Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Елективна астрология


Recommended Posts

Здравей, Olq3! Aми трудно ще стане преди септември. От септември до декември някой ден трябва да е. През ноември не е ли добре. :(

Редактирано от ys1980
Линк към коментар
Share on other sites

За ноември Луната започва да расте от 17, което автоматично отхвърля църковния брак, защото постите започват от 14-ти.Освен това Венера през този период прави квадрат първо към Марс, после съм Юпитер, а за да стане картинката още по-красива и Марс застава в опозиция на Юпитер.Имай предвид, че за въпросния период Венера попада в скорпион, където е в изгнание.След като не може да е преди септември, склонна ли си да чакаш до февруари 2010?

Линк към коментар
Share on other sites

Още нещо бих искала да споделя.Луната в козирог е подходяща за някои видове бизнес със земя примерно, но за брак...това е крайно неприемливо.Защото Луната освен женското начало е индикатор и на чувствата изобщо.И що за брак би се получил, ако те са хладни.Козирогът е отговорен, за него понятия като дълг не са празни приказки.Но той е и делови, пестелив, практичен земен знак.Луната в козирог е в опозиция на милия, сърдечен и грижовен рак.От нея вее подчертана студенина и сдържаност.Тя е показател за власт и амбиция - и Хитлер, и Наполеон са имали Луна в козирог - и при двамата емоционалният живот е куцал.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Здравейте! Чета с интерес форума от доста време, регистрирам се едва сега, защото темите и изчерпателните отговори са задоволявали изцяло моят интерес по отношение на астрологията. Сега имам нужда от вашето мнение по един важен за мен въпрос: предстои ми да се омъжа. 3d_062.gif

Спряла съм се на две дати- 10.10.2010. и 20.10.2010, събитието ще е в Бургас.

Аз съм дилетант, информацията, с която разполагам е общо взето само от този форум.

Ще съм благодарна на тези, които имат възможност за коментарите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и добре дошла! thumbup1.gif

Поздравления за предстоящото събитие!

Ако искаш по-целесъобразен отговор - добре е да напишеш твоите и на кандидат-съпруга данни.

Пък и ... кажи ни, като изключим интересното съвпадение на цифрите в посочените от теб дати, теб кое време ти идва ,ей така отвътре, за сватба - кой месец, неделя ли да е ... и въобще каквото ти е минавало през главата.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че следиш редовно астро-форума, Малена. А особено, че се включващ по такъв хубав повод :feel happy::sorcerer:!

Можеш да дадеш датите, както е писала Диана, за по задълбочени анализи. В случай, че чувстваш такава потребност, щото пък в такива моменти може би не е нужно много да разсъждаваш и да се вглеждаш с лупа. Венера е покровителка на брака и както съм написала в началния постинг на темата, добре е да не е ретроградна.Погледни точка 2 от първия постинг. В някои случаи,когато става дума за осъществяване на отдавна плануван в миналото брак, възвръщане на една стара любов и да се движи на заден ход богинята , мисля не пречи. Имай предвид, че след 08.10.2010 год. до 19.11.2010 Венерка е ретроградна. Освен това, когато в радикса планетат също е ретроградна, обикновено периода е добър. Така, че от една страна- да не сме абсолютни перфекционисти. От друга - погледни точка 2, все пак и решавай.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей и добре дошла! thumbup1.gif

Поздравления за предстоящото събитие!

Ако искаш по-целесъобразен отговор - добре е да напишеш твоите и на кандидат-съпруга данни.

Пък и ... кажи ни, като изключим интересното съвпадение на цифрите в посочените от теб дати, теб кое време ти идва ,ей така отвътре, за сватба - кой месец, неделя ли да е ... и въобще каквото ти е минавало през главата.

Привет, постоянно преглеждам всички видове форуми по темата, питам и разпитвам, била съм и при трима астролози за съжаление все още нямам яснота и получавам много противоречива информация, коя дата да избера.Стигнах до там че съм готова да подпиша, който и да е ден пък после да си направим тържеството, въпреки, че се губи част от празника ако го направим между другото sad.gif.Дори единя астролог прилагайки принципите на елективната астрология без да ги съгласужа с роьденните ни дати, ми даде един ден с интервал от 10 минути, в който да подпиша.......става въпрос за 17.04 между 12.40-12.50.На всички други дати ж интервала април-август брака ни според него е обречен на най-различни неприятности или отчуждаване!!!!Дано не се натрапвам, но като видях какво си написала, реших да се обърна към теб. Аз съм родена на 17.07.1980 в 4.05, а моя приятел на 02.08.1073 към 19,30 сигурнисме че асцедента е Водолей.Искаме да е през топлата част от годината и по възможност да не е между 11.06-11.07, покрай баловете също е сложно....Ще съм ти много благодарна ако ме посъветваш!Благодаря предварително!!

