Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Енергийно свързване


Guest Гост_Алекс_*

Recommended Posts

Guest Гост_Алекс_*

Един въпрос, с който съм се сблъсквала, но не мога ди си обесня изцяло. Кратко формулирно става въпрос за енергийно свързване между живи организми. Доколко може човек целенасочено да се обвърже на енергийно ниво с друг организъм, така че да влияе на и дори да поддържа енергията му.

И една втора тема - имали ли сте моменти, в които чувствате, че кипите от положителна енергия. Какво предопределя високите нива на енергия според вас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Домного. Да, човек може целенасочено да се свързва енергийно с други организми, обаче на повечето хора не им е ясно, че по-дълбоко погледнато по този начин вредят. Енергийното свързване всъщност е етерно и представлява смесване на етери с цел. Само, че етерите на различните притежатели са си различни. Тук идва въпроса за съвместимостта, обаче тя винаги може да е само временна. Няма да изпадам в подробности, но съветвам всички да се ограничават в подобни етерни намеси. Мир и Любов!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Алекс_*

Благодаря за отговора. Да, и аз съм това мнение - опасно е. Опитът, който имам е доста странно преживяване. Не знам как ще ви прозвучи.

Опитът, който имам е с едно същество, което много обичах. Кучето ми. След като преживя катастрофа и аз се грижих за него се оправи като по чудо. Тогава още повече се привърза към мен. Живееше при родителите ми, но когато ме виждаше не се отделяше от мен, непрекъснато беше в ръцете ми, спеше при мен и като че ли по някакъв начин аз му помагах да е добре. След година обаче аз се разболях и тогава то се влоши много бързо. Откриха, че най-вероятно има развита много остра форма на левкемия.

Аз бях решена да направя всичко възможно. Грижих се за него денонощно и не го изпусках от ръце. При това визуализирах как му давам от моята енергия и как ни се сливат полетата. В резултат аз се чувствах доста странно. Грижите за него ме държаха будна денонощно, а и нищо не ядях. Издържахме 3 седмици, при което лекарите не можаха да си обеснят как изобщо е животното е живяло и е живо с такива изследвания.

Накрая видях, че това е лудост и физически то не може да се възстанови и го оставих да си отиде. Няколко часа след това се поизплаших доста, кръвното и температурата ми спаднаха, и сетивата ми за болка, студ и топлина почти липсваха. Разбира се оправих се. А най-странното беше, че преливах от енергия. Донякъде това е нормално след периоди на стрес - от адреналина. Но като правило след това настъпват тежки форми на умора. За изненада аз се чувствах много добре 5-6 месеца след това нещата се нормализираха.

Може би навлезнах в твърде много подробности, но като се връщам назад най-много се чудя доколко и на какво ниво ни се бяха слели енергиите или това е и било плод отчасти и на фантазия?!

Линк към коментар
Share on other sites

Моят съвет е подобно сливане да се прави веднъж в живот. Значи, първо - да се направи! Второ - веднъж в живота само! Но, моят съвет няма значение, надявам се и вие да съветвате същото... Мир и Любов!!! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Севдалина_*

Аз също съм се опитвала да предам енергия на детето си, кагато е било болно. Не знам до колко съм успявала и дали всичко не е било плод на моето въображение. По въпроса мисля, че в това няма нищо лошо, когато си отворен и когато го правиш с чувство на любов и благодарност. Тогава, мисля, че се свързваш с божествената енаргия и ти самия получаваш и не може да бъдеш трайно, енергийно изтощен ...

Поздрави!

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Севдалина_*

Също мисля, че само мислейки с любов за нещо или някого-ти го зареждаш с енергия... може и да греша и нещата да не са толкова елементарни...

:sorcerer:

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Да, човек може целенасочено да се свързва енергийно с други организми, обаче на повечето хора не им е ясно, че по-дълбоко погледнато по този начин вредят. Енергийното свързване всъщност е етерно и представлява смесване на етери с цел. Само, че етерите на различните притежатели са си различни. Тук идва въпроса за съвместимостта, обаче тя винаги може да е само временна. Няма да изпадам в подробности, но съветвам всички да се ограничават в подобни етерни намеси. Мир и Любов!!!

Венци, енергийното свързване мисля че не е само етерно, етерното е вид....да не беше ми оставало време да се замисля по изказа ти " смесване на етери с цел..." за целта - целите...на обективния ми ум му е интересно...

