Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

И според мене е много важен моент в еволючията на човек . Дори бих казал , че секса е най-важният момент при еволюцията заедно с храната .

На практика ако владееш входните енергии ( храната ) и изходните енергии ( секса ) може да станеш пълен господар на Битието си . Логично е при прицизен контрол и помощ от ръководещият те Дух да достигнеш до пълно себевладеене .

Но това може да стане само в случай , че индивида практикуваш себевладеенето има много изчистени мисли , защото е много опасно да акомулираш енергия която може да те взриви отвътре при неправилно боравене с експлозивната й мощ.

Така поне съм чел по тънките книжки за тънките работи .

Ако съзнанието на човек отдал се на обръщане на сексуалната енергия не прискочи лунарното и слънчево измерение ... рискува сериозни умствени проблеми.

С други думи секса в окултната наука е само средство за извисяване на Духа напред и нагоре . А не само цел. И в тази връзка ще си позволя да припомня една стара максима ....

" Когато ученикът е готов да влезе в залата за учене и влезе, винаги ще намери там своят Учител . Който го очакво с нетърпение да му предеде неписаните и вечни уроци на Еволюцията " .

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Някак отчайващо ми звучи чрез секса да се достига Любовта... Но със или без, достигнем ли я много въпроси се обезсмислят. Но искам отново да наблегна на целите, ясно е, че с нищо не трябва да се прекалява... Ако искате използвайте го като похват, инструмент, техника, практика, но задълбочаването ще го превърне в цел, а тогава...

Линк към коментар
Share on other sites

нов опит, този път на кирилица :

сигурно ви се е случвало да срещнете човек, който ви привлича, влюбвате се, бивате известно време с него, а когато по-късно се замислите, се оказва, че ако не сте били влюбени, едва ли бихте намерили кой знае колко общи теми, чувство на удовлетвореност от общуването си с него и т.н...това ли е физическото привличане според вас?

а случвало ли ви се е и да знаете, че този човек не е за вас и въпреки това да продължавате да търсите контакт с него..в такива ситуации винаги съм убедена, че привличаето е физическо, макар и понякога да има и нещо друго, което подтиква към търсене на този човек..какво е то според вас?

Линк към коментар
Share on other sites

сигурно ви се е случвало да срещнете човек, който ви привлича, влюбвате се, бивате известно време с него, а когато по-късно се замислите, се оказва, че ако не сте били влюбени, едва ли бихте намерили кой знае колко общи теми, чувство на удовлетвореност от общуването си с него и т.н...това ли е физическото привличане според вас?

а случвало ли ви се е и да знаете, че този човек не е за вас и въпреки това да продължавате да търсите контакт с него..в такива ситуации винаги съм убедена, че привличаето е физическо, макар и понякога да има и нещо друго, което подтиква към търсене на този човек..какво е то според вас?

На мен ми се е случвало , но съм се замислял чак толкова , тук ми харесва , замисляте ме. Мога да кажа че ми се е случвало и да не ми харесва много дамата, но тя като е по настоятелна аз пък съм учтив и става една, нещо май не ги разбирам жените. Сега имам положение обратното аз търся и мисля непрекъснато пък на мен ми казват че тя не е подходяща за мен - тя ми го казва, но привличането ми е силно и не е физическо само , просто ми е много хубаво като я виждам и искам да правя толкова неща за нея.Спирам.

И благодарско.

Линк към коментар
Share on other sites

нов опит, този път на кирилица :

сигурно ви се е случвало да срещнете човек, който ви привлича, влюбвате се, бивате известно време с него, а когато по-късно се замислите, се оказва, че ако не сте били влюбени, едва ли бихте намерили кой знае колко общи теми, чувство на удовлетвореност от общуването си с него и т.н...това ли е физическото привличане според вас?

