Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синдром на емоционалния срив


chuchupei

Recommended Posts

Здравейте на всички.Желая да ви попитам защо при синдром на емоционален срив отзад на врата в основата на косата избиват червени петна.Каква е причината? И защо имено на вратът избиват петната а не някъде другаде на друго място по тялото.

Модераторска бележка: Темата съдържа елементи на реклама затова е затворена!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички.Желая да ви попитам защо при синдром на емоционален срив отзад на врата в основата на косата избиват червени петна.Каква е причината? И защо имено на вратът избиват петната а не някъде другаде на друго място по тялото.

Не съм наблюдавал такова явление наскоро, макар че си спомням за такива петна на врата на един приятел по време на състезание. Малко по-нагоре от това място има един център който се нарича Устата на Брахма на изток или Медула облонгата, откъдето в тялото влиза космическата енергия. Предполагам че при рязка загуба на енергия организмът се опитва да си я набави в уголемени дози и включва/загрява този център с някакъв хормон.

Линк към коментар
Share on other sites

Това място- отзад на врата, е засегнато от това явление- червено петно, защото точно там се създават "нишки", чрез които сме свързани с определени хора, с които всъщност не желаем да сме свързани, като започнем от родителите ни и най-близките хора, чрез тези нишки те просто "моделират" нашето "мнение", нашето "настроение", "убеаждения", като съвсем убедено ще ни кажат, че това е част от възпитанието, част от учебния процес, част от правилата на "играта" в живота, колектива и т.н. Инграми- представляват информационни вируси, които може да бъдат и безобидни на пръв поглед думи за "ежедневна употреба", но които при даден човек имат пагубно действие още от времето на вътреутробното развитие.

Има още три "невидими" причини за поява на подобно петно, но засега няма да ги коментирам

Линк към коментар
Share on other sites

То петна и на други места се появяват по тялото, напр. при вегетативна дистония дланите стават на петна. Освен това си мисля, че "откривателят" на това явление го употребява с твърде прозрачни и не особено духовни цели...

Линк към коментар
Share on other sites

То петна и на други места се появяват по тялото, напр. при вегетативна дистония дланите стават на петна. Освен това си мисля, че "откривателят" на това явление го употребява с твърде прозрачни и не особено духовни цели...

Здравей,Добромире а кои е откривателят на това явление ти знаешли нещо повече за него?

Здравейте на всички.Желая да ви попитам защо при синдром на емоционален срив отзад на врата в основата на косата избиват червени петна.Каква е причината? И защо имено на вратът избиват петната а не някъде другаде на друго място по тялото.

Не съм наблюдавал такова явление наскоро, макар че си спомням за такива петна на врата на един приятел по време на състезание. Малко по-нагоре от това място има един център който се нарича Устата на Брахма на изток или Медула облонгата, откъдето в тялото влиза космическата енергия. Предполагам че при рязка загуба на енергия организмът се опитва да си я набави в уголемени дози и включва/загрява този център с някакъв хормон.

Зравей,Валентине.Радвам се,че си исказал пръв мнение по темата! А случаино да знаеш какъв е тоз хормон и какво върши той? Всичко добро на теб и на всички.

Това място- отзад на врата, е засегнато от това явление- червено петно, защото точно там се създават "нишки", чрез които сме свързани с определени хора, с които всъщност не желаем да сме свързани, като започнем от родителите ни и най-близките хора, чрез тези нишки те просто "моделират" нашето "мнение", нашето "настроение", "убеаждения", като съвсем убедено ще ни кажат, че това е част от възпитанието, част от учебния процес, част от правилата на "играта" в живота, колектива и т.н. Инграми- представляват информационни вируси, които може да бъдат и безобидни на пръв поглед думи за "ежедневна употреба", но които при даден човек имат пагубно действие още от времето на вътреутробното развитие.

Има още три "невидими" причини за поява на подобно петно, но засега няма да ги коментирам

Здравей,Кристияне.Много ме радва,че даваш такъв и толкова добър отговор но как можем тогава да се опазим от тези вируси за които говориш?Какво да правим? Какво да сторим ,че да се опазим от тях? Тези вируси нанасят ли някаква вреда на тялотони и ако нанасят вреда то каква е тя? Какво предизвикват с една проста дума казано дай начин да се пазим от тях?.Всичко добро на теб пък и на всички останали бадете живи здрави и щасливи.