Редактирано от i_ivanovabg
Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че следиш редовно астро-форума, Малена. А особено, че се включващ по такъв хубав повод 60.gifsorcerer.gif!

Можеш да дадеш датите, както е писала Диана, за по задълбочени анализи. В случай, че чувстваш такава потребност, щото пък в такива моменти може би не е нужно много да разсъждаваш и да се вглеждаш с лупа. Венера е покровителка на брака и както съм написала в началния постинг на темата, добре е да не е ретроградна.Погледни точка 2 от първия постинг. В някои случаи,когато става дума за осъществяване на отдавна плануван в миналото брак, възвръщане на една стара любов и да се движи на заден ход богинята , мисля не пречи. Имай предвид, че след 08.10.2010 год. до 19.11.2010 Венерка е ретроградна. Освен това, когато в радикса планетат също е ретроградна, обикновено периода е добър. Така, че от една страна- да не сме абсолютни перфекционисти. От друга - погледни точка 2, все пак и решавай.

Здравейте Атлантида, писах до Диана Илиева и после видях, че питаш участничка за конкретни дати...ще съм ти благодарна ако имаш възможност да ме посъветваш и ти!!! Допреди срещата с астролога, за когото споменах съм мислила и за 15.05 граждански и на 16.05 църковен брак,в случая не става въпрос за интуиция, а по-скоро за стъкмистика, между елементарните ми познания за небесните тела от форумите и съобразяването със земните smile.gif)) Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и добре дошла! thumbup1.gif

Поздравления за предстоящото събитие!

Ако искаш по-целесъобразен отговор - добре е да напишеш твоите и на кандидат-съпруга данни.

Пък и ... кажи ни, като изключим интересното съвпадение на цифрите в посочените от теб дати, теб кое време ти идва ,ей така отвътре, за сватба - кой месец, неделя ли да е ... и въобще каквото ти е минавало през главата.

Привет, постоянно преглеждам всички видове форуми по темата, питам и разпитвам, била съм и при трима астролози за съжаление все още нямам яснота и получавам много противоречива информация, коя дата да избера.Стигнах до там че съм готова да подпиша, който и да е ден пък после да си направим тържеството, въпреки, че се губи част от празника ако го направим между другото sad.gif.Дори единя астролог прилагайки принципите на елективната астрология без да ги съгласужа с роьденните ни дати, ми даде един ден с интервал от 10 минути, в който да подпиша.......става въпрос за 17.04 между 12.40-12.50.На всички други дати ж интервала април-август брака ни според него е обречен на най-различни неприятности или отчуждаване!!!!Дано не се натрапвам, но като видях какво си написала, реших да се обърна към теб. Аз съм родена на 17.07.1980 в 4.05, а моя приятел на 02.08.1073 към 19,30 сигурнисме че асцедента е Водолей.Искаме да е през топлата част от годината и по възможност да не е между 11.06-11.07, покрай баловете също е сложно....Ще съм ти много благодарна ако ме посъветваш!Благодаря предварително!!

Хей, така не си ли разваляш малко празника също - тези сложни търсения на дата ...

И не мисли, че би могло да е трудно заради балове или друго нещо - все ще има подходящо място и за вас.

Хайде, затвори очи и си се представи като булка, как си облечена, какво е времето, кой месец е според теб ...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и добре дошла! thumbup1.gif

Поздравления за предстоящото събитие!

Ако искаш по-целесъобразен отговор - добре е да напишеш твоите и на кандидат-съпруга данни.

Пък и ... кажи ни, като изключим интересното съвпадение на цифрите в посочените от теб дати, теб кое време ти идва ,ей така отвътре, за сватба - кой месец, неделя ли да е ... и въобще каквото ти е минавало през главата.

Привет, постоянно преглеждам всички видове форуми по темата, питам и разпитвам, била съм и при трима астролози за съжаление все още нямам яснота и получавам много противоречива информация, коя дата да избера.Стигнах до там че съм готова да подпиша, който и да е ден пък после да си направим тържеството, въпреки, че се губи част от празника ако го направим между другото sad.gif.Дори единя астролог прилагайки принципите на елективната астрология без да ги съгласужа с роьденните ни дати, ми даде един ден с интервал от 10 минути, в който да подпиша.......става въпрос за 17.04 между 12.40-12.50.На всички други дати ж интервала април-август брака ни според него е обречен на най-различни неприятности или отчуждаване!!!!Дано не се натрапвам, но като видях какво си написала, реших да се обърна към теб. Аз съм родена на 17.07.1980 в 4.05, а моя приятел на 02.08.1073 към 19,30 сигурнисме че асцедента е Водолей.Искаме да е през топлата част от годината и по възможност да не е между 11.06-11.07, покрай баловете също е сложно....Ще съм ти много благодарна ако ме посъветваш!Благодаря предварително!!

