Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Опит с мисловно влияние върху ориз


Recommended Posts

Във филма "Великата тайна на водата" се описва един опит с мисловно повлияване на 3 еднакви порции ориз, заляти с вода. По настояване на дъщеря ми отпреди 10-ина дни провеждаме този експеримент и вече има явни резултати! Там, където изпращаме любов, оризът си стои бял и няма никакво гниене, а в другите порции има зловонни мехури и даже почерняване, незнайно откъде! Опитайте, много е интересно!

Линк към коментар
Share on other sites

Как го обеснявате този опит? Само с любов ли?

Бурканите бяха напълно еднакви и затворени... но гледайте най-напред филма, там е дадено не само за този опит, но и за ред други неща повече - и то така, че не може да се предаде просто описателно...

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Любовта е най-великата сила на тази планета! Тя може да прави чудеса

:angel::feel happy:

затова при готвене трябва да мислим с любов за Бог

резултатите са много големи

Линк към коментар
Share on other sites

:smarty: поздравления за опита + око да види+ ръка да пипне + какво може насоченото излъчване на Любов + не ви ли е мъчно за другия ориз :lol::P

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

...Уф! Толкова бяхме радостни, че чак напоследък взе да ни домъчнява... Ами то наистина си сме Томи неверни: друго е като го гледаш по филма, съвсем друго е като го направиш сам! :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Макар че аз наистина както попита Дона се чудя как да си го обясня. За човек, животно, растение е хубаво и мило да бъдеш обичан. Явно и за неживата природа е така... Но едно не мога да си обясня - ти в крайна сметка надали обичаш самия ориз, просто се настройваш на това какво е любов и пращаш натам... и... хм.... абе не знам, ама във всеки случай ми се вижда много странно!

Аз също съм правила експеримента :) и изпращах към "добрия" ориз, така да се каже, идеята, че той има безкраен потенциал, за развитие, за всичко...

Обаче експеримента малко ме уплаши. Ако така въздействат мислите и чувствата, наистина, и то върху един ориз, какво остава за един човек? И ако ориза почернява за 2 седмици, как може един човек, който през целия му живот са обиждали, били и пренебрегвали, да бъде изобщо отново човек, ако ефекта е толкова силен? Толкова силна мощ ли имаме да предизвикваме разни неща? В такъв случай би трябвало ако си мислим всяка вечер, че жълтата ни блуза е синя, тя да посинее. Дали?

Редактирано от chris
Линк към коментар
Share on other sites

С любов, а и с всяко друго чувство или мисъл МОЖЕ да се влияе и на блузи, и на всичко останало. И наистина Chris имаме толкова силна мощ, че чак е страшничко като се замисли човек. Друг е въпроса, че обикновено мислите ни са разсеяни ( в главата ни обикновено кръжат прилично количество най-разнообразни - нали :) ), чувствата ни са повърхностни и нетрайни, та така човек хем не може да навреди особено, но и положително много малко може да допринесе.

То затова във всички духовни практики се набляга на изчистване на чувствата, изчистване на мислите, упражнения за концентриране на мисълта и т.н., но това вече е друга тема :)

От известно време, може би година, но не през цялото време, а инцидентно мога да усещам каква е ответната реакция, когато изпратя обикновено несъзнателно някое конкретно чувство или мисъл към някого или нещо - в началото направо се изплаших. Този моя чувствителност ме убеди напълно в това, което преди само бях чувала и чела.

Линк към коментар
Share on other sites

И наистина Chris имаме толкова силна мощ, че чак е страшничко като се замисли човек. Друг е въпроса, че обикновено мислите ни са разсеяни ( в главата ни обикновено кръжат прилично количество най-разнообразни - нали smile.gif ), чувствата ни са повърхностни и нетрайни, та така човек хем не може да навреди особено, но и положително много малко може да допринесе.
:thumbsup2:

Съгласна съм, напълно. Трябва да внимаваме какво мислим/чувстваме и причиняваме.

