Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте!Прави ми впечатление,че някои хора бъркат понятието лечебно гладуване* с разните диети на чай или на плодове и т.н.Смисъла на ЛГ е да се даде пълен покой на организма и да не се внася в него никаква храна под каквато и да е форма.Друг е въпроса,че хора които никога не са се подлагали на пълно гладуване изказват "компетентно"мнение и дават вещи препоръки.Не може с няколко изречения да се обясни механизма на пълното лечебно гладуване,било то на вода или сухо,т.е.само на въздух:).При пълното ЛГ,то без това другото не е никакво гладуване ,а ядене,организма изпада в така наречените ацидозни кризи без които не е възможно никакво осезателно излекуване и подмладяваме на организма.Аз се занимавам с "пълно"ЛГ и имам опит около 6 години само на вода ,а сега правя и сухи гладувания ,т.е. и без вода.Не съм против системата на д-р Емилова ,не тя не може да помогне на хора с тежки заболявания пред които съвременнтата медецина е безсилна.С нейната система,човек може просто да си пооправи фигурата и да се почувства тонизиран от това ,но не и да изхвърли натрупаната отрова в организма с течението на годините.Отрова която е причина за всичките заболявания ,които се стоварват върху човек като попрехвърли 40 години.Защо някои хора, които се опитват да изкарат някой и друг ден на вода се отказват още 1-ят или 2-ят ден ,щом като им прилошее малко.Много просто,защото не са запознати с материята на ЛГ.Не бива човек да прави спорадични опити без да е основно запознат с естеството на ЛГ.Преди да започна практически занимания с ЛГ изчетох поне 10-на книги на тази тема и накрая се спрях на системата на Малахов описана в книгата му"Чудото на гладуването",която е истинска методология за ЛГ на вода.Препоръчвам я на всеки ,които иска да направи нещо повече от корекция на фигурата и килограмите си.Друг е въпросът,че не може да се практикува сухо ЛГ ако преди това организма на човека не е натрупал опит с гладуване на вода и съответно се е подготвил ,изчиствайки голяма част от токсините/отровите,които е натрупал.Когато някой започне да се занимава с ЛГ е нормално да му прилошава в началото на заниманията му.Причината е в повишената интоксикация /самоотроавяне в началните етапи на изчистване на организма.Затова месеци наред трябва да се изчиства организма постепенно за кратко време ,от 1,2 до 3 дни,докато самоинтоксикацията стане в поносими норми.Аз направих първото си дълго 10-дневно гладуване на вода след около 6 месеца занимания с по малки 2 и 3-дневни.Наскоро направих 22-дневно гладуване без никакво усилие и проблеми,без да изпитвам глад и ходейки на работа всеки ден.При това абсолютно всеки ден се занимавам и с фитнес, без да пропускам,независимо дали гладувам или не.ЛГ може напълно да замени лечението с лекарства,които отравят човек повече,отколкото му помагат.Когато някой каже,че не му е помогнало ЛГ,това означава ,че не го е провеждал правилно.Наскоро започнах да практикувам пълно сухо гладуване.Резултатите са впечатляващи!Пълното сухо гладуване е в състояние да премахне кисти и дори злокачествени тумори,ако се приложи грамотно и навреме и подмладява драматично организма .Като литература за сухо ЛГ препоръчвам книгата на Сергей Иванович Филонов "Сухое лечебное голодание-мифъ и реалностъ".Мога да дам допълнителна информация на интересуващите се.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

някой страдащ от ниско кръвно пробвал ли е пълен глад? Била съм на чай и плодове за 8 дни и се захранвах правилно, но сега искам да направя няколко дни на вода с цел излекуване на здравословен проблем. Опитах както е препорачително първо за по един ден, но след 12 часа кръвното ми падна и започна да ми става много зле. Моля дайте съвет. Знам, че диетите не са препоръчителни за хора с ниско кръвно, но искам да се пробвам да излекувам миома и тъй като съм пила какво ли не, а вече имам една операция и не искам да стигам до следваща.

Пробвай с 3-дневни сухи гладувания.Ако издържиш ще имаш голям лечебен ефект.Не се опитвай да гладуваш повече от три дена ,след като организма не ти е изчистен и нямаш опит с лечебното гладуване.Мога да ти дам подробна информация ако те интересува.

