Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кармична астрология


Recommended Posts

В град Плавен, сряда 5,50 ч. сутринта е родена, жена. Ако трябват още данни казвай.

Северният възел попада в козирог в първи дом при този човек, а Южният - в 7 в рак.Тази душа ненапразно е избрала този миг на своето раждане.Стелиумът (съвпад на 3 и повече планети) в 1 дом в съвпад с възела, говорейки за това, че в минали животи той е бил твърде съсредоточен в брака и партньорствата, попадал е в зависимост от независими хора, жертвал е себе си, за да може другите да постигнат своите цели.Бил е обзет от желание да служи в миналия си живот, загърбвайки себе си.Всичките основни преживявания на тази душа в минали животи са били свързани с покорно примирение.В този живот тази личност трябва да преоткрие себе си, да израстне като личност без да отхвърля брака и партньорството.Осъзнавайки какво е жертвала в миналия си живот (посредством Южния възел), в този личността ще иска да бъде водачи има опасност да стане твърде самоуверена.Трябва да се научи да балансира собствените си нужди с тези, на хората около себе си.Не трябва обаче умишлено да ускорява израстването си, независимотта си.Трябва да възпита самоконтрол и себеуважение в този живот, да спазва поетите ангажименти, да се грижи за себе си.Трябва да се освободи от своята несигурност и да се откаже от емоционалния контрол над другите.Макар и подсъзнателно, тази личност търси сигурност, защита, иска някой да се грижи за нея.Вместо това тя трябва да поеме отговорност за постигане на целите си, да го направи сама.Това всъщност е слабото и място.

Показателна е позицицията на Сатурн в звездната карта.Той дарява личността с една перфекционистка природа, с огромна воля и желание за работа, със силно чувство за справедливост.Това е амбициозен човек, изискващ уважение, решен да успее, отговорен към семейството си.Но на тази личност и липсва самоувереност, несигурна е, проявява склонност да се придържа към миналото.Много е възможно да е имала проблем с родител.

Вероятно в миналите си животи тази личност е била твърде отдадена на грижи за домакинството, била е централна фигура в дома , изцяло обвързана със семейството.Домът е бил всичко за тази личност и за всичките и нужди са се грижели членовете на семейството.Затова в този си живот душата е дошла с голяма зависимост, гледайки на другите като на хора, които могат да и помогнат.Тази душа се нуждае от принадлежност, при нея има противоречие между самоуважението и страха от провал.В този живот трябва да стане по-ориентирана, по-обективна, да реализира личния си потенциал, да докаже своята сила, умение и компетентност.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Числа на кармична разплата са 4,8,13,22,26,31 които са избрани по собствено желание за коригиране на грешките а 16,18,29 са числа на разплата които не са избрани от духа .Всяко от последните си има собствено тълкуване.С една дума те са родени на тези дати на разплата без тяхно желание.

Да, съгласна съм с михайло, имам същата информация от няколко източника и собствени наблюдения също. Като дати на кармична отплата мога да посоча: 19, 23, 24, 27 (а за 21 например съм скептично настроена, въпреки че и то по принцип е обявено за такова :hmmmmm: )

Мога да посоча и други дати, родените на които са изправени пред конкретни, независещи от тях характерни обстоятелства или ситуации ... Не знам доколко ще е интересно на аудиторията. Все пак по-точна и конкретна е информацията, получена при пълен астрологичен, нумерологичен и др.п. анализи.

Най изявежена е отплататата  на 24  и 21 но заради изявения след това егоизъм и ако има и прошка от засегнатата страна си получават заслуженото. За тия две дати е особено опасно да се срещат с духовно напреднали и прощаващи хора.И Дънов е казал не злослови срещу добродушен човек.И не действай срещу него.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

mihailo

Публикувано на Днес, 15:48 "Мога ли да помоля Olg3 И Атлантида да видят най лошите ми качества от наталната карта.Добри са ,признавам бих ги ядосал за по сигурно но сега не ми идва отвътре.02,08,1961г.12,30h.гр. Тутракан.

