Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?


Guest Еси

Recommended Posts

Парите са енергия, какви добродетели трябва да се развият за да могат да се привлекат и управляват?

Това за мен е "мисия невъзможна" и не защото получавам малко пари (не декларирам това е фирмена тайна :))

а защото винаги ме поставят в позицията на шах-мат!

Линк към коментар
Share on other sites

Парите са енергия, какви добродетели трябва да се развият за да могат да се привлекат и управляват?

Това за мен е "мисия невъзможна" и не защото получавам малко пари (не декларирам това е фирмена тайна :))

а защото винаги ме поставят в позицията на шах-мат!

:3d_146: Привличането на пари е като привличането на всяко друго нещо, но дали винаги целта оправдава средствата?! Максимализмът според мен почти винаги е израз на едонстранчивост, а тя не се родее с духовната хармония. Ако трябва, както днес е на мода, да печелиш на всяка цена, този максимализъм по общите закони за концентриране на енергията може да те направи възможно най-богат човек, но ще страдат другите страни на съществото ти, а (в зависимост от средствата) могат да пострадат и други хора. Затова, обратното на повечето препоръки в популярните книжки, за мен правилното управляване и на парите и на всеки друг основен ресурс следва да предшества привличането им в сериозни количества. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

за мен правилното управляване и на парите и на всеки друг основен ресурс следва да предшества привличането им в сериозни количества. yinyang.gif

Не можах да го разбера :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам че е желателно да няма цитати,но тъй като днес разглеждах една книга

и там беше отделено доста внимание на това как да привлечем парите, посочени са и упражнения

на мен лично приличащи ми на медитативни практики, и затова ще напиша заглавието на книгата:

"Живот без граници" или "No limits"- не си спомням точно как я има в нета.

Освен това от опит мога да кажа,че колкото повече се концентрирам върху тях,толкова повече ми бягат

и обратното.Няма логика,но така се случва....Имала съм моменти,в които съвсем не са били на дневен ред и сами са идвали при мен,или пък,ако започна да си правя сметки как този месец ще ги разпределя по съответния начин,че да останат за едно или друго,винаги е излизало нещо непридвидено и всички сметки рухват. Затова,поне аз, се старая да не ги мисля толкова,че замисля ли ги изненади предстоят :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ЕСИ, още в изказването Ви личи, че няма да имате много пари. Аз, ако правя изказване бих казал:

Това за мен винаги е "мисия ВЪЗМОЖНА" , защото получавам МНОГО пари... .

Да имаш и да получаваш много пари няма нищо нередно или лошо. Зависи как ги изкарваш, за какво ги ползваш и за кого. А по принцип и сега бъди БЛАГОДАРНА и на малкото, защото има хора, които получават и по-малко от теб. Препоръчвам ти да гледаш филма "ТHE SECRET".

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря mufi, споделената опитност за мен е най-важна!

Здравей dimitar, разбира се, че съм благодарна, но искам да зная какво ми убягва?

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Свежи идеи, гъвкавост, доза късмет...

Факт е че пари(материализираната енергия ) при пари отиват

където липсват е почти невъзможно да дойдат в повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Свежи идеи, гъвкавост, доза късмет...

Факт е че пари(материализираната енергия ) при пари отиват

където липсват е почти невъзможно да дойдат в повече.

... знаех си :3d_077:

Линк към коментар
Share on other sites

Парите са първото виртуално пространство, което като хора ползваме. Защо ползваме интернет- какви ни дава той- например дава възможност на хора от разни краища на света, да се съберат н любимо място, да общуват, да излагат мнението си- както в този форум, така че дори и забравя за самото виртуално пространство- в случая за един човек интернет можеи да е радост от това, че общува с хора, с които му е приятно да общува, споделя мнението си, и по този начин усдовлетворява свои потреблности, за други интернет представлява магазин съ стоки- едните ги продават, другите ги купуват; интернет предоставя информация- знание- книги, видео, музика, интернет за трети дава възможност да развият положителнин качества в себ еси, да се научат да общуват, да изразяват свободно мнението си, да водят диалог, а други развиват качества, но с престъпни намерения- да излъжат, да измамят, да удовлетворят нещо, което нарушава някакъв закон....