Задължително преди да започнеш сухите гладувания трябва два дена да се храниш само с пресни плодове и зеленчуци за очистване на храносмилателната система.Не е нужно да правиш клизми.Препоръчвам ябълки,круши ,грозде,моркови,прясно зеле,гулия.Последната е много полезна и идеално изчиства храносмилателната система.В твоя случаи е добре да започнеш системно да пиеш сок от моркови и червено цвекло.Също така ти препоръчвам да пиеш редовно чай от билката "Котешка стъпка"

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Прави ми впечатление,че някои хора бъркат понятието лечебно гладуване* с разните диети на чай или на плодове и т.н.Смисъла на ЛГ е да се даде пълен покой на организма и да не се внася в него никаква храна под каквато и да е форма.Друг е въпроса,че хора които никога не са се подлагали на пълно гладуване изказват "компетентно"мнение и дават вещи препоръки.Не може с няколко изречения да се обясни механизма на пълното лечебно гладуване,било то на вода или сухо,т.е.само на въздух:).При пълното ЛГ,то без това другото не е никакво гладуване ,а ядене,организма изпада в така наречените ацидозни кризи без които не е възможно никакво осезателно излекуване и подмладяваме на организма.Аз се занимавам с "пълно"ЛГ и имам опит около 6 години само на вода ,а сега правя и сухи гладувания ,т.е. и без вода.Не съм против системата на д-р Емилова ,не тя не може да помогне на хора с тежки заболявания пред които съвременнтата медецина е безсилна.С нейната система,човек може просто да си пооправи фигурата и да се почувства тонизиран от това ,но не и да изхвърли натрупаната отрова в организма с течението на годините.Отрова която е причина за всичките заболявания ,които се стоварват върху човек като попрехвърли 40 години.Защо някои хора, които се опитват да изкарат някой и друг ден на вода се отказват още 1-ят или 2-ят ден ,щом като им прилошее малко.Много просто,защото не са запознати с материята на ЛГ.Не бива човек да прави спорадични опити без да е основно запознат с естеството на ЛГ.Преди да започна практически занимания с ЛГ изчетох поне 10-на книги на тази тема и накрая се спрях на системата на Малахов описана в книгата му"Чудото на гладуването",която е истинска методология за ЛГ на вода.Препоръчвам я на всеки ,които иска да направи нещо повече от корекция на фигурата и килограмите си.Друг е въпросът,че не може да се практикува сухо ЛГ ако преди това организма на човека не е натрупал опит с гладуване на вода и съответно се е подготвил ,изчиствайки голяма част от токсините/отровите,които е натрупал.Когато някой започне да се занимава с ЛГ е нормално да му прилошава в началото на заниманията му.Причината е в повишената интоксикация /самоотроавяне в началните етапи на изчистване на организма.Затова месеци наред трябва да се изчиства организма постепенно за кратко време ,от 1,2 до 3 дни,докато самоинтоксикацията стане в поносими норми.Аз направих първото си дълго 10-дневно гладуване на вода след около 6 месеца занимания с по малки 2 и 3-дневни.Наскоро направих 22-дневно гладуване без никакво усилие и проблеми,без да изпитвам глад и ходейки на работа всеки ден.При това абсолютно всеки ден се занимавам и с фитнес, без да пропускам,независимо дали гладувам или не.ЛГ може напълно да замени лечението с лекарства,които отравят човек повече,отколкото му помагат.Когато някой каже,че не му е помогнало ЛГ,това означава ,че не го е провеждал правилно.Наскоро започнах да практикувам пълно сухо гладуване.Резултатите са впечатляващи!Пълното сухо гладуване е в състояние да премахне кисти и дори злокачествени тумори,ако се приложи грамотно и навреме и подмладява драматично организма .Като литература за сухо ЛГ препоръчвам книгата на Сергей Иванович Филонов "Сухое лечебное голодание-мифъ и реалностъ".Мога да дам допълнителна информация на интересуващите се.

Повечето хора, които се занимават с това, наричат "сухо гладуване" онова с вода. Общо взето, образно, именно тя дирижира прочистването. Случаи на изчезващи карциноми и други подобни - бол, с вода.

Книги много и ти вероятно си намерил най-походящите за теб, но имай превид, че всяка предоставена информация е била правилната за съответния автор. Човек предимно трябва да опознае организма си и на тази база да решава какво ще предприема, а от значение са дори моментните състояния.

Преди време аз направих едно бързо гладуване, което след два кризисни дни ме събуди като нов в третия. А сега съм в четвърти, като не съм спрял да отслабвам (за сили говоря, не за мазнини) и посървам. (за правилността не се тревожи, имам си достатъчно добър специалист вкъщи)

Правя това изказване само като допълнение към твоите постове.

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето хора, които се занимават с това, наричат "сухо гладуване" онова с вода. Общо взето, образно, именно тя дирижира прочистването. Случаи на изчезващи карциноми и други подобни - бол, с вода.

