Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Според мен е в опасност.

granat1, а защо мислиш така? на мен ми направи голямо впечатление изречението, че как беше - вятърът на дявола вее тихо ...

Деяна, наистина много странен сън, който заслужава специално внимание.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен е в опасност.

granat1, а защо мислиш така? на мен ми направи голямо впечатление изречението, че как беше - вятърът на дявола вее тихо ...

Деяна, наистина много странен сън, който заслужава специално внимание.

Мона,приятелката според мен се е опитала да прекъсне някакво лошо въздействие(пламъците зад нея),но не се е справила напълно с пораженията.Може и да греша.Не винаги успявам да изтълкувам правилно даден сън.

Включих се,защото и на мен ми направи голямо впечатление изречението.Като че ли ключът е в него.

Линк към коментар
Share on other sites

smile.gifИмаш проблем-много приказваш!smile.gif

Гранат, това за Гарванче ли го казваш... или за себе си? Помисли си, моля!

Не виждам Гарванче да има проблем с приказването тук или в реалния живот - напротив, момичето си пише предимно само в тази тема и сънищата й са очеизваден признак на потиснатата й богата фантазия и притеснителност.

Но, виж "други хора", наистина приказват много и са "на всяка манджа меродия" - тоест, можеш да ги видиш във всяка тема или постоянно правят празни теми... Не ме разбирай погрешно, моля те, просто съпостави себе си в случая и сама виж как пишеш уж нещо, а май е повече не защото имаш какво да кажеш, а колкото да отчиташ активност.

granat1

Не винаги успявам да изтълкувам правилно даден сън.

Включих се,защото и на мен ми направи голямо впечатление изречението.

Отново нищо съществено не казваш..

Сънят на Деяна заслужава внимание и за пореден път се убеждавам, че ти се "включваш" някъде само заради направено "впечатление", а не от имане какво да кажеш. Което за мен е знак, че не го правиш, за да си полезна някому, а за да направиш самата ти впечатление.... Да, правиш го - но, според мен не впечатлението, търсено от теб!

Извинявай, ако прямотата ми те засяга по някакъв начин - но, от известно време ми се искаше да ти го кажа, а днес не издържах, виждайки провокативното ти поведение за пореден път.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

:)Имаш проблем-много приказваш!:)

Гранат, това за Гарванче ли го казваш... или за себе си? Помисли си, моля!

Не виждам Гарванче да има проблем с приказването тук или в реалния живот - напротив, момичето си пише предимно само в тази тема и сънищата й са очеизваден признак на потиснатата й богата фантазия и притеснителност.

Но, виж "други хора", наистина приказват много и са "на всяка манджа меродия" - тоест, можеш да ги видиш във всяка тема или постоянно правят празни теми... Не ме разбирай погрешно, моля те, просто съпостави себе си в случая и сама виж как пишеш уж нещо, а май е повече не защото имаш какво да кажеш, а колкото да отчиташ активност.

granat1

Не винаги успявам да изтълкувам правилно даден сън.

Включих се,защото и на мен ми направи голямо впечатление изречението.

Отново нищо съществено не казваш..

Сънят на Деяна заслужава внимание и за пореден път се убеждавам, че ти се "включваш" някъде само заради направено "впечатление", а не от имане какво да кажеш. Което за мен е знак, че не го правиш, за да си полезна някому, а за да направиш самата ти впечатление.... Да, правиш го - но, според мен не впечатлението, търсено от теб!

Извинявай, ако прямотата ми те засяга по някакъв начин - но, от известно време ми се искаше да ти го кажа, а днес не издържах, виждайки провокативното ти поведение за пореден път.

:)Благодаря!

Не ме засегна.

Такава съм си( във форума).

Ако те дразня-извинявай!:3d_046:

А сънят наистина е важен.

Какво е твоето тълкувание?

Момичето наистина ми е много симпатично и бих искала някой да му каже нещо съществено.Заслужава го.

Линк към коментар
Share on other sites

:)Имаш проблем-много приказваш!:)

Гранат, това за Гарванче ли го казваш... или за себе си? Помисли си, моля!

Не виждам Гарванче да има проблем с приказването тук или в реалния живот - напротив, момичето си пише предимно само в тази тема и сънищата й са очеизваден признак на потиснатата й богата фантазия и притеснителност.