И други могат да го направят.Сега трябва да осъзная и коригирам грешките си.И целта която поставя северния лунен възел."

По-важни положения в звздната ти карта, свързани с кармата са: Лунен възел в 10д., Лъв, 27гр. 19'. интересно е , че при теб е директен, като се има предвид, че обичайното движение на лунните възли е ретроградно. Доста точен тригон с Луната, която е на върха на тау-квадрат.(Следователно южен възел секстил с нея) Това, според мен, акцентира на важността на кармичните уроци, които сам си си поставил преди да се преродиш. Имаш Сатурн и Юпитер в ретросъвпад (току що си измислих "ретросъвпад"= хем са в съвпад, хем и двете са ретро)

Моята интерпретация:

Сам си избрал да имаш дълги периоди на самота, както и приятели да те изоставят, когато имаш най-голяма нужда от тях.Това ти е необходимо, за да развиеш вътрешната си духовна сила и лидерски качества. Имаш изграден усет за социална справедливост и зачиташ свободата и правата на другите. Понеже и Слънцето ти е в Лъв- вероятно си много великодушен и щедър и никога не удряш поваления враг. (Знам, че ти искаше лошите неща, споко, няма да ги пропусна ;) )

Останал от предишни животи голям стремеж към независимост ще създаде проблеми за сключване на брак. Все пак имаш добри шансове да преодолееш това поради благоприятната намеса на Венера.

Ганди е имал подобно разположение на възлите в дом.

В предишни животи си презрял тези, от които си получавал хляба си и си останал в блажено неведение и равнодушие за предани на теб хора, които смирено са ти служили. Не си оценил и направеното от скромните ти родители, които са се жертвали доста за теб.

Този път ти ще си в подобна ситуация. Вероятно, ако имаш дете, ще минеш през огън и вода за него и няма да има никаква благодарност в ответ. Изглежда кармата засяга доста семейството, притиснат от тежестта на семейни отговорности, ще трябва да жертваш кариерата. Професионалната реализация ще дойде малко по-късно, като поотметнеш задълженията си към родители и деца.

В никакъв случай да не пропусна и че имаш кармичен дълг към братя, сестри или съседи също. За това и от тях ще имаш някои проблеми, така да се каже ти им дължиш подкрепа, обич, пари от предишни животи.Сега можеш да се изплатиш. Допускам и че си имал проблеми в училище- не си бил много дисциплиниран и тактичен май.

Ще приключа, вероятно и някой друг от колегите ще се включи.

Смятам да излизам, но по-късно ще направя един нумерологичен анализ, върховете и стрелите на Питагор. Ще ти "докладвам" за тях, когато съм готова, в темата за Питагор. От мен успех в настоящия и в следващи животи! :D

Благодаря ти .Всичко е вярно без детето не съм се  женил.Там има тълкуване на липсващи нямам 3-ки не съм чак такъв темерут, да не контактувам с никой.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Мога ли да помоля Olg3 И Атлантида да видят най лошите ми качества от наталната карта.Добри са ,признавам бих ги ядосал за по сигурно но сега не ми идва отвътре.02,08,1961г.12,30h.гр. Тутракан.

И други могат да го направят.Сега трябва да осъзная и коригирам грешките си.И целта която поставя северния лунен възел.

Неуверен си в собствената си стойност, mihailo, някякво чувство за мъченичество има у теб.Имаш склонност да се придържаш твърде много към миналото.Понякога си апатичен, потаен, саркастичен, прекалено емоционален.Това може да доведе до дълги периоди на самота.(Атлантида вече е писала за тях, така че няма да дублирам.)Колеблив си в мисленето, пристрастен; подценяваш възможността да успееш.Често просто си неспособен да следваш собствените си намерения.Депресията и вътрешното противоречие криеш зад отдадеността си в работата.Често това става с цената на любовта, нежнжстта.Задачите ти в този живот са да се научиш да следваш повелите на сърцето, да бъдеш по-самоуверен, да развиеш ентусиазъм, да развиеш волята си, да се научиш да поемаш рисковете.