Линк към коментар
Share on other sites

Не случайно петното се намира на врата,както знаем от П.Дънов в задната част на главата се намират чувствата.Петното показва че има дисхармония в емоционалното възприятие.Колкото по голямо и с по наситен цвят е петното на врата,толкова и проблема е по голям,разбирасе съпътствах и с повече здравословни проблеми.В зависимост от големината и цвета на петното има 5 нива на синдрома,като най малкото е

1-во ниво - то се нарича кавгайчиско,и е най разпространеното,често предизвиква скандали,чувство за нетърпимост.Предвестник на разводите,отчуждение,омраза между приятели и роднини.При първо ниво няма победители и победени има само потърпевши.

2-ро ниво - Носи всички негативни стойности на първо ниво,но в процес на ескалация.Поразените от това ниво губят контрол над мислите си и действията си циклично - в зависимост от степента на зараза.За такива хора се казва че са се променили изведнъж.Това ниво е познато като бизнес - разрушител.Грешни действия с пълното съзнаниеза безпогрешност са характерни за процеса.Нещо повече,поразените са готови на скандали,за да защитят позициите си,след което много съжаляват, но...

3-то ниво - То е следствие от първо и второ.Носещите белега от трето ниво често се пристрастяват към алкохол,хазарт,наркотици и много други пороци.Поразените от това ниво са ревностни защиници на собствения си унищожител.Готови са на война,само да си имат порока.

4-то ниво - При това ниво поразените са зле,съпроводени са от хронични заболявания.

5-то ниво - Той е оцветен от червено към лилаво.Образува се инцидентно,и показва,че носещия го е в опасност 30-40 часа преди проблема.Той е като предупреждение,преди катастрофи,злополуки,резки здравословни изменения.При 5-то ниво процесът е динамичен и затова няма снимки от него.

Сигорно се досещате че съм запознат с Егологията.От 3 години посещавам кабинета на Димитър Захариев,и петното почти се е махнало.Синдрома на емоционалния срив се получава от негативните ни мисли и емоции,от каквги а също и от много стрес.Моите проблеми бяха от 1-во ниво,главно непрастанни скандали в къщи.А от първото ми посещение в кабинето на другия ден почувствах една хармония която веднага се забеляза от близки и приятели,обяснявам си го с това,че чрез ръцете си Д.Захариев балансира мислите и чувствата.Често хора които носят белега изнервят и дразнят хората около себе си,някой ги наричат енергийни вапири,а това са хора на които трябва да се помогне.А аз белега го срещам често в ежедневието си.Мога да пиша още много,но спирам за сега до тука,ако иска някой да пита :).

Линк към коментар
Share on other sites

Имам 3 въпроса:

1. Дали може човек да има проблеми и без тези петна, защото ми се струва, че може, и то големи психични и здравни проблеми? Значи "петното" не е сигурен диагностичен признак за степента на стреса.

2. Достъпно ли е за масовия българин лечението на г-н Захариев, тъй като са ми споменавали за сериозни суми, вкл. една съвсем малка книжка от него струвала 40 и повече лева?!

3. Дали добре известните ни природолечебни, психотерапевтични и духовни методи не си остават по-ефикасни и безопасни методи, отколкото едно неидентифицирано биоенергийно въздействие?

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

А най добрият начин да не се заразяваме със СЕС е да ибягваме конфликтите,отрицателните мисли и чувства като ги заменим с добри,а също да избягваме и стреса.

Имам 3 въпроса:

1. Дали може човек да има проблеми и без тези петна, защото ми се струва, че може, и то големи психични и здравни проблеми? Значи "петното" не е сигурен диагностичен признак за степента на стреса.

2. Достъпно ли е за масовия българин лечението на г-н Захариев, тъй като са ми споменавали за сериозни суми, вкл. една съвсем малка книжка от него струвала 40 и повече лева?!

3. Дали добре известните ни природолечебни, психотерапевтични и духовни методи не си остават по-ефикасни и безопасни методи, отколкото едно неидентифицирано биоенергийно въздействие?

:hmmmmm:

Резонни въпроси.

за 1-ви въпрос - понякога петното не е изявено а чак след като се тестваш то се появява с действителния си размер и цят.А тестът е едно картонче където си поставяш ръката върху тази на Димитар Захариев,и я държиш докато прочетеш текста от другата страница.А ако има някой симптомите от 1-во ниво то най вероятно е заразен със СЕС или е напът да се зарази.