Същото е и с парите. Парите съвсем сериозно могат да се привлекат когато човек преживее, усети с колкото сетива има възмоност това, което желае- искаш ново жилище- затвори очи, представи си го, разходи се в него-къща ли искаш или апартамент, на кой етаж, с какъв изглед, колко голямо да бъде жилището..Разходи се, зарадвай се, че вече имаш това жилище, и както си е такова- новичко и празно, започни с обзавеждането- подреди го с каквито мебели искаш, и както искаш...и без ограничения- после, покани любимите си хора на гости в това ново жилище, покани ги да хапнат, да пийнат, и почувствай радостта от всичко това, че можеш да споделиш жилището си и да нагостиш хората, които обичаш. Посади си цветя, изобщо- обновявай жилището си с радост и не мечтай, просто го преживей.

Искаш да пътуваш до Африка, да посетиш пирамидите- затвори очи, и пътувай- със самолет ли предпочиташ, или по земя и море? Човек няма нужда от пари-човек има желания, нужди, а парите са точно този универсален посредник между физическото и етернастралното ниво, защото парите реализират желания, нужни са ти пари за да се оттеглиш някъде за пет години, и да си осигуриш спокойствие, обстановка и т.н.-не, така не става...Имаш нужда от спокойствие- какво, къде, как- представи си го, преживей го- ако искаш горска хижа- избери си, отиди, предплати за пет години и се нанеси, ако ти трябва охрана- наеми си охрана- важно е за да получим това което искаме, да пожелаем точно това, което искаме....Имаш ток, ама не искаш ток- искаш печка

пералня, компютър, телевизор, ютия, бойлер...Токът си е ток- той е енергия, каквато е и паричната енергия-така че, ако фиксираш желанието си само към тока, ще получиш ток- ще прекарат огромен електропровод съвсем наблизо, че дори може и през двора ти да го прекарат....-имаш го...но до тук- затова парите не идват...Искам да имам "ток под ръка, цели 200 000 волта ако е възможно"- добре, прекарват електропровод, дори пет пъти повече волтове текат по него- но като няма с какво да те "топли"...искаш ток, но нещата до тук са като в маалата.."искаме, искаме"- "Какво искате бре?!"- "Кво`т дадеш..."-

Това е лесен начин за привличане на каквато и да е енергия- в случая, парична. Добре е да се визуализират онези неща, за които ни трябват парите, но винаги има и един момент, в който стигаме да споделяне, до това, да благодариш за щедроста- а за щедростта може да се отплатиш само с щедрост...затова, към къщата, добави например усмихнати деца от някой дом, които са получили от теб по няколко чифта обувки, дрехи, продукти, храна, спящи в нови креватчета, отоплявани с ефективни и обезопасени уреди, или пък с поправени прозорци, измазани стени, и т.н.- винаги в човек има желание да подари нещо, да прояви щедростта си, и когато успее да преживее, да почувства своята щедрост, ще има възможността да я прояви точно така, както си я представя- визията е програмата, която подкарва всичко докато не изпълни всички указания...

Понякога, когато човек няма нужното отношение към парите, но въпреки това преживее желанията си, оформи визията си- всичко това пак се реализира, например нуждата от жилище може да се удовлетвори по много начини, не само като покупко-продажба...

И с изключение на някои съвсем дребни детайли, от съвсем персонално естество, това което пиша, представлява мой опит. Човек не знае и не може да знае всички възмоности, с които Съдбата разполага, за да удовлетвори всяко едно желание и потребност, така че най-често ние не мечтаем и не оформяме желанията си- "Кой, аз ли да си мечтая да имам имение като на Джако да речем- че в Дисни трябва да чакаш на опашка, и има работно време- че откъде толкова пари....и това е достатъчно, за да си останеш цял живот без собствен Дисниленд...

Ключовата фраза от множество приказки, е след като потъркаш лампата, с която да осветиш тъмнината и да видиш своето желание, е от страна на "духът"-визията, и той казва "Господарю, твоето желание е закон за мен"- все още има толкова много непотъркани вълшебни лампи....защото мислим откъде да намерим пари да купим газ за лампата, фитил, и някой ефикасен, но ефтин препарат за лъскане на "тенеке"...Лампата на Аладин е стара, и никога няма да светне с газ и фитил....потъркай я (без препарат)-т.е. съсредоточи се върху онова, което не виждаш, и което не можеш никога да знаеш как изглежда, как действа, и да размишляваш как един голям дух може да живее в такава малка лампа- това си е негова работа- от теб се иска да си щедър потребител..защото за да задържиш едно нещо, трябва да го споделяш, да покажеш, че то носи радост и да пожелаеш да споделиш не парите си, а радостта си с другите- дали ще е за деца без родители, или деца с родители които са в нужда, или пък възрастни хора..далри ще инвестираш в проучванията на ново лекарство, дали ще финансираш експедицията до Сатурн- практически няма значение- "колкото повече, толкова повече "-любимата мантра на Мечо Пух...плюс смелия полет на въображението от 1001 нощ= магията на успеха.

