Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки - 2


Донка

Recommended Posts

Найден Каменов Рангелов: български журналист от ромски произход, телевизионен водещ на предаването "Чшае шукарие" по телевизия СКАТ.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Други, по - малко или повече известни лица от обществения живот на страната ни.

Октай Енимехмедов (2014 г.): "Готов съм да се обединя с всеки, който споделя моите виждания... Левски ми е господар на мен, неговите дела са живи. Може да не е между нас, но делата му са живи...И аз ще остана верен на делото на справедливостта..." (Източник: https://frognews.bg/novini/oktai-enimehmedov-levski-gospodar-men.html.)

Карлос Контрера. Член на ВМРО-БНД. Юрист по образование. Председател на една политическа сила и зам. - председател на две постоянни комисии към Столичния общински съвет.

Александър Сиди. Народен представител в 44 Народно събрание. "Аз съм евреин, но член на ръководството на ВМРО и депутат от Патриотичния фронт. Да ме наричат фашист, е обидно за баба ми и дядо ми, които през 40-те години на миналия век са били товарени във вагони за лагерите на смъртта." (Източник: https://frognews.bg/novini/aleksandar-sidi-vmro-sam-evrein-niama-kak-sam-fashist.html.) 

Юсеф Ез Един Дакак. Председател на Младежки Консервативен Клуб. 21 януари 2013 г.: "Младежкият консервативен клуб иска името на летища София да бъде преименувано на „Кап. Димитър Списаревски”. За тази цел от сдружението са изпратили писмо до министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски и министър-председателят Бойко Борисов." (http://www.kmeta.bg/mladeji-iskat-letisteto-da-se-kazva-kap-d-spisarevski.) Писмото е написано от Дакак.

Кеворк Дадурян. В статия на в-к "Десант" (http://www.desant.net/show-news/34610), Дадурян е наречен "рицарят на СКАТ". Работи като репортер. Награждаван е заради журналистическите си разследвания. В репортажите често действа в тандем с брат си Степан Дадурян, който е оператор в СКАТ и също има качествата и смелостта на батко си.

Тамаш Еньо Секереш. Унгарец, унгарски и български патриот, българист, представител на младежката организация на унгарската партия ФИДЕС. Живее и работи в София. Основател и водач е на учреденото в столицата ни дружество "Българо-Унгарско братство". Гостувал в предавания на гореспоменатата медия. (http://nreporter.info/blog/2016/10/21/софия-бе-учредено-дружество-българо/.)

Редактирано от Сингам I Шишман Асен
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Нещо от миналата година. 

"Новоизлюпеният национал Марселиньо: Чувствам се 80% българин
...
Халфът на Лудогорец обеща: до мачовете с Португалия и Македония ще науча химна
...
Как в Бразилия гледат на новината, че си национал на България?
- В моя град Манакапуру е истински празник. Това е най-малкия град в щата Амазония. Много приятели и местни журналисти ми се обадиха да ме поздравят. Получих много съобщения. Три дни телефонът почти не спря да звъни. Всички в Манакапуру са много щастливи заради мен. Защото това е един от върховете в кариерата ми. Преди време никога не съм си и помислял, че ще играя за национален отбор на друга държава. Но ето, че се случи. Това е нещо уникално за мен, наистина.

Отдавна имаш български паспорт. Сега и повиквателната... Чувстваш ли се вече половин българин?
- Ще ви кажа нещо сериозно, на което трябва да ми повярвате. Чувствам се 80 процента българин и 20 процента бразилец. Не го казвам, защото сега съм в България и говорим за националния отбор. Наистина е така. Много успешни неща в живота ми са свързани с България.
..." (http://www.livesport.bg/novoizljupeniqt-nacional-marselinjo-chuvstvam-se-80-bylgarin-99445.html).

Редактирано от Сингам Книголюбеца
Линк към коментар
Share on other sites

Борислав Русанов (Фейсбук): "Седя си една сутрин на пейка в парк и се наслаждавам на тишината, спокойствието и свежия въздух, и изведнъж ме връхлита един руснак, около два пъти по млад от мен, и почва да ме поучава (на руски) защо бил умрял Христос. Разбира се, прави го с цел да ме спаси. Не че съм го молил за спасение или пък изпитвам нужда да бъда спасяван, ама пък има такъв тип хора, които от моя гледна точка са така зомбирани… без собствена мисъл в главата, че не те те питат дори искаш ли или не искаш да бъдеш спасяван, а направо те спасяват. Малко е смешно – все едно съм влязъл в морето и си плувам спокойно, и някой се хвърля да ме спасява. От определена гледна точка е смешно, от друга – налудничаво. Тези хора те смятат за спасен тогава, когато приемеш тяхната истина, т. е. това, което те проповядват. За мен няма проблем всеки да си изповядва каквато и да е вяра, стига да не я натрапва на другите, защото това си е форма на агресия, а аз съм особено чувствителен в това отношение – нито имам желание да налагам възгледите си на някого, нито пък допускам някой да ми налага възгледите си! Та не можахме да се разберем с братушката-сектант. Аз му казвам, че във всеки от нас има искра от Божественото съзнание… Божествен потенциал, който трябва да разгърнем, да проявим… Искрата да превърнем в пламък… И да приближим индивидуалното съзнание до Единното… Или да осъзнаем себе си като част от Цялото. Тогава ще бъдем вътрешно озарени и изпълнени с мир, любов и радост. Наистина доброжелателни, неагресивни и милостиви. Това е Благодат! Няма ли човек този фундамент – мир, любов и радост – напразни са всичките му приказки за Бог… поне според мен. Братушката обаче ме обяви за противник на Бога и ме прати по дяволите. Адът ме бил чакал… На туй му се вика християнска любов 1f642.png:)

Още по тематаhttps://www.facebook.com/br.borisov/posts/10151105511793889"

:3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Българо-македонско турне, което е пример за умен подход по отношение на македонския въпрос: http://www.btv.bg/article/lifestyle/turneto-one-love-tour-goni-2-rekorda.html. Пример за глупав подход е агресивното натрапване на някакви тези.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Нещо любопитно от света на футбола, от времето когато спортът в България е бил на по - високо ниво.