Да се изпълваме с Любов и Светлина, това е много важно. А от там и резултатите :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

С любов, а и с всяко друго чувство или мисъл МОЖЕ да се влияе и на блузи, и на всичко останало.

Един дзен учител върнал идващ при него за поклонение мирянин, загдето оня затворил вратата след себе си, като я ритнал. Казал му да измоли прошка от нея, преди да дойде при него. Човечецът така се стреснал, че му се променили възприятията. Усетил, че вратата излъчва обида. Като се молил известно време, усетил вече, че това излъчване престава и в същия момент учителят му казал - достатъчно... Наистина звучи като приказка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Във филма "Великата тайна на водата" се описва един опит с мисловно повлияване на 3 еднакви порции ориз, заляти с вода. По настояване на дъщеря ми отпреди 10-ина дни провеждаме този експеримент и вече има явни резултати! Там, където изпращаме любов, оризът си стои бял и няма никакво гниене, а в другите порции има зловонни мехури и даже почерняване, незнайно откъде! Опитайте, много е интересно!

Aз ако ви кажа какво съм намислил :whistling: . Тук при нас няма водопровод и стопанството се захранва от кладенец. С тази вода се пере, готви и полива. Та, решил съм да пъхна два говорителя в кладенеца и там денонощно да свири музика, като тази, редувана с "благодаря" и молитва. Купил съм за целта малък МР3 плейър, сега търся стар усилвател, от грамофон или касетофон и пускам системата ...

А, между впрочем спретнал съм един сайт по темата: http://watermessage.hit.bg

Редактирано от pencil
Линк към коментар
Share on other sites

Имаше навремето един испански филм "Като гораще вода за шоколад". Целият филм беше за живота в една къща и как се отразяват емоциите на живеещите на всяко едно ястие, което се готвеше. Сълзите на едната сестра, която не се ожени за момъка, паднаха в сместа за тортата и отровиха всички. Красив и гениален филм.

Ето ви още нещо за водата като информационна система:

http://matrixbg.info/4.htm

:feel happy:

А какво представлява светената вода?

Редактирано от Елизион
Линк към коментар
Share on other sites

Първо трябва да се справим с реалните си проблеми, а после да влияем на ориза, картофите и доматите.

В подобни случаи се сещам за пирамидата на Маслоу.

Линк към коментар
Share on other sites

Alisa, можеш да изтеглиш и книгата "Tайните послания на водата" на Емото от spiralata.net. Книжката ще обясни и на Елизион какво е светена вода. :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Овладяването на мисловната енергия си е реален проблем. Ако Човечеството беше с по-развити мисловни способности и знания за мисловната сила, проблемите му щяха да са по-лесно решими.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, pencil и Диана!!!! Вече точа филма. Става бавно, но аз нямам спешна работа. Правила съм един експримент с надписана вода и той излезе сполучлив. Синът ми беше на 4-5 години и го болеше коремче. Нямах под ръка лекарство, а и знаех, че не е нещо сериозно. :3d_125: Сипах в една чаша вода и залепих на нея лепенка с надпис " Това е вода, която ще излекува коремчето на Коко". Показах надписа на сина ми. Той си прочете името най-накрая и повярва, че това е лекарство за неговото коремче. Пи от чашата и всичко му мина. :3d_075: Аз знам,че внушението е по-силно от всяко лекарство, но в случая се оказва, че не е било само внушение.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е чист пренос. И е елементарно за обяснение. А такива експерименти са правени в научни лаборатории много отдавна. Всеки трябва да търси обяснението и причината.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

С обикновени таблетки вит.С се постигат удивителни резултати- хипертонични кризи се овладяват, лекува се безсъние, действат против разстройство, болка и редица други оплаквания- но си има "магия"...от таблетка вит. С трябва да стане тц-тц-тц...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...