Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 2


Recommended Posts

Тази вечер имах доста странен сън, ще помоля да ми помегнете да го разтълкуваме. Разказвам го така както го помня.

-------С баба ми решихме да отидем до магазина,а беше 5 и нещо сутринта и си спомням, че в съня ми магазина отваряше в 6 часа. Продавачката я нямаше, но ние влязохме и почнахме да ядем някакъв боровинков сладкиш. След това аз се върнах в баби ни и видях, че майка ми скача от терасата. Хукнах към тересата, а тя си беше долу жива и здрава, просто беше слязла по някакъв начин и носеше 2 бутилки от бира. След това отидох да хвърлям боклука. До кофата имаше някакъв мъж, стори ми се, че е агент. След като хвърлих боклука отново се върнах пред блока, където се забавлявахме с един приятел, който в действителност от много време не съм виждал. Веднъж осъзнах, че закъснявам за мач, че остават 3 минути докато мача започне, а аз никога не закъснявам за мачове. Тръгваме с мояприятел, но изведнъж реших да се спра и се качих до 3-тия етаж където звъннах на вратара на майка му и я помолих да ми даде кофичка маргарин... O_o както и да е, жената ми даде кофичката и тръгнахме към стадиона. По пътя гледам 3 коли срещу мене, но аз вървя в края на пътя, а едната кола завива към мене и усилва скороста. Аз се шокирах и останах на 1 място след това станах голям и просто прескочих колата с една крачка. Отново си станах такъв какъвто съм, обърнах се да видя колата и видях, че тя се беше ударила в друга кола. От другата кола излезе един мъж, същият мъж, който бе до кофата за боклук. А от "лошата" кола излезе една жена, започнаха да се карат и тогава видях, че езикат на жената е змийски. Това въобще не ме заинтересува в съня ми и аз продължих към стадиона. Стигнах. Стадиона от вън изглеждаше същия като в курорт Албена, влязох вътре и той беше с двуетажни трибуни. Гледах мач, а на терена върху тревата имаше басейн O_o но на никой не му се стори странно, играчите просто си заобикаляха басейна и продължаваха да играят. След това внезапно се озовах седнал на стол, а пред мен бюро и плазмен монитор. Въобще не помня какво друго имаше около мен в стаята. Изведнъж гсм-ът ми звънна и от там чух женски глас да ми казва:

-"Събери си багажа ще ходим на едно място"

Аз отвърнах:

-"защо"

А женският глас ми каза:

-"Такива са принципите ни.."

След това си събрах багажа, който беше от само 4 неща, но за жалост помня само 1 от вещите, зарядното за гсм-а...след като си взех нещата посегнах да взимам и гсм-а и в този момент той избухна, като че ли умрях, но не усетих нищо, след това се събудих и ся бях стреснал малко, защото стана толкова бързо просто бях посегнал да го взимам и той се взривява.....също ми е чудно за многото странности в съня ми...а и голяма част от него сега ми се струва детински и въобще не ми отива на годините...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сънувах Учителя.......

Облечен в бял костюм,бяла красива сресана коса...имаше два големи автобуса с ученици,които щеше да води някъде на екскурзия,където да им чете беседи,лекции и т.н.

После сънувам,че всички ученици ни настаняват в някакви високи блокове,тип общежития.Аз съм разпределена на 10-тия етаж в една малка стая,с много тясна тераса с нисък парапет.В стаята има още 2-ма души.За разлика от по-долните етажи където на терасите има поне някакви обезопасителни решетки при нас нямаше.Трябваше от време на време да проверяваме нещо и да гледаме през терасите,но мен ме беше ужасно много страх да излизам на терасата.......Това за мен означаваше,че не съм достойна да бъда ученичка и реших да си тръгна.Беше ми много мъчно и тежко,но си тръгнах.... :3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

Представете си, че извършвате едно престъпление – обирате един банкер. Какво наказание трябва да ви се наложи? Представете си, че това е насън, обрали сте няколко милиона, но като се събуждате, виждате, че нямате пет пари в джоба си. Изтрезнели сте от това престъпление, но все таки направили сте го насън. Представете си друг сън. Вие сте вегетарианец, обаче насън ядете печена кокошка. Като се събудите, виждате, че това е било сън, но все пак сте яли кокошка. Какво наказание трябва да си наложите? Това, което човек може да направи насън, и наяве може да го направи. Сънищата не са нищо друго освен една възможност да направи същите неща човек и в действителния, в будния си живот. Понякога сънищата са предпазителни мерки, да не направи в будния си живот човек нещо, което може да му напакости. Чрез сънищата човек се предупреждава да не извърши нещо лошо.