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен с Кристиян. Мога да го потвърдя от собствен опит, с уточнението че в моя случай не ставаше въпрос за пари или материални ценности. Но принципът е същия - привличаме това, което мислим и искаме.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм съгласен че принципа е същия

но спрямо парите(материализираната енергия) резултатите са други т.е не винаги ни ''харесват''.

В "ТHE SECRET" описват подобен принцип, но реалностите са по различни

можеби за отделни хора и при определени обстоятелства да действа, естествено че човек трябва да има желание и мисъл в тази насока

Парите са енергия, какви добродетели трябва да се развият за да могат да се привлекат и управляват?

Мисля че не зависи толкова от добродетелите а от това какво пречи . :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Това което е написал Кристиян смятам, че работи при хора "изчистени" без "противоречия". Тогава се задвижва да се случва.

Пример мога да дам със сина ми, той когато учи английски само английски го интересува, когато учи немски - забравя за друго и т.н. две дейности не прави, абсолютно целенасочено се занимава само с едно.

Аз не го мога това, а и не искам да отделям внимание само на парите.

Има нещо което пропускам или минава покрай мен.

Преди време си представях с подробности случки, "разигравах" и диалог, и никога, никога не се получаваше това което си представях. Внасям някаква предубеденост в случката, което е много сериозна пречка.

Може би урока ми е да не мисля, и да не търся.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако в подобни медитации няма успех, или има пречки- тогава се пристъпва към привличане на енергията на парите чрез физически (материално) обвързан тип медитативна дейност- ритуалната. За привличане на пари има множество ритуали, сред които със сигурност "действа". Нужни са 7 тънки църковни свещи със свещници1 1 кристал-тигрово око, червен конец- около 10см, 3 кленови листа, червен тебешир и банкнота- от 10лв върши прекрасна работа. Удобните дни за работа са вторник или четвъртък- 19.00-21.00ч. На дървена маса се чертае кръг с тебешира- посока по часовниковата стрелка, тигровото око се поставя в центъра, а върху него се поставя банкнотата от 10лв. Краищата на червения конец се завързват с три възела, и се поставя около тигровото око и банкнотата като окръжност, в начертаната с тебешир окръжност. Трите кленови листа се поставят във форма на равностранен триъгълник, допрени до вътрешния ръб на очертания с тебешир външен кръг. По циферблата на часовника, разположението на листата е 9ч, 3ч, 6ч. Свещите се поставят така в кръга, че да образуват триъгълник (съвпада с листата) и квадрат, така че общия изглед на подредените свещи прилича на подкова. Запалват се свещите с кибрит. Сяда се на масата така, че върха на триъгълника да сочи към нас- там е разположена и свещ, в която се взира погледа, и се произнасят думите "В гората има толкова листа, че ако взема три от тях, няма да намалеят. В земята има толкова минерали, че ако взема един, няма да свършат. По света има толкова пари, че ако придобия (посочва се сума), другите няма да обеднеят. Сили на Земята, принасям ви в жертва тази банкнота, за да се сдобия и аз с пари, за мен и мвоите близки. Да бъде!". Това е. Трите листа се завързват с конеца, и се заравят под дърво (от южната му страна). Банкнотата се поставя в пощенски плик, и се държи в чекмедже, докато не се сдобиете с поисканата сума. От получената сума, отделяйте 10 лева, и ги поставете в плика с банкнотата. По този начин човек се сдобива с един постоянен доход. Изчаква се свещите да изгорят докрай, след което се изтрива кръга. Тогава се работи с листата и банкнотата. Тигровото око се прибира при останалите кристали, с които човек разполага, или се пази като "магичен инвентар".

Но, засега няма по-успешен начин от първия- да почувстваш и да се порадваш на онези неща, за които ще похарчиш парите си. Този метод е успешен най-вече за онези неща, които считаме за невъзможни - да речем с една заплата как ще си купя жилище...Е, в такъв случай, ако искаш наистина жилището, ще спреш да си задаваш глупави въпроси, ще го пожелаеш, ще го видиш, ще го опиташ, ще си го избираш с всичките претенции, и когато го преживееш, когато поне една частица от теб се почувства и преживее това като реалност- когато вземе в ръцете си нотариалния акт, тогава със сигурност ще си дойде всичко на мястото.

