Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ритъма се преодолява чрез закона за поляризацията


Дрона

Recommended Posts

Дойде някой при мене и ми казва: „Кажи ми, ти как вярваш в Бога?“ Казвам: Аз не вярвам в Бога, аз Го виждам. В мене е и навсякъде Го виждам. Ти вярваш, а аз Го виждам, аз ходя в Него. И навсякъде Той ме ръководи. Той ме пита: „В какво вярваш?“ Аз Го виждам, Той ме ръководи. Казвате: „Защо Го търси?“ Той Го търси там, дето Го няма. Казвам: Де Го търсиш? – „Ходил съм във всички църкви.“ Той е навсякъде, и в църквата е. Но едно място има на твоята глава. Казва: „Господ е толкоз голям, как ще Го намеря в моята глава?“ Това е една философия. .

... Бог е виделина. Мислете за тази виделина, докато тя ви озари и вие се качите във вашата стаица. Потърсете Господа, дето не сте Го търсили. Не Го търсете при храмовете. Писанието казва: Било е едно време. Сега Господ е изменил мястото. Едно време беше долу, в сърцето, сега е горе. Тук ние много Го безпокоим. Слуша голям шум. Горе като се качи, е по-хубаво.

Човек трябва да разсъждава. Бог е Виделина. Бъдете и вие във виделината. Ходете във виделината. Животът ви ще се оправи и ще ви дойде една нова радост, едно ново веселие, една нова сила, един нов стремеж, който досега не сте имали.

Мислете за светлината

Как разбирате вие това - Бог е в главата ни, Той е виделината, умението ни да разсъждаваме?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Безмъртната душа на човека има форма на точка светлина зад междувеждието.

Около нея има хало от светлина с овална форма.

Виждал съм я в хора които са в състояние на дълбока медитация.

Виждал съм как оттам се разпространяват концентрични кръгове във всички направления.

Понякога точката се движи.

Има и души без физически тела които са видими по същия начин.

Бог Шива има същата форма и се намира в духовния свят, наричан Парам Дхам на изток.

Това е свят на дълбок мир, блаженство и нерушимо спокойствие.

Океан от розови вълни от светлина на любов се разпространяват във всички посоки.

Когато е достатъчно силна, душата може да пътува през измеренията и да стигне до духовния свят.

Там сме в състояние да се освободим от кармата посредством единение с Океана от Любов и сила.

Потоците от светлина дават изключителна, неземна радост.

В книгата на Майкъл Нютон "Пътят на душите" са дадени спомени на хора

от живота в духовния свят постигнати с помощта на хипноза.

Някои от тях дават същото описание на това което съм виждал и виждам.

Същото описание дават Йогананда, Вивекананда, Ванга, показани са на православни икони и др.

Когато осъзнавам душата така и поддържам концентрацията в това място, съм във виделината.

Виделината е нефизическата светлина на духовното знание - себесъзнание.

Автоматично съм в духовно съзнание и възприемам тялото си като отделно.

Перспективата е: аз съм душа, и имам тяло. Нещо като мой автомобил.

Центърът на свръхсъзнанието е в хилядолистния лотос в мозъка който има много нива.

Когато телата на човека достигнат достатъчна степен на пречистване, и земната карма

бъде постепенно елиминирана, съзнанието остава все по-задълго в горните центрове.

“Сър, има ли освен Крия Йога още някой научен метод, който да води търсещите към Бога?” – попита един ученик.

“Да – каза учителят. Един сигурен и по-бърз път към Безкрайното се състои в това – да насочващ постоянно вниманието си към Христовия център в междувеждието.”

Казано от Йогананда

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам да помислим заедно върху мисълта на Учителя "Ритъмът може да бъде неутрализиран чрез прилагането на Изкуството на Поляризацията."
:3d_035:

Модераторска бележка: Това не е мисъл от Учителя, а от Хермес Трисмегист от произведението "Кибалион"

Много хубава мисъл, ще ми е интересно да прочета мненията на тези които са запознати с това
:)
.

