Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защита срещу магии?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

"не е добро да се изкушава друг човек да утежнява кармата си. ..."

"Донка, би ли пояснила какво имаш предвид ?"

За идеята ми ... търсех известни магове (доказани!), които да ми направят магия - лична и да се отнася само за мен. Естествено, че в поръчката ми искам да се включи само лоши неща и пожелания ...Изобщо всеки да вложи най-лошото, на което е способен !

Предоставям персонално всичко, което е необходимо за всеки маг по отделно - снимки, косми, дрехи, и всякакви пожелани лични атрибути.

Разбира се, че и нищо не е без пари... Така,че на желаещите да участват в този експеримент ще им се плати съгласно техните такси и тарифи.

Е ...? Предложението е на лице ! Чакат се изпълнителите ...

п.п. Приемам всякакви предложения за реализиране на идеята ми, ...тоест могат да участват всички, а не само dimitar !

Синьото е твое, червеното е мое ! :)

Дали се изкушава някой, който е обявил дейността си легитимно и взема хонорар за това?

Аз не мисля така!

Линк към коментар
Share on other sites

Тяхното решение и поведение си е тяхно - нека те си носят отговорността за него.

Ще си позволя леко да перифразирам Текери:

"Ако нямаше хора, които да плащат за правене на магии, нямаше да има и хора, които да вземат пари, за да ги правят."

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Тяхното решение и поведение си е тяхно - нека те си носят отговорността за него.

Ще си позволя леко да перифразирам Текери:

"Ако нямаше хора, които да плащат за правене на магии, нямаше да има и хора, които да вземат пари, за да ги правят."

Пак не можах да те разбера, ...но няма значение!

То аз мога и леко да перефразирам и Сталин "Има човек има глупаци, няма човек - няма глупаци" - така ще се решат всички проблеми и с плащането и с магиите... "Да си ходят там на Небето, че да си правят каквито си искат магии"! :)

Всеки сам се определя (има свободен избор!) и да си носи отговорността! Правилно.

Никой никого не изкушава, обаче!

Линк към коментар
Share on other sites

Никола, и без мен ще получиш това което търсиш.

аз не съжалявам за изтрият ми пост, това доказа колко сериозно се взима темата във форума базиран на учението на Петър Дънов.

Линк към коментар
Share on other sites

Ани, нали няма да ни оставиш да гадаем ? Ще споделиш ли за "ключа" ?

Може пък да има и други ключове и така всеки като даде по един нещата ще изглеждат прекрасно,...нали?

Никола, може би си забелязал, че снощи съм коригирала този си пост. Преди това, дълго време стоя така:

„Ключът ни е даден от Спасителя“, но никой не му обърна внимание. :( Все по-трудно и едва ли не неудобно ми става да пиша в този форум за Христос. Особено след думите на Еси в една друга тема:

Станимире, сигурно ти е известно че тя се е намесвала във вековните разбирания и вярванията на хората с нейната християнска доброта!!! Изобщо в името на Исус са се водили най-черните деяния.

тук

Затова и изтрих част от мнението си. Интересно, че точно тогава го забеляза? B)

Относно магиите, моето мнение е категорично – истински магии (изключвам вербалното и мисловно въздействие между обикновените хора) могат да правят съвсем малко хора, а още по-малко могат да ги развалят.

Тук човек без помощ от Бога не може да се оправи сам. Всичките приказки за това как се противодействало на такива магии, много ми приличат на нашумелите напоследък холивудски филми в които добрият герой смело се бори срещу разни демони, вампири, върколаци, черни магьосници, зомбита и друг подобен персонаж, използвайки пистолета си или някои хватки от карате. Е понякога добавят сребърни куршуми, колове, чесън, кръст, светена вода – така, за колорит или за да не умрат зрителите от скука. :D

Истината и ключа са дадени тук. Матея, гл. 17, ст.20,21, Марк, 9 гл., ст.28,29

28. И когато влезе вкъщи, учениците Му Го попитаха насаме: Защо ние не можахме да го изгоним?

29. И каза им: Тоя род с нищо не може да излезе, освен с молитва [и пост].

Този път съм взела цитатите от Библията в Триъгълника, защото ми писна да ме обвиняват в православно сектантство едва ли не. От друга страна пък много мои познати – православни, адвентисти и др., ме обвиняват, че приемам учението на Беинса Дуно. Така, че съм между чук и наковалня. :( Затова понякога предпочитам компанията на атеистите – те в магии не вярват и не им пука аз в какво вярвам. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Никола, и без мен ще получиш това което търсиш.

