Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ваксинация при децата - за или против


Recommended Posts

Твърдо ЗА, ваксините предпазват от опасни болести, някои от които, с фатален край. Друг е въпроса, че всичко трябва да се прави с акъл, лично аз купувам на дъщеря ми убити ваксини със минимум нежелани реакции, тъй като на годинка мъжът ми е получил гърчове и епилепсия от живата ваксина против полиомелит.

Линк към коментар
Share on other sites

Твърдо ЗА, ваксините предпазват от опасни болести, някои от които, с фатален край. Друг е въпроса, че всичко трябва да се прави с акъл, лично аз купувам на дъщеря ми убити ваксини със минимум нежелани реакции, тъй като на годинка мъжът ми е получил гърчове и епилепсия от живата ваксина против полиомелит.

Жалко...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

"Не мисли за проблема, мисли за решението"

Проблемът е в това, че някой изкуствено създава проблеми и в това, че хората сляпо вярват на всичко, което им се каже, но не и на очите си , ушите си и на логиката.

Днес ще се създаде един проблем, утре друг, на третия ден трети, на петия ден пети проблем.

Колко болести ще се измислят и колко ваксини са достатъчни, за да има имунитет? Днес х на брой болести, утре х+1 болести, други ден х+2 болести.

Лев Толстой описва в романа си "Война и мир", че в началото на 18 век, преди Наполеон да нападне Русия, грипът е бил достъпен само за Петербургското висше общество, а на широките народни маси е бил напълно непознат.

Самата дума "grippe" е употребена за пръв път в Петербург от светската дама Анна Павловна Шерер

Линк към коментар
Share on other sites

"Не мисли за проблема, мисли за решението"

Проблемът е в това, че някой изкуствено създава проблеми и в това, че хората сляпо вярват на всичко, което им се каже, но не и на очите си , ушите си и на логиката.

Днес ще се създаде един проблем, утре друг, на третия ден трети, на петия ден пети проблем.

Колко болести ще се измислят и колко ваксини са достатъчни, за да има имунитет? Днес х на брой болести, утре х+1 болести, други ден х+2 болести.

Добре казано... Дано повече хора да вникнат в тези думи...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Част от тези, които продават лекарства и ваксини, имат интерес да "продават" и болести. Аз лично се разболявам още повече от някои "витамини". Едва ли гъстотата на населението и съвременният начин на живот са причина за нарасналата заболеваемост и факта, че вече целогодишно върлуват много повече различни щамове вирусни инфекции. Работих две години при общопрактикуващ лекар и казвам това с абсолютна сигурност. Наложи ми се да се справя за това време с десетки вирусни инфекции. Имунната ми реакция е променена, не повишавам температура дори когато други заболели вдигат до 40С, нито имам силно изразени външни прояви, като хрема например. Само силна отпадналост и главоболие. И други мои колеги споделят същото.

В недалечното "Бай Тошово време" външните условия не бяха по-различни, но съвсем не беше така. Спомнете си. След перестройката и бума на частния интерес хората започнаха да боледуват много повече - от малки до големи.

Няма я вече целенасочената профилактика, няма ги гимнастиката и закаляването в училище, няма ги истинските пълноценни прясно приготвени закуска и обяд от лелките в стола на училището, а плодовете и зеленчуците се превърнаха в деликатеси.

Добрата новина е, че така сме устроени от Природата, да се приспособяваме. И като се настрадаме достатъчно, може би отново ще върнем добрите традиции в училище. А не както сега ученици и преподаватели да пушат в междучасието в двора на училището.

Ние едно време в руската гимназия през голямото междучасие играехме хора на двора - честна дума! Пускаха музика по уредбата и всички бяхме много щастливи. Освен това си имахме различни спортни клубове, аз бях в клуб "Аеробика". Правихме си спортни съзтезания.

През цялото си детство не съм се разболяла повече от пет пъти, може би и те са много, спомням си два.

Изводът е, че за да се предпазим от болести, най-добрият начин са движението и закаляването, рационалното хранене, екологията навсякъде в бита. Имунизациите трябва да станат нещо вторично и екзотично - само при определени показания. Много здравни работници не си имунизират децата, понеже са наясно с рисковете. Аз преди години си имунизирах децата срещу грип и боледуваха по-тежко, с усложнения, алергизираха се. Оказа се по-добър вариант да ги заведа на море и да им давам витаминозна храна и добавки.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

В днешно време броят на болестите клони към безкрайност, следователно, и броят на жизнено необходимите ваксини също трябва да клони към безкрайност, но самите лекари осъзнават, че не може безкрайно да се трови организма.

