Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любовта никога не умира


мече

Recommended Posts

Просто начин да си обясним защо не върви по мед и масло .

Ако забелязваш приказката е за любов не за страст. Огромна разлика .Сраста е стихия . Любовта красиво цвете което всеки може да държи в ,, ръцете си ".

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За същото говоря и аз. И повярвай ми, различавам любов от страст :) Идеята ми беше, че ( според моето виждане) нещата много избиват на "обожествяване".

Има една възрастна двойка, редовни клиенти. Не знам от кога е тяхната обич но я виждам в очите им. Винаги спорят когато дойдат и уж се карат но всъщност те се обичат....винаги много им се радвам, от сърце :) Ето такива случаи ми дават надежда, че Любов има..освен тази към детето :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не можем да минем без идеята Бог . :)  Както не можем да си обясним защо дъщерята се е залепила за този мърльо .:) .........Ядосах се на китайската роза , че се е разрасла и ми пречи . Окастрих я жестоко . И не видяхме цвят 2 години въпреки всички опити .Отсъствах 15 дена ,тогава се отпусна и първия цвят се появи .И растенията търсят любов .

Нищо чудно тази непозната за мен сила да е по вечна от познатите ми неща .Напълно земно виждане .Както е много земно

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=869&page=4

виж мнение 74

Линк към коментар
Share on other sites

Точно любовта между мъжът и жената е променливата величина. Иначе Любовта, онази Божествената, е Неизменната, Неделимата, Постоянната.

 

Щом има полярност, значи има раждане и смърт, начало и край. Не само на физическото тяло, но и на физическите чувства.  Раждане и смърт на всички онези емоции, които егото провокира в неразумното сърце. Тогава има болка и неудовлетвореност. На земното.  

 

Няма как да го кажа по-добре. 

 

Любовта хората наричат чувство.

 

Чувство ли е любовта?

 

Може би покрай нея има чувства,,,,,

 

Смисълът на любовта е да се свържем с другия, връзката с него, която ни напомня за изкуствено загубената връзка с цялото. Имаме нужда от тази връзка с другия. Свързвайки се с него, усещаме, че сме част от голямото и така усещаме любовта. 

 

Е, другият вариант е да усетим, че самите ние сме любов, че всяка наша клетка е любов, че можем да сме обичащи, без да има друг, защото самите ние сме всичко, от което се нуждаем. А другият е прекрасно средство да видим себе си. "Истински стойностната връзка е в "добро и лошо". Само, когато приемем другия, какъвто е, ще приемем себе си и ще намерим истинската любов, на която самите ние сме носители, която е истинското нещо, което от нищо не зависи. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Само, когато приемем другия, какъвто е, ще приемем себе си и ще намерим истинската любов, на която самите ние сме носители, която е истинското нещо, което от нищо не зависи. 

 

Дори когато "другия" е преминал "отвъд" физическата си форма, ако го приемем такъв, какъвто Е сега, спираме да съжаляваме за миналото и неслучилото се бъдеще и желания... Тогава и любовта може би преминава "отвъд" физическите си проявления и става онова истинско нещо, което от нищо не зависи... 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...