аз не съжалявам за изтрият ми пост, това доказа колко сериозно се взима темата във форума базиран на учението на Петър Дънов.

Еси , темата е изключително сериозна и аз вярвам,че ще се убедиш в това ...

Ако нещата се развият конструктивно ползата като осъзнаване на една "парлива материя" ще е за всички.

Може би още не му е дошло времето да говорим за автомагии и несъзнателни магии от духовни хора ... Ето ти връзка и със Учението ...

Разсъждаваш негативно, което обаче не може да помрачи моя оптимизъм ! :)

Поздрави.

п.п. Благодаря ти Ани ! Много ценен съвет

"28. И когато влезе вкъщи, учениците Му Го попитаха насаме: Защо ние не можахме да го изгоним?

29. И каза им: Тоя род с нищо не може да излезе, освен с молитва [и пост]."

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Да разбирам, че ти си светлинката в светилницата която ще огрее мрака на магията.

А ти си моето спасение, защото азбуки вече я няма и ще ми липсва някой да ме плюе, и по този начин да ме държи "буден" ...

Дръж се обаче малко по-твърдо, не мрънкай...Критикувай яко и храчи смело ! (опит знаеш от кой може да копираш, а вярвам И в твоят новаторски дух!) :)

Знаех си,че Небесата никога не ще ме изоставят и винаги ще ми придадат нов приятел, когато старият ме напусне.

Направо ме правите щастлив, а няма вече накъде ... :)

Специални Поздрави !

п.п. Няма да ти отговарям повече персонално тук, ако не си по темата. Избери си друга тема ако искаш.

п.п.п. Да си "буден" е много по темата и ще помоля модераторите да не преместват мненията.

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Да разбирам, че ти си светлинката в светилницата която ще огрее мрака на магията.

А ти си моето спасение, защото азбуки вече я няма и ще ми липсва някой да ме плюе, и по този начин да ме държи "буден" ...

Дръж се обаче малко по-твърдо, не мрънкай...Критикувай яко и храчи смело ! (опит знаеш от кой може да копираш, а вярвам И в твоят новаторски дух!) :)

Знаех си,че Небесата никога не ще ме изоставят и винаги ще ми придадат нов приятел, когато старият ме напусне.

Направо ме правите щастлив, а няма вече накъде ... :)

Специални Поздрави !

п.п. Няма да ти отговарям повече персонално тук, ако не си по темата. Избери си друга тема ако искаш.

п.п.п. Да си "буден" е много по темата и ще помоля модераторите да не преместват мненията.

Никола, проявяваш ли желание, ние всички да се обединим и да ти помогнем, за да излезеш от състоянието, в което си в момента?

Аз ти изпращам всеобхватна Божествена Любов, с пожелания да я носиш винаги в себе си и да я раздаваш, на всеки, които има нужда от всеобхватната Божествена Любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Никола Дамянов, защо в този точно форум търсиш хора да ти правят някакви лоши магии, за да си тестваш нещо си. Има достатъчно други форуми на магове, магьосници и тем подобни. Откакто съм във форума не съм забелязала тук да има привърженици на магиите и тяхното използване.

Линк към коментар
Share on other sites

Ритуалите са за подсилване на мисълта.

Най-висшата магия е силата на мисълта.

Както е казал Нютон-"-Всяко действие си има равно по сила противподействие"

Щом магията е насочена мисъл значи противодействието и е отхвърляне на мисълта(чрез контрол на мислите,емоциите и действията-понеже най-голямата защита са тези умения)

Това е най-трудната защита понеже повечето хора предпочитат ритуали за защита като патерица за помощ от колкото наистина да развиват контролът над себе си.

Говоря от личен опит:)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък съм любопитна защо Никола е така уверен в способността си да се защити от каквито и да било магии и бих желала същото за себе си. Смятам, че бих могла да науча нещо ценно.

Още повече, че има някой постоянно мислещ за мене, който редовно ми оставя разни неща - черни кръстове, мазнотии, свещи, камъчета, памуци, напоени с кръв, и какви ли още не боклуци...

Тази личност вероятно много ме обича, щом е така обсебена от моето съществуване... Вероятно дори ми се възхищава...

Ха-ха-ха :D

Линк към коментар
Share on other sites

В Библията има един момент, където Господ говори от храста: "изуй обущата от нозете си, защото там където стоиш, земя свята е."

И Дяволът може да шепне от храста.