В руския текст на Стария Завет на Библията, който е послужил като оригинал за българския превод, Мойсей е казал така:

"Не делайте прививок"

Понеже това е казано в контекста на думите: не засявай нивата си с два вида семена, т.н., и понеже, когато е правен превода, не е имало ваксини,

този текст "не делайте прививок" /прививки значи както ваксинация, така и присадка, благородяване или ашладисване на дръвче/,

преводът е "не правете присадки".

А всъщност означава както не правете присадки, така и не правете ваксини.

Не вярвам да не е предвиждал днешната ситуация, в която живеят хората, а всъщност се опитват някак си да оцелеят.

Старозаветният Мойсей е този, който е получил духовно виждане, за да даде на хората десетте Божи Заповеди.

Линк към коментар
Share on other sites

Част от тези, които продават лекарства и ваксини, имат интерес да "продават" и болести

И ако трябва да сме честни, бихме ли могли да ги обвиняване, когато и ние, останалите, вършим същото,

правим неща, които усещаме, че не са редни,

но всички имаме семейства и близки, които се изхранват от заплатата ни.

Всички или почти всички се разкъсваме между съвестта и любовта към близките си!

Няма голям избор.

Някои решават проблема с това, че предпочитат да се самозалъгват, че вършат благородно дело, но просто не знам какво да кажа.

Мисля, че е най-важно какво ще кажат бъдещите хора.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_136: Ами да, нали фарамацефтичната индустрия трябва да се "развива", да печели да се бълват все нови и нови Ваксинки и какви ли не предпазващи уж методи. Сяка зима, есен, пролет да съобщават по новините, че пристига вирусът Уисконси или незнам си там кой друг, да подплашат народа, да си изрекламират ваксинките и хайде на пазара. Има хиляди статистики, че ваксинираните са по-често болни дори. Аз съм категорично против, особено при децата.
Линк към коментар
Share on other sites

Има един виц:

Когато се разболея, отивам на доктор, той ми предписва лекарстно, аз си плащам, защото и той е човек, и той трябва да живее.

След това отивам в аптеката, купувам си лекарството, защото и аптекарят е човек, и той трябва да живее.

След това отивам в къщи, изхвърлям лекарството, защото и аз съм човек, и аз трябва да живея.

Аделаида, според мен проблемът не е толкова в индустрията, колкото в желанието на хората да се чувстват обгърнати с грижи, да спинкат блажен упойващ сън, че има кой да мисли за тях и да ги предпазва от всичко лошо.

Те самите не желаят да мислят, защото това, до което сами ще достигнат, никак няма да им хареса като действителност, а им е по-добре да се залъгват със сладки приказки

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Не трябва да сме черногледи. Все пак разумът ще надделее. Цвети, каква е действителността, която имаш предвид, би ли я описала? Считам, че каквато и да е, може да се промени към по-добро. Нека да очертаем проблемите и да потърсим начини за разрешаването им. :)

Линк към коментар
Share on other sites

... Все пак разумът ще надделее. ...

...може да се промени към по-добро. Нека да очертаем проблемите и да потърсим начини за разрешаването им. :)

И аз мисля, че разумът ще надделее, защото е толкова присъщ на човека, колкото са присъщи ръцете, краката, очите и много други неща.

Как да се промени към по-добро-

като сравни няколко източника, събере възможно най-много информация от Интернет, където може да се научат най-различни неща, неминали през цензура и интереси,

Но за този цел самият човек трябва да поиска да мисли, а той не иска, блокиране от нерви ли е, от фалшиви ценности ли е, не знам,

но в природата нито едно същество не се влияе от авторитетни мнения, както прави човекът,

а може би става въпрос за вяра, вярата в бога на науката, която не може да греши, по точно казано, за научен фанатизъм?

Фанатиците винаги смятат, че са прави, дори не само те, а повечето хора на всяка цена вярват в ценностите си,

ако трябва избират между децата си и убежденията си, ще предпочетат второто,

и после ще кажат, децата им са виновни, че не са понесли ваксината, както е трябвало да бъде.

В едно магазинче за подаръци видях написана следната мъдрост:

"по-добре е да си щастлив, отколкото да си прав"

Напълно я споделям.

Нека да очертаем проблемите и да потърсим начини за разрешаването им. :)

Проблемът е в нежеланието на хората да мислят,

в това, че когато се опитват да мислят, стигат да кошмарни изводи, виждат каква е действителността, тя не им харесва, /че то на кой ли ще му харесва,/, и си казват, по-добре да ми говорят хубави праказки, щом са хубави, значи са верни. Щом авторитетните хора така казват, значи е така. Може аз да не съм видял какво става в подземията на болниците, но защо да се ровя?

