Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Негативизмът наш. Какво може да се направи?


Guest Христо

Recommended Posts

:)Ето че пак стигаме до българите и другите.И е нормално, защото ние живеем тук и имаме подробен поглед за тук.И това тук масово не се харесва на тукашните.Обаче действието се изразява в бездействие т.е. мрънкане.А както знаем една птичка пролет не прави та по -усмихнатите се явяват като "кукувици"-отиват в чуждите държави да отгледат децата си , защото е по- удобно.Като това в никакъв случай не искам да прозвучи като обида, защото и аз на там съм се насочила. Не защото не мога да се усмихвам тук и да бъда щастлива, а защото искам повече усмихнати и спокойни хора край себе си.
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз се научих да гледам положително на нещата от немците. Най-напред на себе си, защото българите сме си комплексирани. Интересна е методиката на "превъзпитание" на немците. Ако се жалваш и гледаш негативно на нещата, просто не ти реагират никак, ама никак. Няма да ти протегнат ръка за помощ. Ледено спокойствие. Даже ги изнервя малко мрънкането, но не го показват явно. И от това някой българин ще вземе още повече да се смачка. Започва се историята с "ама те не ни ценят, мислят ни за клошари, какви са безчувствени, не знаят какво значат истински проблеми" и т.н. От колко българи тук съм чула тия приказки. Един ден обаче отиваш при немеца с напълно осъзнато положително виждане за себе си и за нещата и от тази позиция на достойнството му искаш или казваш нещо. И той ти се усмихва от сърце и казва "ела да ти покажа как става".

Немците са много зрял народ. Не търпят хленчене. Но осъзнаеш ли отговорността за себе си, веднага ти подават ръка. Много съм научила от този народ. Научих се да не хленча и да поемам отговорност за всичко ставащо в живота ми. Защото позитивното виждане е силно свързано с чувството за собствена отговорност. Значи това ни липсва на българите...

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ако се жалваш и гледаш негативно на нещата, просто не ти реагират никак, ама никак. Няма да ти протегнат ръка за помощ.

:thumbsup: Ето това е решението - докато мрънка и се оплаква, оставяш го без внимание.... а ние си умираме да съчувстваме на хора, които нямат никакво намерение да си мръднат пръста, а само критикуват...

Един ден обаче отиваш при немеца с напълно осъзнато положително виждане за себе си и за нещата и от тази позиция на достойнството му искаш или казваш нещо. И той ти се усмихва от сърце и казва "ела да ти покажа как става".

:thumbsup: :thumbsup:

Ще се повторя от други мнения, но това ми е един от любимите принципи, който е помогнал на мен лично и ми е помогнал да помагам на другите в подходящия момент по подходящия начин:

- Ако човекът е паднал в локвата и се опитва да стане, да не му подадеш ръка, е престъпление.

- Ако човекът е паднал в локвата, но не прави опити да излезе, да му подадеш ръка, е глупост.

- Ако човекът е паднал в локвата, не прави опити да излезе, само се оплаква и критикува локвата, а всички вън от нея обвинява за това, че той е в локвата - да подадеш ръка на такъв човек е престъпление.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

"Красив е нито падналият, нито гордо изправеният.

Красив е онзи, който се възправя"

Негативизмът, както го наричате, или мрънкането, както го наричам аз, е неразбиране на законите на мирозданието.

Простия закон за привличането - негативните мисли носят негативни резултати, позитивните мисли(и действията произхождащи от мислите и решенията, които взимаме) носят позитивни резултати.

Всеки е на някакъв етап от развитието си. Всеки си има своите задачи за решаване. Начина да променим света е като променим себе си. Усмихнете се, и ще ви се усмихнат в отговор. И да не ви се усмихнат, продължавайте да се усмихвате - една свещ в тъмното е повече от нищо. Едно е повече от нула ... вече имате положителен резултат. Отчаянието е неразбиране, липса на Вяра. Няма лоши неща - "лошите" са за да ви направят по-силни, за да ви научат на нещо. Враговете ви са предрешените ви учители.

Едисон направил 10 000 опита, преди да успее с електрическата крушка, но на упреците че се е провалил 10000 пъти отвърнал, че не се е провелил нито веднъж - просто процесът на изобретяването на електрическата крушка съдържа 10000 опита.

