Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо се стремите към сила и знание?


Ваня

Recommended Posts

Да имаш чистота е хубаво искане, според мен, а не е и за себе си май само...

А опитваме се и да разбираме, че то Благост го каза най - добре за школите и очилата, ами на когото не са му необходими, пък дори и маркови, какво да прави сега? :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Сила и знание не са ми приоритетни стремежи. Повече ми се искат чистота и прошка. Защо са ми сила и знание, ако сърцето не ми е чисто и съм подвластна на лоши чувства?"

Латина, мисля , че за да достигнем до чистотата и прошката, трябва да имаме необходимите за това сила, която идва от Любовта, знания, които идват от Мъдростта и свобода, която идва от Истината. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Венци, за доста оптимистична бройка прераждания пишеш, но не виждам изобщо причина количеството в този случай да може да премине в качество.

И както и да се взирам, не виждам знанията, които съвременният човек търси, да му носят Сила. Носят му сила, с която той не може да се справи. И ако този подивял свят не ни стига като огледало да се видим на какво приличаме, какво може да ни отвори очите?

Мила сестричке, на всичко обратното видя, а аз съм си го казал.

Какви прераждания? Това ли съм казал...

А оптимизма какъв е: 16 не е оптимизъм, а точно число.

Освен това и единомислие демонстрирай с теб в случая на силите и знанията... Друго виждаш, но не друго съм казал.

Благодат и Мир!

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, верно, новораждане не е прераждане! Обаче пък то как може да е повече от едно? А иначе съм съгласна, съвсем съгласна с теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Dream, на кого говориш? Кой е в огледалото насреща? Очевидно не си ме разбрал.

Ако да си по-така означава да си по-смирен, не съм против, ама жалко за мнозинството тогава, на които смирението изглежда като оригиналничене. Понякога е за предпочитане да се откажеш от сила и знание, ако не си готов да ги приложиш за добро. Ако не се притеснявам да се смалявам пред други хора, това нещо като перчене ли е?! Смирението нещо по-така ли е?! На изчезване ли е, да го впишем в някоя Червена книга?

Матей 5:3 Блажени нищите по дух, защото е тяхно небесното царство.

Римляни 4:7 "Блажени ония, чиито беззакония са простени,

Чиито грехове са покрити;

Откровение 22:14 Блажени, които изперат дрехите си, за да имат право да дойдат при дървото на живота, и да влязат през портите на града.

Никъде не пише: Блажени знаещите и можещите.

Има едни безмилостни, горди, трупащи знание и сила, само за да служат на себе си. Някои от тях наистина са много знаещи и силни, далеч повече от мене, ама аз не им завиждам на положението. Просто ще дам пример, надявайки се този път да бъда разбрана:

Какво ще кажете за черните магове с техните знания и сила? Искам да ви кажа и това, че някои, които се мислят и представят за бели, отвътре са си баш черни, амбициозни и горделиви, без истинска любов в сърцето, понеже за нея няма място. Може да помислите и върху следващите думи:

2 Коринтяни 12:9 и Той ми рече: Доволно ти е Моята благодат; защото силата Ми в немощ се показва съвършена. И тъй, с преголяма радост по-добре ще се похваля с немощите си, за да почива на мене Христовата сила.

2 Коринтяни 13:4 защото, при все че Той биде разпнат в немощ, но пак живее чрез Божията сила. И ние също сме немощни в Него, но ще сме живи с Него чрез Божията сила спрямо вас.

Евреи 5:2 такъв първосвещеник, който може да състрадава с невежите и заблудилите, защото и сам той е обиколен с немощ,

8. ако и да беше Син, пак се научи на послушание от това, което пострада,

  9. и като се усъвършенствува, стана причина за вечно спасение за всички, които Му са послушни,

  10. наречен от Бога първосвещеник според Мелхиседековия чин.