Понякога човек сънува, че е богат, и в действителния си живот става богат. Понякога сънува, че е осиромашал, че е оголял, и в действителния живот осиромашава. Насън сънува, че учи, и в действителния живот учи. Малко изключения има да не се случи на човека това, което той е сънувал. В това отношение сънищата не са празна работа.

Ако знаете да тълкувате сънищата си, много нещо ще можете да предвидите и да избегнете. В свещените книги се предават много сънища. Фараон, за пример, е сънувал, че от една река излезли 7 тлъсти крави, които пасли трева. След тях излезли други 7 крави, но мършави. Те изяли тлъстите крави. Който не разбира от сънища, той не може да разбере какво означават тия крави. Който разбира, обаче, той може да каже, че на Земята ще настанат 7 плодородни и 7 гладни години, които ще изядат всичко онова, което плодородните години са дали. Фараон извиква всички мъдреци, всички учени хора в Египет да разтълкуват съня му, но никой не може да го разтълкува. Тогава трябваше да извикат Иосифа от затвора, той да изтълкува съня на фараона. Иосиф каза, че ще настанат в Египет 7 години на голямо изобилие, а след тях – 7 години глад. Ако не се вземат мерки, ще пострада целият Египет. Като видя голямата разумност на Иосифа, Фараон го направи главен везир, главен управител на цял Египет.

Значи всичко, каквото човек има да преживее, той го предвижда чрез сънищата си. Нещата не само се предвиждат, но се и предчувствуват. Сънищата, това са един подтик от невидимия свят. Обаче вследствие на своето голямо неверие, хората често не обръщат внимание на тези предупреждения, вследствие на което се натъкват на големи противоречия в живота си.

http://triangle.bg/books/1936-09-27-10.199...7-02-07-10.html

Някога в сънищата си човек може да вижда неща, които ще станат за него; някога може да вижда неща, които ще станат с другите хора; някога може да вижда неща, които ще станат с обществото, с неговия народ или най-после и с цялото човечество. Пророците на миналото са виждали неща, които ще станат за цялото човечество, и са ги предсказвали.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хубава тема ...Сънища! :)

Аз не сънувам.Поне не си спомням кога съм сънувал за последен път...

Имам някакво обяснение за това,но не ми се коментира сега.

Започва да ми домързява да пиша... май изпадам в криза от това ,че просто отново

не виждам смисъл в това което правя! /а нали пък все смисъла ме вълнува...та често"страдам"/ :)

Защо спамя тук? -четейки сънищата се сетих за един мой сън от преди 13-14 години,който даста ми е помогнал.Не знам дали и на други се е случвало,но при мен сънят е много често 1/1 с реалните неща...

Направо след сънищата си /ако сънувам/ се чудя "това сън ли е или май сега размишлявам сънувайки..."?!?

Абеее ...оУбъркана работа! :)

Та - за "сънят" !

Влязох и аз не знам как в една голяма шатра.Много голяма беше,висока...коридори...познах,че е шатра,защото стените и бяха от бризент.В холове и коридори навсякъде имаше скромно облечени хора,които много тихо от време на време си коментираха нещо,но като цяло пълна тишина изключение на тук таме шушукане.

Разхождам се.Оглеждам.Погледа ми се спира на портрет на Учителя.

Спирам до врата на стая,пред която са се наредили доста хора...Чувствам обстановката малко тягостна.Тъмни красти в поведението на хората... унилост.

Разбирам,че всички са дошли за последно сбогуване с Учителя.Той бил положен вътре...

Вратата се отвори и от вътре една жена на средна възраст /около 50г./ каза двете ми имена+нещо след тях и да вляза.

Сепнах се първоначално,а и изпитах неудобство от това,че много хора трябваше да прередя,но се овладях бързо,като видях ,че всички от опашката не реагираха по никакъв начин,а продължаваха да си приказват тихичко...Влязох.