Книги много и ти вероятно си намерил най-походящите за теб, но имай превид, че всяка предоставена информация е била правилната за съответния автор. Човек предимно трябва да опознае организма си и на тази база да решава какво ще предприема, а от значение са дори моментните състояния.

Преди време аз направих едно бързо гладуване, което след два кризисни дни ме събуди като нов в третия. А сега съм в четвърти, като не съм спрял да отслабвам (за сили говоря, не за мазнини) и посървам. (за правилността не се тревожи, имам си достатъчно добър специалист вкъщи)

Правя това изказване само като допълнение към твоите постове.

Сухо гладуване означава ,че не само не се храниш,но и не приемаш течности.С една дума само дишаш.Не мога да открия някаква логика в това да наричаш гладуването на вода "сухо".А смисъла на това е да се изчисти т.нар. "мъртва вода "в организма,която е огнище на заболяванията.Тази "мъртва вода" се пречиства при сухото гладуване и затова то е по ефикасно от обикновенното гладуване на вода.Между другото ,когато правя гладувания на вода ги правя с дестилирана вода за да не насищам организма си с минерали.При сухото гладуване организма приоритетно запазва водата за собствените си нужди и лишава огнищата на заболяванията от течност ,като по този начин ги унищожава.Искам да добавя ,че тези практики са на хиляди години и просто са забравени от съвременният човек.Абсолютно си прав,че всеки трябва да подходи индивидуално според възможностите на ораганизма си и най-вече според степента на замърсяване с токсини.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера излезнах от поредното сухо гладуване,7-дневно/без храна и вода/.Провеждам сухо каскадно гладуване по системата на Сергей Иванович Филонов.За 7 дни свалих 9кг.Първият ден на захранването бях на сок от ябълки и червено цвекло,разредени 50% с вода.Днеска пия неразреден сок.След 10-на дни ме чака ново сухо гладуване 9-10 дена.Каскадата е 5-7/7-9/9-11 дена.Такова гладуване може да се направи само от човек, който има голям опит с лечебното гладуване.Другият вариант за хора без практика в гладуването е да преминат специален курс на пречистване на черният дроб,стомаха и червата,който се провежда за около 3 месеца.В противен случай се получава самоинтоксикация на организма от натрупаните в тялото отрови.Препоръките на специалистите по лечебно сухо гладуване е да не се правят повече от 5 дена в домашни условия: http://www.filonov.net/abssuhgol.html

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Не мога да отворя линка на два пъти, компютъра ми забива и освен това не мога да отворя сайта, от който е взет.

Линк към коментар
Share on other sites

Позволявам си да направя кратък коментар на книгата:"Голодание ради здоровья",за която е линка по-горе.Книгата е издадена и на български език и може да се намери ако човек си постави за цел.Мнението ми е ,че тази книга има повествователен характер и в нея са описани различни случаи от практиката на автора които са от преди повече от 25-30 години.Подозирам,че paraborn няма практика с лечебното гладуване и затова е направил препоръката за тази книга.Всеки който иска да се пробва с лечебното гладуване трябва да има книга -методика за практическото провеждане на процедурите.Тази книга не е такава.В нея не се предлага подробна програма за отделните етапи на гладуването:1.Подготовка за гладуването :очистващи процедури,специфика на храненето преди започване на гладуването,избор на най-подходящото календарно време ,според Аюрведа и други условия с които трябва да се съобразим за да бъде максимално ефективно гладуването.2.Етапи през които минава организма по време на гладуването и процесите които се извършват в него.3.Захранване,според продължителността на гладуването.4.Програма за провеждане на периодически гладувания с профилактична цел.5.Продължителност на гладуванията, имащи за цел лечение за конкретно заболяване.

Описаните случаи на лечебно гладуване са на вода.За мен най-добрата книга-методика за превеждане на лечебно гладуване на вода е книгата на Малахов "Чудото на гладуването".В нея всичко е описано най-подробно, стъпка по стъпка.

При сухото лечебно гладуване нещата са съвсем други и тази книга не се отнася за него.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Нов съм във форума, прегледах с интерес темите, не видях тема за гладолечението. Затова отварям тази. Гладолечение практикувам от 12-13 години и съм много доволен. В момента съм в четвъртия ден на поредното си гладуване и смятам да ги направя 7 до 10 дни този път. Стигал съм до 23. Ще ми бъде приятно да срещна и други като мен и да обменим информация и впечатления.