В този живот трябва да отделиш повече време на семейството си.Истината е, че идваш кармично обременен към него.И понеже в минал живот си пренебрегвал този, който те е хранил, много е вероятно в този ти са бъдеш ръката, която храни, а партньорът и децата ти да не дооценяват това, което правиш за тях.Ще се разкъсаш между нещата, които искаш за себе си и това, което трябва да направиш за хората, които обичаш.Трябва да се отървеш от емоционалната незрялост в този живот, в полза на личността.В минали животи си бил вероятно учен, безпристрастен наблюдател на живота, придържал си се към скован, научен подход към нещата.В този трябва да се сближиш с хората, да се научиш да се забавляваш, да се радваш на живота, да се върнеш отново към неговата жизненост.

Успех в усвояването на кармичните уроци и от мен! :thumbsup:

И знай, че ми беше много трудно да пиша само негативите, защото имаш доста положителни страни.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Olq3, много точна интерпретация на кармичната картина на Михайло си направила, затова ще те помоля да погледнеш и картата на това момиченце, което все още не иска да говори. 16.01.2001;13 часа, Варна.Не е глухонямо, но не може да се концентрира.

Ще ти бъда много благодарна, ако ми кажеш дали има шанс да се оправи. Според моите изследвания има шанс да се промени състоянието му някъде около десетата година, но и тогава аспектите са доста напрегнати и не съм сигурна в крайния резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

Таня, напълно точен ли е часът 13,00?Защото в 12,59 Юпитер е в 1 дом, а в 13,00 - в 12.Същото важи и за Нептун, който преминава от 10 в 9 дом в интервала 12,57-13,00.Северният лунен възел е на границата между 2 и 3 дом.Доста емоционално е детенцето, дружелюбно, състрадателно, услужливо.Изпитва нужда да се хареса, има нужда от одобрението на хората около него.Любвеобилна е по природа, но е доста чувствителна, има и страх от изява при нея.Ще чакам потвърждение за часа.Аз също мисля, че има шанс да проговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за отговора, Оля,

Действително детето е много чувствително и любвеобилно, но е със силно нарушена концентрация и затова може би изразява любовта си по малко агресивен начин. Все още не може да контролира емоциите и действията си.

Засега не мога да ти кажа до колко е точен часа му на раждане, но се радвам, че и ти мислиш, че има надежда да проговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Не само че мисля, сигурна съм, Таня.Но според мен, нещата ще започнат малко по-рано, около десетата и година.Виж прогресивния хороскоп.И още нещо, дано не ми се обидиш.Зададох хорар, отговорът отново е да.Интерсептираната и Луна във везни в 6 дом говори за проблема с комуникацията.Но за сметка на това половината от планетите и са във въздушни знаци, три от които - лични (Луната, която отговаря за комуникациите хороскопа и, Меркурий, господар на хороскопа и Марс).Притеснява ме позицията на Сатурн в 12 , при това интерсептиран. Той и придава една болезнена чувствителност и склонност към самоизолация.Не са изключени психосоматични заболявания.

Урокът, който трябва да научи в този си живот е да забелязва чувствата си, да ги изразява.Трябва да се научи да подкрепя и окуражава другите, да изгради собствената си сигурност.В минали животи е криела чувствата и страховете си, чувствала се е отговорна едва ли не за всичко и всички, грижела се е за чувствата на другите, пренебрегвайки собствените си.Кармата тук е свързана с взаимоотношенията.Позицията на Южния възел показва, че в минали животи душата е акцентирала върху духовното израстване, трупането и мъдрост и доста саможертви, по отношение на връзки с другите хора.В минали животи е била обучавана да крие чувствата и инстинктите си.Въздържанието, дисциллината, откъсването от семейната среда с цел служене на високи идеали са били водещи.В този ред на мисли, не бих се учудила, ако в миналия си живот е била монахиня или мисионер.