Но, виж "други хора", наистина приказват много и са "на всяка манджа меродия" - тоест, можеш да ги видиш във всяка тема или постоянно правят празни теми... Не ме разбирай погрешно, моля те, просто съпостави себе си в случая и сама виж как пишеш уж нещо, а май е повече не защото имаш какво да кажеш, а колкото да отчиташ активност.

granat1

Не винаги успявам да изтълкувам правилно даден сън.

Включих се,защото и на мен ми направи голямо впечатление изречението.

Отново нищо съществено не казваш..

Сънят на Деяна заслужава внимание и за пореден път се убеждавам, че ти се "включваш" някъде само заради направено "впечатление", а не от имане какво да кажеш. Което за мен е знак, че не го правиш, за да си полезна някому, а за да направиш самата ти впечатление.... Да, правиш го - но, според мен не впечатлението, търсено от теб!

Извинявай, ако прямотата ми те засяга по някакъв начин - но, от известно време ми се искаше да ти го кажа, а днес не издържах, виждайки провокативното ти поведение за пореден път.

:)Благодаря!

Не ме засегна.

Такава съм си( във форума).

Ако те дразня-извинявай!:3d_046:

А сънят наистина е важен.

Какво е твоето тълкувание?

Момичето наистина ми е много симпатично и бих искала някой да му каже нещо съществено.Заслужава го.

Би ли ме ориентирала на кого да направя впечатление?!;)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,нова съм в този форум,но реших да се допитам до вас.Сънувах сън, че съм получила писмо от бившия си приятел,отворих го и го почетох.Спомням си само първия ред в който пишеше"шшшшт тихо не казвай нищо(пък дали и не ми го каза самия той,защото и него видях)",другото ми се върти в главата но не си го спомням.2 дни преди този сън сънувах същия човек.Как мислите ?

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, във връзка с картата Съдът, която теглих тия дни все във връзка с отношенията си с един свой приятел. Днес ми хрумна следното - че е настъпило малко "време разделно" и няма много възможности за протакане на определени промени. Хората биват поставени пред избор кой път да поемат (не знам защо ми се мотае датата 2012 в главата като го пиша това) и поемат окончателно или по пътя на израстването, или на деградацията. Това понякога се случва и с много близки наши души, за които ни е много трудно да приемем, че поемат пътя на деградацията, но се налага да го приемем и да продължим напред - без тях. Изборът им е закон. Идеята за това, че някой някого може да спаси, е една от най-големите илюзии, по повод която се сетих за този свой сън, който имах преди месеци:

Виждах, че хората са в някакво блато - тиня, смрад около тях и сред тях имаше един, облечен като Исус, но не беше той. Носеше ръкавици на ръцете си и с тия ръкавици вадеше хората от тинята - "спасяваше" ги, но и той самият тънеше в тинята. Аз виждах, че това е лъжа, че хората са в блатото и имат нужда да бъдат спасявани, само защото вярват в това. Те сами с мислите си и вярванията си бяха създали всичко - и блатото, и този фалшив Исус. Понечих да изкрещя на всички, че това е лъжа, да се събудят, но нещо в мен ме възспря. Осъзнах, че хората са там в блатото, защото искат да бъдат там. Само от тях зависеше да се спасят от него, преставайки да вярват в него. Ако тръгнех аз да ги "спасявам" и "будя", пак щях да ги отклоня от пътя на истинското спасение и да стана поредния фалшив Исус, усилвайки илюзията. Отказах се. И тогава се видях извън това блато, на един кораб, който плуваше в бистри и тихи води и се отдалечаваше от блатото. Между неговата реалност и блатото имаше невидима преграда, все едно където свършваше едното, там започваше другото, без преход, просто бяха две различни реалности. Единственото условие да се озовеш на кораба бе да се освободиш от лепкавите води на блатото, да се отърсиш от него, да не остане нищо от него у теб, нито парченце от вярването в него. И аз стоях на кораба и държах в ръцете си една топка, някакви намотани парцали или нещо такова, и на тая топка имаше още едно петънце лепкава течност от блатото, което ме свързваше с него. Засилих се и с всичка сила метнах това кълбо с ненужни вещи към блатото, така че да не ме докосне повече и да не остане по мен нищо от него. И отплавахме.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах моя близка приятелка .Стоеше пред мен ,а зад нея имаше големи пламъци !В ръцете си държеше кукла от восък или пластмаса,която имаше криле ,но крилете й бяха откачени,а от тях излизаше нещо като конец,но по-дебел и продължаваше на горе ,над главите ни!В съня ми тя изглеждаше малко по-различно .Зъбите й бяха по издадени напред ,ушите също леко щръкнали.Кожата леко състарена ,тъмна и това й придаваше леко изморен вид .Имаше и бенки на лявата буза ,но много малки и едва забележими.Беше се вторачила в куклата и си играеше с нея ,усмихваше се ,но и беше безразлична ! Въртеше се в кръг или всъщност нещо под нея я въртеше в кръг!После се обърна към мен и ми каза "На дявола вятъра вее тихо!" whistling.gif