За онези, които не са го правили, но се интересуват - ето тука малко информация:

http://www.gaianstudies.org/articles4.htm

http://www.drdautov.ru/med/usnik_golod/index.htm

Книгата на Николаев я има преведена на български - "Гладуване За Здраве". Интересни са и книгите на американеца Пол Брег. Мисля, че и Петър Дънов беше писал за гладолечението и природосъобразния начин на живот. Според мен, нищо друго не може да те излекува така добре, както едно добре проведено гладуване за здраве!...

Редактирано от Dedov
Линк към коментар
Share on other sites

karasko, голямо "Браво!" за инфото по отношение на гладуването. Със сигурност помагаш на много интересуващи се от тази практика.

Моето "Гуро" настоява, когато провеждам сухо гладуване да не докосвам вода (да не се мокря, да не се мия...).

Ти по този ли начин провеждаш практиката?

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Хората нещо не могат да разберат, че ако при други методи повече или по-малко се получава такова директно копиране на чужд опит, в случая това е много рисковано! Само хора с високо осъзнаване и добро разчитане на сигналите на организма си могат да гладуват дълго и строго с добри резултати. Те са много малко, но тъй като постигат значителни резултати, иска им се да помогнат и на другите, обаче... Познавам стотици опитали подобни методи, от тях повечето - за щастие! - се отказаха навреме, разбраха, че не е за тях, няколко десетки направиха нещо повече, но не достигнаха до добър краен ефект (макар че някои имаха временни подобрения, но после ги загубиха или даже си навлякоха други проблеми), едва броящи се на пръстите на едната ръка хора наистина се стабилизираха от тежки болести. Затова за съжаление личният опит на тези малко на брой успели не е полезен за останалите, а може даже да подведе. Много са загазвали по която и да е от известните системи - Шелтън, Николаев, Брег, Малахов... Всеки от тези автори е много ценен като източник на знания за някои аспекти на метода, но не ми е известно в една книга да пише всичко важно за него; по-скоро това са едностранчиви погледи върху въпроса и да се използват като ръководства 1:1 носи определени рискове! Имайки опит върху себе си и с пациенти и слушайки падробни разкази на самолекували се, установих, че повече от половината важни неща ги няма в тези книги, а някои не знам дали и ги пише някъде, те идват от опита. И проблемът е именно в това - докато при други методи опитът се трупа без много опасности, тук далеч не винаги е така! Затова вече не препоръчвам масово да се почва с дълъг или пълен глад. далеч по-добре е човек първо да докаже на себе си, че може да промени общо храненето си и начина на живот. Ако успее, шансът да се справи (в сериозните случаи под контрол на опитен специалист) и с предизвикателствата на гладуването еналице. А ако не може, това е почти сигурен признак, че няма да може правилно да гладува и особено да се захрани правилно - ами тогава по-добре изобщо да не започва! Представете си, някои гладуват даже с мотивацията, "да се оправят, за да могат после да си ядат всичко, като другите!" Отначало, ако в захранването няма особено груби грешки, се увеличава мощта на храносмилането иможе наистина да се повиши поносимостта към редица продукти. Обаче ако това се използва за пеяждане, ефектите много бързо обръщат своя знак към негативни... Истинският тест е този: със сигурност е доказоно, че по време на глада човек се приспособява да оцелява с по-малко храна и ако след него наистина се храни по-пестеливо - малко, но качествено - той е извлякъл полза от разтоварването (даже и да не се е излекувал напълно). И обратното, ако след всяко гладуване следва преяждане, тогава разтоварването се ползва както се ползват хапчетата - за временно облекчаване на някои симптоми, но в крайна сметка се стига до негативна равносметка. Често някои рекламира първоначалните резултнати, но е редно да изчака поне 5 години и тогава да споделя опита си, защото... :3d_007: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Лечението чрез въздържане от храна е като всичко останало, което прави човек. Много лесно може да бъде опорочено. За което няма то да е виновно, а човекът, който си има базисното свойство да опорочава всичко, до което се докосне. И какво от това? Човек и храненето опорочава. Но се храни. И сексът опорочава. Не спира да се занимава с него. И интернет опорочава. И продължава да се занимава. Списъкът е безкраен.

Но гладуването е незаменимо и уникално с ефектите си. Естествено, преди да започне някой да гладува, следва да проучи добре нещата. Да, има лични тайни. Ще ги установи. Наистина е опасно да се опитва самосиндикално за големи срокове, примерно- повече от 10 дни. С всичко останало също е така. Ако имахме здравеопазване, което наистина да иска да опазва здравето на хората, всеки, който иска да опита този метод, би имал помощ, консултация и контрол. Но нашето здравеопазване служи на други господари.

