Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дискусиите в интернет форумите и ефектът от тях


ISTORIK

Дискусиите в интернет форумите и ефектът от тях  

4 гласа

  1. 1. Случвало ли ви се е, след като сте сте участвали (или пък само сте чели) в дискусия по някаква тема във форум, да промените или да коригирате първоначалното си мнение относно дискутирания въпрос?

    • - Не, никога.
      0
    • - Да, но изключително рядко.
      1
    • - Да, това редовно ми се случва.
      3
    • - Да, винаги така става.
      0
  2. 2. До каква степен се е променило мнението ви след участието ви в дискусията (или пък - след прочитането й, ако не сте пряк участник в нея)?

    • - Не ми се е случвало да променя мнението си. Напротив, най-често се случва да го затвърждавам.
      1
    • - Случва се частично да коригирам мнението си, на базата на нови данни и идеи.
      3
    • - Случва се напълно да променя мнението си, благодарение на някоя тематична дискусия.
      1
  3. 3. Защо решавате да се включите в дадена дискусия във форума?

    • - За да мога да покажа колко много знам по темата.
      0
    • - За да наложа мнението си по дискутираната тема.
      1
    • - За да ми кажат "Браво!" и "Благодаря!", понеже другите нямат какво повече да добавят!
      0
    • - За да ми сложат "плюсче" на мнението (а после - като се натрупат плюсовете, ще надмина някои модератори по "авторитет" във форума!)
      0
    • - Като участвам в много теми, ще изглеждам много умен и много знаещ форумен потребител.
      0
    • - Интересно ми е какво мислят другите относно моето мнение, моята теза, моята хипотеза.
      1
    • - За да провокирам и другите потребители да покажат своите знания.
      1
    • - За да провокирам други потребители да демонстрират незнанието си и да се направя на много велик - на техен гръб.
      0
    • - Аз участвам в дискусиите, за да споделя мнението си по определени теми, които са ми интересни.
      4
    • - Аз участвам в дискусиите, но гледам да прикривам мнението си по определени теми
      1
    • - Аз просто се забавлявам. Или убивам време.
      0
    • - Аз понякога участвам, за да дразня другите потребители и модераторите.
      0
    • - Участвам, участвам... Пиша навсякъде из форума. С надеждата да ме поканят да стана глобален модератор.
      0
    • - Имам няколко акаунта. (Дано админите не ги изтрият!) Да дискутирам и да споря със себе си ми е най-приятно и забавно, понеже дискутирам с интелигентни събеседници. (Със себе си, де!)
      0


Recommended Posts

Надявам се тази тема-анкета да събуди вашия интерес. 

 

Благодаря на всички, които решат да гласуват и да споделят мнението си в нея. 

 

На втория и на третия въпрос можете да дадете повече от един отговор. 

Линк към коментар
Share on other sites

Историк, лично аз съм се убедил, че ефект няма, освен ако човекът по някакъв начин (вкл. прочел нещо, което съм написал) е решил сам и без натиск да дойде при мен. Това не изключва негова вътрешна борба и някакъв страничен друг леко насочващ начин :)

Та когато човекът реши сам да дойде при мен, на физическа среща, то има огроооомна разлика и много практическо удовлетворение. 

 

В интернет форума ползата е, че все за някого пишем, макар това обикновено да НЕ е този, към който се обръщаме и си нямаме никакво понятие кой е точно този, който има ползва и доколко :)

 

А иначе мнението си много често съм го променял, но не е само форума, а е комплексен процес :) 

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Да, така е, но по принцип, ако с някого нямате какво да си кажете онлайн, няма да имате и какво да си кажете офлайн, на живо, очи в очи. 

Линк към коментар
Share on other sites

Направил си анкетата някак тенденциозна.Включвам се в дадена тема,защото ме интересува.Това включва няколко неща:

Ще прочета кой какво е написал,обикновено има бисери,казано в добрия смисъл,които ще ми предоставят нова информация и ще

ми дадат допълнителна гледна точка.Синтезирам информациите,мога да отсея зърното от плявата,имам базис,мой си,разбира се,

но постигнат с много труд и опит.Ако някой вече е постнал мнение,което съвпада с моето,ще го харесам и няма да пиша,

просто ще следя темата.Когато пиша,обикновено искам да кажа нещо съществено по моя преценка.Това може да е така за 

някой,за друг не.Различни сме,пътища към върха много...Мисля ,че споделянето е важно,то е като екипна работа,всеки 

влага неговия си талант.Разбира се,във времето темите,които ме вълнуват,се променят,то и нямя как да е,в 

противен случай  означава застой ....Чела съм теми,по които не съм имала познания и мнение,и са ми оказвали влияние...

Във форума има много ценни форумци,които нямаше как иначе да срещна в живота си. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

По тази тема за ефектът върху нас от дискусиите и дали ни променят мнението -

мога да кажа, че много зависи какъв е форумът.

Ако е форум за общи приказки, освен да се научи някоя светска клюка или новина, няма какво толкова много да ни променя мисленето.

Ако е форум в някоя игра, е много полезно да се чете или пише, за да се научават новости как се играе играта, и какви нововъведения предвиждат админите.

Ако е форум с някаква насоченост - авто, бебе, лов и риболов, сватби, и други, то също няма как толкова много да ни промени мнението, такива форуми са по-скоро за обмяна на мнения. Може да се получи и някоя конкретна информация.

Ако е по-сериозен форум, то тогава може да се научи нова информация, да се сподели по-точно, може някои теми да те провокират да мислиш по-активно и да търсиш още и още информация...тези форуми са полезни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...