата в града и наоколо е много радостно и оживено. Почти всеки, който срещна е усмихнат и с букет в ръка. А и времето през по-голямата част от деня е слънчево. Атмосферата е наистина празнична. Като излезеш навън просто долавяш доброто настроение във въздуха. Честит празник на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз живея близо до църквата в града и наоколо е много радостно и оживено. Почти всеки, който срещна е усмихнат и с букет в ръка. А и времето през по-голямата част от деня е слънчево. Атмосферата е наистина празнична. Като излезеш навън просто долавяш доброто настроение във въздуха. Честит празник на всички!

Честит празник и на вас !

Нека всички хора с имена на цветя да бъдат щастливи и слънчеви днес !

Поздрави :Ина

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Нека всички хора по земята да са като цветята! На всички пожелавам светъл празничен ден, на всички!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: благодарим + благодарим + благодарим :feel happy:

ВРЪБНИЦА – ПРАЗНИК НА ЦВЕТЯТА

Пролет – празник мил, тържествен, лъчезарен,

В спомен за прекрасен ден неповторим,

На Спасителя в прослава ден всехвален,

В чест на входа Му във Йерусалим.

Празнично камбани вредом са забили –

Бият радостта черковна да вестят;

Богомолни люде, рано подранили,

Бързат в храма, празника да почетат.

Носят клонки върбови,цветя в букети

Както йерусалимските деца,

На Христа да поднесат със тях привети

В изблик на изпълнени с възторг сърца.

В черква-вредом миризма благоуханна,

На иконостаса – множество цветя,

А певците най – тържествено”Осанна”

Пеят – песента да екне по света.

В този ден тържествен – празник на цветята,

Всички в поздрав мил подават си ръце

И с възторзи, изразени по лицата,

Празника почитат с радост от сърце…

Хубав празник, ЦВЕТНИЦА се днес нарича,

Че цветята даже имат в него дял;

Който с ВЯРА го почита и обича,

Ще почувства благодатния му дар.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Всички хора обичат цветята.

Това е безспорен факт.

А знаете ли защо?

Може би защото цветята имат само физическо и етерно тела.

Може би за това Христос е влезнал в Йерусалим "стъпвайки" върху "цветята"....... Божествения Дух "стъпвайки" само върху физическо и етерно тяло влиза чист в Божествения Йерусалим...

Ееееееееххх... цветяяяяя .... Музикаааа.... Любовввв... Божествено...

:3d_052::3d_030::3d_062:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес направихме венци от върби и Великденчета и ги пуснахме в реката . Прекарахме цял ден на слънчевите лъчи и сплитайки цветя , страхотен ден .

Линк към коментар
Share on other sites

Разцъфнаха цикламените зюмбюли, заедно лилавите, а пред тях редица иглики в всички цветове.Сега чакам черната кала да покаже красотата си за пръв път. :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес направихме малък поход до Карандила . Пекарах целия ден в разглеждане на перуники, планински лалета , "котенца"

и куп други цветя и видове.

Разбрах кои са защитени видове и много внимавах къде стъпвам. Защото навсякъде имаше перуники, виолетови и жълти .

Невероятни цветя . Разбрах на кое цвете се вика синчец и на кое незабравка . Видях и горски трицветни теменужки . Жълто , лилаво и бяло бяха преплетени във венчелистчетата им. А как ухаеха .

Минзухарите бяха прецъфтяли , но за сметка на това имаше жълта иглика в безмерни количества . /Все пак си набрах един средноголям букет за вкъщи./

Обясниха ми , че ставал чудесен чай от цветовете на горската иглика , тя беше от тези с дългите дръжки.

Направихме наистина продължителен преход ,който продължи цял ден , с изключение на малките почивки за разглеждане на различни растения. Чудесно беше , че една от планинарките е биоложка и с удоволствие и словоохотливост ми обясняваше, кои цветя спадат към кръстоцветни , какво точно е кръстосано опрашване и т н. С нетърпение очаквам юни и юли , когато ще излязат гъбите , ето това е моя страст определено, да намирам гъби .