Усмивката е най-силното ви оръжие - нима сте толкова силни, че да се откажете да го ползвате? ;-)

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми харесват мненията на Донка и azbuki :)

Няма лоши неща - "лошите" са за да ви направят по-силни, за да ви научат на нещо. Враговете ви са предрешените ви учители.

Едисон направил 10 000 опита, преди да успее с електрическата крушка, но на упреците че се е провалил 10000 пъти отвърнал, че не се е провелил нито веднъж - просто процесът на изобретяването на електрическата крушка съдържа 10000 опита.

Усмивката е най-силното ви оръжие - нима сте толкова силни, че да се откажете да го ползвате? ;-)

А това е уникално и прекрасно. Благодаря! :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

"Ами... казват, в бедна Индия са най-щастливите същества...

Пък по Европа стреса им пречи да виждат красотата.

Лични наблюдения. "

Инфинити, така е. Но по телевизията често дават българи, които казват колко по - тежко им е било в България, оплакват се от България, казват че в новата страна са по - щастливи, че не получават нещата на готово, но все пак се живее по - добре и като цяло хората са по - положителни.

" Аз се научих да гледам положително на нещата от немците." - едно време ни наричаха прусаците ( немците) на Балканите, а сега ... :( Какво стана с ...нас ...Много ми се иска тази страна да тръгне напред и нагоре във Всяко едно отношение.

" Простия закон за привличането - негативните мисли носят негативни резултати, позитивните мисли(и действията произхождащи от мислите и решенията, които взимаме) носят позитивни резултати." - Прав си, така е. Струва си, но проблемът понякога е от това, че е по - лесно да го повярваш, отколкото да го поддържаш постоянно и да ти стане характер.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Защо като че ли в нашата родина като цяло хората са по - негативно настроени, отколкото в други части на света ( поне така се говори ;) Не знам дали това важи за целия балкански полуостров. Тук е едно от местата по света, в което хората най - много си правят магии, говори се че сме една от най - завистливите нации, всеки гледа да спъне другия, всеки гледа ако може с по - малко усилия да постигне повече, да изтарикатства, липсва ни чувство за национално единство. Защо мислите положението е такова, на какво се дължат всички тези неща ? Може би в България се прераждат почти само души имащи такива слабости, уроци или пък мирогледа ни се дължи на трудностите, през които не сме преминали.

" Никой не е по - голям от хляба". " Всяко чудо за три дни". " Преклонена главица сабя не я сече".

Като че ли през голяма част от историята ни сме гледали да оцелеем.

" Не е важно аз да съм добре, а на Вуте да му е зле."

Нане Вуте:"Най-мразим да мислим,но най-мислим да мразим!"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Защо като че ли в нашата родина като цяло хората са по - негативно настроени, отколкото в други части на света ( поне така се говори ;) Не знам дали това важи за целия балкански полуостров. Тук е едно от местата по света, в което хората най - много си правят магии, говори се че сме една от най - завистливите нации, всеки гледа да спъне другия, всеки гледа ако може с по - малко усилия да постигне повече, да изтарикатства, липсва ни чувство за национално единство. Защо мислите положението е такова, на какво се дължат всички тези неща ?

1. България е под знака на Козирог с всички произтичащи от това последствия.

2. Неразбирането (на света около нас, законите на обществото и природата, неизвестното) носи едно озлобяване и тъга. Човек се страхува от неизвестното.

3. Комплексът на малките нации, че са несуверенни, употребявани, незачитани, жертвани, асимилирани, изтласквани, отблъсквани или привличани насила в съюзи не по собствена воля, а по волята на някой голям брат и т.н. Лошата новина е, че в повечето случаи това е точно така.

4. Комплексът на кръстопътя - чувството, че на всички им трябва и се боричкат за твоето парче земя - пътища, газопроводи и нефтопроводи, и т.н. Ако трябва да използвам термините на брокерите на недвижими имоти, точната дума е "локация".

5. За капак, мисля, че българинът усеща добре задънената улица до който е дошъл света като социално-икономическа система, което също е доста депресиращо.

:whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

"Колко радост носят на всички тези наши деца - част от тях познавам лично - малките звездички на Нова България "

Тези деца дали ще бъдат изключение от предишните поколения , при които с всяка изминала година широката им усмивка е намалявала с части от милиметъра , за да се превърнат в намръщени хора , недоволни и разрушителни .

