Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психика и пари


Slunce

Recommended Posts

Знаем, че печеленето на достатъчно пари е свързано и с нашето несъзнавано. Нашите вярвания, съзнавани и несъзнавани, начинът, по който сме били възпитани, както и много други неща, много от които дори не подозираме, че са свързани с парите, ни влияят.

 

Искам да попитам психолозите тук какво мислят по въпроса, могат ли да помогнат на някой човек да изследва връзката на своята психика с парите и работата и да му помогне да открие начин да печели достатъчно пари, както и да успее да намери най-подходящата професия за себе си?

 

 

Може ли човек да направи нещо сам вкъщи, за да се самоизследва, самокоригира (на това вероятно ще отговорите не) и да отпуши паричния поток?

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

не съм психолог.

Парите са оценяването на личността от обществото .Значи ,ако пренастройм  мисленето и действията си за работа в полза на обществото .Парите ще са осигурени .Това е принципа.Да не ни занимава харченето на парите ,личните ,,нужди "Да се интересуваме от какво се нуждае обществото .

 

Печеленето на пари е начин да се осигурим .Загубим ли работата си е голям стрес .До 5 години след пенсиониране повечето пенсионери напускат този свят вследствие  стреса ,отключващ  редица  болести . Постоянното търсене на сигурност е нашия страх от света и статуквото .Отношението на личността , към света ,към парите , зависи от нейните страхове .

 

Може ли човек да направи нещо сам вкъщи, за да се самоизследва, самокоригира )----------------На това му казват  духовна работа .Всеки се опитва да го прави.Интересното е че колкото повече се вглеждаш в себе си ,толкова по ясен ти изглежда света.Можеш да помислиш : достатъчно пари---какво значи това?

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

За мен означават сигурност и спокойствие. Но при мен няма сигурност, защото често си сменям местоработата, но не по мое желание. Така се получава, че не се задържам дълго на едно работно място и причината за това не е проблем с моите способности или липса на желание.

 

За мен достатъчно пари означават да се изнеса от жилището на родителите ми и евентуално да живея с приятеля ми. Той твърди, че иска да живее с мен. Но не настоява, а само ми е казал, че можем да живеем заедно. Аз още не смея да се съглася, защото мисля, че не печеля достатъчно, а освен това, както споменах, работното ми място е несигурно и не знам дали някога ще имам такава сигурност. Дори в хороскопа ми ясно личи, че ще имам променливо парично състояние.

 

Но не знам как да реша проблема. Може би един от основните проблеми е в напускането на семейството ми, народителите, и си мечтая да се отделя, но за което може би нещо в несъзнаваното ми пречи да го направя.

Линк към коментар
Share on other sites

Sigurnost и спокойствие са различна категория , от парите.Те двете може да се допират ,но не се припокриват.Независими са...Сигурността и спокойствието са вътрешни качества .Могат да се потърсят там ,или  се изградят целенасочено .Парите,живота отделно от родителите са временна мярка за утвърждаване на вътрешната стабилност и себе уважението .Опознаване на собствените възможности също спомагат за това .

{ Но не знам как да реша проблема. Може би един от основните проблеми е в напускането на семейството ми, народителите, и си мечтая да се отделя, но за което може би нещо в несъзнаваното ми пречи да го направя.}  Нещо конкретно ми е трудно да кажа .За това да из коментирам . Отделянето от родителите , стана мода.И като всичко модерно се доближава до абсурда .Искам да кажа ,модерното се прави без да се търси смисъла.Без да се разглежда конкретната обстановка .Отделят се от родителите за да се почувстват свободни .А не разбират че и свободата е душевно състояние .Тя не може да се  (постигне), изгради  в пустинята .А там , където се опитват да те ограничат.Душата расте чрез трудностите.

За изграждане на връзка с ,,несъзнаваното" има медитация.Има литература,има групи .Потърси , нещо ще намериш.Човек е добре да стане приятел с ,,несъзнаваното " си .Да си помагат един друг ,да не си пречат .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

За мен означават сигурност и спокойствие. Но при мен няма сигурност, защото често си сменям местоработата, но не по мое желание. Така се получава, че не се задържам дълго на едно работно място и причината за това не е проблем с моите способности или липса на желание.

 

За мен достатъчно пари означават да се изнеса от жилището на родителите ми и евентуално да живея с приятеля ми. Той твърди, че иска да живее с мен. Но не настоява, а само ми е казал, че можем да живеем заедно. Аз още не смея да се съглася, защото мисля, че не печеля достатъчно, а освен това, както споменах, работното ми място е несигурно и не знам дали някога ще имам такава сигурност. Дори в хороскопа ми ясно личи, че ще имам променливо парично състояние.

 

Но не знам как да реша проблема. Може би един от основните проблеми е в напускането на семейството ми, народителите, и си мечтая да се отделя, но за което може би нещо в несъзнаваното ми пречи да го направя.

Slunce, има една книга на Луиз Хей - "Излекувай живота си", прегледай я, може да намериш полезни за теб неща.

Интересно ми стана това, което пишеш - като че ли предимно ти искаш да се изнесеш, за да бъдете отделно с приятеля ти, а той какво мисли по-точно? В смисъл ако искаше, то това дори би било негова инициатива, независимо колко пари печелиш ти. Другото - ти как си представяш финансовия въпрос, когато евентуално се съберете да живеете заедно - общи ли ще бъдат финансите или всеки със отделна сметка?

Иначе сигурност - сигурност в живота няма, макар че всички искаме и я търсим :)

Ако беше сама, по-лесно ли би се решила да живееш отделно? Щом сте двама, според мен е по-лесно. През годините на нашия съвместен живот с моя съпруг е имало периоди, когато той е печелел много повече пари от мен, както и обратно, но касата е била винаги обща и никога това, кой печели повече, не е било проблем. В крайна сметка ние сме се събрали, за да споделим живота си, а не сме съквартиранти, които да си поделят разходите.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Може ли човек да направи нещо сам вкъщи, за да се самоизследва, самокоригира (на това вероятно ще отговорите не) и да отпуши паричния поток?

"Отпушването" на паричния поток се случва само и единствено в мисълта на хората?

Такова чудо, като "достатъчно пари" няма.  

Има нещо друго  отговора на въпроса " И какво като не ми стигат парите?"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

АлександърТ.А. , много ми хареса връзката която правиш за нуждите на обществото и парите. Това обаче изисква доста високо ниво на съзнание. Да не мислиш за себе си първо. Майка Тереза изобщо не е мислила за себе си а фондацията и е генерирала много пари. Дори е дала обет за бедност, но фондацията и не е давала такъв обет.

Линк към коментар
Share on other sites

Това напътствие съм го срещал .Опитвам се да го приложа 100% .Ефективно е .Най лесно се прилага ,ако детето се приучи на творческо отношение към живота .Да се наблегне върху създаването на полезни неща .Грешка е печеленето на пари.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...