Jump to content
Порталът към съзнателен живот

БОГ...


bulgaro

Recommended Posts

Да, и една приказност идваща отвътре! Като тази, която чувстваш като видиш магаренцето горе! :) :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да, и една приказност идваща отвътре! Като тази, която чувстваш като видиш магаренцето горе! smile.gif smile.gif smile.gif

:3d_046: Да, ето защо вярвам че "Човекът е един малък Бог в развитие..."

Линк към коментар
Share on other sites

Мда това на всеки е ясно

Всъщност

и преди бях задал въпрос кой е създал Бог?

хората, друга сила над него,той просто СИ е или нещата са взимносвързани

с последното съм най-съгласен.

Линк към коментар
Share on other sites

Мда това на всеки е ясно

Всъщност

и преди бях задал въпрос кой е създал Бог?

хората, друга сила над него,той просто СИ е или нещата са взимносвързани

с последното съм най-съгласен.

Бий, според Учителя, Бог е произлязъл от Върховното Нищо, Абсолюта, за Когото никой - даже и най-великите Учители, забележи - нищо не знаят.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съгласен да се ограничи нещото бог само до доброто

нали беше всичко ?

Ако ти си част от Бог и правиш нещо, което от определена гледна точка се приема за зло, означава ли, че Бог прави това зло. Все пак ти притежаваш свободна воля и можеш да правиш с нея каквото си искаш. Това, че злото е допуснато да се прояви по никакъв начин не свързва Бог с това зло. То е свързано с твоето собствено развитие и Бог го допуска за да може тази възможност да се развиеш да се осъществи.

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е произлязъл от Върховното Нищо, Абсолюта...

Самосъздал се Е.

Проявил се Е.

Самоподредил се Е.

Хаос > Ред

Непроявеното и Проявата

Нищото и Всичкото

610689_orig.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

По-скоро балансът между двете. Неполярността отвъд добро и зло. Н отемата е по-скоро насочена към практическото прежоивяване на тази недвойнственост! Приема се, че самадхи (недвойнственост, сливане с Аза) е много висше състояние - аз не мисля така - преживяваме г овсички ние честичко - сливане с ритъма на живота - и въобще не е приоритет на индийците... :thumbsup2: Както и не е никаква висша степен, а е по-скоро начало на по-висше развитие! :sorcerer::thumbsup::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съгласен да се ограничи нещото бог само до доброто

нали беше всичко ?

Ако ти си част от Бог и правиш нещо, което от определена гледна точка се приема за зло, означава ли, че Бог прави това зло. Все пак ти притежаваш свободна воля и можеш да правиш с нея каквото си искаш. Това, че злото е допуснато да се прояви по никакъв начин не свързва Бог с това зло. То е свързано с твоето собствено развитие и Бог го допуска за да може тази възможност да се развиеш да се осъществи.

По същата логика се отнася и за доброто ;))

Ще употрябя думата безусловност която малко не я харесвам

Бог(нещото) е безусловен спрямо добро/зло.

Прав си че от нас зависи но и едното и другото са част от него.

Е проводници сме ние хората .

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съгласен да се ограничи нещото бог само до доброто

нали беше всичко ?

Ако ти си част от Бог и правиш нещо, което от определена гледна точка се приема за зло, означава ли, че Бог прави това зло. Все пак ти притежаваш свободна воля и можеш да правиш с нея каквото си искаш. Това, че злото е допуснато да се прояви по никакъв начин не свързва Бог с това зло. То е свързано с твоето собствено развитие и Бог го допуска за да може тази възможност да се развиеш да се осъществи.

А според теб кой върши това?

606386_orig.jpg

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Бий, според Учителя, Бог е произлязъл от Върховното Нищо, Абсолюта, за Когото никой - даже и най-великите Учители, забележи - нищо не знаят.

Така е!

Тук мисля че има единомислие .

Линк към коментар
Share on other sites

А според теб кой върши това?

Човекът. А човекът е това с което се отъждествява в съзнанието си - емоциите, мислите, душата или каквото и да е друго.

Бий, според Учителя, Бог е произлязъл от Върховното Нищо, Абсолюта, за Когото никой - даже и най-великите Учители, забележи - нищо не знаят.

Така е!

Тук мисля че има единомислие .

Е щом никой нищо не знае, можем ли да го приемем въобще за съществуващо. Защо търсите произход на Вечното и Безкрайното. Да се търси някакво начало и източник, само по себе си поставя ограничение.

Линк към коментар
Share on other sites

Е щом никой нищо не знае, можем ли да го приемем въобще за съществуващо. Защо търсите произход на Вечното и Безкрайното. Да се търси някакво начало и източник, само по себе си поставя ограничение.

Линк към коментар
Share on other sites

А според теб кой върши това?

Човекът. А човекът е това с което се отъждествява в съзнанието си - емоциите, мислите, душата или каквото и да е друго.