Средно голям стая ...в дясно една групичка мъже с 2-3 жени стояха и от време навреме си казваха нещо.

В ляво до стената легло,на което беше положен Учителя като бял чаршаф покриваше цялото му тяло без главата.Очертаваха се само ръцете му и краката,които сочеха вратата през която бях влязъл.

Обзе ме неимоверно чувство на радост и преклонение...Сълзи от очите ми като дъжд.Просто пареха и обливаха лицето ми... Направих две крачки напред /никой не ми обръщаше внимание/,коленичих и допря с ръка покривалото,под което се очертаваше краката на Учителя.

ИЗТРЪПНАХ! Нещо като ток протече през ръцете ни и невидимо ме втресе...Усетих в ръцете си,че съм се докоснал до едни доста изранени,мазолести крака,все едно не е обувано обувка на тях никога...Стана ми много мъчно,тъжно,тягостно...Асоциирах и си представях много мъки,неволи,трудности свързани с това,до което се бяха докоснали ръцете ми...Сълзите ми се усилиха още повече...Река !

Склонил така леко глава и мислейки да си тръгвам вече познатата тръпка на ток по цялото тяло пак ме втресе и забелязах ,че хората в стаята се размърдаха и обърнаха всички към леглото.

Очите на Учителя се раздвижиха наляво и надясно няколко пъти и се отвориха.Никой не реагира изибщо и всички го приеха за нещо нормално...Аз бях втрещен!Сълзите ми бяха спрели гледах ...просто гледах коленичил и вкаменен. Чух въпрос "Дойде ли?" без да се помръдват устни или да има някакво движение...Не знам как отговорих със вцепененото си тяло и уста,но се чух да казвам "Да".

Един от присъстващите мъже се приближи до леглото и се наведе над Учителя с ухо до неговите устни.След миг се изправи отиде до групичката ,каза им нещо и всички напуснаха стаята ...

Аз се преместих и клекнах до леглото от лявата страна /от другото имаше стена/ и ми се даде шанс да питам... А колко въпроси имах само ? ... :)

"Събудих" се в леглото си ,а възглавницата ми беше мокра... ама истински мокра!

Тъй като тогава четях Учителя от няколко месеца /та година ли беше/ изследвах образите от съня и установих ,че хората там се били негови Ученици от Изгрева. Доста си приличаха от снимките и това, което бях видял в съня ! А имаше и такива които бяха живи още и ги видях в послидствие на Рила.

Не съм им казвал нищо!

Линк към коментар
Share on other sites

N_Damianov, благодаря за споделеното!

Аз също имах изключително силни и запомнящи се сънищата в началото на четене на лекциите и беседите на Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

N_Damianov, благодаря за споделеното!

Аз също имах изключително силни и запомнящи се сънищата в началото на четене на лекциите и беседите на Учителя.

Здравей Иво!

По принцип не споделям много лични работи,защото съм забелязал,че повечето хора се изкушават като чуят или разберат за някаква духовна опитност...Все се стремят да я "обяснят" с свои термини или просто да философствуват...

Много често не е важно самото събитие или случка,а изводите,които сме си направили от него.Какво ценно можем да извадим от случката,та да го ползваме и в бъдеще,...а не да се захласваме и да чешем егото си! :)

Конкретно този сън си го спомних,когото четях тук и в първият момент мислех ,че няма да мога да напиша нищо...Учудващо,като го прочетох после установих ,че доста детайлно всичко се е записало някъде там ...в подсъзнанието,...знам ли? :)

Та какво искам да кажа: Сънят по себе си не е много важен,но е важен един факт/част/ от него...,как ме се отговори на всички въпроси които имах?

Знаеш ,че в този период от време всеки начинаещ има купища въпроси и то повече глупави... :) от личен план,за смисъла,...разочарования от братски живот,неправди...Безброй въпроси!

Значи метода,по който ми се отговори тогава беше много ясен,точен,конкретен,разбираем,земен...