Съгласна съм с Добромир, че най- фаталното, което може да направи някой, който прибягва до гладолечението, би било да си въобрази, че то ще му реши проблема, пък той може да си продължи да я кара както преди. Гладолечението много помага. И е истински ефективно като част от комлекс на промяна.

В интерес на истината, след едно хубаво гладуване човек просто не може да продължи както преди. Напротив, обземат го такива революционни намерения, че после вижда много зор да реализира поне част от тях. Пътем отново се омърля. И така- до безкрай. Докато не се зачуди: " Бе аз докога ще се връткам така?" И тогава може да започне една съвсем друга история.

Линк към коментар
Share on other sites

karasko, голямо "Браво!" за инфото по отношение на гладуването. Със сигурност помагаш на много интересуващи се от тази практика.

Моето "Гуро" настоява, когато провеждам сухо гладуване да не докосвам вода (да не се мокря, да не се мия...).

Ти по този ли начин провеждаш практиката?

За жалост не разполагам със свободно време специално за гладуването и досега никога не съм си давал отпуска за това.Поради тази причина съм се старал по време на сухите ми гладувания контакта ми с водата да е минимален,например измиване на ръцете и лицето един,два пъти на ден.Мога да те уверя,че колкото по малко се контактува с водата по време на сухите гладувания,толкова по-леко се понася.Контакта с водата трябва да бъде минимален.Ефекта от сухото гладуване е 3-4 пъти по голям от гладуването на вода.По-горе бях писал,че при него се унищожава т.нар. "мъртва" вода ,която е носител на отминалите негативни и изродени записи на субатомно ниво и служи за среда на зараждащите се болести.Така тези записи се изтриват и водата в организма придобива нова изчистена от тези записи структура.Същевременно всички "натрапници"-огнища на инфекции,тумори,вируси и др.подобни ,явявайки се като наематели на организма в момента на дефицит на водата биват лишавани от нея,тъй като в качеството си на стопанин организма я разпределя приоритетно за свои нужди. Например,преди 10-на дена се разболях от грип и боледувах точно един ден и половина,защото веднага изкарах едно превантивно 5-дневно сухо гладуване.Вирусът на грипа просто нямаше среда в която да се развие.Преди няколко дена ми се появи много силна болка в един иначе наглед, здрав кътен зъб.Венеца ми започна да отича и нещата започнаха да стават сериозни.Проведох 4-дневно сухо гладуване и инфекцията бе ликвидирана.От както започнах да практикувам лечебно гладуване престанах да употребявам каквито и да е било лекарства. Лекарствата премахват само следствието от болеста ,но не и причината за възникването и.Трайно излекуване на една болест може да се постигне само с лечебно гладуване. Напомням все пак,че за да се практикува сухо гладуване трябва да има натрупан голям опит с гладуване на вода. Желая успех на всички които практикуват или искат да практикуват лечебно гладуване!Помнете,най-великият лекар за нашето тяло е собственият ни организъм и то не задруго,а защото има многомилионен опит.Единственото което се иска от нас е да не му пречим да ни лекува.Искам да добавя нещо много важно,70% от ефекта на гладуването се състои в правилното захранване след него!!!А веднъж решили да практикуваме сериозно лечебно гладуване ,трябва окончателно да направим нашият избор относно правилния начин на хранене по отношение на количеството и качеството на храната.