Има ли и минимална вероятност, да получиш пари и да не ги похарчиш за това, което си пожелал- просто няма да дойдат...Има и достатъчно хора, които поради неправилното си отношение към парите в живота си намират хиляди оправдания, обвинения и т.н., и преекспонират пробЧлема така, че или остават без пари, или биват затрупани с пари и проблеми...Колкото повече енергия се събере на едно място, толкова повече нестабилност се получава в съответната енергийна система. Никой няма да разбие каса с 10 лева, но всеки усеща напрежението и импулса за "екшън", ако знае, че в касата има 1 000 000 лева....Енергията не трябва да се натрупва на едно място, тя трябва да протича свободно и без ограничения.

Иначе, този метод работи при всички- противоречия няма. Нима в една нужда- посочвам жилището, като достатъчно скъпо струваща необходимост за повечето хора, но противоречия в необходимостите не може да има. За да бъде човек поезен на самия себе си, и на другите хора, се нуждае от достатъчно жизнено пространство, в което да може да живее, да почива, да се чувства удобно иприятно- все едно е хубава и удобна дреха.

Има и достатъчно ментални модели за реализиране на желания от всякакъв тип- достатъмно е да си купи човек един удобен тефтер, и да си записва разни неща по определена методика, за да постигне желанията си, ако ще и да иска да се разходи на Луната- няма невъзможни неща...

Или имаш нужди, или са ти удобни противоречията.- Децата нямат противоречия, защото не искат парите, а техните желания представнляват онези неща, които големите, които боравят с парите, ще им купят. А всеки човек е бил дете, и няма оправдание от типа "ПОРАСНАХ", защото желанията нямат "пълнолетие"- те са си желания, имат посока, но нямат възраст...Страхът, вината, срамът- по отношение на желанията, представляват паразити, от които по един или друг начин можем да се избавим, но само влошаваме нещата ако се чешем...

Линк към коментар
Share on other sites

Бе, не ми дава мира, та да попитам:

Еси, не схванах - попринцип ли поставяш въпроса си или имаш конкретна нужда. Ако трябва да се помага...?

Благодаря бяса, въпроса ми е принципен .... а и ми омръзна да съм на "ръба" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Съвремения живот е такъв че за да задържиш или увеличиш парите(материализираната енергия) си по честен начин е невъзможно поради факта че тия с големите пари ще те схрускат , затова и споменах че има външни фактори които пречат и човек е поставен пред дилемата какви средства да използва честни или като техните :)).

Можеби е нужно човек да заеме някакво средно положение и по-точно да е неудобен за големите ''акули''.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: Така си е. Но преди всичко, всеки следва да се поогледа: дали желанията му са негови собствени или са му ги втълпили по многото начини, по които се опитват да го направят околните или медиите. Натискът е по посока на това хората да смятат парите за най-важното нещо в живота и или да работят по много за някой си, или сами да се напъват да направят от нищо нещо. Огледайте се - колцина са успели в забогатяването без някаква предварителна "мая" и без да правят съмнителни компромиси в името на "главната цел"? И колко пък вече от тях са действително щастливи и реално помагат по най-добрия възможен начин на другите?!

Не става, разбира се, въпрос за нормалните средства за живот или за малко над тях. 1000 лева на месец или 5 бона спестени не са богатство, а необходимост за повечето семейства при сегашните цени на всекидневните потребности. Но ако - без да е по наследство или като естествен резултат от печеливша дейност, в която има и призвание - някой се посвети на печалбарството като самоцел, под мотото :"Целта оправдава средствата"... :3d_136:

Съвсем просто е: човекът има някои основни необходимости, които могат да се задоволят и с по-малко пари. Заради последните, да се жертват по-важни неща като здраве, спокоен сън, верни приятели и духовно вътрешно търсене - просто не си струва! :dancing yes:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да купиш кръв, но не и живот.

Можеш да купиш лекар (само продажен), но не и здраве.

Можеш да купиш къща, но не и дом.

Можеш да купиш книга, но не и знание.

Можеш да купиш положение, но не и уважение.

Можеш да купиш часовник, но не и време.

Можеш да купиш легло, но не и сън.

Можеш да купиш секс, но не и любов.

китайска поговорка

Линк към коментар
Share on other sites

Парите - материализираната енергия - как да ги привлека?

Работи онова, което обичаш - без да мислиш за пари.

Ако не ти го дават, намери го сам.

Винаги съществуват неутъпкани пътеки.

По правило те са твърде кални.