а случвало ли ви се е и да знаете, че този човек не е за вас и въпреки това да продължавате да търсите контакт с него..в такива ситуации винаги съм убедена, че привличаето е физическо, макар и понякога да има и нещо друго, което подтиква към търсене на този човек..какво е то според вас?

и на мен ми се е случвало.

Мисля си че вероятно има нещо което трябва да науча, да дам или да получа от този човек ... Странно е, но се случва :D

Линк към коментар
Share on other sites

Сексуалната енергия е мощно захранване. Представете си, че се акумулира, трансформира и пренасочи към нещо доста по-фино...

към какво по фино да се насочи ? ти какво да не си от брахмачарите/

Поздрав!

Линк към коментар
Share on other sites

:D Доста се обременяваме от темата за секса май. По-финото може да е Любовта примерно... Ама онази. Другата. Нали Бог е Любов... Апостол Павел как обяснява съвета си за въздържане от брак ( връзка )?
Линк към коментар
Share on other sites

Доста се обременяваме от темата за секса май. По-финото може да е Любовта примерно... Ама онази. Другата. Нали Бог е Любов... Апостол Павел как обяснява съвета си за въздържане от брак ( връзка )?

Някои се обременяват...повечето..НЕ, а някои ...не съвсем...значи темата е интересна и нужна...а и се пишат все добри, полезни и искрени неща/мнения...

За Бог е Любов ..благодаря за подсещането..едното не изключва другото ..а е път към Него...според степента на достигнатото съзнание,и т.н. , зависи и от кармическите последствия и т.н., даже има и хора/души които са "командировани" със специална "секс мисия" тука на Земята......хе хе ..това е положението! Голям купон!

Всеки избира как да реагира..ако може...иначе се учи...да преживява и различава...

Венци,моля те, когато намериш време...не е спешно, светни ме по въпроса - как според теб апостол Павел обяснява съвета си за въздържане от брак/връзка.

Винаги с особен интерес чета твоите мнения!За което искрено ти благодаря!

И това не е комплимент, а просто констатация!

Любов+Светлина+Мир+Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Рискувам да се отклоня от посоката на разговора, но ми се иска да споделя личните си усещания.

С определени хора се усещам близка не само на конкретно житейско ниво. Когато контактувам с тях, имам чувството, че се получава нещо като хибриден облак между нас - разбираме се от половин дума или без думи даже, знаем какво чувства другия... "съобразяването" един с друг не е съзнателно, а интуитивно. Подобно е и усещането в ежедневието ни и с партньора ми.

Сексуалният контакт, обаче, като че ли трансформира този хибриден облак в двойна спирала, която се движи- "тече" бавно нагоре. Обяснявам си го с мощния поток от изтичаща енергия-Любов, който "съживява " облака. След контакта спиралите като че ли отново се превръщат в ядрата на облака. Прилича ми на онези картинки за деленето на клетките. Може би наистина на енергийно и полево ниво се случва нещо подобно?

Не мога да си представя, обаче, спиралата на секса с двама различни партньори (имам предвид изневярата) - може би само определен тип "облаци" могат да се трансформират в Спирали?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички ! Става все по истинско...и все по позитив настроение, красота.

Донче , чудесно е всичко , и си си точно в посоката....благодаря и за този пост , малко само да вметна... за думичката "изневяра"...

из - не - вяра....като че ли е с позитивна енергия само че ние сме я изопачили....

В книгата "Вестители на Зората" от Барбара Марчиняк, 1999,Аратрон - препоръчвам по темата....глава 20 Сексуалността - мост към по-висши нива на съзнанието...тя промени коренно отношението ми и разбира се че сексуалността е един от ключовете...до предпоследното... последното стъпало...

Любов + Светлина +Мир +Радост !

Линк към коментар
Share on other sites

Не приемам, че някой може да стои настрана от въпроса за секса и да има отрицателно отношение към него.Ако го има такъв човек, то той има проблеми!