за 2-ри въпрос - и аз си задавах този въпрос преди да си поръчам материалите.То за всеки човек тези пари са и много и малко,за мен бяха много но реших да се доверя,книгата беше 20лв сега незнам колко е и дали има промяна в цената,тя иначе книгата е главно автобиографична.Взима се и един активатор който само ведъж се използва струваше 5лв,един тест 5лв,имаше и една списание за синдрома и той май беше 5лв.А сега посещавам кабинета веднъж на 2 месеца и ведъж си правя тест,а също може и само тестове да си правиш без да ходиш при него.Като посещението беше допреди месец по 10лв а сега го е увеличил на 15лв,като само един човек ходи от семейството,и така дава и ресурс на останалите.А теста струваше 5лв пак допреди месец а сега е 8лв мися,и можеш да си вземиш списание Егология където се обяснява научно за синдрома,как действа какво прави,а също сега като чета Дънов има и таива обяснения за живота и там.Списанието беше 3лв а сега вече е 5лв.

за 3-тия въпрос - аз съм за природолечебни, психотерапевтични и духовни методи,но психотерапевтични методи няма да са ти необходими ако се чете Дънов или ако си запознат с Егологията,така поне си мисля.Защото и учението на Дънов и Егологията,ти променят ценносната система,мирогледа,дават ти едно разбиране за живота,за което едва ли ще ти трябва помоща на психотерапевт,по скоро ти можеш да бъдеш такъв.А колкото дали са по безопасни от едно посещение в кабинета,не бих казал,единственото което се усеща е леко затопляне когато си доближи ръцете.Освен първия път когато се усеща една лека болка в мозъка.В началото си мислих че само аз съм изпитал тази лека болка,но се оказва че в началото всеки го усеща,Димитър Захариев казва веднъж в предаването, че това е от много информация която се обменя или дава не си спомням.А инак в кабинета се минава много бързо сигорно няма и минутка,за секунди става цялата процедура.

Това е горе долу,и ако някой има тези сиптоми и проблеми от различните нива на СЕС или петното то поне трябва да пробва ведъж.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

За всичко винаги има начин- да се опазим, да се излекуваме и т.н., въпросът е в това, дали го желаем или не. Описаното състояние, ако човек има желание, може да бъде излекуван за време между 10-60 минути- зависи от това, доколко е силно неговото желание, и доколко е отворен към това, да получи помощта, която е търсил. "Нека ти бъде според вярата"- това са думи на Христос, Който като Лечител отправяше тези думи към хората, които искаха помощ от Него.

Всичко е във "вярата", а не в интелектуалното убеждение. "Искам да бъда здрав"- това може да е девиз на интелектуално убеждение- както си е и най-често де, защото всичките пациенти които познавам все това повтарят, но може и да бъде плод на вярата- такива хора не познавам много, почти никак дори, защото те не получават здравето си в някоя болница или при докторите, нито при екстрасенси и лечители...Който търси, намира...Във всеки един момент, всеки чието желание е силно и искрено, получава според желанието си.

Иначе, ако става въпрос за "егология" и Д. Захариев- нямам никаква представа от това, какво представлява егологията, нито пък с какви методи си служи Д. Захариев. Аз имам свои "инструменти" и засега те ми вършат добра работа според това, с което разполагам като придобити знания и умения в живота, но мога да твърдя, че няма нито един универнсален метод, който да помага на всеки, и да действа на всеки. Един човек разполага с метод или методи, които могат да помогнат на определени хора- повече или по-малко като "брой", и за това си има определени принципи и закономерности. Добрия лечител, следва правилата на древните, и когато някой търси от него помощ, може да получи само три отговора:"Не мога да излекувам болестта ти, потърси друг, аз за теб съм безполезен", "Може и да мога да излекувам болестта ти, бъди готов да се изправиш пред себе си, и да бъдеш победител или победен зависи от теб", "Мога да лекувам болестта ти, защото желанието ти е силно, а оказаното доверие към мен- пълно"- навремето когато срещнах тези три отговора ми дойдоха хиляди въпроси, като ми се струваха тези отговори несъвършени и уклончиви, и търсех начини да ги "пробия"..но не успях...и постепенно тези принципини отговори стана част от общуването ми като лекар с пациентите, дори и на някои от тях да не им допа отговора, който ще получат от мен, а пък на мен неми пука от това какъв е закона на здравното осигуряване или пък правилата на здравната каса. Лечителството се основава на закони, които нямат никакъв писмен аналог където и да е в човешките общества...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз искам да попитам нещо veselinvalchev: докога ще продължава да ходи при Д.Захариев или да си прави тест?