  11. Върху това имаме да кажем много неща и мъчни за поясняване, защото сте станали тъпи в слушане.

  12. Понеже докато вие трябваше до сега, според изтеклото време, и учители да станете, имате нужда да ви учи някой изново най-елементарните начала на Божиите словеса, и достигнахте да имате нужда от мляко, а не от твърда храна.

  13. Защото всеки, който се храни с мляко, е неопитен в учението за правдата, понеже е младенец;

  14. а твърдата храна е за пълнолетните, които чрез упражнение са обучили чувствата си да разпознават доброто и злото.

Линк към коментар
Share on other sites

Латина, благодаря ти за мъдростта и будността, примера с черните магове е много сполучлив.

Като чета тук по различните теми мненията на няколко имена, които няма да спомена, все повече ми избожда очите нещо, което искам да споделя с вас, приятели, защото ме вълнува. Много си приличат тези мнения, като едно са, а уж от различни хора са дадени. И се питам - дали са пък чак толкова еднакви хората и кое е това, което промива така усърдно мозъците в стремежа си да ги уеднакви. Че избира и все най - качествените, забелязали сте. Дали са школи разни, даващи разни знания, но песимизъм лъха от иначе чудесни дечица и е някак си изкуствено - заучено звучащ, а заплашващо с размера на епидемия е това явление. Някаква мода ли е, не зная, но замислете се какво е това, което ни отнема правото на щастие, а последното никак не идва от много знание. Знанията си ги имаме, стремежи не са необходими, освен един - да бъдем каквито сме, цветни и различни, а не някаква сива маса, но това предполага не отричане, а приемане. И най - трудно е да се приеме човек и себе си и другите, по - лесно е да се отрича, ама ние тук всички нали трудния път сме си избрали.

Будни бъдете и научете се да различавате със сърцето си, то е, което ще ви донесе истинското знание.

Линк към коментар
Share on other sites

Както умът бил част от Духа, така сърцето е било част от душата. Решили преди време друг път да изберат и се поразделили с големите си брат и сестра. За сегашните ни истинни критерии, много има да се чувства и мисли, но истинността произлиза от Източника само, а той преминава през двете очиствайки. Това не може да се сбърка, но другото може, непознавайки това.

Знанието е багаж - тежи, но би могло и храна да бъде и да подхранва силиците на желаещия да върви. Би трябвало уж стремежа да е определящ, но съм виждал толкова силна вяра, насочена по форма към съвършенството, а по-смисъл към антропоморфни издънки и други заблуди. Схващането на Истината може да направи само Христос в нас, а ние трябва безрезервно да му позволим да расте. За целта обаче, както раждането на младенеца, така и целия Нов завет трябва да изпълним, за да стигнем сами до кръста и жертвата ни да се награди с възкресение. Нека всички покажем воля силна и Волята негова и изпълним предназначението си!

Благодат и Мир!

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Латина,

Виждам търсиш много упорито Истината. но не забравей, че земния език е много неточен и даста често звуковите съчитания изиграват лоша шега. не случайно Мъдреците са кръстили Физическия свят - "Илюзорен". Не случайно Христос е казал" По делата им ще ги познаете" - и едните и другите / и Белите и Черните/.

2 Коринтяни

12:9 и Той ми рече: Доволно ти е Моята благодат; защотосилата Ми в немощ се показва съвършена. И тъй, с преголяма радост по-добре ще се похваля с немощите си, за да почива на мене Христовата сила.

Значи и ап. Павел приказва за някаква Сила - Христовата.

Евреи 5:2

такъв първосвещеник, който може да състрадава с невежите и заблудилите, защото и сам той е обиколен с немощ,

8. ако и да беше Син, пак се научи на послушание от това, което пострада,

  9. и като се усъвършенствува, стана причина за вечно спасение за всички, които Му са послушни,

  10. наречен от Бога първосвещеник според Мелхиседековия чин.