Просто нямам думи... Затова ми е трудно да го описвам,а само да кажа ,че си го нарекох "СВЕТЛИННИ ОТГОВОРИ"! :)

Значи накратко: Имаш въпрос,проблем...питаш...отговаря ти се със Светлина! Получава се като една проекция,снимка в мозъка ти,на която ти можеш да разглеждаш въпроса/проблема в развитие...Минало,бъдеще,...причинно следствена връзка,"неведомите" пътища Господни,които са довели до това.

Много е красиво,обстойно се получава при осветляването на един въпрос...като едно пано... с изключителна хармония,където всичко си е на място и няма енигми!

Не знам дали бях ясен,но ...дано все пак някой ме е разбрал!

А иначе пожелавам на Всички да си получават отговорите така,независимо на кого се молят...

/мисля,че заблудите тогава се свеждат до минимум/ :)

Поздрав!

Линк към коментар
Share on other sites

Значи накратко: Имаш въпрос,проблем...питаш...отговаря ти се със Светлина! Получава се като една проекция,снимка в мозъка ти,на която ти можеш да разглеждаш въпроса/проблема в развитие...Минало,бъдеще,...причинно следствена връзка,"неведомите" пътища Господни,които са довели до това.

Много е красиво,обстойно се получава при осветляването на един въпрос...като едно пано... с изключителна хармония,където всичко си е на място и няма енигми!

Красиво казано! Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата са пряка врата към несъзнаваното в нас - но винаги се интерпретират в контекста на сънуващия и никога общите тътлкувания тип съновници нямат смисъл! А контекстът е пълен достъп до личната история, характер, темперамент, личностови черти и пр. на човека. без това всяко тълкуване е стрелба по мишена със затворени очи, на базата на спомени, като указанията на Юнг или Фройд или др. са добри, но важат само приложени към конкретната личност в конкретния жизнен контекст! :)

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не знам дали точно тук е подходящото място да питам, но може ли някой да ми каже има ли начин,

по който да разберем дали един сън идва да ни каже нещо важно или е просто сън,проява на текущи емоции,мисли, състояния, проблеми..

Днес една приятелка ми казва,че най-важния критерий,по който можем да съдим за важността на даден сън е

дали е цветен.Замислих се..Може ли само едно нещо по принцип да е критерий?В случая наличието на цвят.Замислих се и защото напоследък моите сънища не преливат от цветове, но преливат от такива усещания,звуци,послания,дори изводи,който сама на себе си заявявям,че като се събудя, се питам кое е реално и кое е сън.Понякога,изпитаното на сън, е по-силно от това,което усещам в будно състояние.Странни и нови са ми тези усещания и засега не разбирам идват ли нещо да ми кажат тези сънища или просто си сънувам...

Линк към коментар
Share on other sites

...

След като се събудиш още докато не си станала, си запиши съня, с най-големи подробности.

Преди време го правех, сега ме мързи и не ми се пише, но много се "разкрива" като записваш.

Хващала съм, се че си записвам и мисли преплетени със съня ми, и после всичко се "навързва" докато накрая не "блесне" посланието :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде сега, психоаналитиците да помагат - те знаят как!

Плаж. Млада жена върху сал се отдалечава навътре в морето. Вече далеч от погледа ми , тя си сваля банския - красива работа. В този същия момент до мен, на плажа се появява друга жена - около 55 г., гола е, но вместо онова, "дето го имат жените" между краката си - тя има микрофон - бая големичък, бих преценил.

Чак да му се доще на човек да се яви на интервю.

Никакви думи.

Толкоз!

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

aorhama това сън ли е...?

Ако е сън, аз имам само едно тълкуване за него, без да съм психоаналитик -

страх - любов - сила

нека сега психоаналитиците разпознаят тиренцата между думите. Ти, сигурна съм, ще ги разбереш. :D:P

Линк към коментар
Share on other sites

Морето е несъзнаваното. Плажът - местоположението на съзнанието. Младата жена е анимата, която се изплъзва от съзнателната реалност. Старата жена е душата на обичайната реалност - една фализирана реалност.

Има очертан контраст - "красива работа", посочвайки се младата жена, а то е нещо, което е просто и ясно; в същото време красивото е противопоставено на "микрофонестата" жена, на която не можеш да се наслаждаваш, а се налага да и говориш, а и да я слушаш - все пак психологически всеки, който има фалос, изисква да е слушан.

