Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Егоизмът


Guest aorhama

Recommended Posts

В България няма човек, който да познава Господа.

Трябва да познаваме Господа такъв, какъвто си е Той.

Вие сте от 20–30 години християни, аз бих ви попитал: Какъв е вашият Господ, виждали ли сте Го? Господ,

Той се различава по това – развълнуваш ли се и проговори Господ, ще се успокоиш.

Първата дума, с която Господ е започнал, е: „От всички дървета ще ядеш, но от дървото за познаване доброто и злото няма да ядеш. “Кое е това дърво? То е човешкият егоизъм.

Не ви съдя. Христос не е за съдба.

Като извадите главата на човека с гръбнака без ръцете му, той прилича на една голяма змия. И знаете ли колко страшна змия е човекът?

За мене страдание няма, за мене мъчнотии няма, за мене противоречия няма.

Искам и вие като мене да намерите тоя същия Господ...

Христос, Който идва в света, ще помете всичко – и църква, и държава, и всичко.

Бъдеще може да имаме само тогава, когато ние вложим всичко, каквото имаме, за Бога.

Останем ли си все такива, каквито сме си били, то ще имаме такива велики страдания, такива катастрофи, че и вие ще се смаете. Цяла Европа ще бъде подложена на такива непоносими страдания, които ще продължат дотогава, докато хората съзнаят своите погрешки и се обърнат към Господа.

Аз днес нямаше да ви говоря, но аз ви говоря сега, защото Господ ми говори, и ако вие не постъпите така, според както Господ ви говори, то ще ви сполетят такива големи нещастия, че ако аз един ден ви срещна и ви видя, че сте нещастни, ще зная, че това нещастие ви е сполетяло само защото не сте послушали това, което Господ ви е говорил.

Приложете това, що ви говоря.

Две лепти

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Няма ли някой най - накрая ясно и точно да обясни какво имате предвид под его в този сайт. Понеже имам чувството, че много постове във връзка с егото съм прочел, но сякаш не си спомням ясни обяснения за това що е его...

Линк към коментар
Share on other sites

Его. Собственото аз. Индивидуалното възприемане на самия себе си, главно в отношението към останалите и към външния свят.

Егоизъм. Предпочитане на личните интереси пред интересите на другите и на обществото; себелюбие. Прот. алтруизъм.

Егоист. Човек, който проявява егоизъм, който се грижи изключително за личното си добруване без оглед на околните; себелюбец.

Егоцентризъм. Краен егоизъм.

Обикновено много хора тълкуват думата его съвсем погрешно, изхождайки в тълкуването й от думата егоизъм. Егото е начина по който човек възприема себе си; оценката, която дава сам на себе си. Често се използва изразът раздуто его. Това означава, че човекът има високо мнение за себе си – прекалено високо. Този човек се надценява и се има за нещо повече от останалите. Но това съвсем не означава егоизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма ли някой най - накрая ясно и точно да обясни какво имате предвид под его в този сайт. Понеже имам чувството, че много постове във връзка с егото съм прочел, но сякаш не си спомням ясни обяснения за това що е его...

Привет, Христо! :)

Докато човек не познае себе си, каквото и да чете/чува/вижда, каквото и друго да преживява, то все няма да го удовлетворява.

Това не го пиша, за да "кастрирам" "някого", а защото е самата истина.

его (лат. "ego" / гр. "εγώ") = аз

Самоосъзнаване като индивидуалност, като "аз"; самоопределение/самовъзприемане/себеусещане като такава/такова/таковост.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B3%D0%BE_%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F

http://rechnik.info/%D0%B5%D0%B3%D0%BE

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...