А казват, че някога било имало богове с човешки жертвоприношения.

СЕГА ги има.

И трябва по някакъв начин да се оправдаят и сегашните ужаси да изглеждат естествено и нормално..

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Там е работата, че не се води вярна статистика за истинския брой на усложненията при децата след ваксинация. Още повече - не са изследвани добре далечните последствия. Би трябвало само една институция да се занимава с имунизациите, те да не са задължителни, а доброволни, да стават след обстоен преглед и само при доказана необходимост /много относително и субективно е да се прецени/.

Ще дам един пример: Бях медицинска сестра при общопрактикуващ лекар. Правихме имунизации. При едно дете се получила много силна реакция, която не е характерна за дадената вактина, с оток, сърбеж и зачервяване. Научих за нея случайно след време. Факт е, че практически няма действаща система за докладване и водене на статистика за усложненията. Този случай не е единствен. Искам да кажа, че действителният процент на усложнения след ваксинации е много по-висок от официално докладвания.

Детето оцеля, ура!

Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Там е работата, че не се води вярна статистика за истинския брой на усложненията при децата след ваксинация. Още повече - не са изследвани добре далечните последствия. Би трябвало само една институция да се занимава с имунизациите, те да не са задължителни, а доброволни, да стават след обстоен преглед и само при доказана необходимост /много относително и субективно е да се прецени/.

Ще дам един пример: Бях медицинска сестра при общопрактикуващ лекар. Правихме имунизации. При едно дете се получила много силна реакция, която не е характерна за дадената вактина, с оток, сърбеж и зачервяване. Научих за нея случайно след време. Факт е, че практически няма действаща система за докладване и водене на статистика за усложненията. Този случай не е единствен. Искам да кажа, че действителният процент на усложнения след ваксинации е много по-висок от официално докладвания.

Детето оцеля, ура!

Това е.

Именно, да са доброволни а НЕ задължителни. Въпреки, че ако един родител реши, че не иска и не смята за правилно да си ваксинира детето - то нищо не може да го накара да напрови обратното. Латина, добре си го описала водена от практиката, че не се интересуваме от усложненията - сякаш такива изобщо не биха могли да съществуват или ако ги има сигурно после родителите ще излязат виновни, но както и да е да не сменяма темата. Аз вече споделих моето мнение след като съм прочела някой друг ред по темата тук там и определено не съм ЗА.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемът не есамо в подценяване на вредите от ваксинациите, а и в липсата на готовност да се направят много други неща вместо тях. Тези, които просто не ваксинират децата си, но и не правят редица съществени в нашето опасно за съществуването ни обкръжение неща - за тях не мога да кажа дали това е по.добре или да си се ваксинират, защото наистина без адекватни мерки заболеваемостта може само да расте - особено у нас е така, за съжаление. Естествено, естествените мерки са по-добри, но и доста по-трудни - всъщност се налага да се върви срещу течението. Но и си струва. Дори и ефикасни срещу някои конкретни причинители, ваксините не водят до истинско укрепване на здравето, а по-скоро обратното. Те приучват към безотговорност, карат ни да разчитаме на едно магитворно боцване, а не на цялостните ни осъзнати мерки, които между впрочем са важни не само срещу някой изолиран микроб, но и за цялостното ни физическо, умствено, емоционално и духовно добро състояние...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Подсети ме нещо. В някои държави дават екстракт от ехинацея на децата безплатно, влиза в здравните им програми за профилактика. Ехинацеята е доказан имуностимулатор. Може да се прилага масово, освен когато има алергична непоносимост към нея. Закаляването, утринната гимнастика в училище, летните училищни лагери имат смисъл. Топлата прясна и пълноценна храна в училище - също. В момента определени хора усвояват големи средства от инициативата да се дава закуска на малките деца в училище. Няма топла напитка, няма плод или зеленчук, само две малки тънки филийки с някакви люспи от нещо или идея за намазване с нещо помежду им. Останалите средства са чиста печалба, а практически инициативата е опорочена. Децата не ядат тези закуски, вкъщи хамстерите им се радват само. Държавата може много да направи в тези направления.

Съгласна съм, че ако просто се премахнат имунизациите, много страшни болести може да се върнат.

Все пак, ваксините може да не са това, което са днес. Може да се създава имунитет на информационно ниво, с нови технологии. Да не са инвазивни по възможност.