На плажа ли да остана, или да се впусна в морето - е въпросът на съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Морето е несъзнаваното. Плажът - местоположението на съзнанието. Младата жена е анимата, която се изплъзва от съзнателната реалност. Старата жена е душата на обичайната реалност - една фализирана реалност.

Има очертан контраст - "красива работа", посочвайки се младата жена, а то е нещо, което е просто и ясно; в същото време красивото е противопоставено на "микрофонестата" жена, на която не можеш да се наслаждаваш, а се налага да и говориш, а и да я слушаш - все пак психологически всеки, който има фалос, изисква да е слушан.

На плажа ли да остана, или да се впусна в морето - е въпросът на съня.

Хей, селсал - аз я познавам от години. Тя удря като 220 волта ток в главата - нищо за анализ. Тя е такава! Забележи, първо удря - и никого не пита, щото е мила.

Линк към коментар
Share on other sites

И ти някак си привлечен от нея?

----

Това индийската Кали ли е?

Да, Сър - Тя е Божество. И винаги изпитва за шест.

Ще бъда много прям - Тя знае ВСИЧКО за всеки.

Чао!

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Значи Кали е и младата, и старата жена. Тя знае всичко и е всичко. Като оная топка за боулинг от предходния ти аватар, която отнася всички кегли.

Линк към коментар
Share on other sites

След като се събудиш още докато не си станала, си запиши съня, с най-големи подробности.

Преди време го правех, сега ме мързи и не ми се пише, но много се "разкрива" като записваш.

Хващала съм, се че си записвам и мисли преплетени със съня ми, и после всичко се "навързва" докато накрая не "блесне" посланието :)

Аз също по едно време си записвах сънищата,вече и мен ме домързя, но стигнах до същия извод като Еси - така много се разкрива.

Обикновено не обръщаме внимание на съня и не знаем много от нещата,които всъщност знаем. Записването разкрива желанието ни да разгадаем получените символи,фокусира нашето внимание към посланията на нашето подсъзнание или към нашето по-висше аз и то в отговор сякаш изпраща нови и по-ясни съобщения.Опитва се да ни покаже нещо така,че да го разберем.Особено ако преди заспиване си зададеш въпроса,който е важен за теб и чийто отговор търсиш.

Символиката донякъде е универсална,един "международен" език и сигурно добрите психоаналитици могат да тълкуват много добре чуждите сънища.Но смятам,че най-добре би могъл да изтълкува един сън този,който го е сънувал. Защото за него някои символи и образи могат да са специални,да имат по-различно от общоприето и "класическо" значение.Чуждите тълкувания ти помагат да ти "просветне" и да си дешифрираш съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи Кали е и младата, и старата жена. Тя знае всичко и е всичко. Като оная топка за боулинг от предходния ти аватар, която отнася всички кегли.

100% сериозност - ТЯ (старата) Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯТ ВРАГ. Така се работи.

Безупречна е и е безпристрастна - с всички, без изключение!

Най-важното е да не Я наречеш лоша.

Защото е ужасна.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам война. Грандиозна, страховита война. Шумът е толкова голям, а картините са толкова засипващи ме, че приклякам, за да се съредоточа и въведа ред във възприятията си. И тогава усещам, че при мен е тихо. Не глухо, тихо. И внезапно се питам "аз воювам ли всъщност". Отговорът, който ми се натрапва е "да, но не". Трябва да призная, че такива отговори са ми по-ясни в сравнение с отговори от типа на "да" или "не". Изведнъж се досещам, че съм воювал, но съм бил убит. Казвам си, "ами ако съм бивал убиван няколко пъти, но не съм разбирал това, то не съм ли се завръщал все в боя". И виждам боя от друг ъгъл. Разни хора умират, падат, но и стават, кървят, но и зарастват по-удивитилен начин. Някой ме хваща за рамото и аз се обръщам. Виждам мой много добър приятел, със съвсем спокойно лице, да ми казва "сега, разбирам защо воюваме". Понечвам да го питам "защо", но виждам зад гърба му едно друго, свирепо лице да ни доближава. Усещам, че нямам оръжие. Свирепият човек стреля или промушва приятеля ми, не разбирам точно, а от ръцете на приятеля ми в моите изпада протрита гумена топка - когато бях малък по цели дни играех с такава. Много ясно си давам сметка, че приятелят ми всеки момент ще се изправи и отново ще е жив, нали това е знанието, което малко по-рано научих, но някак изпитвам толкова дълбока тъга. И изведнъж чувам тръбен вой. Всички се разпръскват, а аз разбирам, че тръбата свири отбой. Виждам, тръбата е в ръцете точно на свирепият човек, който уби моя приятел. Без да се чудя се насочвам към него с идеята на свой ред да го убия. Някак разбирам, че ще го направя не заради отмъщение, а защото невежият глупак е решил да свири отбой. Сънят ми прекъсва; аз се събуждам с усещането, че боят е отстъпил пред отбоя. Чувствам се не победен, а излъган.