Идеята е много хубава
:hmmmmm:
ако позволите в тези тема може да се обсъжда ценната мисъл за деня, например мисълта за днес е:

Ценна мисъл за деня:

Ще ме питате: как можем да уякчим волята си? Ще ви дам един умствен начин за уякчаване на волята. Страх ви е от сиромашия. За да надделеете този страх, представете си, че сте богат човек, имате на разположение 10 милиона лева, замък, къща, градина, но започвате постепенно да губите това-онова, докато станете последен голтак, без пет пари в джоба. При това положение стремете се да бъдете спокойни между хората, да не губите равновесие. Ако не можете да правите тия опити, тия маневри мислено в живота си, то като се сблъскате с действителния живот, няма да издържите, ще се уплашите. Военните правят такива маневри преди война, та като се отвори някоя война, да бъдат подготвени. Ето защо, и окултният ученик трябва да прави ред маневри, за да кали волята си. Прави такива умствени маневри срещу това, от което най-много те е страх.
Беинса Дуно

http://www.beinsadouno.com/daily_quote.php

Днес мисълтта е:

"Преди всичко трябва да знаете, че сте мислещи същества и затова трябва да имате една основна идея в света. Ще пребродите цялата земя и отдето и да е, ще намерите тази основна идея. Като намерите тази идея, ще я турите на най-свещеното място в себе си, а всички други ваши идеи ще поставите в съответно отношение към нея. И като работите по този начин, знанието, което придобивате, ще има полза за вас. И тогава, като растете и се развивате, няма да остарявате, но във вас ще става едно вътрешно разширение. "Беинса Дуно

И мисля, че и отговора ни е дал - Да положим Любовта, да ни е вечен закон и още:

"Малките, микроскопическите идеи в Живота са по-силни, отколкото великите. Този, който започва с малките работи, винаги има по-добри резултати от онзи, който започва с големите, с великите работи. Забележете, всички ония, които започват с големи работи, свършват в живота с фалит; тия пък, които започват с малки работи, винаги успяват. По същия начин действа и Природата: тя започва с микроскопическото и постепенно го увеличава. Така е расла Земята, така израстват и растенията. Ето защо, всички ще се стремите не само да мислите така, но и да прилагате този велик закон в живота си, да си служите с него. " :3d_161:

Да обсъдим това !

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

"Малките, микроскопическите идеи в Живота са по-силни, отколкото великите. Този, който започва с малките работи, винаги има по-добри резултати от онзи, който започва с големите, с великите работи. Забележете, всички ония, които започват с големи работи, свършват в живота с фалит; тия пък, които започват с малки работи, винаги успяват. По същия начин действа и Природата: тя започва с микроскопическото и постепенно го увеличава. Така е расла Земята, така израстват и растенията. Ето защо, всички ще се стремите не само да мислите така, но и да прилагате този велик закон в живота си, да си служите с него. "
:3d_161:

Да обсъдим това !

Сещам се за една формула: " Воля и постоянство"
:feel happy:
да започнем от малкото и да вървим към голямото, това е вярната посока
:thumbsup:
. Поговорката "Капка по капка вир става" е много точна, въобще голяма мъдрост има в поговорките
:feel happy:

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

"Преди всичко трябва да знаете, че сте мислещи същества и затова трябва да имате една основна идея в света. Ще пребродите цялата земя и отдето и да е, ще намерите тази основна идея. Като намерите тази идея, ще я турите на най-свещеното място в себе си, а всички други ваши идеи ще поставите в съответно отношение към нея. И като работите по този начин, знанието, което придобивате, ще има полза за вас. И тогава, като растете и се развивате, няма да остарявате, но във вас ще става едно вътрешно разширение. "Беинса Дуно

"Малките, микроскопическите идеи в Живота са по-силни, отколкото великите. Този, който започва с малките работи, винаги има по-добри резултати от онзи, който започва с големите, с великите работи. Забележете, всички ония, които започват с големи работи, свършват в живота с фалит; тия пък, които започват с малки работи, винаги успяват. По същия начин действа и Природата: тя започва с микроскопическото и постепенно го увеличава. Така е расла Земята, така израстват и растенията. Ето защо, всички ще се стремите не само да мислите така, но и да прилагате този велик закон в живота си, да си служите с него. "

Аз съм на мнение, че човек винаги трябва да си поставя високи цели. Разбира се говоря за духовни цели, а не за материални. Не мисля, че това е проява на нескромност или прекалено самочувствие. Все пак става въпрос за цели, които за момента може да изглеждат недостижими, но човек се развива и неусетно се оказва, че далечното не е чак толкова далечно.

