Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво е важно за вас ...


Recommended Posts

Аз и Ти се срещаме, какво ти прави впечетление в мен?

Как изглеждам?

Как "звуча"?

Какво може да научиш от мен?

Какво може да ми кажеш?

Каква съм сексуално?

... или нещо друго?

Линк към коментар
Share on other sites

Естествено, че в различните хора правят впечатление различни неща. Обикновено първо се набива на очи онова, което е очебийно, а то при всеки отделен индивид винаги различно.

А и зависи когато Той срещне Тя или Тя теб, кого търси и какво очаква. И от там вече идва или радостта или разочарованието...

Е, понякога не търсиш нищо и не се оглеждаш за никой, но ето той те връхлетява и ти прави впечатление всичко до най-малката подробност и частица.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Ами какво ми прави впечатление е много абстрактно като въпрос.Може би е нужна конкретика.В един период от живота ми предполагам,едни неща са ми правили впечатление в човека отсреща,сега други...

Зависи от състоянието в което съм дори.Няма логика в тия неща,просто зависи...

Примерно: Еси -Веси ,звучиш ми звучи весело :P

Линк към коментар
Share on other sites

"Аз и Ти се срещаме, какво ти прави впечетление в мен?"

- Как звучиш, естествено. :feel happy: Това е, на което ще обърна най-вече внимание. Екзюпери го е казал гениално, кое е най-същественото... Обаче , ако, примерно, имаш няколко пера в косата и пембен костюм - в първия момент най-голямо впечатление ще ми направи облеклото. След това веднага ще се запитам "какво се крие под опаковката?" и ще се опитам да чуя как звучиш. :rolleyes:

"Какво може да научиш от мен?

Какво може да ми кажеш?" - обикновено и през ум не ми минават тези въпроси при среща с някой. А и да се появят, са след "звученето". :whistling:

Аз също гледам най-вече очите.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

За тях забравих,всъщност по очите избрах бащата на децата си,с тях ме плени.Звучи шантаво ама...

Очите между другото винаги говорят истината за собственика си,те не лъжат,ако знаеш как да гледаш в тях.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всеки човек е носител на своеобразна атмосфера, на определен тип енергия. Тя струи от него, от цялото му същество - лицето, очите, гласа, мимиките, жестовете, движенията... дори и начинът, по който се облича - всичко ти говори. Човек е като писана книга... Стига да можеш да четеш. Изисква се и фина чувствителност, сензитивност. Когато някой застане до мен, долавям дали неговата енергия е хармонична с моята. Това предопределя какви ще ни бъдат взаимоотношенията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

При първа среща с някой най-важните неща са първо погледът(как отмества поглед,как и дали ме гледа в очите),усмивката и начинът по който държи тялото си(в частност ръцете)Това е един своеобразен триъгълник,който сякаш огражда човек и говори за много неща.Но всичко това го улавям едновременно.Не съм от типа хора,които са чели изнаят кое за какво говори.Изграждам свои собствени усещания.

Понякога когато вървя по улицата виждам хора,които бих искала да познавам(дори си представям какви са) и такива,в които не виждам нищо.Това мое усещане обаче не се обяснява,то е интуитивно.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз и Ти се срещаме, какво ти прави впечетление в мен?

Как изглеждам?

Как "звуча"?

Какво може да научиш от мен?

Какво може да ми кажеш?

Каква съм сексуално?

... или нещо друго?

Всичко описано.... Но може би най-вече очите и излъчването

:3d_152:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз и Ти се срещаме, какво ти прави впечетление в мен?

Как изглеждам?

Как "звуча"?

Какво може да научиш от мен?

Какво може да ми кажеш?

Каква съм сексуално?

... или нещо друго?

От къде да знам Есито, :) ))) то си беше любов от пръв поглед :P:D:wub: . Нали помниш как стана :3d_139: ? Излъчването, то е най- важно за мен. След това се взирам в детайлите... :rolleyes::D Поздрави, за хубавата тема :3d_046:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Аз и Ти се срещаме, какво ти прави впечетление в мен?

Как изглеждам?

Как "звуча"?

Какво може да научиш от мен?

Какво може да ми кажеш?

Каква съм сексуално?

... или нещо друго?

