Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Размисли за тук и отвъд


gaideto

Recommended Posts

Няма такъв човек. Но нали на това се учим - да не се отъждествяваме със страсти.

Отговорът не е въпрос на пожелание, а въпрос на свобода - по - висшата степен от задължението.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

По-красивото утре няма как да е по-красиво от по-красивото вчера. Няма как или аз поне не виждам, една красота да е по-красива от друга. А, ако аз се отъждествя с мечтите, значи че трябва да ида към Астилот... или към Магелановия облак. :3d_002:

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

"Аз [астралното тяло]" - моите емоции и страстите

Добре, тогава ще се отъждествявам с картофите в полето, с Луната или с асансьора....

така е по-добре наистина :thumbsup2:

earthlayerswi0.gif

moonqz6.jpg~potatopp2.gif

lunarlanderdeploymentxu4.jpg

charlieetlachocolateriejo8.jpg

:)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък си представям един свят, в който всички са будни и проявяват разбиране и толерантност към всички. А завистта и омразата не съществуват като понятие... :wub::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще познаеш любовта без омраза, как ще се радваш на чуждото щастие без завистта.Няма смисъл да строим утопии, защото пропускаме тази в която живеем.

Линк към коментар
Share on other sites

...представям един свят, в който всички са будни и проявяват разбиране и толерантност към всички. :wub::angel:

:thumbsup::feel happy:

Може да се постигне.

Изгрее ли в душата Слънцето на Любовта и Мъдростта, идва и краят на нощните сенки.

Остава споменът за тях, без сила - като от лош сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Страстите са просто етап, на който не трябва да се остава. Както много красиво се изрази Ян, зад страстите идва безстрастието. Нищо че още няма човек напълно освободен от клещите на страстта. По-добре да се стремим към онова абстрактно безстрастие, което обаче е нашата по-неуловима, но най-истинска същност. Нека да тичаме неуморно към него, нека да тичаме към идеала си. Това е по-добре. :thumbsup1: И така...с абстрактното си илюзорно безстрастие аз се наслаждавам на красивото сега и днес, и рисувам също така прекрасното си безстрастно утре, без да ме вълнува вчерашната страст. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Така е. Но по-добре е стремежът към безстрастието, отколкото олицетворение със страстите. Първото може да ни изтегли поне малко по-напред към Бога, а второто да ни дръпне поне малко по-назад към животните.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще познаеш любовта без омраза, как ще се радваш на чуждото щастие без завистта.Няма смисъл да строим утопии, защото пропускаме тази в която живеем.

Ако забравим теорията за относителноста, този цитат би могъл да е верен. Но уви тя съществува, още преди да бъде формулирана е съществувала даже. :rolleyes: Незнанието или неформулирането на даден закон, не отменя съществуването му. :3d_005:

Темата е формулирана като "Размисли" , ми да поразмисля тогава ...

Изказването е направено от гледна точка на двойка сили :

любов - омраза

черно - бяло

щастие - нещастие

ин - ян енергиите

Докато съществува едно същество , ... по-точно докато е подвластно едно същество на законите в дуалистичния свят, ясно е , че ще се сравнява с нещо .... с картофи, ... с асансьор, ... с друго същество .. за да търси прилики и разлики. И щом ги намери тези разлики започва или високомерното пренебрежение или зависта. И се започва едно ескалиране на сравняването на двойката сили / страстите/. В едно класическо произвидение е казано : "Да бъдеш или да не бъдеш"

В мига в който Ин и Ян се слеят в едно цяло .. в "Детето" / в излезналия от гроба Адам = Христос = Мелхиседек /, вече няма двойка сили. Дуалистичния закон е обезсилен ... и утопията става реалност :

..."Къде ти е Аде жилото" ...

..."Умрях за закона чрез закона и живея за Духа"

Тогава сме "преминали" оттатък страстите и вече няма сенки, защото "Слънцето" свети отвътре и няма преграда между очите ни и "Слънцето". Защото очите ни са "Слънцето".

Така, че Вендор, от гледна точка на дуалистичния свят си права, живееш в него и разсъждаваш от вътре на него, т.е. субективно като добре обучен субект с ясно изразено Ин / прелъстяването в Рая на Адам/ .... погледнато положително .. така си е, права си.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще познаеш любовта без омраза, как ще се радваш на чуждото щастие без завистта.Няма смисъл да строим утопии, защото пропускаме тази в която живеем.