Сънят е странен ,особен ! Бихте ли споделили мнение и какво може да значи ? Ще се радвам

Твоята приятелка и куклата - самата тя и онази, част от нея, която е обезкрилена: самата тя, превърнала се в кукла и подобие на самата себе си. Играе си с куклата, но от нея човек не може да стане (или поне не както в легендата, в която статуята/куклата оживява). Гледала е с безразличие - ами престанала е да вярва и да се надява. Изглеждала е състарена и с физически промени - или е болна, или уморена, или и двете. Бенките на лявата буза могат да говорят за проблеми със съвестта. Въртенето в кръг, като балерините от музикалните кутии - живот без център на битието, опразнен от централен смисъл, нищо, което да заземи това безплодно въртене ...

И накрая : "На дявола вятъра вее тихо!" - има болки, които крещят тихо. Освен това, образът на дявола е свързан и с човешката сянка - има сигнали от несъзнаваното, които са все още тихи и слаби и едва доловими, но ако се вслуша в тях, би поспряла, би се огледала, защото, в противен случай я очакват ... пламъците.

Сънят ти е призив да се взмеат мерки, докато е време. Сънят ти й казва: вслушай се в гласа на сърцето си ...

Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки, много интересен сън.

"Това понякога се случва и с много близки наши души, за които ни е много трудно да приемем, че поемат пътя на деградацията, но се налага да го приемем и да продължим напред - без тях."

Как да сме сигурни, че деградират ? Тоест не се интересуват от духовното си развитие или пък вършат определени неща, които са деградация ? :huh: Аз мислех, че ако човек се извисява духом, с това помага и на други души да се извисят, тоест спасява ги ...Може би фалшивият Исус, илюзорният Исус, в който затъващите в илюзии вярват е образът, който добрата стара църква старателно и изграждала и посаждала. :lol: Азбуки, явно все повече се освобождаваш от илюзии и все повече се извисяваш духом.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност грешен път според мен няма. Има по-кратки и по-дълги пътища, с повече или по-малко болка, но няма по-добър и по-лош път. Деградацията, изпадането в егоистични състояния и начин на живот, пълното отдаване на тях, също е нужно като опитност. Но един вече е минал през тези неща много пъти, и в минали животи, и не му е интересно, друг тепърва се е засилил към тях. И понякога се срещат двама души, свързват ги много неща душевно, но не са на едно и също духовно равнище и за момента отношенията им не могат да протекат хармонично и няма да бъдат благоприятни и за двамата. За този, който е "по-напред" (пак относително понятие, но как иначе да се изразя) понякога е по-трудно - да се откаже от желанието да "спасява" другия. Човек не може да бъде спасен от пътя си и от избора си. Може да му бъде помогнато с молитви и положителни мисли, без много приказки и понякога дори контактите са нежелателни. Светлината плаши хората, чиито очи не са свикнали на нея. Всеки си има нужда от своето време. И за съжаление не е настъпило още времето, когато всички с радост ще се обединят, ще се върнат към Източника.

Има и една друга деградация, едно друго разделение на пътищата, свързано с настоящите времена, и там нещата са малко по-различни от гледна точка на това, че време няма неограничено, но в тази тема не ми се впуска, защото... нямам ясни познания в тази област. Само интуитивни усещания, които бих запазила за себе си.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

права си azbuki всеки си има време - на моменти за да си върши делата дори си мисля че отгоре го оставят нарочно така да не са му интересни тия неща - после като му дойде времето му дават знаци

според мен единствения лош път е ако тръгнеш да се самоунищожаваш физически(с наркотици например) или душевно но пак всеки си има избор - накрая вижда истината всеки по свой начин

Тази нощ пък сънувах добро бъдеще за България - по-скоро национален сън сънувах че гледам карта на света и над България изведнъж като че изгря слънце изведнъж засвети - и някой(глас) ми каза че това ни чакало скоро - анимира ми се картата и все едно видях светът от Аватар - с хубавата ни природа и богати хора - и сънувах че имаме скрито съкровище със злато някъде - и пак сънувах лифтове в София като обществен транспорт дори и по крайните квартали ги имаше направо излизам от вкъщи и пред блока си хващам лифта за центъра или за работа.