Любов +Светлина+Мир +Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Аз съм съгласен с мнението на Алекс и Венцислав, че не е редно да се прави подобно нещо.Вярно, че е благородно да дадеш своята енергия на някой нуждаящ се, но нима е ледно той да живее заради теб и ти да живееш заради него? Аз съм на мнение, че ако искаш да помогнеш на някого има много начини за това(молитва, визуализация, или просто 2 благи думи ако предпочитате)

Линк към коментар
Share on other sites

Настина върщат чудеса, жалко, обаче че малко хора прибягват до тези чудеса ами по често търсят памащ от всякакви врачки и гледачка, вместо да търсят помощ от този който може да им я даде- Иститският БОГ !

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Любовта е ИЗВОР !

ДАВАЙТЕ + СПОДЕЛЯЙТЕ - без да се страхувате, но съзнателно и винаги с Чистота + Безкористно и с Любов !

Останалото е от Светлината - Духа - Христос.. :v:

ФИР ФЮР ФЕН ТАО БИ АУМЕН!

БЕЗ СТРАХ И БЕЗ ТЪМНИНА, С ЛЮБОВ И СВЕТЛИНА!НАПРЕД В ЛЮБОВТА БЕЗГРАНИЧНА!( по перпендикуляра :v: както ни е заръчал Учителя )

:feel happy: Любов + Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Бих искала да ви попитам,какво ще кажете когато има енергийно свързване между двама човека които не са заедно и се обичат?Искам да кажа че не е преднамерено,просто се е случва.Означава ли това че любовта е много силна? И опасно ли е ако виждаш че нямаш контрол над това?

Благодаря ви предварително! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки че сме разделени с бившето ми гадже и освен това сме на огромно разстояние един от друг ,често го сънувам и знам прекрасно че между нас съществува,тази невидима духовна нишка ,дори само като прочета съобщение от него знам какво е чувствал докато го е писал ,и т.н.Толкова здрава връзка е била ,изградена че незнам какво време трябва да изтече за да се разруши. Съответно да се забрави всичко. Постепенно всеки се превръща в различен човек /превърнал се е в различен човек/,но удивително е колко осезателна може да бъде духовната сила на любовта. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки че сме разделени с бившето ми гадже и освен това сме на огромно разстояние един от друг ,често го сънувам и знам прекрасно че между нас съществува,тази невидима духовна нишка ,дори само като прочета съобщение от него знам какво е чувствал докато го е писал ,и т.н.Толкова здрава връзка е била ,изградена че незнам какво време трябва да изтече за да се разруши. Съответно да се забрави всичко. Постепенно всеки се превръща в различен човек /превърнал се е в различен човек/,но удивително е колко осезателна може да бъде духовната сила на любовта. :yinyang:

Точно за това говорех и аз.Не сме разделени,в смисъл не сме бивши просто сме в различни държави.Но винаги знам как се чуства,дори много често ''прехващам'' неговите настроения.Знам кога мисли за мен,кога става и кога ляга.Не само аз съм така,той се чуства по същия начин.Веднъж направихме един малък опит.Аз си представих нещо,а той трябваше да каже какво е.И позна,видя същото нещо. :D Някой ще ми отговори ли нормално ли е това или има опастност?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не виждам нищо лошо в това.

И аз съм така с гьджето с което съм сега.

Лично аз си го обеснявам, че щом двама души са свързани чрез силно чувство като ЛЮБОВТА, те не се нуждаят от телефони, GSM, или пък някакъв друг начин за комуникация.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно за това говорех и аз.Не сме разделени,в смисъл не сме бивши просто сме в различни държави.Но винаги знам как се чуства,дори много често ''прехващам''  неговите настроения.Знам кога мисли за мен,кога става и кога ляга.Не само аз съм така,той се чуства по същия начин.Веднъж направихме един малък опит.Аз си представих нещо,а той трябваше да каже какво е.И позна,видя  същото нещо. :D Някой ще ми отговори ли нормално ли е това или има опастност?

Ами значи не бих казала че е опасност ,напротив,точно обратното ,означава че имате здраво изградени духовни връзки.Това е като енергиен стълб във всеки един от вас ,който се задейства,когато си помислите един за друг,вашите съзнания вече са свързани,знаете как да мислите като едно цяло.

Би могло да представлява опасност ,ако единия от вас се научи да използва енергията само за себе си /като престане да обича другия/ и манипулирайки я

използва само за собственото си добро.