Ако забравим теорията за относителноста, този цитат би могъл да е верен. Но уви тя съществува, още преди да бъде формулирана е съществувала даже. :rolleyes: Незнанието или неформулирането на даден закон, не отменя съществуването му. :3d_005:

Темата е формулирана като "Размисли" , ми да поразмисля тогава ...

Изказването е направено от гледна точка на двойка сили :

любов - омраза

черно - бяло

щастие - нещастие

ин - ян енергиите

Докато съществува едно същество , ... по-точно докато е подвластно едно същество на законите в дуалистичния свят, ясно е , че ще се сравнява с нещо .... с картофи, ... с асансьор, ... с друго същество .. за да търси прилики и разлики. И щом ги намери тези разлики започва или високомерното пренебрежение или зависта. И се започва едно ескалиране на сравняването на двойката сили / страстите/. В едно класическо произвидение е казано : "Да бъдеш или да не бъдеш"

Да. :thumbsup: Подвластно на дуалността докато е ограничено. Отъждествяващо се с тялото, семейство идр., сетивата, страсти и вкусове, ума и пр.

Достигането до Космическо съзнание е себеотъждествяване с вездесъщия еднакво в картофи, асансьор, слънце луна и пр. Дух, Един без втори който трябва да се узнае.

В мига в който Ин и Ян се слеят в едно цяло .. в "Детето" / в излезналия от гроба Адам = Христос = Мелхиседек /, вече няма двойка сили. Дуалистичния закон е обезсилен ... и утопията става реалност :

..."Къде ти е Аде жилото" ...

..."Умрях за закона чрез закона и живея за Духа"

Тогава сме "преминали" оттатък страстите и вече няма сенки, защото "Слънцето" свети отвътре и няма преграда между очите ни и "Слънцето". Защото очите ни са "Слънцето".

:sorcerer:

Така, че Вендор, от гледна точка на дуалистичния свят си права, живееш в него и разсъждаваш от вътре на него, т.е. субективно като добре обучен субект с ясно изразено Ин / прелъстяването в Рая на Адам/ .... погледнато положително .. така си е, права си.
:lol: :lol: Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Е, драги приятели и съфорумци , имам да направя признание , радвам се , че имам своите страсти и преживявания изцяло свързани със сетивата . Имам вълнението си и виолетовата си емоционалност , имам пълното си небезразличие и желание за живот.

Радвам се безкрайно и напълно небезразлично и страстно на собствения си живот .

Не съм безразлична и към любовта , която цялата вселена ми връща стократно за всяка моя инициатива на отдадена и излъчена любов .

Защото да обичаш е въпрос на инициатива и предприемачество на духа .

Да отдаваш любовта си е желание за разширяване на обхвата си от съзнаване и преживяване на реалността . Предприемаш голямата стъпка и инвестиция в света на услугите и разумността.

Пренаситила съм се на безразлични , безстрастни и духовни хора .

Без желание и страст да приемат и отдават любов .

Толкова статичност и смърт дори има в безстрастието и безразличието , само помен от използвано тяло , от бивш храм на духа . Превърнал се в храм на безразличието и ценностните устои .

Не , благодаря , аз искам да използвам цялото си тяло , целия си ум , цялото си съзнание за света , напълно сетивно и страстно с желание да приемам и отдавам все повече любов .

Чувствам се много , по - разумна когато обичам и то страстно .

Обичам да бъда ин /почвата / , /и без това си се казвам Ина /, но обичам да бъда и Ян , растението .

Дуалистична природа ли ?Зависи как мога да се проявя в материалния свят , как най- разумно оползотворявам творческата си енергия . Може да бъде в Ин звучене , може да бъде и в Ян ритъм.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

И неусетно си дойдохме на думата за "тук и отвъд". Хем на време е - Страстната седмица наближава... или никога не е свършвала. Ами то това е тук - страсти... За отвъд не зная.

Предлагам модераторите да отворят нова тема, с начало и база нашите мнения.

Гореща тема - ЗА СТРАСТИТЕ :P:D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...