Редактирано от karasko
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте!Изключително се радвам,че има толкова много хора,които наистина се интересуват от това какво и как се хранят.искам да потърся малко помощ или да разбера дали някой друг се е сблъсквал с моя проблем.От средата на март до средата на април направих 15 дни само плодове и още 15 плодове,зеленчуци,ядки и семена.имам ужасни хранителни навици и волята,която проявих беше краен предел на възможностите ми.Разбира се се чувствах фантастично,но от 10 дни буквално изядох каквото можах,стряскащи количества и не мога да спра!пада ми пердето и откачам,страшно съм разочарована и още по-зле качих 6-7 кила.осъзнавам,че проблемът е чисто психически..случва ми се за 3ти път,и не зная как да преодолея този етап от гладуването към захранването..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Здравейте!Прави ми впечатление,че някои хора бъркат понятието лечебно гладуване* с разните диети на чай или на плодове и т.н.Смисъла на ЛГ е да се даде пълен покой на организма и да не се внася в него никаква храна под каквато и да е форма.Друг е въпроса,че хора които никога не са се подлагали на пълно гладуване изказват "компетентно"мнение и дават вещи препоръки.Не може с няколко изречения да се обясни механизма на пълното лечебно гладуване,било то на вода или сухо,т.е.само на въздух :) .При пълното ЛГ,то без това другото не е никакво гладуване ,а ядене,организма изпада в така наречените ацидозни кризи без които не е възможно никакво осезателно излекуване и подмладяваме на организма.Аз се занимавам с "пълно"ЛГ и имам опит около 6 години само на вода ,а сега правя и сухи гладувания ,т.е. и без вода.Не съм против системата на д-р Емилова ,не тя не може да помогне на хора с тежки заболявания пред които съвременнтата медецина е безсилна.С нейната система,човек може просто да си пооправи фигурата и да се почувства тонизиран от това ,но не и да изхвърли натрупаната отрова в организма с течението на годините.Отрова която е причина за всичките заболявания ,които се стоварват върху човек като попрехвърли 40 години.Защо някои хора, които се опитват да изкарат някой и друг ден на вода се отказват още 1-ят или 2-ят ден ,щом като им прилошее малко.Много просто,защото не са запознати с материята на ЛГ.Не бива човек да прави спорадични опити без да е основно запознат с естеството на ЛГ.Преди да започна практически занимания с ЛГ изчетох поне 10-на книги на тази тема и накрая се спрях на системата на Малахов описана в книгата му"Чудото на гладуването",която е истинска методология за ЛГ на вода.Препоръчвам я на всеки ,които иска да направи нещо повече от корекция на фигурата и килограмите си.Друг е въпросът,че не може да се практикува сухо ЛГ ако преди това организма на човека не е натрупал опит с гладуване на вода и съответно се е подготвил ,изчиствайки голяма част от токсините/отровите,които е натрупал.Когато някой започне да се занимава с ЛГ е нормално да му прилошава в началото на заниманията му.Причината е в повишената интоксикация /самоотроавяне в началните етапи на изчистване на организма.Затова месеци наред трябва да се изчиства организма постепенно за кратко време ,от 1,2 до 3 дни,докато самоинтоксикацията стане в поносими норми.Аз направих първото си дълго 10-дневно гладуване на вода след около 6 месеца занимания с по малки 2 и 3-дневни.Наскоро направих 22-дневно гладуване без никакво усилие и проблеми,без да изпитвам глад и ходейки на работа всеки ден.При това абсолютно всеки ден се занимавам и с фитнес, без да пропускам,независимо дали гладувам или не.ЛГ може напълно да замени лечението с лекарства,които отравят човек повече,отколкото му помагат.Когато някой каже,че не му е помогнало ЛГ,това означава ,че не го е провеждал правилно.Наскоро започнах да практикувам пълно сухо гладуване.Резултатите са впечатляващи!Пълното сухо гладуване е в състояние да премахне кисти и дори злокачествени тумори,ако се приложи грамотно и навреме и подмладява драматично организма .Като литература за сухо ЛГ препоръчвам книгата на Сергей Иванович Филонов "Сухое лечебное голодание-мифъ и реалностъ".Мога да дам допълнителна информация на интересуващите се.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Прави ми впечатление,че някои хора бъркат понятието лечебно гладуване* с разните диети на чай или на плодове и т.н.Смисъла на ЛГ е да се даде пълен покой на организма и да не се внася в него никаква храна под каквато и да е форма.Друг е въпроса,че хора които никога не са се подлагали на пълно гладуване изказват "компетентно"мнение и дават вещи препоръки.Не може с няколко изречения да се обясни механизма на пълното лечебно гладуване,било то на вода или сухо,т.е.само на въздух :) .При пълното ЛГ,то без това другото не е никакво гладуване ,а ядене,организма изпада в така наречените ацидозни кризи без които не е възможно никакво осезателно излекуване и подмладяваме на организма.Аз се занимавам с "пълно"ЛГ и имам опит около 6 години само на вода ,а сега правя и сухи гладувания ,т.е. и без вода.Не съм против системата на д-р Емилова ,не тя не може да помогне на хора с тежки заболявания пред които съвременнтата медецина е безсилна.С нейната система,човек може просто да си пооправи фигурата и да се почувства тонизиран от това ,но не и да изхвърли натрупаната отрова в организма с течението на годините.Отрова която е причина за всичките заболявания ,които се стоварват върху човек като попрехвърли 40 години.Защо някои хора, които се опитват да изкарат някой и друг ден на вода се отказват още 1-ят или 2-ят ден ,щом като им прилошее малко.Много просто,защото не са запознати с материята на ЛГ.Не бива човек да прави спорадични опити без да е основно запознат с естеството на ЛГ.Преди да започна практически занимания с ЛГ изчетох поне 10-на книги на тази тема и накрая се спрях на системата на Малахов описана в книгата му"Чудото на гладуването",която е истинска методология за ЛГ на вода.Препоръчвам я на всеки ,които иска да направи нещо повече от корекция на фигурата и килограмите си.Друг е въпросът,че не може да се практикува сухо ЛГ ако преди това организма на човека не е натрупал опит с гладуване на вода и съответно се е подготвил ,изчиствайки голяма част от токсините/отровите,които е натрупал.Когато някой започне да се занимава с ЛГ е нормално да му прилошава в началото на заниманията му.Причината е в повишената интоксикация /самоотроавяне в началните етапи на изчистване на организма.Затова месеци наред трябва да се изчиства организма постепенно за кратко време ,от 1,2 до 3 дни,докато самоинтоксикацията стане в поносими норми.Аз направих първото си дълго 10-дневно гладуване на вода след около 6 месеца занимания с по малки 2 и 3-дневни.Наскоро направих 22-дневно гладуване без никакво усилие и проблеми,без да изпитвам глад и ходейки на работа всеки ден.При това абсолютно всеки ден се занимавам и с фитнес, без да пропускам,независимо дали гладувам или не.ЛГ може напълно да замени лечението с лекарства,които отравят човек повече,отколкото му помагат.Когато някой каже,че не му е помогнало ЛГ,това означава ,че не го е провеждал правилно.Наскоро започнах да практикувам пълно сухо гладуване.Резултатите са впечатляващи!Пълното сухо гладуване е в състояние да премахне кисти и дори злокачествени тумори,ако се приложи грамотно и навреме и подмладява драматично организма .Като литература за сухо ЛГ препоръчвам книгата на Сергей Иванович Филонов "Сухое лечебное голодание-мифъ и реалностъ".Мога да дам допълнителна информация на интересуващите се.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Интересуваме здравето на моя близка с множествена склероза и има ли шанс за подобрение с гладуване или ако знаете повече за нетрадиционната медицина ще съм ви благодарен.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм превърженик на гладолечението ,има и други начини за пречистване на организмът ,примерно чрез емоциите ,също и с пиене на топла вода и правилно хранене .Но гладолечението ми се струва много крайно ,стресиращо за организът ,а тялото ни е свещено и незнам дали е редно да го поставяме на такъв тормоз .А храненето си е любов ,незнам дали е редно да се лишаваме от любов .Всеки сам да решава за себе си дали му трябва да гладува .Но ако се чуствате добре от гладуването ,ако сте добре , правете го :).