Колко от децата се радостни и весели като малки ? Почти всички , но се променят от грижите , лишенията , различните житейски изпитания . Защо не изчезват алкохолиците , с тяхната физическа смърт , а се заместват от ново поколение , което постъпва като предците си ?

Кой може в тежките изпитания да остане с усмивка на уста ?

И сигурни ли сте , че човекът който е озлобен към всички , не би представлявал усмихнат и позитивен човек , ако е живял и работил при добри условия ?

Линк към коментар
Share on other sites

гост-3,за съжаление си права.:(

Децата растат усмихнати и щастливи докато не се сблъскат с реалността,първо в детските заведения - там започват житейските уроци,които в повечето случаи оставят неблагоприятен отпечатък върху психиката на неукрепналия човек.

Синът на моя позната - прекрасно и усмихнато дете беше затварян в тъмен килер поради "непослушание" от някаква полуграмотна лелка.Детето получи страх от тъмното и страх от това да остане само в стаята.:(

Обидите между децата,дребните кражби на играчки,лошия тон,който понякога си позволяват "възпитателките" често заменят усмивките на децата със сълзи...

В училище нещата се задълбочават - подрастващите започват да си служат с подигравки,клевети,интриги и други средства,заимствани най-вече от средата в която живеят.

Усмихнатото и щастливо дете постепенно започва да се превръща в мрачен,а често и озлобен човек,чиито мисли са пълни с негативизъм.

Колкото и родителите да се стараят да опазят децата си от лоши навици и влияния,възпитавайки ги да мислят и действат позитивно,влиянието на негативното в обкръжаващата среда казва тежката си дума рано или късно.

Ако светът около нас беше подреден справедливо,ако всички имаха възможност да живеят и да се развиват в добри условия,нямаше да има толкова много негативно настроени хора.

Негативизма идва отвън и е трудно човек да не допусне той да стане част от него,но за щастие това е възможно чрез осъзнаване на нещата и проява на здрав разум.

Линк към коментар
Share on other sites

С риск модераторите да изтрият поста ми,ще препоръчам на всички мрънкачи/ивинявам се думата/

в тази тема да прочетат темите за страданието,кармата,Духовния път и промяната на себе си,

пък дано им светне някоя свтлинка в тунела и се замислят над въпроса "защо точно на мен" и какъв е смисълът на

моя живот и на живота въобще.

Защото каквото вътре-това и отвън...

Сещам се за речта на Кенеди,когато встъпил в длъжност президент.Цитирам по памет:Не питайте какво може да направи държавата за вас,а помислете какво вие можете да направите за нея...

Промени себе си,за да промениш света!

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

"Защото каквото вътре-това и отвън..."

това изречение можеш ли да го отнесеш към някое дете ?

Усмихнато слънчице , което е отворено към всички , докато не започне да се сблъсква с това , което го заобикаля . Как да се адаптира , да се предпази ? Или да чете темата за страданието , кармата , духовния път ?

Някое дете ще стигне до тази тема , но много ще пораснат и когато дойдат до нея те няма дори да я видят .

А смисъла на живота , нека всеки си го открие сам .

Мислите ли , че когато човек е позитивен , може да живее добре , когато до него хора страдат . Когато в съседите ти има пожар и ти можеш да изгориш .

Линк към коментар
Share on other sites

Душата на детето не е дошла точно на това място в този момент случайно,това е оптималното за нейното развитие.

Детето не е бял лист,а душа с множество инкарнации в развитието си...

Не става дума за позитивизъм,

Аз също някога бях от мрънкачите,голямо тръшкане беше,ред сълзи и два-сополи,депресии,я някой друг,

я държавата ми бяха виновни...абе мъка голяма.

Обаче просто потърсих Истината.