  11. Върху това имаме да кажем много неща и мъчни за поясняване, защото сте станали тъпи в слушане.

Имаш ли представа колко ти е силен цитата Латина ?

Много ти е силен цитата, но дали го разбираш, както ти така и доста от вълнуващите се по темата .

Ще се самоцитирам :

В отговор на Защо се стремите към сила и знание?

Да стана свободен от извратена чужда воля. 

Пък Христовата сила се крие в Абсолютното познание и безкомпромисно прилагане на Закона.

Ти Латина вярно говориш за прошката и щастието. Съгласен съм с тебе. Но ако срещу тебе се изправи един камикадзе или едно зомби с абсолютно претъпени сетива , знаеш ли калко ще му пука за твоята прошка и твоето щастие !!!! ???? И ако ти му кажеш "прощавам ти "..... така ще те чуе и разбере, че нямам думи. В такъв момент прилагай 13-тата хватка от джудото ..."плюй си на петите и бягай далече". Ама колкото се може по бързо бягай и докато бягаш сестричке, мисли къде можеш да нямериш Бял Маг с Христовата Сила и Познание в ръце и си скрий зад гърба Му. И не се показвай докато Белият Маг не ти разреши, пък ако ще и камъни да падат от Небето. И после ще мълчиш сестричке и въпроси няма да задаваш по темата, защото ще са безмислени вече. И по въпроса за прошката .... тя прошката е за покаялите се . !!!!!!!!!

Никога не го забравяй сестричке.....НИКОГА !!!!!

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:D Приятелю, коя "съм аз, че да прощавам"? - твои думи, наистина ценни. Да можех и да не се обиждам...

Не съм против белите магове, ако са наистина бели. Трудно е да намериш обаче истински бели, знаещи, можещи и силни магове.

Аз ти благодаря от сърце за отговора, даде ми ценни неща. Въпросната 13 хватка от джудото много я тача, но понякога я забравям, дефект от зодията лъвска.

Поводи за покайване все изникват нови, къде от миналото, къде от настоящето. И все не сме допростили, а все искаме да ни се прощава... Благодаря за напомнянето!

Един брат отговори вместо друг, пардон същия брат. Хубаво е, че остава добронамереността ти, благодаря! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Сестричке / приятелче ,

И аз не знам къде да ги търся тези Бели Магове. Но гледам телевизия, чета книжки, Библията, Бог ми е дал Ум да го употребявам с Разум. Та разсъждавам сестричке.... усилено разсъждавам , уча се от моите и хорските грешки.

Верно...трудно е човек да намери ..:

Трудно е да намериш обаче истински бели, знаещи, можещи и силни магове.

Права си . Познанието им като бисер.Трудно се придобива и овладява предполагам. ??? Така е, права си. Чувал съм , че с пари не се купувало това Познание и било много драгоценно. Защото дарявало със Свобода по Божията благодат и Любов. Пък аз горкичкия...на ... не съм свободен. Чакам още.

Линк към коментар
Share on other sites

Христовата сила се крие в Абсолютното познание и безкомпромисно прилагане на Закона

Вярно!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Здравейте, знайковци чудесни! Удоволствие е да ви чете човек :thumbsup2:

:D На първо плъзгане на мишката :1eye::D за Христовата сила и Абсолютното познание не съм съвсем съглааасна :smarty:ДА за безкомпромисното прилагане на Закона...това е без коментар и особено мнение тук няма :smarty: отивам да ви дооосмислям след природата :king::P

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:king: Здравей!

Абе, все му се чудя на тоя цар - що му е накриво короната?

:thumbsup2: чуденето си е вид опитност :thumbsup1:

:king: та по въпроса за коронката :king: щото от фонтанелката на царя излиза един неВииидим Лъч и коронката както и да се върти...все на главата на царя си стои :king:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Творчеството е хубаво нещо, но не е като творенето. И измислянето не е лошо, ама не е баш мислене... Добре поне, че е усмихнатао царчето, знаи е доволно, да не го удумваме!