Друга опасност е,когато единият успее да подчини другия,получава се разпадане,нарушен е баланса на силите и те започват да служат на по-силния.

Всичко това се случва всеки ден ,на всички хора затова една връзка постоянно се променя,възражда намира нови форми на съществуване..... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички ви за отговорите :) Радвам се че няма никаква опастност от това което става между мен и моя приятел,а още повече се радвам че е нормално за хора които се обичат.Че имаме силна връзка,ясно е че я имаме.Така сме от близо 2 години като не казвам че винаги в било идеално.Имахме си своите спадове и подеми.Едно остана като постоянна величина обаче-любовта ни!И двамата сме убедени че сме сродни души и всеки един е половинката на другия,макар че колкото сме еднакви толкова сме и различни.Той е аз а аз съм той,както обича да казава моя приятел и аз напълно го подкрепям в това.Дай боже всеки му такава любов!!! Бъдете благословенни! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това, че е нормално, не означава липса на опасност. Зависи от гледната точка всъщност и от насоката на стремежите. Нужно е обаче да отбележа, че връзката въобще не е духовна, а душевна! Има и изключения, но тях не познаваме сега...

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога съществуват и отрицателни заряди при подобен вид препредаване на енергия. Чел съм, че съществува опасност. (не искам да ви плаша) Вероятността да се натрупа отрицателна енергия, за която ние често не подозираме и след което, мислейки че помагаме благородно, я прехвърлим към любимо същество е голяма. Ние действаме по два начина: 1/ с любовта си и загрижеността си вярваме,, че енергията, която споделяме е чиста и положителна, 2/ прехвърляки тази енергия, (забравили,че в живота ни съществуват твърде много грижи, проблеми и ангажименти, от които не сме се отърсили още), прехвърляме и част от тях на приемника. Представете си го като компютър, който прехвърля разпокъсана информация и дори вируси, без да може да контролира напълно информацията, която дава. Притежателя му е този,който трябва да го контролира и да го поправи изчиствайки го от вирусите, т.е. трябва първо да контролираме своя живот и да разпределяме внимателно душевната си енергия, която "даряваме" за всяко събитие в живота ни. Защото не само на живи същества даряваме тази енергия. Всеки наш ангажимент, всяка поета отговорност, работата, която вършим изискват поток от целенасочена и добре разпределена енергия на душата. Предназначението и е автоматично, душата сама преценява къде и по колко да даде. Когато ние самите решим, че трябва да дадем тази енергия на някого другиго, трябва да бъдем подготвени. Трябва да сме сигурни, че напълно сме отстранили отрицателните заряди, че сме забравили за собствените с неразрешени и належащи проблеми, трудности, събития, с които се справяме ежедневно. Тогава мислейки изцяло и само за ЖИВОТО същество, с много любов, чистота на мисълта, с най-прекрасните спомени, които сме изживели с него да раздадем, да дарим, да подадем най-положителните и чисти заряди на душата си постигайки по този начин енергииното положително свързване. (Извинявам се за дългото мнение!)

Линк към коментар
Share on other sites

Никак не е дълго и е много хубаво.Напълно съм съгласна за чистотата на насочваната енергия от донора.Но и реципиентът,според мен,трябва да е на тази вълна. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Благодаря ти, Никола за мъдрия постинг и за искреното :v: НЕ ИСКАМ ДА ВИ ПЛАША :v:

защото "плашенето" понякога е и вид грижа - предупреждение , но и нещо като себеизява също може да е или стремеж към власт / властолюбие...и изобщо - информацията / предположението / предупреждението - има място когато е интелигентно аргументирано или интуитивно истинно, но има учения / школи / лъжеучители и лъжепророци/ постинги във форумите и инфо в мрежата и т.н., които манипулират точно по този начин определена потенциална група от търсещи неориентирани душевно - духовно човеци със специфична вътрешна нагласа, сработваща точно на тази или подобна честота /вибрация/ внушение...и ги отклоняват от Посоката и Пътя!

:1eye: ОПАСНО е! - казват или там/така Нямате шанс да се Спасите!:smarty: Може да е опасно - може да не е опасно! :sleeping: За кого - как!