През миналата година се навършиха 40 г. от славната победа на дупнишкия Марек срещу еврогиганта Байерн Мюнхен, постигната при това в официален мач! Вярно, западногерманците са били спечелили първата среща с 3:0, но Байерн си е Байерн...

Населението на Дупница по онова време е било около 30 000 души и самото присъствие на Марек в българската А група само по себе си е било добър успех.

"Пристигането на „Байерн“ на 2 ноември 1977 г. се приело от местните жители като кацане на извънземна цивилизация. 30 000 запа­лянковци се натъпкали на „Бончук“. По клоните на дърветата около стадиона висели още стотици, които искали да видят жив гер­манец.

 Малко след като по радио „София“ завършило предаването за нивото на река Дунав в сан­тиметри, включили пряко в ефир коментатора от мача в Станке Димитров Тихомир Бенчев. „Драги слушатели, на стадион „Бончук“ става истинско чудо! „Марек“ води на „Байерн“ с 2:0!“, изревал Бенчев в ефира.

 В това време на терена не можело да се познае кой отбор е германското страшилище и кои са рендетата от България. „Марек“ наемел баварците още от началото. Сеп Майер удържал без гол около половин час, но след това капитулирал при удара на Иван Петров -1:0 за „Марек“, Няма и 5 минути след това Сашо Паргов изстрелял една бомба и направил Майер без­помощен 2:0! Само още един  гол трябва­ло, за да докарат мача  до продължения.Вен­цислав Петров ударил гре­да, защитата на „Байерн“ два пъти чистила панически от голлинията."

Източник: http://senzacia.net/любопитно/марек-разбива-надежди-и-чупи-кости-5451.

Линк към коментар
Share on other sites

Акация: "Първият телевизионен сигнал е излъчен по време на световната война с цел пропаганда и манипулация, т.е. заложени са зли намерения в него. Но в продължение на толкова години как се е развил "сигнала" и дали се е променило намерението, което го ръководи?"

78bfad3728be.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Протест на хората с увреждания. Две различни групи със спорове помежду си. 

На едно друго място където се взимат важни за страната решения - пак крамоли между две групи...

Навсякъде разделение. Смешна работа и жалка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Има и добри хора в България.

Днес сутринта една баба непозната ми даде вафла "Боровец" за Бог да прости. Вика събота е, чадо.

После пък докато се редях пред един магазин за закуски, една циганка която беше застанала леко встрани от опашката, но пред мен, не се възползва от възможността да ме превари не само позиционно, но и фактически и посочвайки прозорчето с ръка каза "ти си". Наскоро, в два поредни дни, два пъти бях изненадван приятно от постъпки на циганки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:D:)

"Първият чернокож сенатор в историята на Италия беше издигнат от крайните националисти от „Северна лига”, които се заканиха да прогонят над 600 000 нелегални имигранти, повечето от Африка, от страната.
Нещо повече, Тони Ивоби, който е от нигерийски произход, е говорител по въпросите на миграцията на обвиняваната във фашистки уклон партия..." Целият материал: https://www.vesti.bg/sviat/evropa/pyrviiat-chernokozh-senator-goni-imigrantite-ot-italiia-6080014.

Линк към коментар
Share on other sites

:D

„Не идвайте у нас с вашите лодки, няма да ви приемем!“, крещи ясно и силно по адрес на имигрантите чешката адвокатка Клара Самкова, номер едно в листата на кандидатите за Европейския парламент на чешката партия „Усвит“ (на чешки „зора“. Пълното название на партията е Зора на пряката демокрация – бел. ред.), която печели подкрепа с ксенофобските си изявления.

Основано през май 2013 г. от японско-чешкия бизнесмен Томио Окамура, движението Усвит..."

http://e-vestnik.bg/20372/cheshka-antiimigrantska-partiya-se-samopokanva-v-evroparlamenta/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Чел съм, че желанието за власт е човешко желание, желание което е характерно за хората, но не и за животните. Щом като е характерно за хората желание, това означава ли, че колкото си по - властолюбив, толкова си по - далече от животните и толкова по - човек си ти?

:D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Знаете ли, че...

В Индия има школи по йога, в които обучението може да трае с години. Както и такива, в които може да трае само няколко дни... Номер на индийските гларуси е да предлагат уроци по тантра на любознателните туристки.

Линк към коментар
Share on other sites

Ангелите били по - нисши същества от човека, не им било дадено да познаят Бога... Нямали свободен избор, били просто едни проводници на Светлината. Жадували за прераждания в страдание, за да познаят Бог, но Той не им давал прераждания (някой ден щял да им даде).

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...