Линк към коментар
Share on other sites

Пиша по-долните редове, за да кажа, че болните от мултиплена склероза (МС) могат да намерят един много добър шанс за подобрение чрез гладолечението на плодове и билков чай с мед, последвано от радикална промяна в начина на хранене. 

Казвам се Рафаел Хачикян, лекар съм и от 6г. работя с д-р Емилова.

Защо всички резултати от нашата работа не са публикувани в научни издания е дълга тема. 

Пожелавам бодър дух и добро здраве на всички участници в този прекрасен форум!

Линк към коментар
Share on other sites

Че МС е лечима чрез суровоядство, е експериментален факт, известен сред много лекари в тази област. Доколкото си спомням, още не е ясен механизмът на лечение, но може и вече да е изяснен...

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Със шипковия чай само мърляш работата. Каквото и да е съдържание в стомаха, ОСВЕН ВОДА, дава погрешни за целите на гладуването сигнали и организмът не влиза в лечебния режим на гладуването - така постигаш единствено изчистване от токсините, което, разбира се, също не е малко. Погрешно е и всякакви режими на хранене и диети да бъдат наричани гладолечение. Гладолечението е само вода или сухо, всичко останало са диети, камо ли, пък, чай с мед и плодове, както лекува д-р Емилова! Не ги отричам, те също могат(и имат) добри резултати, които, обаче, далеч не могат и да се сравнаяват с резултатите от същинското гладолечение. За онези, които се справят с английския, бих препоръчал този форум:

http://www.fastingconnection.com/forum/

В него може да разговаряте с лекар от Южна Африка, водещ клиника за гладолечение от 30 години, който на драго сърце отговаря прецизно на всички поставени от форумци въпроси, обяснява подробно и какви точно процеси протичат в организма по време на гладуването, кои показатели трябва да се следят и дава много друга полезна информация. Има и групи за провеждане на гладолечения, където всички участници в групата обменят ежедневна информация за състоянието и усещанията си, в тях присъсътва и доктора, и дава практически съвети. Изключително полезен форум! Тук също би могло да се направи подобно нещо при добра воля и съгласие от страна на писалият по-горе лекар.