Линк към коментар
Share on other sites

Оля, Благорадя ти за треда който си положила за да ми отговориш. Толкова е вярно написаното от теб. Става въпрос за моята майка. Още веднъж благодаря ти. :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако 24 също е от тези числа на кармична разплата, интересно ми е каква би била задачата в този живот за роден мъж на 24.11.1975 г. в 10,15 ч. в понеделник, гр. Стара Загора.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази душа е дошла в това си прераждане със строги идеи от минали животи за това какво да прави, за да се чувства добре.Затова в този си живот трябва да се научи да остави нещата просто да се случат.Трябва да се отвори за енергията в живота и да изслушва хората около себе си.Необходимо да преосмисли ценностите си, схващанията си относно работата си, взаимоотношенията, етичността, самоуважението и най-вече семейството.Защото в този си живот душата е дошла кармично обременена по отношение на него.Доста време ще трябва да отдели, за да отговори на изискванията му.Вероятно сега, в този си живот той е този, който се грижи за партньора и децата си, а те недооценяват това, което той прави за тях.Това е урок на кармична разплата.В миналия си живот този човек е бил некоректен към този, който го е изхранвал, затова в настоящия той самият трябва да попадне в същата позиция.Каквото и да прави, неговите емоциите винаги ще са обвързани със семейството.Съществува противоречие между това, което иска за себе си и нуждите на семейството на едно дълбоко подсъзнателно ниво.Този човек трябва да помага на другите да постигат мечтите си, за да се чувства добре.Трябва да се освободи от желанието да притежава, от съпротивата към промените, от прекалената си упоритост.В същото време би било добре да развие самодисциплина, да се научи да експериментира, да се наслаждава, да се отвори към връзки с партньора, да дава подкрепа и сили на хората около себе си.

Луната му е в лъв, което издава една щедра и благородна, но в същото време амбициозна и стремяща се към лидерство натура.Този мъж има нужда от аплодисменти и възхищение.Ако се почувства подценен, ще потърси признание и удовлетворение на друго място.Това е популярен човек, поне в своя кръг.Но е твърде възможно да му липсва самоувереност или да чувства, че единият родител му отказва обич и нежност.Трябва да развие по-добро отношение към любовта и романтиката, да изразява свободно чувствата си.Не са изключени трудности и проблеми в брака, както и разлика във възрастта с партньора.

Линк към коментар
Share on other sites

...............

Благодаря ти .Всичко е вярно без детето не съм се женил.Там има тълкуване на липсващи нямам 3-ки не съм чак такъв темерут, да не контактувам с никой.

:rolleyes: Радвам се Михайло. Дори и да няма никакъв усет за кармичните си дългове, човек при всички случаи си ги изплаща по един или друг начин. Имайки информацията обаче, по-лесно може да разбере себе си и ситуациите, в които попада. За липсващите тройки не споменавам изобщо тук, те са предмет на нумерологията, не за тази тема. Ако не си видял, направих ти кратък нумерологичен анализ в темата за Питагор, обърнах внимание на върховете през които минаваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и на двете и за децата е вярно дано не прочетат братята ми.Освен книгите на М.Шулман кои други ще ми препоръчате.

Линк към коментар
Share on other sites

Горещо ти препоръчвам Жан Спилбър и книгата му "Астрология на душата", Дороте Кьохлин дьо Бизмон - "Кармична Астрология", "Астрология, карма и трансформация" на Стивън Аройо и разбира се, томовете на Мартин Шулман.Към тях бих прибавила и двата тома "Окултна философия" на Корнелиус Агрипа.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Оля3 е изброила може би най-добрите книги по кармична астрология, поне аз няма какво да добавя. Освен, може би една книга на Робърт Смит "ЕДГАР КЕЙСИ. Можете да си спомните предишни животи". Скоро си купих и "Книга на Живите" от Петър Дънов. Забележителни са и двете, много ценни за по-дълбоко схващане на кармата.В тях няма стандартните астрологически анализи, но за мен бяха много интересни. И двамата са категорични за пребиваване на душите на различни планети. Връзката им с Астрологията е малко косвена. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Оля освен моите големи благодарности за това, че ми отговаряш за втори път, искам да ти кажа че си точна и попаденията ти са верни. Ило поне от опита който имам с тези двама души. Благодаря ти душице за положения труд. :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за добрите думи, Аделаида! :feel happy: И понеже подозирам, че става въпрос за човека до теб, внимателно прочети последната част от отговора. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Някой може ли да да ми даде линк за Дороте Кьохлин дьо Бизмон - "Кармична Астрология",няма я вече.Също така препоръчвам "Духовна астрология" , Жан Спилър и Керън Макой ;"Кармата в хороскопа",Хайди Трайер;"Зовът на предците",Ерих Бауер.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