Горните два цитата са много точно подбрани, за да покажат едновременно високата идея и по-малките, реално приложими идеи, които ще ни доведат до нея. Без малкото, голямото е непостижимо. Всяка промяна става бавно и изисква търпение и старание. Можем ли да кажем, че проявяваме любовта, ако обичаме определени хора, но не изпитваме обич, когато срещнеме някой непознат на улицата? За да кажем, че проявяваме любовта, трябва да я проявяваме навсякъде, при всякакви условия. И точно дребните неща са мерило за нашите успехи, защото големите се извършват еднократно и човек може временно да прояви силна воля, но малките неща са ежедневие и реакциите ни спрямо тях изразяват истинската същност на характера ни.

Високата идея е нашата пътеводна светлина в живота ни. Тя ни води в нашето израстване. Когато твърдо следваме тази идея, всички по-малки стъпки в живота ни ще бъдат подчинени на нея, т.е. тя ще ни бъде ориентир по който ще можем да оценим сравнително точно действията си и да определим доколко те отговарят на тази идея. Малките идеи в сбора си дават голямата идея. Те ни осигуряват тази последователност на усилията и закалка на характера, които не приближават все повече и повече до нея. Именно чрез тях далечната мечта става реалност, а ние натрупваме опитност и израстваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Високата идея е нашата пътеводна светлина в живота ни. Тя ни води в нашето израстване. Когато твърдо следваме тази идея, всички по-малки стъпки в живота ни ще бъдат подчинени на нея, т.е. тя ще ни бъде ориентир по който ще можем да оценим сравнително точно действията си и да определим доколко те отговарят на тази идея. Малките идеи в сбора си дават голямата идея. Те ни осигуряват тази последователност на усилията и закалка на характера, които не приближават все повече и повече до нея. Именно чрез тях далечната мечта става реалност, а ние натрупваме опитност и израстваме.

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

"Преди всичко трябва да знаете, че сте мислещи същества и затова трябва да имате една основна идея в света. Ще пребродите цялата земя и отдето и да е, ще намерите тази основна идея. Като намерите тази идея, ще я турите на най-свещеното място в себе си, а всички други ваши идеи ще поставите в съответно отношение към нея. И като работите по този начин, знанието, което придобивате, ще има полза за вас. И тогава, като растете и се развивате, няма да остарявате, но във вас ще става едно вътрешно разширение. "Беинса Дуно

"Малките, микроскопическите идеи в Живота са по-силни, отколкото великите. Този, който започва с малките работи, винаги има по-добри резултати от онзи, който започва с големите, с великите работи. Забележете, всички ония, които започват с големи работи, свършват в живота с фалит; тия пък, които започват с малки работи, винаги успяват. По същия начин действа и Природата: тя започва с микроскопическото и постепенно го увеличава. Така е расла Земята, така израстват и растенията. Ето защо, всички ще се стремите не само да мислите така, но и да прилагате този велик закон в живота си, да си служите с него. "

Аз съм на мнение, че човек винаги трябва да си поставя високи цели. Разбира се говоря за духовни цели, а не за материални. Не мисля, че това е проява на нескромност или прекалено самочувствие. Все пак става въпрос за цели, които за момента може да изглеждат недостижими, но човек се развива и неусетно се оказва, че далечното не е чак толкова далечно.

Горните два цитата са много точно подбрани, за да покажат едновременно високата идея и по-малките, реално приложими идеи, които ще ни доведат до нея. Без малкото, голямото е непостижимо. Всяка промяна става бавно и изисква търпение и старание. Можем ли да кажем, че проявяваме любовта, ако обичаме определени хора, но не изпитваме обич, когато срещнеме някой непознат на улицата? За да кажем, че проявяваме любовта, трябва да я проявяваме навсякъде, при всякакви условия. И точно дребните неща са мерило за нашите успехи, защото големите се извършват еднократно и човек може временно да прояви силна воля, но малките неща са ежедневие и реакциите ни спрямо тях изразяват истинската същност на характера ни.