Хей, така не си ли разваляш малко празника също - тези сложни търсения на дата ...

И не мисли, че би могло да е трудно заради балове или друго нещо - все ще има подходящо място и за вас.

Хайде, затвори очи и си се представи като булка, как си облечена, какво е времето, кой месец е според теб ...

Не знам..........топло е и е хубаво.....има слънце .......... май или юни :) дълго врене игнорирах май заради юужди предрасъдаци, а сега се на него се връщам , но може би съм повлияна от външни фактори, в руски сайт намерих 26.05 като подходяща дата и ми звучи добре, както и 27 и 28.....е тържеството при това полжение ще е на 30.05, добре ми звучат и 15.05 и 16.05 .... т.е интуицията не сработва, а може би за нас дата няма да има голямо значение .........и все пак след толкова взиране и усилия ми трябва нещо за да се успокоя :)

Линк към коментар
Share on other sites

rolleyes.gif Здравейте на всички астроманиациyinyang.gif Дали ще може някой, който е по-наясно да помогне? Става въпрос за елективна карта-искам да избера определена дата за започване на преговори за недвижим имот. Четох принципите за елективна карта и навсякъде се посочва важността на Луната. Проблемът ми е коя луна се взема предвид : настоящата космограма или транзитите, които прави към наталната ми карта???
Линк към коментар
Share on other sites

Елективната карта се построява са събитието, значи за момента на започване на преговорите и се анализира тази карта. Елективните принципи важат за нея. Като едно "същество" , подобно на един човешки живот, се оценява как ще се развие това събитие.

Отделно е желателно да се разгледа и радикса на самия човек заедно с транзитите и останалите прогностични методи, за да се намери потвърждение дали е удачно за него това начинание. Има и теория да се построи композитна карта между тази на човека и на събитието, от която също се вадят изводи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

zdraveite mnogo se radvam 4e otkrih tazi tema dano da mi pomognete 4e e malko spe6no svatbata mi 6te e na 2 mai 2010 no re6ihme da podpi6em po rano dobre li 6te e na 26 april mnogo se pritesnqvam za datata za6toto az sam oven a toi e rak i sam 4ela 4e dvete zodii nqmat savmestimost no nie sme ve4e 8 godini zaedno mnogo 6te sam vi blagodarna ako mi pomognete

Линк към коментар
Share on other sites

И на двете дати Меркурий е ретрограден. Не е добре да се подписват документи. На 26.04 Луната е във везни - знак подходящ за сключване на брак, но има напрегнат аспект към Плутон;). На 27.04 Този аспект се разпада, но Меркурий продължава да е ретрограден. Имай предвид обаче, че и съвършената дата може да се окаже неподходяща за вашите здездни карти. Докато една не дотам добра дата би могла да пасне чудесно на хороскопите ви.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, много се радвам, че открих тази интересна тема. Имам нужда от вашата помощ и съвет.

Майка ми живее от дълги години със своя приятел на семейни начала. Сега са решили да сключат официален брак.

Много ми се иска да й помогна с ваша помощ за най-подходящ избор на дата.

Няма ограничение в това кой точно месец да изберем, както и за ден от седмицата.

Тяхните рожд. дати са следните: Тя -28.09.1959г. Той- 29.06.1951 г.

Благодаря ви предварително

Редактирано от Vanda
Линк към коментар
Share on other sites

А къде и в колко часа са родени? Съвместното съжителство е брак в астрологията. От мига, в който са заживели заедно, те напрактика са женени. Държат ли непременно да подпишат през тази година? Не е много добра за сключване на брак.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Държат ли непременно да подпишат през тази година? Не е много добра за сключване на брак.

Оля, имаш впредвид по принцип или конкретно за тях двамата.

Това, че съвместното съжителство е вид брак в астрологията означава ли , че няма значение кога

ще се подпише брака.

Доколкото знам - тя е родена към 10.00 ч. София

той е роден към 16.00 ч. София

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип - все някои от важните планети сключват напрегнати аспекти или са ретроградни. Има значение кога ще се сключи бракът, но не виждам подходяща дата за майка ти. Има една в края на годината, но към нейната карта не стои добре. Моят съвет е да изчакат и да направят тази стъпка през следващата година

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте, смятате ли, че датата 15.01.2011г- 15.00ч. град Бургас,е подходяща за сключване на брак? Моля, който има време да хвърли бегъл поглед. От информацията за избиране на дата, предоставена от Атлантида, се ориентирах, че е подходяща. Благодаря ви предварително!

Редактирано от Atma
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...