Защото като прочетох това, което е написал:

книгата беше 20лв сега незнам колко е и дали има промяна в цената,тя иначе книгата е главно автобиографична.Взима се и един активатор който само ведъж се използва струваше 5лв,един тест 5лв,имаше и една списание за синдрома и той май беше 5лв.А сега посещавам кабинета веднъж на 2 месеца и ведъж си правя тест,а също може и само тестове да си правиш без да ходиш при него.Като посещението беше допреди месец по 10лв а сега го е увеличил на 15лв,като само един човек ходи от семейството,и така дава и ресурс на останалите.А теста струваше 5лв пак допреди месец а сега е 8лв мися,и можеш да си вземиш списание Егология където се обяснява научно за синдрома,как действа какво прави,а също сега като чета Дънов има и таива обяснения за живота и там.Списанието беше 3лв а сега вече е 5лв.

А инак в кабинета се минава много бързо сигорно няма и минутка,за секунди става цялата процедура.

си мисля, че Д. Захариев си е направил чудесна машинка за пари. Аз поне не знам някой друг да успява да заработи за секунди минимум 5лв. А и нещо не си спомням П. Дънов или споменатия от Кристиян Лечител с главно Л - Христос да са имали подобен ценоразпис.

Освен това надникнах в сайта на Д.Захариев - от това, което прочетох съм на мнение, че науката егология е всичко друго, но не и наука.

Разбира се, може и да не съм права, но за съжаление останах именно с такива впечатления.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Не случайно петното се намира на врата,както знаем от П.Дънов в задната част на главата се намират чувствата.Петното показва че има дисхармония в емоционалното възприятие.Колкото по голямо и с по наситен цвят е петното на врата,толкова и проблема е по голям,разбирасе съпътствах и с повече здравословни проблеми.В зависимост от големината и цвета на петното има 5 нива на синдрома,като най малкото е

1-во ниво - то се нарича кавгайчиско,и е най разпространеното,често предизвиква скандали,чувство за нетърпимост.Предвестник на разводите,отчуждение,омраза между приятели и роднини.При първо ниво няма победители и победени има само потърпевши.

2-ро ниво - Носи всички негативни стойности на първо ниво,но в процес на ескалация.Поразените от това ниво губят контрол над мислите си и действията си циклично - в зависимост от степента на зараза.За такива хора се казва че са се променили изведнъж.Това ниво е познато като бизнес - разрушител.Грешни действия с пълното съзнаниеза безпогрешност са характерни за процеса.Нещо повече,поразените са готови на скандали,за да защитят позициите си,след което много съжаляват, но...

3-то ниво - То е следствие от първо и второ.Носещите белега от трето ниво често се пристрастяват към алкохол,хазарт,наркотици и много други пороци.Поразените от това ниво са ревностни защиници на собствения си унищожител.Готови са на война,само да си имат порока.

4-то ниво - При това ниво поразените са зле,съпроводени са от хронични заболявания.

5-то ниво - Той е оцветен от червено към лилаво.Образува се инцидентно,и показва,че носещия го е в опасност 30-40 часа преди проблема.Той е като предупреждение,преди катастрофи,злополуки,резки здравословни изменения.При 5-то ниво процесът е динамичен и затова няма снимки от него.

Сигорно се досещате че съм запознат с Егологията.От 3 години посещавам кабинета на Димитър Захариев,и петното почти се е махнало.Синдрома на емоционалния срив се получава от негативните ни мисли и емоции,от каквги а също и от много стрес.Моите проблеми бяха от 1-во ниво,главно непрастанни скандали в къщи.А от първото ми посещение в кабинето на другия ден почувствах една хармония която веднага се забеляза от близки и приятели,обяснявам си го с това,че чрез ръцете си Д.Захариев балансира мислите и чувствата.Често хора които носят белега изнервят и дразнят хората около себе си,някой ги наричат енергийни вапири,а това са хора на които трябва да се помогне.А аз белега го срещам често в ежедневието си.Мога да пиша още много,но спирам за сега до тука,ако иска някой да пита :) .