Но дотогава мога да се отдам на цветята . Имаше и огромни количества листа и пъпки на божури , които най- вероятно до края на другата седмица ще разцъфнат , ще отида отново , специално заради тях. Да ги погледам .

Успяхме да починем на върха за 1 час и отново потеглихме в пълна сила .

Установих , че от едната страна на скалите има едни растения , а от другата съвсем различни . Планината беше цялата огряна от слънчевите лъчи . Една от спътничките ни заключи :

Хах , планината е цялата като в було , все едно се жени !

Красиви гледки имаше наистина , съжалявам , че не си носех фотоапарата, но за следващата събота това ще се промени.

Бях забравила красивата Карандила .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък не се сещам конкретно за цветя и цветни лехи и градини. В паметта ми изникна спомена за разказа на Йовков "Последна радост". Там цветята са метафора и контрапункт на хаоса, ужаса и войната, и наистина са .... последна радост.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен и децата около мен, както и за семейството ми цветята са ежедневие - дори нещо като членове на семейството ни! Вчера приготвихме "стаите" на новите петунии за первазите на прозорците. :feel happy: Тази година ще има и висящи саксии на асмата в двора ни. Ние им добавяме по малко биотор - цъфтят изобилно и почти не боледуват.

Линк към коментар
Share on other sites

:) И аз си имам цветна лехичка, в която отглеждам какво ли не. Сега се радвам на холандските лалета. А божурът - бял и червен предстои да цъфти скоро, след него креновете. Люляците пък полудяха тази пролет.

Вендор, тази черна кала е голяма рядкост. Поздравления!

Линк към коментар
Share on other sites

Жалко че зюмбюлите прецъфтяха заедно с бялата кала, но пък карамфилите(другата ми слабост) ще разцъфтят с пълна сила.

Силвия още чакам черната кала да цъфне, ако искаш ще ти дам грудки от нея. :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

О, много ще ти бъда благодарна, ако ми изпратиш!

Да и моите зюмбюли прецъфтяха, но си имам един специален - саксиен, продават ги сега навсякъде - и той е от холандските, едър. Има ги всякакви цветове - сини, розови, аз си отглеждам бял, още е рано за цъфтежа му, но се разпуква вече. Твоите карамфили от кои са, моите са от ситничките, но са много ароматни. Аз пък ще ти пратя семена от едно много рядко цвете - нарича се нощна красавица и цъфти през август - септември, с много нежен светложълт цвят и тънки венчелистчета, подобни на розовите, но почти прозрачни и също като розите е на малко храстче. Цветчетата се разтварят през нощта, а през деня се свиват. Много ефирно цвете.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_041: Отдавна ми се искаше да пусна тук едно предложение, подобно на това на Добромир в темата "Групова вегетариянска кухня", но тук отностно цветята. А, стана от само себе си. Ако някой иска семена от латинки, гербери, жьлт тиферич или розови ружи да ми пише лично сьобщение, но по- скоро. :sorcerer:
Линк към коментар
Share on other sites

Цамбуркам доволно във виолетовото и златното на перуниките , погледа ми скача стремглаво от цвят на цвят . От безумното ултрамаринено синьо до искрящото бяло и топлото, пролетно жълто на игликата . Светят, искрят цветовете ритмично измежду разнообразните зелени в тревата .

Разхождам се по венчелистчетата с поглед , спирам се на всеки един цвят поотделно . Очите ми са жадни за пролетните цветове на гората . Поглъщам големи дози експлозивен цвят.

Природата е толкова чудодейна във всичките си проявления , дори в стария мъх, основоположник на семейство гъби , в бъдещето.

Като че ли всяко нещо ,съществува , за да бъде дом на друго същество или растение.

Безкрайни са цветните очи из тревата , приближавам се и преживявам малкото пространство. Живея на върха на тичинката , разбирам я , качествено, а не количествено.

Спомних си , за едно филмче , което беше за смаляването на всички хора до големината на капка роса ,до големината на мравката , беше много интересно.

Към Sony : Ами пусни го де!

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146::3d_043::3d_066:

Много обичам цветята и на балкона ми винаги много саксии, освен стайните, които са вътре.

Създавам си кътчета Природа сред сивотата....

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...