Груповата молитва е едно от най-добрите средства за защита, защото "молете се един за други да изцелеете", и "Учудваха се на Словото Му, което беше с власт. Защото коя е тази Сила, повеляваща на нечистите духове да излезнат?". (А името има беше "Легион").

"Даде Ми се всяка власт на Небето и Земята". Христос

Линк към коментар
Share on other sites

Мнооого точни думи aviana! Наистина си личи опитът! :thumbsup:

В момента пред очите ми се развива една история с "магия" - роднина на майка ми. Като по учебник - проблемите на жената са стари, много стари, цял живот е търсила причината за тях в хората около себе си, сега всичко се повтаря за кой ли път. Наблюдавам я как не мисли за нищо друго, не чува нищо освен собствената си версия, и се самоомагьосва. Дори и да е имало наистина някакво негативно влияние, те я толкова благоприятна почва да избуява...

Не случайно споменах в първия си пост по тази тема Паневритмията - невероятно силно влияние върху това, за което говори авиана - "контрол на мислите,емоциите и действията-понеже най-голямата защита са тези умения)" Съчетанието на точно определени движения с точно определена музика и текст, и ритъм, а като добавим силата на кръга и на контакта със земята и природата... Ако наистина човек играе както е предвидено (не просто размахва ръце и гледа как играят другите) - от това по-могъща антимагия и средство за изчистване и хармонизиране на съзнанието не познавам (работила съм и работя с науки като сугестологията и сугестопедията, със съвременните методи на НЛП - знам точно за какво говоря.)

Ако това се съчетае с четене на нещо от Учителя - към каквото го поведе вътрешното чувство на човека, това вече е не просто защита от магия - когато човек се издигне над тези неща, това звучи малко смешно дори. Аз съшо го наричам като авиана - "развивам контролът над себе си". Беседите зареждат с положителна енергия и дават храна и свобода на ума - точно това обезмисля всякакви опити за негативно влияние...

За Никола Дамянов:

Всеки сам се определя (има свободен избор!) и да си носи отговорността! Правилно.

Никой никого не изкушава, обаче!

Ще свърша с напомнянето, че човек си носи отговорността за действията дори и ако не разбира какво точно прави. Ако човек скача от 10тия етаж, защото не разбира какво ще се случи долу, а е сигурен, че ще полети, това не отменя последствията от падането....

Линк към коментар
Share on other sites

Ще свърша с напомнянето, че човек си носи отговорността за действията дори и ако не разбира какво точно прави. Ако човек скача от 10тия етаж, защото не разбира какво ще се случи долу, а е сигурен, че ще полети, това не отменя последствията от падането....

М-даа... като, че ли вярно е написано от Донка в цитата, но само в цитата, според мене. (търся определена насока в разсъжденията си)

Остава открит обаче въпросът: - Ами ако някой ти внуши, че си птица някаква и можеш да полетиш спокойно от 10тия етаж? Ето това е магията - скритото внушение, да вземеш лъжата за Истина, да се предовериш без да изследваш вярноста на дадено твърдение.

Да бъда по-точен: Някой внушава на някой -.... Велик Дух/ове си/сте, супер си/сте, неповторим си/сте, държиш/те най-мощното учение в ръцете си, никой не може да ти/ви търси отговорност за фриволните ти/ви решения да съсипваш/те чужд живот защото ти си Съдията и прочие...

Ами ако този някой (потърпевшият) срещу когото е изпратена магията наистина е пратен от Бога и се ползва от Божията защита? Болезнено е, но е факт, че точно при "сблъсъка" се разбира кой има Божията защита. Такъв човек обаче не прави магии, но може би има право да защити близките си от нечисти желания от алчни и лоши човеци ???

И Донка, (личен съвет) - Паневритмията (груповата молитва) няма да помогне на заблудения ако срещу него е човек неподвластен на първородния грях. Точно там е най-великата защита - освобождаването от Първородния грях, това е Благодатта Божия според мене. Останалото е самозаблуда или заблуда от Дявола. От съществено значение е Познанието на обекта и субекта на магията. А те са много променливи величини. Да се цитира името на Учителя, мисля е много тежка самозаблуда, че Той автоматично ще помогне.

