Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Духовните наставници на политиците


Recommended Posts

Кой ръководи духовно политиците по трудния път на властта?

Развиват ли политиците духовни качества?

Отделят ли време за душите си изобщо?

Аз отговор на този въпрос не мога да дам, но определено мисля, че тези, които ни управляват трябва да са най-мъдрите, най-духовно извисените и най-прозорливите.

Е, май реалността е друга, но не може ли да се направи нещо по въпроса?

Наскоро се впечатлих от книга в която млад политик имаше мъдър духовен учител, който му помагаше да вижда по ясно сред мъглата от корупция и политически плетеници. Водачът не се месеше, но помагаше на ученика да си развива и душевната същност и да осъзнае някой важни неща за света. Това доведе до успех.

Става въпрос за книгата на Йон Мариан "Реалната демокрация".

Вярвам, че депутатите трябва да отделят време за духовни занимания, не само в книгите.

Смятам, че политиката не трябва да се заобикаля и дистанцира от духовния живот.

Надявам се мъдрите тук да помогнат на заблудените там.

Линк към коментар
Share on other sites

Стово, по принцип май сме единомишленици.

:( .....Kогато ученикът е готов, учителят сам ще дойде. ( Цитат по памет)

Впрочем сравнението с бездомните кучета приляга много точно тук. Само в Сф този проблем е неразрешим вече 20 години. Ако наистина бяха кастрирани, досега да са си отишли по естествения начин. Като си отговори човек на този въпрос, отговаря си и на по-глобалните.

Темите, които са най-близо до политиката в този форум, са за образованието и педагогиката. Там е пълно с предложения и добри идеи... глас в пустиня.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам, че депутатите трябва да отделят време за духовни занимания, не само в книгите.

Смятам, че политиката не трябва да се заобикаля и дистанцира от духовния живот.

Надявам се мъдрите тук да помогнат на заблудените там.

:thumbsup2: Прекрасно пожелание, но дали има кой да чуе? :feel happy::hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Кой ръководи духовно политиците по трудния път на властта?

Развиват ли политиците духовни качества?

Отделят ли време за душите си изобщо?

Аз отговор на този въпрос не мога да дам, но определено мисля, че тези, които ни управляват трябва да са най-мъдрите, най-духовно извисените и най-прозорливите.

Опитите да се подобри живота на Земята ще останат безплодни дотогава, докато усилията на Човека са насочени за натрупване и преразпределение на материални блага, тъй като Идеята управлява материята, а не обратното.

Царството Божие ще стане зримо, когато политикът, свещеникът и търговецът получат Посвещение.

Линк към коментар
Share on other sites

Кой ръководи духовно политиците по трудния път на властта?

Развиват ли политиците духовни качества?

Отделят ли време за душите си изобщо?

Аз отговор на този въпрос не мога да дам, но определено мисля, че тези, които ни управляват трябва да са най-мъдрите, най-духовно извисените и най-прозорливите.

Е, май реалността е друга, но не може ли да се направи нещо по въпроса?

...

Не, поне засега не може да се направи нещо съществено по въпроса.

По начина, по който в момента избираме кой да ни управлява, няма начин да се изберат най-мъдрите и най-духовните. Избират се най-добрите "екземпляри" от най-многобройната прослойка на обществото. Ясно е, че най-многобройни са хора със среден потенциал и възможности.

Така е при демокрацията.

Към момента повечето хора намират, че това е най-справедливия и най-добрия вид обществено устройство и обществено управление. Впрочем и аз намирам, че все още не сме дораснали до по-добри други такива - в смисъл просто все още няма как да се осъществят на практика.

Струва ми се обаче, че сравнително скоро това ще се промени - мисля, че ще доживеем да го видим осъществено. :)

Линк към коментар
Share on other sites

По начина, по който в момента избираме кой да ни управлява, няма начин да се изберат най-мъдрите и най-духовните.

Другия въпрос е дали трябва това да е така, духовни хора (или такива които са тръгнали по пътя на духовността) да стават управляващи. Всеки човек е дошъл да се учи и развивана земята, а когато човек се допре до властта и парите се получава едно голямо изкушение и наред с това малко или много се спъва развитието му при всички случаи и не се знае дали това е по-добрия път за духовнотърсещия човек.

Сегашните политици и управници са един вид отходен канал за духовните нечистотиите.

Това от една страна, а от другата наистина би било добре държавното началство да дава добър пример, а не както сега да се редят скандали един след друг, породени от егоцентризъм и самовлюбеност.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...