Балканско дзен-упражнение

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

aorhama, аз обичам работатa си, но не ми е призвание, за него ми трябват повечко пари, за да го реализирам :)

Еси, нещо в това уравнение не се връзва.

Със сигурност не са парите.

Открий неизвестната величина.

Линк към коментар
Share on other sites

Открий неизвестната величина.

ДА! затова постнах темата за да открия причината :)

А да попитам колко от вас работят това което е призванието им, печелят и не са в затруднение, финансово?

как сте си го извоювали?

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че аз отговарям на тези критерии, които си поставила във въпроса си.

Навремето, когато много кардинално смених попрището си, постъпих по начин, близък до този, който е описал Кристиян (направих го спонтанно, така ми идваше отвътре, не знаех нищо по въпроса "Как се успява?").

Наистина работи, както и Ради потвърди. :thumbsup:

Аз бях убедена, че това ми харесва, че мога да го правя добре и с тази ми работа ще бъда полезна и ще помогна и на хората-мои клиенти също да успяват повече, защото същевременно в тази област в нашия град не се предлагаше (и май все още нямам сериозна конкуренция) нещо такова, още по-малко на добро, професионално ниво. Представях си, че работата се разраства, че клиентите са доволни от моята работа, че имам способни служители и им осигурявам добри заплати, но от "скромност" за себе си виждах съвсем малко по-високи доходи. Е, точно така стана. :rolleyes: Доста по-късно осъзнах, че тази скромност е по-скоро някакъв комплекс, някакъв псевдоблагороден модел на поведение и си е направо вредна - умишлено нарушаване на съотношението дал/взел, но това вече е друга тема.

За начинанието също се изискваха пари - намериха се много лесно и се оказаха по-малко, отколкото можеше да се предполага. Е, ако бях започнала с повече пари, сигурно щеше да е по-лесно и по-бързо, но нямаше да е толкова естествено (за мен) като развитие и току виж, можеше да я оплескам - човек наистина е нужно да започне да управлява първо по-малко пари (както каза Добромир), да се научи да го прави добре, нататък вече всичко се подрежда ... Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Да съществуват и такива професии , но си мисля че те си остават на едно ''занаятчииско'' ниво

ако говорим за разрастващ се бизнес там правилата са хищнически .

Едва ли ще има успех със ''скромност''.

От голямо значение е и

... още нямам сериозна конкуренция

а когато се появи такава и е нечестна тогава какво правим? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Открий неизвестната величина.

ДА! затова постнах темата за да открия причината :)

А да попитам колко от вас работят това което е призванието им, печелят и не са в затруднение, финансово?

как сте си го извоювали?

Как стана при мен: общо взето никога не съм си поставял като цел в живота забогатяването; на младини отдадох хиляди часове - за които никой не ми плащаше нищо - в занимания на теория и практика с нещата, които ме привличаха - четях, разпитвах, правих си микроексперименти... С течение на времето някои от тях (професионално или допълнително) се превърнаха и в източници на приходи. Останалите и сега си остават малко луксозни, т.е. неприходоносни, но това не ме притеснява да им отдавам от време на време по мъничко внимание. Така усещам, че живея пълноценно! Имал съм отделни, за щастие къси отлрязъци, когато съм се концентрирал изключително върху бизнеса, но това са най-нещастните ми моменти от живота. Пропадане на усещането за смисъл и реализация, по-лошо здраве, проблеми с околните... Отгоре на всичкото заедно с повечето приходи нарастваха и разходите и се оказвах "от двата стола на пода"... Затова не вярвам в подкупващо опростенческите теории за първичността на материалния успех и че трябва да се концентрираме първо върху него, а после върху всичко останало. Първото следва да е призванието - духовно и светско в него си хармонират, ако е истинското - а после човек ще трябва да е готов да посрещне разнообразни варианти по отношение на материалното си положение. Понякога са наложителни компромиси - ако човек няма какво да яде или децата му гладуват, ясно е, че временно ще трябва да предприеме нещо. Но, колкото и да му е трудно, едновременно не трябва да прекъсва стремлението си накъдето го тегли душицата... и все ще се намери начин да се доближи до това! :feel happy:

Законът за привличането е общовалиден, но човек трябва да намери цялостния си път в живота, а не да се концентрира само върху което и да е от средствата към него - защото и да го привлече, няма да се чувства истински успял. "Неизвестната величина" е дълбоко известна на всекиго, колкото и да не не поддава на математическо моделиране - и тя е известна като душевен импулс!

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...