дано да стане добра промяна наистина лифта на страна разбира се :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Тази нощ пък сънувах добро бъдеще за България - по-скоро национален сън сънувах че гледам карта на света и над България изведнъж като че изгря слънце изведнъж засвети - и някой(глас) ми каза че това ни чакало скоро - анимира ми се картата и все едно видях светът от Аватар - с хубавата ни природа и богати хора - и сънувах че имаме скрито съкровище със злато някъде - и пак сънувах лифтове в София като обществен транспорт дори и по крайните квартали ги имаше направо излизам от вкъщи и пред блока си хващам лифта за центъра или за работа.

дано да стане добра промяна наистина лифта на страна разбира се :)

:3d_053::3d_044: Имам подобно усещане за България!

Линк към коментар
Share on other sites

После се обърна към мен и ми каза "На дявола вятъра вее тихо!" whistling.gif

Сънят е странен ,особен ! Бихте ли споделили мнение и какво може да значи ? Ще се радвам

Бих, казал, че вече ти дадоха много сполучливи тълкувания. Но имам една забележка към тях. И това е ,че сънят ти се отнася за твоята приятелка. Не, че не я засяга, но по същество сънят е висша интимност. А дяволът е брилянтно окопало се ...... същество. Това е като ако се чувстваш почти непрестанно недоволен, причината винаги да е някъде отвън. Или пък трансформация да е необходима на приятелката ти.

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах 3 неща - първо сънувах че съм с моя човек(чужденеца), живяхме заедно в съня, трябваше да укриваме някакъв приятел - после сънувах един голям закрит пазар(като мол ама по-красив), после заживях в голяма къща с много красиви спални

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Темата сняг нещо от една година все се явява в живота ми. Сега пак сънувах сняг, ама един дебел такъв, страшна работа. Виках си, ще дойде ли изобщо тая пролет? Толкова дълбок, че съседните къщи почти целите бели, затрупани. Беше едно усещане донякъде и на топлина и уют, защото човек си стои вкъщи и се топли, но нещо в мен се страхуваше от застоя или по-скоро от чакането. Чудех се ще издържа ли психически да съм така барикадирана още дълго... Във всеки случай това беше нещо ново за мен и още се настройвах към мисълта, че е така.

Ето какво открих по темата "дълбок сняг":

"Ако има много сняг, ще има добро плодородие през годината: дълбок сняг - пълни хамбари. Колкото по-дебел е снегът, толкова по-плодородно ще бъде лятото.

Обилният и траен сняг от НИкулден до Атанасовден осигурява добро плодородие. Дебел сняг: дебел комат."

Други пък пишат, че тва значело неприятности. Иди разбери. Какво ви хрумва като помислите за сняг? Аз впрочем обичам снежна зима, защото ми е светла и някак по-уютна. Ама този сняг ни беше затрупал яко.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че съм супергероят Капитан Америка. В нашата махала някакви бандити се бяха качили на една площадка у съседите и по някакъв начин крадяха тока на част от хората в махалата. Аз реших да ги спра. Полетях от нашия двор, издигнах се в небето и започнах да обстрелвам крадците с лазерни лъчи. Бях високо, не можех да ги уцеля, опитах се да летя по - ниско, но не се получи. Накрая ми свършиха лъчите и нямаше как да ги обстрелвам повече.Не успях да спра злотворното им дело. :D:( Липсваха ми подходяща височина и прецизност на лазерното насочване. Може и да съм пернал някой от бандюгите, но като цяло не ги спрях. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Бях нещо като полубог. Само Бог беше над мен.

Сънувах че съм супергероят Капитан Америка.

Тцъ, тцъ, тцъ.. какво безобразие! Срещу теб има заговор! b79f183bc3a0.gif

Завистници се опитват да те дисквалифицират пред Боговете и да те понижат в "ранг"! cb2e52646122.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Темата сняг нещо от една година все се явява в живота ми. Сега пак сънувах сняг, ама един дебел такъв, страшна работа. Виках си, ще дойде ли изобщо тая пролет? Толкова дълбок, че съседните къщи почти целите бели, затрупани. Беше едно усещане донякъде и на топлина и уют, защото човек си стои вкъщи и се топли, но нещо в мен се страхуваше от застоя или по-скоро от чакането. Чудех се ще издържа ли психически да съм така барикадирана още дълго... Във всеки случай това беше нещо ново за мен и още се настройвах към мисълта, че е така.