Високата идея е нашата пътеводна светлина в живота ни. Тя ни води в нашето израстване. Когато твърдо следваме тази идея, всички по-малки стъпки в живота ни ще бъдат подчинени на нея, т.е. тя ще ни бъде ориентир по който ще можем да оценим сравнително точно действията си и да определим доколко те отговарят на тази идея. Малките идеи в сбора си дават голямата идея. Те ни осигуряват тази последователност на усилията и закалка на характера, които не приближават все повече и повече до нея. Именно чрез тях далечната мечта става реалност, а ние натрупваме опитност и израстваме.

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

Молитвата е процес, който управлява силите на доброто и злото. Тя е свободно действие на човешката душа, на човешкия дух. Ако в молитвата не участвува мисълта, чувствата и действието, тя не е истинска молитва.

Беинса Дуно

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата е процес, който управлява силите на доброто и злото
.

Инатесна е молитвата, която управлява, май му казваха магия.Управлението предполага подчинение на собствената воля, което приравнява действието, в случая малитва, към черната практика.

Тя е свободно действие на човешката душа, на човешкия дух.
Тъй като човек не може да съзнава душата си, а още по-малко духа си то молитвата е състояние на ума, който си дава равносметка за самия себе си, разкайва се и се познава такъв какъвто е.

Ако в молитвата не участвува мисълта, чувствата и действието, тя не е истинска молитва.

Това подтвърждава предните ми думи, но все пак за какво мислим, може би за това какво ядох вчера :3d_146: .

Линк към коментар
Share on other sites

Като ученици вие трябва да изучавате посоката на мислите, да знаете отде иде една мисъл и къде отива. Всяка мисъл има свой център, от който излиза и в който се връща. Една разбойническа банда седи някъде и мисли какво да прави, каква посока да поеме. Разбойниците отправят мисълта си към някой богат човек да мине край тях, да го оберат. Богатият възприема тази мисъл и, без да знае защо, минава точно оттам, дето е бандата. Закон е: ако искаш да успееш в нещо, концентрирай мисълта си към него. Този закон работи и за доброто и за злото. И разбойникът със силата на мисълта си може да успее, както и добрия човек. ...

Разумният свят - МОК 08.07.1932 г.

заб. Текстът е от книгата "Фактори в природата" изд. Бяло Братство 1999 г. Текстът в triangle.bg е малко по-различен.

Принципите които управляват вселената са универсални. Разликата между добро и зло тука е в изходното ниво на енергията която се използва и в посоката, в която тя се канализира.

Тъй като човек не може да съзнава душата си, а още по-малко духа си то молитвата е състояние на ума, който си дава равносметка за самия себе си, разкайва се и се познава такъв какъвто е.

Все пак могат да бъдат различени висшите от нисшите импулси в съзнанието ни.

Инатесна е молитвата, която управлява, май му казваха магия.Управлението предполага подчинение на собствената воля, което приравнява действието, в случая малитва, към черната практика.

Все пак става въпрос за енергии. Дали е част от черната практика или не зависи от направляващата воля. Не могат да се въведат в действие висши енергии, ако молещият се е изпълнен с егоистични интереси, затова и за черна практика може да се говори само когато е налице егоизъм и съзнателно насочване на енергиите за причиняване на вреда. Дали всичко това е магия или молитва е въпрос на дефиниране на тези понятия.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Закон е: ако искаш да успееш в нещо, концентрирай мисълта си към него. Този закон работи и за доброто и за злото. И разбойникът със силата на мисълта си може да успее, както и добрия човек. ...
:thumbsup: :thumbsup:

Това е нашата свободна воля - силата на мисълта ни е дадена. Как я използваме - да грабим или да благославяме и благодарим - това е наш избор. Но и последствията си ги поема всеки сам. Господ ги забавя, но не ги забравя. Който магия прави и за магии мисли - същите магии при него удесеторени се връщат. За когото молитвата е връзка с Бога и благодарност - и това удесеторено при него се връща. Всеки живот е такъв каквато е "молитвата" на живеещия го.

Напоследък друго си мисля и често срещам в беседите, които чета, как акцентът се мести от "Любовта в сърцето" към "Любовта в ума, мислите". И сигурно не е случайно - ние, хората на 21 век сме хора на мисълта, нашата интелектуална енергия вече е по-мощна от емоционалната. Нашите умствени потенциали са свързани в огромен "нет" вече и сме Сила - сила, която може да разрушава с катастрофална скорост и последици, но и сила, която може да лекува и носи благоденствие в планетарен мащаб.