Но по принцип човеците допускат спонтанно /неосъзнато/ мигновено, че "опасното" /предположението вече се е случило - преживяват го мислено - сърдечно като че ли е станало( а то не е станало и никогаж няма да стане - теорията на вероятностите да си припомним - и се оказва, че е само представа-преживяване-допущение...капан:)lol: :ph34r: ...и съответно се ОТКАЗВАТ...и губим всички - губи Земята, губи вибрацията на Светлината! Ако не беше така - досега да сме отдааавна на друга полоса :v:

:v: Може опасността да е нужна за преодоляване + каляване + препроверяване + пресяване :v: например :D

Имам импулс да споделя отново от Учителя две много важни - много много важни и принципни ПРАВИЛА - почти закончета за енерго -обмена/общуването:

:v: 1.НИКОГА НЕ УВЕЛИЧАВАЙТЕ РАДОСТИТЕ И СТРАДАНИЯТА НА НИКОГО :thumbsup2:

:v: 1.НИКОГА НЕ О Т Н Е М А ЙТЕ РАДОСТИТЕ И СТРАДАНИЯТА НА НИКОГО :thumbsup2:

Предупреждават ни/подсещат ни - за овладяване на "сбърканата" ни инициативност - активност :o

Всеки наш ангажимент, всяка поета отговорност, работата, която вършим изискват поток от целенасочена и добре разпределена енергия на душата. Предназначението и е автоматично, душата сама преценява къде и по колко да даде. Когато ние самите решим, че трябва да дадем тази енергия на някого другиго, трябва да бъдем подготвени.

И малко въпрос за размисъл имам относно "доброто разпределение на енергията на душата" и "автоматичното" и преценяване! - за кое от състочнията на душата ще говорим - спящата си е спяща - тя е под въздействие/ контрол/ неосъзната...събуждащата се...заблудена може да бъде...Кой от нас решава,т.е. изборчето прави - " когато НИЕ решим" - кои са тези НИЕ :hmmmmm: Има ли идеи някакви, приятели!

Христос Воскресе! Любов и Светлина във всички нас донесе!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Но по принцип човеците допускат спонтанно /неосъзнато/ мигновено, че "опасното" /предположението вече се е случило - преживяват го мислено - сърдечно като че ли  е станало( а то не е станало и никогаж няма да стане - теорията на вероятностите да си припомним - и се оказва, че е само представа-преживяване-допущение...капан:)lol:  :ph34r: ...и съответно се  ОТКАЗВАТ...и губим всички - губи Земята, губи вибрацията на Светлината! Ако не беше така - досега да сме отдааавна на  друга полоса :v:
Право казваш Благост за предположението "опасно", дето много пъти води до отказването, та народа дето мъдро казал "3 пъти мери и един режи" често някой много мери, мери и за да не сбърка се отказва и да срежи, а пък то грешката била точно да не срежи, та и от много пазене да не би да сбъркаш често пъти точно верния влак си изпуснал, пък иди тогава търси други дето да те заведат до точното място. Предпазливост, но разумно, и само за пресявка и проверка иииииии контрол, колкото е възможно, защото това си задачка трудна. :feel happy:

относно разпределението на енергията на душата" и "автоматичното" и преценяване! - за кое от състочнията на душата ще говорим - спящата си е спяща - тя е под въздействие/ контрол/ неосъзната...събуждащата се...заблудена може да бъде...Кой от нас решава,т.е. изборчето прави - " когато НИЕ решим" - кои са тези НИЕ

Лично мнение, правилно или заблуждение, :hmmmmm: душата осъзната или неосъзната сама избира с кой,кога, как и колко и в това число разумът :harhar: не влиза.Та с думи две - напълно автоматично.

Поне при мене е така-никакъв съзнателен контрол не мога да упражния (камо ли пък избор) върху нея. Душата е пробудена, но умът не е , от където и връзката и общуването между двете е трудно ( говоря за себе си)

За мен е пълна енигма защо тя допуска/ избира /контактува определени хора, а други не, :blink: напълно независимо от моите съзнателни желания и пожелания. :harhar:

Ето един пример от това което в момента ми се случва: Душата ми търси, контактува и общува с човек които разумът отхвърля, две напълно различни преживявания и усещания с един и същи човек в две напълно различни състояния и общувания- съзнателно(с разум) и несъзнателно( с душа) :blink:

Та такива едни дилеми водеят до пълни съзнателни объркваня, дето следвани били от разните му там неврози и психози, казват?

:thumbsup2: Любов+Мир+Радост+Светлина :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...