Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Променете мисленето си, за да промените света


Guest Христо

Recommended Posts

И в крайна сметка е по - добре да се стремиш да мислиш положително, защото ако мислиш отрицателно със сигурност ще ти е по - зле в живота ... :lol:

-------------------------------------

"Значи противодействието не е нещо лошо за този, който се опитва да утвърди доброто. Даже спомага за израстването му." Вечните противодействия не биха ли могли да бъдат определени като вечни страдания ? В такъв смисъл няма напускане на кръга на страданията, а само този на преражданията. :lol: Или може би ще дойде време, в което ще изпитваме голяма радост от противодействията и ще ги чувстваме като нещо еднакво с радостите. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,активен си както винаги и търсещ отговори.Според мен човек може да проеня само себе си и така да промени и погледа си в/у света или даден човек.Никой не може да развие или да притежава нещо което не е в него, а и няма нужда.Просто< трябва да гледаш целия филм , а не само епизод а за това трябва Време.3d_016.gif

Линк към коментар
Share on other sites

"Просто< трябва да гледаш целия филм , а не само епизод а за това трябва Време." Имаш предвид "филм" в преносен смисъл ли ? :)

"Никой не може да развие или да притежава нещо което не е в него" Не знам защо от прочетени неща съм останал с друго убеждение. :) Нали израстването на един, помага за израстването и на други, нали сме свързани. :v:

Станимир, хубавото е че хората може и да не станат проводници на отрицателното, т.е. не е задължително. Пък и по - добре да мислиш положително и да те заобичат 20 човека, а един да ти е душманин, отколкото да си някой мразко и 21 човека да те мразят. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Eдинният живот се облича в безчислени форми,различни по ниво на съзнание.

Всички сме абсолютно свързани-растения,животни,хора,планета/А ВЕРОЯТНО И ВСЕЛЕНА/в един организъм.

Може би организъм не е точната дума,но не ми идва друга.Или пък скачени съдове.

Докато сме затънали в материята мислиме,че сме отделно АЗ.

3d_023.gif3d_074.gif3d_038.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ами може и в преносен смисъл.Вярвам че за всичко си има причина , защо човек е тъкъв какъвто е или света е такъв какъвто е и само Бог знае защо.

За да знаем защо трябва да имаме цялостен поглед в/у това.За промяната- Човек не може да промени друг човек, защото нуждата за промяната идва отвътре.Скачени съдове сме така е , но всички сме различни един от друг и развиваме това което носим в себе си, ако не го носим няма как да го развием.Не може да станеш музикант , ако не си музикален, това имах в предвид.

3d_133.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Христо6

Станимире : четох една книга и разбрах, че това за което говориш е проява на закона за противоположностите. :)

Преди да получим това, което искаме, ще се прояви това което не искаме. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...