Ето и още един полезен сайт с много форуми за всякакви заболявания:

http://www.curezone.com/forums/f.asp?f=335

Редактирано от Dedov
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Кога е добре да гладуваме?

Гладолечението е изключително мощен и ефикасен целебен метод, ако се използва адекватно

Методът на лечебното гладуване представлява процес на мощно пречистване (детоксикация) на целия организъм.

По време на гладуването започва изхвърляне на всички болни, стари, мъртви клетки, шлаки и токсини, т. е. - отпадъчните вещества.

Организмът постепенно се пренастройва към режим на вътрешно, ендогенно хранене, усвоявайки енергия за нуждите си не чрез консумираната храна, а именно чрез разграждащите се отпадъчни вещества.

Кои заболявания се повлияват от гладолечението?

Мнението на специалиста е, че най-добре се повлияват от гладолечението затлъстяването от първа, втора, трета и четвърта степен и наднорменото тегло, което спада с около 10 кг за един лечебен курс.

Твърде успешно се повлиява наднормено тегло, съпътствано от артериална хипертония.

За период от 10-15 дни се постига нормализиране на високото кръвно както при възрастни, така и при 13-14 годишни деца с хипертония.

Благоприятни трайни резултати се наблюдават при заболяванията на храносмилателната система: хронични гастрити, язва на стомаха и дванадесетопръстника, възпаления на тънките и дебелите черва.

При заболяванията на черния дроб и жлъчката добре се повлияват пациенти, прекарали остър вирусен хепатит тип А и Б, хроничен хепатит, хронично възпаление на жлъчните пътища...

Кои са противопоказанията при прилагане на лечебното гладуване?

То не бива да се прилага в случаи на: тежки онкологични заболявания, тежки ритъмни нарушения при възрастните, автоимунни болести при децата, тежки кръвни заболявания (левкози, остри и хронични левкемии, анемии, ниски стойности на хемоглобина при жените - т. нар. железодефицитни анемии), тумори с метастази, чернодробна и бъбречна недостатъчност, старческа деменция, склероза, съветва д-р Георгиева.

Гладолечението при хронично болни, които в момента са на медикаменти или на заместителна терапия след прекарани операции, трябва да бъде прецизирано от лекар според всеки конкретен случай, категорична е тя.

Според д-р Георгиева лечебното гладуване задължително трябва да бъде под лекарски контрол и по индивидуална програма.

И да се прилага много внимателно при хора след 55-60 години, тъй като обменните процеси в организма вече са доста по-различни, отколкото при младия човек.

В тези случаи включваме допълнително хранителни добавки и пробиотици, които имат отношение към имунната система.

При дълги курсове хората със сърдечни проблеми могат да предизвикат ритъмни нарушения.

Опасно и рисковано ли е човек сам да предприеме гладолечение?

Според д-р Георгиева, тревожен е фактът, че много млади момичета, амбицирани да постигнат фина фигура, се подлагат на опасни сурови диети и отказват да се хранят дълго време.

Това може да доведе до анорексия или булимия, до ендокринни и други тежки психосоматични увреждания.

Неконтролираното, самоволно гладуване в домашни условия е рисков фактор с непредвидими последствия, ето защо е наложително незабавното връщане към възстановяващо, балансирано хранене.

Имаме доста случаи, когато след самостоятелно лечебно гладуване е започнало неконтролируемо хранене и ефектът е обратен, защото килограмите се качват двойно.

Подобни гладувания с рязко сваляне на 8-10 кг водят до тежки ситуации.Същото е като в случаите, когато лекар изпише на пациента три таблетки дневно, а той реши да взема по шест за да се излекува по-бързо.

Гладолечението е изключително мощен и ефикасен целебен метод, ако се използва адекватно, познавайки същността му, и ако се насочим към професионалното му прилагане от специалисти.

В домашни условия минималната продължителност на гладуването трае едно денонощие, затова би трябвало човек да има на разположение тези 24 часа.

Добре е да отделите един цял ден за себе си, най-добре почивен, за да си осигурите спокойна и приятна обстановка.

През по-дългите периоди на гладуване организмът е поставен в екстремни условия, затова умствените и физическите натоварвания тогава са нежелателни.

Колкото до течностите, препоръчително е за 24 часа да се изпиват около 1-2 литра преварена, дестилирана, минерална вода и плодово-зеленчукови сокове според сезона, плюс до 3 чаени лъжици мед, разтворен в течността, съветва д-р Георгиева.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...