Ето какво открих по темата "дълбок сняг":

"Ако има много сняг, ще има добро плодородие през годината: дълбок сняг - пълни хамбари. Колкото по-дебел е снегът, толкова по-плодородно ще бъде лятото.

Обилният и траен сняг от НИкулден до Атанасовден осигурява добро плодородие. Дебел сняг: дебел комат."

Други пък пишат, че тва значело неприятности. Иди разбери. Какво ви хрумва като помислите за сняг? Аз впрочем обичам снежна зима, защото ми е светла и някак по-уютна. Ама този сняг ни беше затрупал яко.

За снега мога да кажа следното: моя приятелка и колежка сънува, че играем със снежни топки заедно с нашия работодател. Впоследствие имахме неизпълними намерения, в които бяхме замесени и тримата. Изобщо-разочарования!

Линк към коментар
Share on other sites

Бях нещо като полубог. Само Бог беше над мен.

Сънувах че съм супергероят Капитан Америка.

Тцъ, тцъ, тцъ.. какво безобразие! Срещу теб има заговор! b79f183bc3a0.gif

Завистници се опитват да те дисквалифицират пред Боговете и да те понижат в "ранг"! cb2e52646122.gif

:D:king::D

Бях нещо като полубог. Само Бог беше над мен.

... а всички ние там, далеч под тебе, какво правехме?

Внимавай с егото Хриско... :angel:

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

hrisko_89, забелязала съм, че когато в съня се появи "наречено", то често крие друго. Прилича на разпад- фоерверк. Ка Пита-Намери Ка.

Твоят герой е търсач, а вероятно има и сили за да бъде, само дето ти не знаеш за тях. :)

Линк към коментар
Share on other sites

За снега мога да кажа следното: моя приятелка и колежка сънува, че играем със снежни топки заедно с нашия работодател. Впоследствие имахме неизпълними намерения, в които бяхме замесени и тримата. Изобщо-разочарования!

Да, за играта със снежни топки навсякъде пишат нехубави неща. Аз лично не съм сънувала никога такова нещо. За натрупалия сняг пише други неща. Според мен е логично, защото това са различни прояви на един и същи символ. Опитвам се да му схвана основното значение за себе си, защото често сънувам, че вали или е натрупал сняг.

Онзи ден пък сънувах, че съм на сватба на мои приятели, но при мен сяда извендъж един мъж, който познавам от предишния си университет, не съм го виждала от сто години и никога не е имало нищо между нас, и ми казва, че иска да се жени за мен и сватбата е "утре". Опулих се и рекох, че не съм знаела, но всъщност нямах нищо против. И някак до края на тоя ден ми беше трудно да свикна с мисълта, че хората се готвят за моята сватба, всичките ми приятели. Помня само, че бяха облечени в синьо и репетираха някакви танци. Като ги видях и се усмихнах вътрешно и рекох: "Евелина, я се усмихни и ти. Хората се радват, пък ти все едно не е сватба ми не знам какво." Не че бях тъжна, ами усещането, че се женя и то толкова изненадващо, ми беще много странна. Не можех още да свикна с нея и още "смилах" информацията. А хората умираха от кеф в приготовленията.

П.П. Впрочем сънувах този сън точно в нощта на новолунието, в събота срещу неделя.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

тази нощ като заспивах в началото сънувах че някой ме масажира после така се унесох че май не сънувах нищо повече

Линк към коментар
Share on other sites

като заспивах в началото сънувах че някой ме масажира после така се унесох че май не сънувах нищо повече

Формула на здравия сън thumbup2.gif

42_CatMassage.gif

Линк към коментар
Share on other sites

"... а всички ние там, далеч под тебе, какво правехме?

Внимавай с егото Хриско... :angel: "

Не знам какво сте правили. Но си спомням, че демонстрирах мощта си на един колега. :lol: Все пак в съня ми има и смирение : " само Бог е над мен". Тоест има някой над мен и аз си го признавам. :D

Чебурашка, не знам, възможно е да има някакъв заговор. :D Между другото, излязъл е нов филм, в който главният герой е син на Посейдон и е полубог. В момента не се сещам за заглавието.

"Намери Ка." Кое ли е това Ка ? Хмм.

"Твоят герой е търсач, а вероятно има и сили за да бъде, само дето ти не знаеш за тях. :) " - Какво да бъде ? За кои сили не знам ? Нали аз съм героят в съня. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...