Истината ще ви направи свободни...е казано в дебелата книга.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва ли да роптаете, че сте се родили българи? Когато духовният свят иска да кали човека, да му предаде повече твърдост, изпраща го на земята, между българите. Когато иска да предаде на някой велик дух твърдост, той пак го изпраща на земята, да се роди българин. Който иска да се справя с мъчнотиите, да придобие твърдост, става българин. Българинът е професор по твърдостта. В това отношение, когато се касае за установяване на някаква Божествена идея, човек трябва да бъде българин.Изобщо, за да се домогне до нещо, човек трябва да съдържа в себе си съответно качество. Каже ли, че иска да бъдат простени греховете му, той трябва да отговори срещу това с друго нещо. – С какво? – С щедрост. Законът на щедростта подразбира изобилие. За да бъде щедър, преди всичко човек трябва да бъде вътрешно богат, да не се страхува от никакви лишения и ограничения. Може ли да се нарече богат онзи, който има милиони килограми жито в хамбара си, а се страхува да не настане глад, да не се влошат условията на живота? Колко жито му е нужно за една година? Като прекара спокойно една година, следната пак ще донесе своето благо.

Като придобие Божествения живот, човек излиза от света на постоянните промени. Той гледа на всичко от добрата страна. Дали приятелят му е добре разположен, или не, за него е едно и също. И на облачното, и на ясното небе той гледа с еднакво разположение. Следователно, докато живеят в света на промените, хората често изпадат в заблуждения. За пример, когато имат радости, те казват, че Бог ги обича, грижи се за тях. Щом дойдат страдания, казват, че Бог ги е забравил, че нещо се е изпречило на пътя им. Това е заблуждение. Бог не забравя хората, но те Го забравят.

Стремете се към новото, в което няма остаряване. – В какво се заключава новото? – Новото подразбира ум светъл, пълен с добродетели; сърце чисто, пълно с добродетели, и тяло здраво, пълно с добродетели. Ще кажете, че тялото умира. – Има едно тяло, което всякога върви с човека и на този, и на онзи свят. Това тяло никога не умира. То съблича само старата си дреха и свободно от нея продължава своя път.

Пожелавам ви сега, като българи, да бъдете образец на всички народи. Какво представляват българите? Те не са нито избраниците на Бога, нито ония първенци, които се отказаха да присъстват на царската вечеря под различни предлози: че са си купили ниви и ги засели, че воловете си опитвали, че са се оженили. Когато званите се отказаха от поканата на царя, той каза строго на слугата си: „Иди по кръстопътищата и ми доведи всички хроми, клосни, сакати и слепи, да ги облека в нови премени, да седнат с мене заедно на трапезата“. Това са българите. Хроми и сакати са те за греха, за престъпленията. Слепи са те за злото – не го виждат. Те са осиромашали за стария и грешен живот; те са се отказали от всички заблуждения и търсят новия светъл ден, в който Слънцето вечно грее, а Правдата строи нови пътища.

Израил и българин,Рилски Беседи

Линк към коментар
Share on other sites

Чакайте, чакайте, много е лесно така - негативизма идвал отвън ... А кой го създава този негативизъм отвън? - ами пак ние, всички ние.

Съгласна съм с призива на Кенеди, който е дала Мария-София - "Не питайте какво може да направи държавата за вас, а помислете какво вие може да направите за държавата!", а аз бих казала - "И за обществото!". Защото всички ние само се оплакваме, искаме хубава среда, хубави условия, а какво правим ние, за да ги има тези неща?!?

Дори и да не пречим с нищо, а просто седим и чакаме да станат хубави, пак не е достатъчно. Нека допринесем, нека активно ги създаваме!

Обаче на българите това не им е силна черта, поне през последните век-два, за по-преди не знам. Все чакат някой да ги оправи :) , някой да им спусне хубавите условия като манна небесна, а през това време (докато чакат) нищо не предприемат, просто недоволстват. Ама и недоволството не е такова активно, ами ей така, мълчим, траем си, а ни е криво, или мрънкаме ... Пък като видим хубави условия, гледаме предимно да се възползваме от тях; хич не се и запитваме защо ги има, как са се появили. А да направим нещо ние - сакън, направо ще се минем, ще се прекараме някак ... Докато повечето българи са така настроени, все такива ще са ни условията.

А в интерес на истината виждала съм и много намръщени малки деца, съвсем невръстни бебенца, сърдити едни или гледат строго ... Важно е коя/каква душа е дошла в това дете, но това е вече друга тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Чакайте, чакайте, много е лесно така - негативизма идвал отвън ... А кой го създава този негативизъм отвън? - ами пак ние, всички ние.

И позитивните и негативните мисли идват отвън.:feel happy:

Важното е какви мисли ще допусне човек да останат в него.

Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, по-лесно е да го кажеш отколкото да го направиш. Това, което предлагаш е да се прекъснат всякакви отношения с външния свят, всякаква емпатия и състрадание.