Добромир, имаш ли поглед за ефективността на ваксини, създадени на принципа на хомеопатията? Зная, че е създадена такава срещу Ешерихия коли, доста упорит причинител на чревни и пикочни инфекции, условно патогенен понякога, но доста коварен в други случаи.

Всъщност, въпросът не е само към Добромир. Като отричаме сегашното, трябва да имаме алтернативи, достатъчно ефективни.

Линк към коментар
Share on other sites

Като отричаме сегашното, трябва да имаме алтернативи, достатъчно ефективни.

Трябва, да. В действителност и хомеопатичните ваксини трябва да се изучават внимателно, много неща в тая относително млада наука не са уточнени. Общата (неспецифична) природна профилактика като че ли е по-надеждна, но нищо не пречи методите да се комбинират. Права си, че едно много упорито затруднение е коренно различната нагласа на обществените нагласи и конкретни условия. Малко хора имат ресурси, за да заплуват срещу течението; ако се променят условията, те ще са много повече, защото надолу (в синхрон с преобладаващите нагласи) се плува много по-лесно...

Безплатните имуностимулатори според мен следва да са съчетани, защото ехинацеята има едно действие, други билки и минерали - друго, хомеопатичните и етеричномаслените пордукти - трето и четвърто и т.н. Трябва да има и безплатна консултация от специалист в тези методи, иначе шаблонното предписване на едно и също нещо е крайно недостатъчно... Тъжно е, че болшинството лекари, властите и повечето редови граждани считат за по-важно да събират големи суми за лечение на тежки болести при отделни деца, отколкото с далеч по-голяма сигурност да ги вложат в по-масовото оздравяване на всички деца - с астрономически пъти по-благоприятни последици за цялото ни общество, в толкова много отношения...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

* изменение на НАРЕДБА № 15 от 12.05.2005 г. за имунизациите в Република България -

изм. и доп., бр. 106 от 14.12.2007 г., в сила от 1.01.2008 г.

- т.9. (Нова - ДВ, бр. 106 от 2007 г.) към Приложение № 3

Специфични изисквания към биопродуктите, включени в Имунизационния календар на Република България

- Биопродуктът за извършване назадължителна планова реимунизация против дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит трябва да бъде комбинирана ваксина дифтерия-тетанус-коклюш с безклетъчна компонента - инактивирана полиомиелитна компонента.

/именно - "инактивирана"!/

* и цитат от Приложение № 10

Медицински противопоказания за имунизациите, включени в Имунизационния календар на Република България

Само ще цитирам т.11 към приложинието, щото мнението ми би било твърде нецензурно, твърде...

11. Алергия:

11.1. не е противопоказание за имунизация пряката фамилна обремененостза алергия (родители, други деца в семейството) - имунизациите се извършват под защита на противоалергични средства;

11.2. не е противопоказание за имунизация атопичният дерматит -имунизациите се извършват по време на клинична ремисия и под защита на противоалергични средства;

- мда, ето и определението за: "Нежелана реакция след ваксинация" е всяка реакция на организма извън изграждането на специфичен имунен отговор, която: възниква след имунизация, предполага се, че е свързана с имунизацията, води до отклонения в здравето на имунизирания, различава се по характер, тежест и изход от посочените реакции в одобрената за страната кратка характеристика на продукта или липсва в списъка на посочените реакции.

...та във връзка с определението, хубаво един лекар питаше какво точно означава "специфичен имунен отговор"...

Сега в ДВ, бр. 24 от 4.03.2008 г. е обнародвана нова:

НАРЕДБА № 2 от 5.02.2008 г. за изискванията към събирането, потвърждаването и предоставянето на информация за нежелани лекарствени реакции и към съдържанието и формата на спешните доклади за съобщения за нежелани лекарствени реакции и периодичните доклади за безопасност

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че задължителността на имунизациите е в разрез с принципните права на човека. Значи въпреки несъгласието ми е задължително?! да убодат тялото ми или телата на децата ми, да вкарат чужди белтъци и информационни структури, имащи редица непредвидими и в голяма степен доказано отрицателни въздействия?!

По-добре да се напънат да измислят методи за защита от масови заболявания с висок риск по други начини и на други принципи. Ваксините в този си вид са вече морално остарели, те са отпреди няколко века.

Ако има доброволци да бъдат имунизирани, нека бъдат имунизирани. Но тези, които не желаят, не бива да бъдат насилвани и преследвани от закона.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че задължителността на имунизациите е в разрез с принципните права на човека. Значи въпреки несъгласието ми е задължително?! да убодат тялото ми или телата на децата ми, да вкарат чужди белтъци и информационни структури, имащи редица непредвидими и в голяма степен доказано отрицателни въздействия?!