Пак според мене, магията не е нищо друго освен някакво излъчване( вид аура) - това обаче го имат всички живи същества. Значи и една мишка е магьосник, защото има аурично излъчване. Моля ви бъдете внимателни с термините! С други думи: Ако нямаш същинско астрално и ментално тяло в следствие на Посвещение от Бога ( станал си като децата без астрално и ментално тяло и Бог ти е дарил с Благословията Си), няма как Магията (излъчването) да ти влияе на мислите и чувствата / цитат от Новия завет:... "защото не аз , а Христос живее вече в мене"/. В този случай груповата молитва или заблуденият, че е много велик и няма кой да му търси отговорнст, си вкарва автогол - при това много тежък автогол.

Конкретна защита от магии според мене:

1. Който го е страх от ммм..мечки , да не влиза в гората.

2. Не прави на ближния си това което не искаш на тебе да ти правят.

3. Пост и Молитва (това май трябваше да е на първо място)

Всеки случай обаче е строго индивидуален. Така поне си мисля. Но нали съм си грешен (земен) човек, това са само лични размисли. Това искаше Никола - лични размисли.

Линк към коментар
Share on other sites

Магията не е мисълта, магията е волята, която се проявява чрез мисълта. В по-тесен смисъл, и мисля по-правилно ще бъде, ако ограничим магията до онези прояви на волята, при които подчиняваме чужда воля на нашата или по някакъв начин се намесваме във волята на друго същество. В този смисъл магия е допустима само ако е в пълно съгласие с Божият замисъл или с еволюционния план за всички същества, които ще бъдат засегнати от магията (не само хора, но също елементали и т.н.). Злоупотребата с нисшите еволюции и различните енергии чрез които те се проявяват за нечия лична изгода е недопустимо, както и намесата в чуждата свободна воля със същото намерение.

Линк към коментар
Share on other sites

Магията не е мисълта, магията е волята, която се проявява чрез мисълта. В по-тесен смисъл, и мисля по-правилно ще бъде, ако ограничим магията до онези прояви на волята, при които подчиняваме чужда воля на нашата или по някакъв начин се намесваме във волята на друго същество. В този смисъл магия е допустима само ако е в пълно съгласие с Божият замисъл или с еволюционния план за всички същества, които ще бъдат засегнати от магията (не само хора, но също елементали и т.н.). Злоупотребата с нисшите еволюции и различните енергии чрез които те се проявяват за нечия лична изгода е недопустимо, както и намесата в чуждата свободна воля със същото намерение.

Не ми стана ясно и имам въпрос:

Защитата на собствения живот и този на близките чрез Силата като дар от Бог допустимо ли е?

Не става тук въпрос за енергията на низшите елементалии, а за Силата която е Дар от Бога. Нека направим разликата между двете енергии - 1. на низшите елементалии и 2. Дара от Бога . Низшите елементалии с в Астралния свят, висшите в Менталния свят. Е, как тогава пратеният от Бога ако няма астрално и ментално тяло може да ги употреби елементалиите? Просто няма начин да стане това. Така мисля.

Един път в друг форум попитах:

Лесно ви е от седнало положение и с крака върху табуретката да гледате рикащ лъв от телевизора, който се намира на 3 метра от вас. Ами ако вместо телевизора е истински гладен лъв? Какво ще му кажете ..Моля те лъвчо, не ме яж, ли? Или ще влезиш в Духовния свят (ако си Духовен) и ще поискаш в Молитва Духа на лъвчо да бъде приспан ил ... обездвижен някак си?

Въпросът опира до намерението. А Кой оправдава намерението в този земен и лъжовен свят? Всички или почти всички хора изричат лъжи и лъжесвидетелстват против ближния си. Да търси човек Истина от лъжесвидетели си е жив мазохисъм. Скоро четах Псалом 81. Там мисля се дава отговор на подобни въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Да синтезираме към момента с днешна дата опита и защитите:

1. Донка - чрез Паневритмия и съчетаване с четене Словото от Учителя Петър Дънов.

2. nina7705 - чрез молитва, по точно - Молитвата на Св.Киприян. (допълва Донка).

3. dimitar - предлага да не си ангажираме мислите с магия за да не ни се случват.

4. Ани - чрез пост и молитва, ключът който ни е даден от Спасителя и главно любовта към Твореца и творението, за която говори Христос.

5. Станимир - унифицира енергията за защита с тази за направа на магия, и предлага да не се приемаме стълкновението.

6. Късметче - подкрепя Станимир в превенцията .

7. Хамелеона - чрез чисти мисли и чисти чувства.

8. aviana - чрез контрол на мислите ни ,емоциите ни и действията ни да се отхвърлят негативните мисли (магия).

9. mecholari - чрез груповата молитва.

10. Ян - чрез пост и молитва, и да не правим на ближните си това които искаме да не правят на нас.