Линк към коментар
Share on other sites

Права си Таня!!!

:D

Сила и знание е нужно, за да се завърне Сина при Баща си и пак да бъдат ЕДНО!

Благодаря на всички ви!!!

:thumbsup:

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Сила и знание е нужно, за да се завърне Сина при Баща си и пак да бъдат ЕДНО!
Вярно, но за определен тип сила и знание. За да се върне сина при баща си е нужно примиряване. Знанието само по себе си не спасява, нито собствената сила. Я колко академици и професори... Удавникът не може да се дръпне сам за косата и да се спаси. Бог спасява.

Истинската сила и истинското знание човек може да получи само ако освободи място в себе си за него. Да се откаже от някои неща /не ми се изреждат, пък и знам ли ги всичките?!/.

Вяра, смирение, покаяние, прошка връщат при Отца. Може да си глупав и слаб - не това пречи на любящия Баща. Този Баща обаче е способен да възроди всичко, дори болни и слаби ум и тяло.

Йоан 3:30 Той трябва да расте, а пък аз да се смалявам.

Ако човек не научи урока на смирението, каква полза от силата и знанието?

Лука 18

7. А Бог няма ли да отдаде правото на Своите избрани, които викат към Него ден и нощ, ако и да се бави спрямо тях?

  8. Казвам ви, че ще им отдаде правото скоро. Обаче, когато дойде Човешкият Син ще намери ли вяра на земята?

  9. И на някои, които уповаваха на себе си, че са праведни, и презираха другите, каза и тая притча:

  10. Двама души възлязоха в храма да се помолят, единият фарисей, а другият бирник.

  11. Фарисеят, като се изправи, молеше се в себе си така: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци, грабители, неправедни, прелюбодейци и особено не като тоя бирник.

  12. Постя дваж в седмицата, давам десетък от всичко що придобия.

  13 А бирникът като стоеше издалеч, не щеше нито очите си да подигне към небето, но удряше се в гърди и казваше: Боже бъди милостив към мене грешника. 

  14 Казвам ви, че този слезе у дома си оправдан, а не онзи; защото всеки, който възвишава себе си, ще се смири, а който смирява себе си, ще се възвиси.

Спомням си нещо, което каза Ваня на друго място във връзка с част от долните думи. Богатството може да не са пари и имоти, но и придобито знание, ако човек е привързан към него и на него се надява.

Лука 18

  24. И Исус като го видя, каза: Колко мъчно ще влязат в Божието царство, ония които имат богатство!

  25. Защото по-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство.

  26. А ония, които чуха това рекоха: Тогава кой може да се спаси?

  27. А Той каза: Невъзможното за човеците за Бога е възможно.

Пак силни цитати, който може да го оцени. От Божието Слово са все пак, макар че който както си иска го тълкува. Не пречи обаче да продължаваме с опитите и да ги споделяме един с друг, така взаимно може да се обогатим и с това знание да се приближим към Целта. Когато сме заедно, сме по-силни! :feel happy::angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:wub: :wub: :wub:

Как да бъде човек - Вяра, смирение, покаяние и прошка, ако не знае за тях?

Как да бъде човек - Вяра, смирение, покаяние и прошка, ако не е достатъчно силен да устой на изпитанията?

:):):)

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:wub: :wub: :wub:

Как да бъде човек - Вяра, смирение, покаяние и прошка, ако не знае за тях?

Как да бъде човек - Вяра, смирение, покаяние и прошка, ако не е достатъчно силен да устой на изпитанията?

:)  :)  :)

:smarty:  :yinyang:  :smarty:

Все пак има много примери и за хора, които са получили знанието, имат силата, но нямат желанието да ги приложат. Не са готови да платят цената.

:D Обърнахме палачинката няколко пъти - добре се позачерви. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...