Здравей,Веселине приятею от семеиството на ЕГОЛОГИЯТА радвам се,че си запознат с материята.Бъди апостол в неиното разпространяване не се плаши и не чуствай заплаха от нищо,не се подаваи на маниполатори ти си добър човек а добрината побеждава всичко.Мисля ,че ме разбираш правелно какво искам да ти кажа аз съм запознат с Егологията от цели 8 години това което научих от нея просто нямам думи развих свръх сетивни усещания и разбирания за целия човешки живот от Адам и Ева та до наши дни.С каквили не учения съм се занимавал полза нула от тях.Единствено като започнах да изучавам Егологията стигнах до голямата истина.Пък за плащане за пари не се страхувай на никой Захариев не е казъл плати или плащай и никого няма да каже. Той казва- гол съм дошъл на таз земя и гол ще си отида.Не го обвиняваите,че имал такса закона го изисква всепак той е на зямята така,че трябва и земните закони да спазва.А всеки който го упреква да знаеш, това е от локаваго от собствената им завис,че немогат и ,че не им е дадено да бъдат като него.Иначе и те са добри хора,няма лоши хора на земята това да знаеш и да бъдеш сигорен, един ден и ти ще го разбереш.Пази организма си от кортизола ти знаеш защо и знаеш от какво се отделе и защо се отделя и какви поразий нанася на организма бъди в хармония с духа,душата и тялото си винаги.Знай,че 500 вида емоций има и само 6 от тях са опасни.Ти ги знаеш.А сега всичко добро на всички и нищо лично към никой.С уважение към всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Прегледах сайта на доктор Захариев и мисля че повечето от изложените в него идеи отговарят на истината.

Благодаря ви, Чучупей

:thumbsup:

Диана, а какъв е вашият критерий дали нещо е наука или не?

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Под наука разбирам стройна система от знания за света (или както е съвременното положение - за една част от него). И тъй като в действителност е трудно да се определи кое е знание и кое - псевдознание, най-малкото поради липса на достатъчно точни критерии за истинност, науките по-скоро представляват система от теории, които могат да се докажат/отхвърлят, използвайки т.нар. научни методи за изучаване на съответната част от света.

Признавам, че не прочетох много от написаното от Д.Захариев, но ми направи впечатление, че обясненията му не разчитат на точност и последователност, а по-скоро на емоционално убеждаване на читателите; някои от аргументите му са съшити с бели конци, умишлено използва понятия, употребявани в съвременната медицина и психология, само за да звучи "научно", без да влага в тях същото значение...

И пак казвам - може и да не съм права, това е моето лично мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него. Пиша това, което е истина за мен в този момент. Ако е полезно за някого - добре, ако не - просто го пропуснете. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Под наука разбирам стройна система от знания за света (или както е съвременното положение - за една част от него). И тъй като в действителност е трудно да се определи кое е знание и кое - псевдознание, най-малкото поради липса на достатъчно точни критерии за истинност, науките по-скоро представляват система от теории, които могат да се докажат/отхвърлят, използвайки т.нар. научни методи за изучаване на съответната част от света.

Признавам, че не прочетох много от написаното от Д.Захариев, но ми направи впечатление, че обясненията му не разчитат на точност и последователност, а по-скоро на емоционално убеждаване на читателите; някои от аргументите му са съшити с бели конци, умишлено използва понятия, употребявани в съвременната медицина и психология, само за да звучи "научно", без да влага в тях същото значение...

И пак казвам - може и да не съм права, това е моето лично мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него. Пиша това, което е истина за мен в този момент. Ако е полезно за някого - добре, ако не - просто го пропуснете. :feel happy:

Ами това което е в интернет страницата на Егологията е нещо като стъпителна част,научните обяснения са в месечното списание Егология.А колкото до това че взима някакви пари,Димитар Захариев го прави с цел да си потдържа телевизионото предаване за да стигне до колкото се може повече хора,а и доколкото знам той си позволява заплата от 800 лв,което е и много и малко.А и той не е лечител той просто помага да се игнорира състоянието СЕС,който дестабилизира емоционалното възприятие на човек.

А незнам още колко ще продължавам да ходя в кабинета,добре ми е при него,може би ще ходя докато ми изчезне белега.От хубавото никой не бяга.

Линк към коментар
Share on other sites

Прегледах сайта на доктор Захариев и мисля че повечето от изложените в него идеи отговарят на истината.

Благодаря ви, Чучупей

:thumbsup: Здравей Валко,първо Димитър Захариев не е доктор защото няма бяла манта и няма диплома за доктор,не е и лекар присъди не слага и никога не ще го направи.Мисля,че ме разбираш правелно.А сега благодарностите и хвалебствията не отправейте към мен,отправеите ги там горе към всевишния.Всичко добро на всички и нищо лично към никой с уважение и разбиране към всички защото всички са добри хора.Лоши, просто няма.Има различни мнения за което всеки има право да изкаже мнение.А всичко останало е само робуване на С.Е.С.