Останало от средновековна Европа мислене е това отрицание на всичко свързано със секса.Дори и на срама да се говори за това!Иначе всички мислим за него.И мъже и жени наравно, независимо от разбирането и схващането за ролята му в човешкия живот.

Колкото до интелектуалците.......помислете колко произведения на искуството, колко поезия и проза са се появили в резултат на чувствата към някоя хубавица, или рицар на бял кон! А това не е ли пряко свързано със секса? Секса е изключително важен стимул за всеки човек. Да сложим ръка на сърце и да си го признаем пред себе си:)))) После тук може и да го отречем, ако толкова ни е срам:)))))

По въпроса как, с кого, колко, по какъв начин и пр. ще се опитам да говоря по-късно. Нека да помисля.

Линк към коментар
Share on other sites

По въпроса как, с кого, колко, по какъв начин и пр. ще се опитам да говоря по-късно. Нека да помисля.

Е точно това може да е същественото в случая , да не стане като в един виц...

"Попитала мечката един щтраус:

-Щтраусе, кажи ми моля те, що вие щтраусите си заравяте главата в пясъка?

-Мецо, за другите не знам, аз търся НЕФТ":)))) :harhar::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

" Времето за светските дела, ограничава времето за Божиите " - по смисъл. Той си го е казал направо, не помня как точно беше, но не му е нужно специално тълкувание.

Линк към коментар
Share on other sites

" Времето за светските дела, ограничава времето за Божиите "

?? Не разбирам, сексът към светските дела ли спада?

Според мен, това е едно от най-Божиите дела, защото ни е дадено от самия Бог. Мисля, че точно паленето на свещи, четенето на дълги проповеди, морализаторстването в името и на най-добрата вяра е светското, което ограничава времето за Божественото. Бог е в самите нас, нали не го забравяме :) Свещичката в сърцето и съзнанието ни, запалена с Добрата Молитва,например, за мен е пътя към Бога, не поучителното рецитиране пред коленичила публика.

Когато говорим тук за секса, мисля всички ние имаме предвид физическия контакт между хора, които вече са се сближили на духовно и интуитивно ниво, и сексуалното преживяване е естествено продължение и енергийна спойка на тази близост.

Линк към коментар
Share on other sites

Когата говарим за секса, говорим за феномена секс при хората! Защото това е характерно само за приматите. Не е само размножителен замисъл на природата!

Останалото са лични и прекалено интимни неща от живото на човека, а не търсене на нефт!

Но ако е нужно за освежаване, може и да си побъбрим по въпроса:))))))))))

Линк към коментар
Share on other sites

:D:D:D

Тантра е метод, чрез който можете да доведете партньора си до екстаз и това да продължава с часове в едно почти божествено общуване. Тайната на тази древна философия е: жената води танца. Опитайте!

Философия и изкуство да се живее, Тантра превръща плътската любов в духовно преживяване. Този начин на мислене, роден в Индия преди повече от 40 века, говори за единството, което съществува между космоса и нас, показва връзката между тялото и душата. За Тантра тялото не е нито "мръсно", нито "грешно". Напротив, то е чисто, свещено и божествено. То има своите градини, реки, светилища и врати.

То е "храм на душата". Ако душата и тялото не се съединят, половият акт остава само едно примитивно търсене на удоволствие. В смисъла на Тантра сексът е съюз на двете сили, които движат света : Шакти, женското начало, и Шива, мъжкото начало. В тази религия светът не е бил създаден от някакъв бог, който си почива на седмия ден.

Сътворението на света се състои непрестанно, във всеки миг. Тъй като Шакти е водещата сила на съзиданието, жената притежава цялата власт и инициатива. В любовния акт тя има по-верен усет за време, ритъм и продължителност. Мъжът не е главният герой: той приема партньорката му да води играта.

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен в тантра не е важното кой води играта и самата игра, това може да е фон, който не е задължителен, важното е си буден и безстрастен, и удоволствието да не е твоята цел, за това може да са нужни месеци и години, зависи от човека. Също така има методи, които да съдействат съхраняването на енергията при интимност. (което може да е много сериозен въпрос - поне за мъжете)

с будност и овладяване -> към осъзнаване.