Благодаря на всички писали конкретно по темата. :)

Нека, който иска да си разсъждава за магии да си пише в другата тема "Магиите...лично" , а тук да обсъждаме и коментираме само защитите. Нещата са свързани,но ползвайте линкове между двете теми ... Лесно е! :)

п.п. dimitar, искрено ти благодаря за пожеланието и оценявам стремежа ти за взаимопомощ.

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Да синтезираме към момента с днешна дата опита и защитите:

1. Донка - чрез Паневритмия и съчетаване с четене Словото от Учителя Петър Дънов.

2. nina7705 - чрез молитва, по точно - Молитвата на Св.Киприян. (допълва Донка).

3. dimitar - предлага да не си ангажираме мислите с магия за да не ни се случват.

4. Ани - чрез пост и молитва, ключът който ни е даден от Спасителя и главно любовта към Твореца и творението, за която говори Христос.

5. Станимир - унифицира енергията за защита с тази за направа на магия, и предлага да не се приемаме стълкновението.

6. Късметче - подкрепя Станимир в превенцията .

7. Хамелеона - чрез чисти мисли и чисти чувства.

8. aviana - чрез контрол на мислите ни ,емоциите ни и действията ни да се отхвърлят негативните мисли (магия).

9. mecholari - чрез груповата молитва.

10. Ян - чрез пост и молитва, и да не правим на ближните си това които искаме да не правят на нас.

Благодаря на всички писали конкретно по темата. :)

Нека, който иска да си разсъждава за магии да си пише в другата тема "Магиите...лично" , а тук да обсъждаме и коментираме само защитите. Нещата са свързани,но ползвайте линкове между двете теми ... Лесно е! :)

п.п. dimitar, искрено ти благодаря за пожеланието и оценявам стремежа ти за взаимопомощ.

11. Много силно уплашваш този, който ги прави. Така енергията се връща в него, когато се страхува по-силно от самия теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

11. Много силно уплашваш този, който ги прави. Така енергията се връща в него, когато се страхува по-силно от самия теб.

mecholari ,шегуваш се нали? :)

Как ще го плашиш мага или заклинателя ? Дай пример, ако не си правиш майтап ... ?

Линк към коментар
Share on other sites

Магиите могат да доведат до пристрастяване. Защитата от магии също.

Човек като се храни просто подбира храната си. Тази храна, която не му харесва не я приема; храната, която смята за подходяща приема. Това, че при магиите се борави с енергии невидими за човека не променя кой знае какво. Всеки сам решава с какви енергии да се свърже. Човек се поддава на магията – обърнете внимание на това изречение и думата „поддава“. Ако човек не се поддаде сам на магията, тя няма да го засегне.

Добре е и да се уточни кога магията се смята за успешна. Например завиждаш на някой, че има много пари и искаш да ги изгуби, като съответно правиш магия (само мисловна или съчетана с някакъв ритуал). Става някакво събитие и жертвата губи значителна сума пари. Тук мнозина ще кажат, че магията е успешна. В действителност това е момент на провокация. Според това как ще реагира жертвата, тя може много бързо да си възстанови парите (т.е. магията няма да я засегне) или да попадне под нейното влияние и тенденцията да губи пари да продължи. Магията е успешна само във втория случай. Процесът е най-подходящо да се прекъсне с формиране на правилно отношение от страна на жертвата към парите. В случая магията е с толкова по-голям шанс за успех, колкото жертвата е в по-голяма степен зависима от парите (говоря преди всичко за психологическа зависимост).

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Всеки сам решава с какви енергии да се свърже. Човек се поддава на магията – обърнете внимание на това изречение и думата „поддава“. Ако човек не се поддаде сам на магията, тя няма да го засегне.

...

А има ли такива, които не се "поддават" ...?

В общия случай човек не знае, че някой му е направил магия и в този смисъл как той ще разбере дали да се "поддава" или не ?

Значи трябва да предложиш и критерии (надеждни и сигурни!) за разпознаване на зловредно влияние, а след това да се съсредоточим и да не му се поддадем.

Май, ако задълбаем в тази насока Ани ще излезе права, че с анализа си човек може да разчлени до неузнаваемост нещата, и че после няма да можем да ги събере ...

Да определиш подобни критерии е сложно нещо, но ако искаш опитай ...

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо ти е да разбираш направена ли ти е магия или не? Ти си реагираш на ситуацията в живота както намериш за добре, а това дали тя е предизвикана от магия или не, какво значение има?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...