Време е може би да облагородим с Христос умовете и егото си - може би Неговата Любов в нашите умове ще спаси света?

ученикът на Окултната Школа трябва да се научи на мълчание - да мълчи, за да може да мисли. Неговата мисъл трябва да бъде строго определена, не трябва да бъде разсеяна, не трябва да има тези противоположни мисли и съмнения. Някой казва "Аз мисля", но какво мислиш? Ако погледнете лицата на съвременните хора, ще прочетете по тях, че тези хора не мислят, а се чешат. Сегашното философско мислене е чесане, но черепите и костите показват до каква степен е правилно тяхното мислене.

Първото нещо, което ви предстои, е да възстановите правата мисъл. Вие ще запитате: "От къде ще знаем коя е правата мисъл?" Това не се доказва. Това е един закон вложен още в началото у човека - способността душата му да мисли правилно. И тъй, понеже душата всякога мисли право, няма какво да доказвам това нещо, всеки може да го опита, стига да се върне към това положение, от което се е отклонил; това е достатъчно. Какъв ще бъде първият резултат от тази права мисъл у теб? щом дойдеш до положението да изпиташ тази права мисъл у себе си, всички мрачни мисли ще те изоставят, в ума ти ще се появи една Светлина и ти ще започнеш да се примиряваш с всички. Ти ще започнеш да надзърташ малко, ще схванеш отношението, което съществува между причините и последствията, и ще разбереш защо всичко става така, а не по друг начин. Писанието казва: "Да мълчи земята, за да говори Бог." Мълчанието е това първо правило във всяко училище: когато дойдат учениците в училището, а след тях влезе учителят, всички ученици млъкват, за да говори учителят. Затова, когато заговори тази Божествена Майка, всички трябва да млъкнат. По някой път тя насила ни заставя да мълчим. Тя ни изпраща едно голямо нещастие и с това ни казва: "Мълчи!". Тогава ти казваш: "Нямам разположение да говоря" и започваш да размишляваш.

Великата майка

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Земята като училище

Тинтири-минтири!

Ще разбере ли някой в този форум най-сетне, че Човечесвото е във война за самото себе си, т.е. за душите си и, че ПРОШКА НЯМА?

Ще чуят ли живите, ще разберат ли идиотите - НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО НЕУТРАЛИТЕТ!

Идиотите нямат спирачки - да му мислят живите!

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Земята като училище

Тинтири-минтири!

Ще разбере ли някой в този форум най-сетне, че Човечесвото е във война за самото себе си, т.е. за душите си и, че ПРОШКА НЯМА?

Ще чуят ли живите, ще разберат ли идиотите - НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО НЕУТРАЛИТЕТ!

Идиотите нямат спирачки - да му мислят живите!

aorhama... вървя след теб, чета те и недоумявам...

Какво ти става..??

Обикновено си спокоен, мъдър, любвеобилен...

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня - 21 Декември 2007 г.

"Като не могат да живеят мъжете и жените добре, те искат да се развеждат и питат: „Трябва ли да се развеждаме?" Ако става въпрос до Божественото, казвам: С Божественото в себе си не се развеждай, но с човешкото можеш да се развеждаш. Божественото дръж, а с човешкото можеш да се развеждаш. Човек едва сега е почнал да прави опити да живее с Божественото."

Из Синаповото зърно, 20-а НБ, 18.IV.1937 г.

Какво означава да се разведеш с човешкото и какво да се разведеш с Божественото?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

"Денят се познава по сутринта". Това е добре известна поговорка и тя може да се приложи към всеки един цикъл съществуваш в природата и в човешкия живот. Съществуват много природни цикли, които се взаимопреплитат и са зависими един от друг. Но общото между тях е, че началото на всеки от тях отразява в синтезиран вид движението, развитието на целия цикъл, а краят на споменатите цикли, до голяма степен предопределя следващия. Разбира се в повечето случаи тези периоди, по които може да се съди как ще протекат следващите няколко години, целия живот или дори редица прераждания на човека остават незабелязани от нас. В тези периоди, ако му бъде позволено да знае предварително за настъпването им, човек може да задвижи енергии, които да предопределят съдбата му за целият последващ цикъл. Разбира се доста цикли в природата са добре известни, но информацията за тези начални периоди отразяващи ги в синтезиран вид си остава езотерична.