По-добре да се напънат да измислят методи за защита от масови заболявания с висок риск по други начини и на други принципи. Ваксините в този си вид са вече морално остарели, те са отпреди няколко века.

Ако има доброволци да бъдат имунизирани, нека бъдат имунизирани. Но тези, които не желаят, не бива да бъдат насилвани и преследвани от закона.

Да Латинче,

Така е! Обаче надали някой може да накара на сила да имунизира детето си, въпреки задължителноста, ако той е против! Така, че все пак всеки сам може да си реши.

Линк към коментар
Share on other sites

Закон за здравето

Чл. 87. (1) Медицинските дейности се осъществяват след изразено информирано съгласие от пациента. (2) Когато пациентът е непълнолетен или е поставен под ограничено запрещение, за извършване на медицински дейности е необходимо освен неговото информирано съгласие и съгласието на негов родител или попечител.

(3) Когато пациентът е малолетен или недееспособен, информираното съгласие се изразява от негов родител или настойник, освен в случаите, предвидени със закон.

(4) При лица с психични разстройства и установена неспособност за изразяване на информирано съгласие то се изразява от лицата, определени по реда на чл. 162, ал. 3.

Аз лично не видях текст НАРЕДБА № 15 , който изрично да казва, че ваксините по някакъв начин са принудителни или задължителни.

Но дори и да има такъв, наредбата е подзаконов нормативен акт, който в дадения случай противоречи не само на Закона за здравето, а и на Конституцията, която е върховен закон и другите закони нямат право да и противоречат/чл.1 на Конституцията/

Това е пределно ясно на всеки съд и тълкуването на гореспомената наредба се използува изключително за шантажиране и изнудване на хората, които не са запознати с правата си. По този начин , ако има усложнения, те не могат да съдят никого, защото са отишли доброволно да ги имунизират, счита се, че са се съгласили с медицинското вмешателстно, а ако са били против, да са го казали навреме.

Ако ваксините бяха наистина задължителни, щяха да се извършват с помощта на полицията.

и се надяваме после да не го преследват за това.

За това, че ползува правата си?

Редното е родителят да се обърне към съда, когато е заплашван или шантажиран,

страната, загубила делото да плати обезщетение + разноските по делото, за да се научи да уважава човешките права.

В западните страни този път вече е извървян, но у нас не е, и затова има чувство за безнаказаност и самоуправство от страна на длъжностни лица.

11.1. не е противопоказание за имунизация пряката фамилна обремененостза алергия (родители, други деца в семейството) - имунизациите се извършват под защита на противоалергични средства;

11.2. не е противопоказание за имунизация атопичният дерматит -имунизациите се извършват по време на клинична ремисия и под защита на противоалергични средства;

Този текст може да се включи в писмото да полицията, с което се иска съдействие против безсъвестните граждани осмелили се да имат мнение против ваксинацията.

и тяхното принудително докарване

Или в текста на писмената защита пред съдебно заседание...

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм чела закона и наредбите, само зная със сигурност от практиката, че легалният и приет начин за освобождаване от имунизации е явяване пред лекарска комисия, която преценява дали и за какъв срок те да бъдат отложени. Нищо чудно някъде в наредбите за имунизации да са предвидени глоби, ако те не са правени без съответното разрешение от лекарска комисия.

По скоро трябва да е обратното - при категорично доказана нужда, от няколко специалисти след щателни изследвания да се дава разрешение за имунизация. Както се прави с медикаменти, които имат висок риск от странични ефекти и усложнения. Все пак това са биопродукти, в тях има чужд генетичен материал, чужди белтъци и примеси от вещества, използвани при производството на ваксината. Съхранението на ваксините е при сторого определени условия и не е възможно да се следи денонощно и в почивните дни при обичайните лекарски практики. Ами ако е спирал токът? Затова поддържам мнението си, че с тази дейност трябва да се занимава една институция, за да има по-добър контрол, а джипитата си имат предостатъчно друга работа.

Тази институция да не предлага само традиционните ваксини за създаване на имунитет, но да поработи и предложи нови средства. Ето творческа задача, от чието разрешаване може да спечелим всички. Съответните медици може да спечелят не само признание, а и много пари.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Поредната лудост - да се ваксинират децата и бременните срещу свински грип. :(

"Ваксината срещу свински грип убива. A тамифлу предизвиква кошмари и повръщане при децата."

Тук

Линк към коментар
Share on other sites

Ето за това човек има право на избор независимо дали ваксините са задължителни или не. Никой не може на сила да те ваксинира и да ти вкарва какви ли не отрови в организма, никой!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...