Диана, а какъв е вашият критерий дали нещо е наука или не?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Вместо да променим нещо в тях, когато чуем предупреждението на леката негативна емоция, ние предпочитаме да ни залее, да я излеем върху другите защото така сме "живи и искрени" и после всичко да си тече по старому - това е друг по-фин начин на подтискане (или по-скоро на изхвърлянето и в нечие "кошче")...

:thumbsup1: Всъщност "приемането на негативната емоция като нещо нормално" може да се разбира и именно като нейното правилно интерпретиране - като "сигнална лампичка". Ако вместо това се счита, че всички емоции са равностойни, ще се загуби наистина този ценен урок. Може би надрасналите изобщо отъждествяването с емоции ще видят, че на квантово или дълбоко духовно равнище те се състоят от едни и същи духовни същности на различно вибрационно ниво. Но който не може реално да защитава със съответни действия и себеусещане такова становище в живота си, той просто си философства или се стреми да оправдае чрез определени теоретични схеми собственото си нежелание да усвои еволюционния потенциал на емоциите. <_<

Здравей,Добромире да наистина с някои неща съм съгласен с това което казваш.Но за сигналната лапичка да ти кажа ако незнаеш каде се намира,тя се намира отзад на врата на всеки човек.Когато човек е подвластен на емоционални сривове и има емоционален дизбаланс на вратлето отзад избиват червени петна.Това е сигорен признак,че човека е емоционално дебалансиран даже мога да ти кажа ако го видиш тоз белег на някой на врат бягаи от тоз човек като дявол от тамян.Всичко добро ти желая на теб и на всички и с уважение към всички и нищо лично към никой.
Линк към коментар
Share on other sites

chuchupei, нарочно ли пишеш така или без да искаш?

Но в същност исках да те попитам: А какво да прави тоз човек с тоз белег на вратлето, сам ли да се спасява от дизбаланса, след като всички са избягали от него като дявол от тамян?

Линк към коментар
Share on other sites

Виждала съм хора с белег и добър емоционален баланс както и хора без белег, които очевидно за всички са емоционално разбалансирани и се опитват да разбалансират и околните съзнателно или несъзнателно.

Като педагог и психолог не бягам от хора с емоционален дисбаланс - това би било същото лекар да бяга от болен като дявол от тамян. За мен като професионалист и човек това са много ценни опитности и Бог често ми ги праща кога да се уча, кога да помагам, кога да смирявам гордостта си, че на всички мога да помогна....

Всичко, което написах в предишните си два поста бяха малка част от нещата, които съм научила от хората и случаите на емоционален дисбаланс - силно синтезирани и на популярен език.

Но по повод репликата :

ако го видиш тоз белег на някой на врат бягаи от тоз човек като дявол от тамян.

бих добавила към написаното преди още нещо важно. Човек в състояние на емоционално неравновесие до нас - това е много важен знак и урок за самите нас. Той ни е изпратен да се учим какво може да разбалансира нас самите, как да внимаваме и следваме емоционалните си "валидатори", как да "плуваме" във емоционална вълна - нашата собствена или чуждата, как да запазваме стабилност на нашето емоционално равновесие, когато сме изложени на емоционалната вълна на човек до нас и т.п.

Така че вместо да бягаме от такива хора, по-добра идея е да се учим и развиваме, запазвайки незвисимостта си едновременно с общуването си с тях. Само така можем да помагаме на емоционалните проблеми на другия човек (според моя опит в професията и живота). :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) тук в този форум за първи път чувам за тези червени петна на емоционалните хора.

Замислих се ,всъщност нищо не знам за тях,защото моето дете се роди с голямо червено петно и други около него отзад на врата които преминават по целия тил и по бледо което е отпред на челото от носа към темето .С растежа предното петно избледня и само когато плаче то поаленява.А другите отзад които са и доста по цветни просто не се виждат заради буйната и коса ,но те са си червени по всяко време.В същото време дъщеря ми е много емоционално и будно дете.За това ли говорим ?Или нещо не разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Има хора и без белега които са подвласни на емоционалния срив или на негативните емоции.Мисля че това са хора,които се нуждаят от помощ.И една от причините за грешното (болното) ни емоционално възприятие,е когато влизаме в конфлити по между си.Не случайно и Ванга казва : не се карайте всички сте Божии чада.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.
×
×
  • Добави...