Ако да кажем утре избухне нова световна война и по улиците плъзнат гладни деца, ти какво би направила? :hmmmmm:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Защо като че ли в нашата родина като цяло хората са по - негативно настроени, отколкото в други части на света ( поне така се говори ;) Не знам дали това важи за целия балкански полуостров. Тук е едно от местата по света, в което хората най - много си правят магии, говори се че сме една от най - завистливите нации, всеки гледа да спъне другия, всеки гледа ако може с по - малко усилия да постигне повече, да изтарикатства, липсва ни чувство за национално единство. Защо мислите положението е такова, на какво се дължат всички тези неща ? Може би в България се прераждат почти само души имащи такива слабости, уроци или пък мирогледа ни се дължи на трудностите, през които не сме преминали.

" Никой не е по - голям от хляба". " Всяко чудо за три дни". " Преклонена главица сабя не я сече".

Като че ли през голяма част от историята ни сме гледали да оцелеем.

" Не е важно аз да съм добре, а на Вуте да му е зле."

Можем само да се учим от това ,като видя примерно някой негативно настроен човек ,аз се радвам и благодаря че не съм като него ,но също така и ми е стимул да работя още повече ,те ни служат като транплин и са жив пример ,който може да се използва .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Можем само да се учим от това ,като видя примерно някой негативно настроен човек ,аз се радвам и благодаря че не съм като него ,но също така и ми е стимул да работя още повече ,те ни служат като транплин и са жив пример ,който може да се използва .

Лука 18:

9. И на някои, които уповаваха на себе си, че са праведни, и презираха другите, каза и тази притча:

10. Двама души се изкачиха в храма да се помолят, единият - фарисей, а другият - бирник.

11. Фарисеят, като се изправи, молеше се в себе си така: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци - грабители, неправедници, прелюбодейци, и особено не като този бирник.

12. Постя два пъти в седмицата, давам десятък от всичко, което придобия.

13. А бирникът, като стоеше надалеч, не смееше дори очите си да повдигне към небето, но се удряше в гърди и казваше: Боже, бъди милостив към мене, грешника.

14. Казвам ви, че този си отиде у дома оправдан, а не онзи; защото всеки, който въздига себе си, ще се снижи, а който смирява себе си, ще бъде въздигнат.

Линк към коментар
Share on other sites

Можем само да се учим от това ,като видя примерно някой негативно настроен човек ,аз се радвам и благодаря че не съм като него ,но също така и ми е стимул да работя още повече ,те ни служат като транплин и са жив пример ,който може да се използва .

Лука 18:

9. И на някои, които уповаваха на себе си, че са праведни, и презираха другите, каза и тази притча:

10. Двама души се изкачиха в храма да се помолят, единият - фарисей, а другият - бирник.

11. Фарисеят, като се изправи, молеше се в себе си така: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци - грабители, неправедници, прелюбодейци, и особено не като този бирник.

12. Постя два пъти в седмицата, давам десятък от всичко, което придобия.

13. А бирникът, като стоеше надалеч, не смееше дори очите си да повдигне към небето, но се удряше в гърди и казваше: Боже, бъди милостив към мене, грешника.

14. Казвам ви, че този си отиде у дома оправдан, а не онзи; защото всеки, който въздига себе си, ще се снижи, а който смирява себе си, ще бъде въздигнат.

Няма лошо да се цитира библията ,но много хора все още я тълкуват буквално ,а там е писано със символи .И Учителят доста е работил да ни хвърли повече светлина над това .

Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, по-лесно е да го кажеш отколкото да го направиш. Това, което предлагаш е да се прекъснат всякакви отношения с външния свят, всякаква емпатия и състрадание.

Ако да кажем утре избухне нова световна война и по улиците плъзнат гладни деца, ти какво би направила? :hmmmmm:

Канел,аз го направих!

Измъкнах се от собствения ми ад!

Адът е вътре в нас и си го носим,където и да отидем и в каквито и условия да попаднем.

Не можем да променим никого и нищо,само себе си.Но давайки пример,помагаме и на други да се променят.

Промених си съзнанието,мисленето и моя свят се промени!

Това,което пиша е моя опит.Става,ама иска много хъс и желание да го постигнеш.