(друг е въпроса че самия интимен контакт може да води до преплитане на аурите и кармичен обмен, ката че е желателно да не е много често(по един от основните тантрични трактати (Махапаринирванатантра) - май един път в месец. :sorcerer::hypocrite: )

по-хубаво според мен човек да може и без това, но в случай це не е постигнато това ниво(или все още се работи по въпроса :) ), то това може да е за предпочитане пред обикновенния секс, който може да бъде разрушителен или изтощаващ енергийно(и да кажа че това си е мое мнение, за сега не съм срещал май Учителя да е насърчавал особено подобен род практики:)))

Линк към коментар
Share on other sites

:) Според Тантра мъжът приучва тялото си да изпитва оргазъм, подобен на женския. Чрез техниките на йога, които позволяват контрол над себе си, вълната на удоволствието, концентрирана на нивото на половия орган, се разлива постепенно по всички чакри, за да достигне мозъка. Тогава се сливат ум и сърце, тяло и душа.

Сексуалната енергия циркулира в цялото тяло, вместо да изтича навън. Как става това? Чрез постигане на ритмично бавно и дълбоко вдишване, следвано от къси, тихи и доверителни въздишки. Друга техника е контролът над мускулния пръстен в основата на мъжкия "лингам". Мъжът трябва да се приучи да стяга и отпуска тези мускули. По този начин удоволствието може да продължи безкрайно. :feel happy:

Както каза ти: “Учението на Учителя е практическо. То не е само "Повярвай и ще бъдеш спасен". Освен вяра има и Любов, Мъдрост и Истина”. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Тантра обаче не е еволюционен метод. Тя е дадена, както каза instinct преди повече от 40 века в Индия, където съзнанието е слизало в материята.

Сега трябва нещо друго - Любов, истинска и реална връзка на ВСИЧКИ нива, общуване... и така към мистичен съюз и сливане със сродната душа.

Не можем да отделим секса от Любовта и общуването - иначе се получава нещо крайно нежелателно.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

"Всичко" трябва да опитваме, но разумно...а познанието на тантра, кама сутра и т.н. преживени човешки опитности става много бързо в нашите времена...зависи от човека/душата му...четеш ...и го преживяваш или си спомняш...или просто си си добър по рождение......хе хе и усещаш...кое е за теб...Тантра е изключително полезна за мъжката част от човечеството, защото има неща които са си много актуални и днес и още дълго ще продължат да бъдат.Намираме се в преходен период и съответно познаването и ползването на добрите моменти от т.н. наричаните инволюционни методи...е подходящо...без да се привързваме/пристрастяваме...всеки от нас може сам да преценява и решава. За да е сливането на двете тела...хармонично е добре да си светнат/запознат/информиран... поне над средното ниво , като количеството ( брой връзки, продължителност на сексуалния акт, брой оргазми..... изобщо не е критерий в тази област... не определя качеството/ не е решаващо!!!

Истинската връзка /сливане на всички нива с чистота и нежност... , но и "умеене" =Ум-еене !!! - прави мигновенията.... вечност!

Любов + Светлина +Мир +Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

"Мъжете еякулират преждевременно!"

"100% от жените се страхуват от нежелани последици!"

"Жените могат само с постоянни(определени партньори) да стигнат до оргазъм"!

И пр.!

Психологията на жената е такава!Или не я разбираме, или в новото време трябва да се променят(жените)

Случвало ми се е преждевременна еякулация да ме "сполети"! Но с определен тип жени! Аз им казвам пуританки! Отпуснете се, жени! Бъдете активни в секса, помагайте на мъжа, за да помогнете и на себе си:))))) Не искам да вярвам, че приемате като обида активното и разкрепостено участие в този свищен акт на любовта!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...