Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страх от хора и душевна празнина


Recommended Posts

Привет, аз съм нормално 19 годишно момиче. Студентка съм за първа година. Винаги съм била добра и културна към хората, често проявявам съжаление към страдащите и се опитвам да им помагам с каквото мога. Също така приятелите ми имат навика да ме използват за душевно кошче, когато имат проблеми в живота си.

Преместих се да живея в София преди половин година, тогава проблема ми с тълпите се влоши. Не понасям много хора на едно място, особено ако става въпрос за автобусни спирка или натоварен булевард. Изпитвам невероятна паника и единственото ми желание е да избягам, да се прибера вкъщи и да не се виждам с никого. Имам чувството за стотици втренчени погледи в мен, започвам да се притеснявам от външния вид, започвам да се чудя защо ме гледат и т.н. . Корема ми става на топка и започвам да се потя.

Забелязах че мотивацията ми е напълно изчезнала, върша задълженията си буквално на сила. Единствената ми мисъл е, че съм абсолютно безполезна и че едва ли ще стане нещо от мен. Изпитвам душевна празнина, която не може да бъде запълнена от нищо. Имам приятел, но с него нещата не вървят особено добре.

Все по-често се затварям в себе си и с часове не говоря на никого и не споделям. На моменти избухвам в плач, без основателна причина. Не знам какво се случва с мен. Вече не съм човека, когото бях.

Линк към коментар
Share on other sites

Хората не гледат тебе, те гледат през теб.

Ти не си извънземно, кацнало на спирката, за да гледат само тебе,

Хората си имат достатъчно други проблеми, за които да мислят, така че  ти не си им най-интересното нещо на спирката.

Обзела те е някаква параноя и виж до какви симптоми довежда, така че сама да не се харесваш

Не мисли за хората, когато си на спирката или другаде,

гледай птиците, мравките, рекламите по улиците, колите, каквото искаш,

не гледай хората

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...