mihailo, книгата на Дороте Кьохлин дьо Бизмон я имам на хартиен носител.Търсих я в мрежата, бях останала с впечатлението, че я има в един сайт, откъдето чета, но съм се заблудила.Дано някой друг участник има повече късмет от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички :thumbsup2:

Много се радвам, че ви има и открих този форум.

От сърце моля Атлантиа и Olq3, ако може да ми дадат насоки за моето кармично отработване, ако може така да се изразя, защото често казано се въртя в кръг - търся отговори на много върпоси, но за сега без резултат :(

Благодаря ви от сърце за помощта, която давате.

28.01.1978г, 12:13, Събота, Димитровград

Благодаря много за отделеното време и усилия :3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Синчец,

имате цели четири ретроградни планети в картата, което говори за интензивно изчистване и усвояване на доста уроци в това прераждане. Ето моя анализ:

В предишни животи е развита голяма инициативност, кураж и индивидуализъм. Възможно е да сте имала и лечителска дарба. Изглежда, че за сегашното си прераждане сте избрала усвояване дипломатичността, умението за сътрудничество с другите, приучаване към спазване и уважение на уговорки и договори. Била сте твърде импулсивна и недисциплинирана преди, сега предстои да изучите сдържаността и дисциплината. Важен урок и изпитание може да бъде способността за съобразяване с другия при брачното съжителство, повече предпазливост и въздържаност в изказванията, устни и писмени. Умението да се премълчи и да оставят и другите да се изказват е сред настоящите кармични уроци. За вас междуличностните отношения са много важни, имате творчески заряд и стремеж да дадете нещо красиво и артистично на обществото.

Допускам известни проблеми в детството – недостатъчна подкрепа и присъствие на бащата, може да е бил и прекалено властен. Възможно е родителите повече да са обичали собствената си представа за вас като дете, отколкото истинската ви и неповторимата същност. Което би довело в последствие до безпокойство дали ще бъдете приета и обичана такава, каквато сте наистина. От там нуждата от уверенията на другите, че имате стойностност и значимост.

В предишни животи може да сте била прекалено властен и строг родител. Възможно е децата, към които сте била деспотична преди сега да са ви родители и/или деца и можете да изплатите кармичния си дълг чрез повече грижи към близките си, дарявайки ги с радост и нежност. В това число и към брачния партньор, както споменах по-горе отношенията с него също ще бъдат доста натоварени кармично.

Творческа личност, но ви е трудно да повярвате в творбите и евентуално в децата си, ако има такива.

Изпитвате много силна любов към свободата и вдъхновение, които бихте искала да предадете на останалите.Желание да изживеете радостите на истинското приятелство, при което е необходимо да се внимава и да не се бъркат границите между любовта и приятелството.

Пожелавам ви успех в реализирането на тази не лека програма!

Има предпоставки за издигане и напредък.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Атлантида,

Благодаря ти много, от сърце. ПОвечето неща дори всичко, което каза е точно така. МНого съм ти благодарна. Ще се радвам, ако мога и аз да ти бъда полезна.

МНого щастие и успехи ти желая :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако 24 също е от тези числа на кармична разплата, интересно ми е каква би била задачата в този живот за роден мъж на 24.11.1975 г. в 10,15 ч. в понеделник, гр. Стара Загора.

Той е  роден на дата с отплата и то най силно изявената.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Атлантида,

Благодаря ти много, от сърце. ПОвечето неща дори всичко, което каза е точно така. МНого съм ти благодарна. Ще се радвам, ако мога и аз да ти бъда полезна.

МНого щастие и успехи ти желая :3d_046:

:3d_057:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...