Не знаех, че "Човекът... емоциите, мислите, душата или каквото и да е друго." е извън "рамките" на Бога.

;)

:3d_146:

Как става обаче това нещо да излезе извън тези "рамки", ако можеш да обясниш?!

Е щом никой нищо не знае, можем ли да го приемем въобще за съществуващо. Защо търсите произход на Вечното и Безкрайното. Да се търси някакво начало и източник, само по себе си поставя ограничение.

Спокойно де.

Аз знам!

:thumbsup:

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

и така - опитността на най-първичното преживяване беше пренесана в сферата на спекулациите безкрай - за което има доста теми и факултети по философия по света ... А колко дявола могат да се поберат на върха на една игла засега никой не е успял да преброи ... :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

А според теб кой върши това?

Човекът. А човекът е това с което се отъждествява в съзнанието си - емоциите, мислите, душата или каквото и да е друго.

Бий, според Учителя, Бог е произлязъл от Върховното Нищо, Абсолюта, за Когото никой - даже и най-великите Учители, забележи - нищо не знаят.

Така е!

Тук мисля че има единомислие .

Е щом никой нищо не знае, можем ли да го приемем въобще за съществуващо. Защо търсите произход на Вечното и Безкрайното. Да се търси някакво начало и източник, само по себе си поставя ограничение.

Явно си настроен на друга вълна , няма лошо

но нещо което е казано дори от най великия учител ако ще и от господ бог не мисля че трябва да се приема за чиста монета

затова имаме глави на раменете да мислим , да търсим да се съмняваме ако щеш с две думи да живеем иначе си остава едно целеносочено взиране в някаква истина и има опасност от заслепяване.

//Моля ако може без цитати и линкове от беседи

Вашето лично мнение за бог

Какво е за вас Бог :thumbsup::rolleyes:

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Да, но между търсене и създаване на несъществуващи реалности има разлика. Безкрайността е безкрайна. Какво се опитвате да намерите отвъд нея, а това отвъд само по себе си не означава ли, че безкрайността не е базкрайна. В цялата вселена няма и най-малката следа водеща до съществуването на нищото. Такова съществуване само по себе си противоречи на всички закони на мирозданието. Търсенията в окултизма са насочени към положителното, към познаваемото. В крайна сметка т.нар. нищо може да се опише с отрицания на това което познаваме, но това знание ли е или просто опит да избягаме от реалността?

Линк към коментар
Share on other sites

Търсенията в окултизма са насочени към положителното, към познаваемото. В крайна сметка т.нар. нищо може да се опише с отрицания на това което познаваме, но това знание ли е или просто опит да избягаме от реалността?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ти си част от Бог и правиш нещо, което от определена гледна точка се приема за зло, означава ли, че Бог прави това зло. Все пак ти притежаваш свободна воля и можеш да правиш с нея каквото си искаш. Това, че злото е допуснато да се прояви по никакъв начин не свързва Бог с това зло. То е свързано с твоето собствено развитие и Бог го допуска за да може тази възможност да се развиеш да се осъществи.
:thumbsup2:

Ами помислете за причинно-следствената връзка. Когато направим нещо, което е в разрез с онази вътрешно чиста частица енергия /може и съвест да я наречем/ние си получаваме някакво шамарче... Когато ни омръзне да получаваме шамарчета започваме да търсим нещо по-различно, някаква друга посока... И стигаме до някакви изводи, които преди нас са открили Учителите... Това докосване до душите ни понякога го изразяваме в творчеството си, то е и вдъхновение и копнеж....

Докато не стигнем до Любовта, разбирането, че всеки търси, всеки е като мен, преживява като мен... "Аз съм човек и нищо човешко не ми е чуждо..."

Когато се докоснем до Истината вътре в себе си, до Любовта не ни се иска да излизаме от това състояние...

Колко много творци са се пропивали, изпадали са в депресии, когато загубят музите си, когато нямат вдъхновение... Ами можело е просто да го пренасочат към Безмерното, невидимото и пак да запазят вътрешния си свят....

И да разширяват съзнанието си...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Бог е Великият
:thumbsup:

отвътре!

център на цялот ом

:thumbsup::sorcerer::)

стремежът ни към знание, обич и вечност

:thumbsup:

...светлина и мощ

:thumbsup:

Бог :thumbsup2:

Бял Огън

Баща на Огъня :feel happy:

в Гоби :3d_146:

663746_orig.jpg

:thumbsup:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

По скоростта си на разрастване темата за Бога може да се сравни само с темата за секса - което показва, че и двете имат много общо и зад тези думички се крият огромни заряди и то само частично проявени!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре ще сменя малко ъгъла.

Да допуснем, че съществува нищо. Тогава имаме две възможности.

1. Нищото и битието да са абсолютно независими и разделени едно от други, или

2. Да са във взаимодействие (което е задължително, ако приемем, че едното произлиза от другито). Но това означава, че е нужен посредник, който сам по себе си не е нищо, нито пък е нещо проявено.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...