Ето някои думи от Б. Дуно, които не са свързани с написаното по-горе, но много ясно изразяват действието на някои цикли и отношението им към човека:

Като ученици, вие трябва да правите измервания, да се домогнете до известни практически данни, от които да се ползвате в живота си. Така можете да се освободите от някои лоши наследствени черти, или поне да се предпазвате от тях. Забелязано е, че силите или теченията, под влиянието на които човек се намира днес, след 22 години се повтарят. Това е закон в природата. Като знаете, че през период от 22 години събитията или явленията в природата, както и в живота на човека, се повтарят, вие можете, чрез усилена работа върху себе си, да ги избегнете. Особено това е от значение, когато се говори за лошо наследство. Наистина, има повторения в природата, но не в абсолютно същата форма и сила. По същество повторението е еднакво, но по форма и сила има известна разлика. Значи във възможностите на човека е да усили доброто и да намали слабостите си.

Съответствие на величините

Това значи: всяка възвишена и благородна мисъл, или всяко възвишено и благородно чувство, което се зароди в нас, трябва да оставим да се развие напълно, да направи един кръг. Тази наша мисъл ще мине през цялото небе, ще слезе на земята, ще мине през центъра и пак ще се върне при нас, като ни донесе всички благословения, които ни са необходими. За връщането на една мисъл някой път е потребно един час, някой път един ден, понякога една седмица или месец, понякога са потребни и 10 години, а най-често са потребни 22 години. В краен случай най-дългият период от време, който може да употреби една мисъл за едно пълно обръщане, е 120 години. За много хора, докато чакат да се върне тази мисъл при тях, минават цели 120 години, през което време те се подмладяват наново. Някои казват: „Кой знае кога ще се върне нашата мисъл или нашето чувство! Кой ще ги чака! Забавиха се някъде“. Те нямат търпение да ги дочакат и умират. Други пък отиват да ги търсят. По някой път хората се лутат по 40, 50, 250 години и после пак се връщат на същото място, откъдето са излезли.

Следователно по този начин вие учите великия закон в живота – великото търпение. Като пратите вашата мисъл из пространството, ще чакате с най-голямо търпение 10, 20, 22 години, докато тя измине своя кръг и се върне при вас с едно хубаво, велико известие. Тогава във вас ще стане едно преобразование. При сегашните условия на живота, на всеки 7 години става една промяна във вас. За тези промени в организма на човека, както и в неговото духовно тяло, говорят и теософите. Мислите, които са излезли от вас и са отишли към Бога, ще се върнат след 7 години. След всеки период от 7 години, в човека се започва една нова фаза, която окултната наука нарича „развитие на едно ново тяло“. Такива тела има главно седем. В по-духовно развитите хора има още три, а в най-напредналите същества се развиват още две. Значи в човека може да се развият всичко 12 тела.

Вие, окултните ученици в България, трябва да дадете един пример, ако не на съвършенство, то поне на издръжливост, на храброст, на самоотричане, и при това като ви обиждат, да можете да издържате. Като дойде отчаянието във вас, да не се отчайвате. Като дойде маловерието във вас, да не се обезверявате. Искам да бъдете образци на една жива вяра. Никога не изгубвайте вярата си! Защото ние не гледаме на вас, какви сте сега, но гледаме, какви трябва да бъдете след 5, 10, 22 години. И тогава, който ви срещне, да каже: „Ето една наука, която променя хората!“

Имената са ви записани

Има един период от 400 години – сто години за златния век, сто за сребърния, сто за медния и сто за железния. Има и една периодичност от 22 години. В 22 години нещата се повтарят. После взимат двадесетте и четири часа на денонощието. В 24-тех часа на денонощието някои часове съответствуват на твоя златен век, някои на сребърния, някои на медния и някои на железния. При златния век ти имаш вече връзка с ангелите на Слънцето. При сребърния век имаш връзка е енергиите на Луната. Те са две светила, които играят важна роля. Те се поляризират едно друго. Слънчевата енергия дава светлина и топлина, а пък лунната енергия е отражение. Когато хората станат много хладнокръвни, те са в своя сребърен век.

Качествата на ученика

За пример има задачи, които може да се разрешат в един ден, в два, в седмица, в година, в две, в 10 години, а има задачи, които ще останат за разрешение, като минете в другия свят.

Точността

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...