Вече 20г чета,търсейки Истината и прилагам прочетеното.

Сега съм много по-будна за външния свят,по-състрадателна,по-осъзната и неосъждаща.

И винаги благодаря и за доброто и за лошото,защото то е дошло да ме научи на нещо.

Разбира се,има още много неща върху които работя,то иначе щях да съм минала във други измерения...:hypocrite:

Колкото повече хора се променят,толкова по-бързо ще се промени света.:sorcerer:

Хармонията и разбирането на процесите в живота ми и в света,които постигнах в себе си,

ми дадоха силата да надмогна негативизма,да продължавам да се усъвършенствам,

да ставам по-добра,надявам се в този живот да отворя Любовта.:rolleyes:

За да не съм голословна,ще дам елементарен пример.Зад блока,в който живея имаме голяма поляна.

Там си извеждам кучето.Вместо да се тръшкам колко е мръсно в държавата,защото както знаем за някои хора не

съществуват кофи за боклук,слагам ръкавици,вземам торба и събирам боклука-от фасове до пликчета с отпадъци.

Обичам да ми е чисто, но не чакам някой да ми го направи такова.Няколко години само аз го правех.

Сега има още няколко човека от съседните блокове,които също почистват от тяхната страна...И сега си имаме

винаги чиста кучешка поляна...

Елементарно,иска се само желание,и да не се чувстваш минат и будала,а да правиш каквото ти е по силите в съответната посока без за очакваш аплодисменти...

Линк към коментар
Share on other sites

Канел,аз го направих!

Измъкнах се от собствения ми ад!

Хубаво, но света не се върти около теб. Това, че мислиш положително е добре, но това са различни работи.

Не отговори на въпроса за войната. Добре, един по-конкретен: ако някой ден децата ти поискат да емигрират и ги виждаш един път годишно, как би се чувствала?

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво, но света не се върти около теб. Това, че мислиш положително е добре, но това са различни работи.

Не отговори на въпроса за войната. Добре, един по-конкретен: ако някой ден децата ти поискат да емигрират и ги виждаш един път годишно, как би се чувствала?

Всеки може да го направи за себе си.Няма кой да го направи вместо теб, за теб.Всичко зависи от теб самия!

Не става дума за положително мислене,а за промяна.

Да си осъзнат не означава да мислиш положително,а да виждаш Божия промисъл във нещата.Просветление,разбираш ли...

Докато имаш изисквания към заобикалящата те действителност,ти си дълбоко в материята.

Когато влезеш в Духовния път,се стремиш към промяна в себе си ,която ще доведе и промяната в материята.

Представи си какво ще се случи в глобален мащаб,когато повечето хора се променят към добро и загърбят егоизма си!

Колкото до детето ми-винаги съм му говорила да се маха от БГ-аз не успях да го изкарам от тук...

Но това беше в миналия ми живот,тогава така разсъждавах.Но той е индиго,порастна,и не иска да заминава,тук си му харесва...засега.Има си собствена съдба и аз ще го подкрепя,каквото и да реши.

Човек предполага,Господ разполага...

Защото когато губим,не знаем какво печелим и когато печелим,не знаем какво губим.

Всичко е за Добро!Затова и благодаря за всичко,което ми се дава!

Растем в страданието,не в удоволстването.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Мария,със случая който описваш ме провокираш и аз да споделя нещо от моя опит.:)

В нашия вход трудно приемат инакомислищи и инакодействащи.Преди години бяха взели решение всеки сам да си чисти пред вратата,за да си спестят по 2лв за чистачка.Отказах и на думи и на дела,но грешката ми беше тази,че се опитах да ги убедя,че така ще е по-чисто и един човек,който наистина се нуждае от тези левчета ще бъде доволен.Разлаях кучетата!:)

Минаха години в мръсотия и най-после разбраха колко съм била права - сега си имаме чистачка,чисто е и жената получава парите,от които наистина се нуждае.

Този случай ме научи да не "уча" никого насила,а да го оставя сам да се поучи.:feel happy::)

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче,:rolleyes:

Темата е какво може да се направи,споделям собствен опит без изобщо да имам претенции да уча

когото и да било.Всеки има собствен път.60.gif

На който му е дошло времето ще открие за себе си нещата,казано е:Поискай и ще ти се даде,и

Който търси-намира...:thumbsup:

Успех на Търсачите!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...