Редактирано от selsal
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Елина и всички,

Ето група от въпроси, които биха ви помогнали при тълкуването и разбирането на сънищата:

Какво правя в съня?

Кой съм в съня и как действам в него? Как реагирам - агресивно, гневно, любящо, активно, пасивно...?

Как се чувствам?

Какви са различните емоции в съня, моите и тези на другите участници?

Какъв е контекста на съня?

Какво става с моя живот наяве? По какъв начин случващото се наяве е свързано със съня?

Кои са основните участници?

Какво бях посъветван и от кого?

Бях ли наранен и от кого?

Какво беше излекувано в съня и от кого?

Реални хора ли сънувах или измислени?

Възможо ли е различните участници в съня да представляват различни аспекти опт моята личност? Ако да - кой участник, какъв аспект представя? Опитайте се да се поставите на негово място и да изиграете неговата роля във въображението си.

Кои са най-важните символи от съня ми?

Кои са очебийните характеристики/символи в съня ми? (пример: къща, река, животни, самолет, летене) С какво ги асоциирам в будния си живот? Как тези характеристики или символи се отнасят към мен, към моите емоции или моята личност?

Как съня като цяло се отнася към мен?

Кои са основните действия в съня?

Кой ги изпълнява?

Какво означават тези действия за мен?

Какво иска съня от мен? Какви действия/решения са предложени, които биха ми помогнали в будния живот?

Сънят навежда ли ви на определени спомени? Какви са ви асоциациите с него?

Някой от елементите в съня свързан ли е с моето минало? Възможно ли е тази част от моето минало да иска сега моето внимание? Ако да - защо?

Събужда ли в мен сънят ми някакви въпроси? Ако да - какви?

А какви са техните отговори?

Защо сънувах този сън?

Защо имам нужда от този сън точно сега?

Какво е позитивното послание зе мен?

Как се чувствах пред да заспя? Мислех ли върху някакъв въпрос или проблем? Измъчва ли ме нещо в този етап от живота ми в последно време? Какъв е основния въпрос, който стои пред мен сега? Как прекарах деня преди да заспя?

Ярък ли беше съня? Запомнихте ли много детайли? Това сън-послание ли беше? Как го чувствам?

Как се чувствах след като се събудих? Кои бяха първите мисли и чувства, които ми хрумнаха? Напомня ли ми някой от събитията през деня за съня? Ако да - как? Напомня ли ми някое място за мястото от съня?

източник на част от въпросите - тук

:hypocrite: Здравейте!

относно сънищата:ако ми позволите да добавя мнение като нов участник съм ви благодарен.Сънищата са си просто сънища тяхната реализация или нереализация зависи изцяло от нашият ум,той е сила от втора величина след душата или иначе казано ,той взема силата си от душата.Сънищата са ниво на съществуване под будното състояние и ние изпадаме в това състояние когато несъзнателно концентрираме вниманието си в гърления център и тогава с помоща на вътрешните си сетива ние виждаме, чуваме и преживяваме.А колкото до реалноста им? Те ,е възможно,както всички други наши мисли да се реализират ако им дадем силата и ги подхранваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Към Селсал: Чувствам се не победен, а излъган.

Невероятно красив, търсачески сън.

Всеки може да бъде излъган - рискът си е риск.

Но излъган - ОТ КОГО И ЗАЩО? Аз бих си задал този именно въпрос.

Но насаме.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...