Три дена го мисля какво ми прави впечатление :D

Май... всичко. Стига да е себе си човек, всичко е интересно и впечатляващо. И най-вече дали се чувстваме добре заедно

Линк към коментар
Share on other sites

Аз и Ти се срещаме, какво ти прави впечетление в мен?

Как изглеждам?

Как "звуча"?

Какво може да научиш от мен?

Какво може да ми кажеш?

Каква съм сексуално?

... или нещо друго?

преди всичко благоразположението ти към другите около теб, всичко останало е важно и ми прави впечатление, но винаги поставям под въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато виждам един човек за пръв път, за мен е важна искреността, добрите очи - това са неща ,които не могат да се скрият, цялостното илзъчване.

Иначе конкретно - много гледам ръцете на другия човек, ръцете говорят всичко, разказват легенди за другия срещу нас :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Понякога първият поглед може да каже всичко. Но да не успееш да си го преведеш. Ако душата ти е настроена на откритост и приемане , с плюсовете и минусите, вероятността да усетиш душата на другия е огромна. Но ако имаш претенции, ако си неудовлетворен, ако си контролиращ и взискателен, ако поставяш изисквания към другите, за да могат да се интегрират към теб така както ти желаеш, заблудата за другия също е огромна. Чистото общуване и разбиране на този срещу тебе е възможно само ако ти самия си открит. А понякога това много боли. Защото е изправяне срещу самия себе си. Ако не можеш да се опитваш да бъдеш обективен към себе си, не би могъл да бъдеш обективен и към другите.

Магнетизмът лесно се изконсумирва. Месец, два, година. А след това. Остава празна шушулка, ако не успееш да преодолееш инерцията и невероятните желания на хората да притежават другия. А желанието за притежание може да е маскирано под много благовидни предлози.

Така че първият поглед и проникването в другия, зависи изцяло от теб. От твоята чистота и отвореност. И от твоята коректност в отношението. И това не е идеализъм. Това е споделен опит.

Колкото до другия....

Ако го приемеш, ще приемеш и неговите минуси. Дори няма да ги забелязваш. Само тихичко и лекичко ще му помагаш да ги преодолее. Опорната точка е в нас, а не в другите.

Линк към коментар
Share on other sites

Сянката е натрупаното "не сега", "не днес", "не това", "не така", "не аз", "не ..."

Сянката е всичко, което сме отхвърлили и недоогледли. А отхвърляме и недоглеждаме неща, с които трябва да работим. За да се "работи" е нужно приемане, за да се приеме е нужно разбиране, за да се разбере - отново откритост. Натрупването на болка идва от страха, а страхът е дошъл, най-малко, от две места: от средата, в която живеем и която ни налага модели на поведение; от егото, което създава невъобразимите ни илюзии и ни втвърдява и прави трошливи.

Сянката винаги съществува, а отричането й води до катастрофи.

Затова се прераждаме и, естествено е, учим се да я приемем и трансформираме. Затворената в нея енергия е най-голямото ни богатство. Точно тя, ще ни даде свободата. Когато опознаем ИСТИНСКИТЕ закони, тогава ние сме свободни. Сянката ни държи затворени. Но и мравешка крачка да направим в разбирането й, колкото и да е странно, ще бъдем възнаградени. Това няма нищо общо с мазохизма. Това е израстване - емоционално и ментално. Както чувствата, така и разумността се възпитават. А ето това е и огромната болка вътре в нас - сянката ни учи да се самовъзпитаваме по най-добрия за нас начин. :3d_046::3d_075:

Редактирано от lokator
Линк към коментар
Share on other sites

Аз и Ти се срещаме, какво ти прави впечетление в мен?

Как изглеждам?

Как "звуча"?

Какво може да научиш от мен?

Какво може да ми кажеш?

Каква съм сексуално?

... или нещо друго?

Първо ще те огледам цялата ->лице/гърди/дупе. След това почваме да говорим, прави ми впечатление акцент/диалект т.е начин на говорене.

И естествено може да ме интерсуваш само сексуално, ако си куха отвътре, може пък и да ми е приятно да си говорим :)

Общо взето обичам да комуникирам с хора от моето или по-високо равнище на развитие, или пък с такива, които искат да се развиват.

С "енергийни вампири" не се занимавам :) 

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...