Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Хрис, сега сериозно: личното ми тълкувание е, че предстои някакъв ремонт или нещо такова.

Не е задължително да е у вас, но ще те ангажират при всички случаи да помагаш.

:harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Hierokles, извинявай пак, ама това дали сънуваш или не - няма връзка със способностите да предсказваш или получаваш информация.

Лично аз спя като шамандура и в тълкуванията си не изхождам нито от себе си, нито от някакви свои наблюдения.

Когато се прави психоанализа - тълкуванията са едно.

Когато се правят предсказания - съвсем друго.

Сънят може да е ключ към психоемоционалното състояние на човека, може да е игра на подсъзнанието, може да е проекция на впечатленията през деня.. а може и нищо да не значи.

Така или иначе, всичко може да е средство за установяване на телепатична връзка с човека. Посредникът /средството/ е без значение.

Линк към коментар
Share on other sites

То всяка междустълбищна плоча може и да е от мрамор и си е баш пред вратите.

Аватар също е врата."Ковчезите" съхраняват миналите мнения например. Ето ти и онагледяване на форума.:)

Всеки сън може и да говори буквално, само дето говоренето му е като на чужд език. Поиграй си малко с каквото се сетиш от видяното и с това как го назоваваш.Току се появи, за каквото става реч.

Май съм чувала, скрижалите да били писани върху камък.

И както всеки закон си има и противозаконие, то най-често се отрича като съществуващо и е бутнато в несъзнаваното. То е зад врата, като в гроб. Но в психиката "гробовете" може да са място за приготвяне на нови съдържания, нещо като тайна лаборатория.

Казваш "като дърво", в съня то е някоганякъде, а не точно пред теб.

Змията не е тъй чест символ в сънищата. Не ми се връща много назад, но тъй ми се струва поне.

В сънищата символите не са с еднозначен товар.

Змията е и лечител, и дявол, и мъдрост, и ... някоя твоя част от знайното, която изчезва /за/из стреляна за да се появи жива отново, като почти право дърво.

Линк към коментар
Share on other sites

Така или иначе, всичко може да е средство за установяване на телепатична връзка с човека. Посредникът /средството/ е без значение.

Това е като на сън да си разговаряш с някой и той да ти каже: "Никой не ми е говорил досега така". :D

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че вървя от офиса си към автобусната спирка. По средата на пътя установих, че вървя със затворени очи. Опитах се да си отворя очите, но не успях и си зададох въпроса как тогава намирам вярната посока. Веднага след като си го помислих, на мисловния ми екран се появи картина, от която разбрах точно къде се намирам в момента, а от мястото, където трябва да завия на 90 градуса, нататък тротоарът беше покрит с чист бял сняг. Успокоих се, че няма начин да се объркам, тъй като в горещото лято ще нагазя в ледения сняг и ще разбера, че трябва да завия, и продължих да вървя. Осъзнавах, че сънувам и си помислих колко е хубаво, че насън имам развито вътрешно зрение.

Ще се радвам да чуя вашите тълкувания. :D

Чебурашка е дала много интересно и добро тълкуване на този сън. И аз мисля, че добър и показва закрила и късмет/дар. Не се притеснявай Нели, движиш се по правилния път и няма опасност да се объркаш. Имай вяра в себе си, както го е написала и Чебурашка.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, приятели, за тълкованията. Когато размишлявам върху сънищата си, получавам усещане като цяло за смисъла на съня, но не умея да ги тълкувам така конкретно. Подобно усещане имам след като съм прочела някоя хубава книга. След това не мога да я разкажа, но мога да разкажа как съм се чувствала, докато съм я четяла. И у мене остават само идеите, които съм открила в книгата.

Линк към коментар
Share on other sites

hrisko_89,

Надгробното е всъщност живото или осъзнатото.

Пишеш , че си влязъл в блок, тук ми се струва, че си спрян или сам се спираш/блокиран/. Думите в сънищата са сякаш образи и изобразеното е дума.

Пред вратите има мраморни плочи, които са всъщност пазителите им/ ти като пазител/. А вратите са и вход и изход от ситуацията. Вярвам ще се сетиш, че хората са оприличавани на мраморни късове, върху които те пишат живота си.

Змията застанала на опашката си ми говори, че има отдиференциране на противополжностите/твоите/, т.е. раздалечаване на двата края/полюса в психичното. Може би, все още не е осъзнато, че и двете противоположности са в твоето цяло. Може би, убиваш и отровата, но и лечителската същност на змията и затова вратите/понататъшното/ са белязани със застой и отказ от действие. Една символична смърт.

Струва ми се, страхът от нарушаване на подребата в осъзнатото ни кара да избягваме прекрачването на забраните.Та нали тогава светът би бил друг!?:)

И пак, всичко казано е според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

НелиТ,

днес ако не бях прала, нямаше да се сетя, че 90 градуса са повторени не като посока , а като температура.:)

В сънищата липсва обичайната логика на външния свят.

Чистота на снега в горещото лято е обединяване на вода с огън. При теб има неясен дори и за теб самата, отвън резултат, едно добито вътрешно зрение, което ти обяснява/видимо/ другояче светът.

В алхимията има стадий, който се нарича избелване. Изглежда е имало трудни моменти, които са те довели до ново стъпало- прозрения, в разбирането на себе си.

Е, то аз много се страхувам да не правя бели :), когато се опитвам да тълкувам съновното, но пък как иначе заедно бихме продължили, ако не се поправяме и подкрепяме.:)

Най-странното е, че много често различните отговори са някак в унисон - както при акродите в музиката.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Taзи нощ сънувах, че един мъж ми диктува и записвам нещо във връзка със работата си, аз не го разбирам добре но старателно записвам всичко. Той го прави от една книга, добре запозната с която е млада жена. По едно време жената ми заговори "Виж сега, тази книга е събрана, но ако отвориш вестник "Стандарт" ще намериш част от нея. Ако искаш можеш да си построиш къщичка в столовата само за 600 лева". :D

Събудих се, и веднага потърсих в нета в.Стандарт. Нали съм си с религиозен уклон попаднах на тази статия:

http://www.standartnews.com/news/details/i...%80%D0%B8%D1%8F

Устрои ме, споменаваше се думата "колибка" :D . Това е като къщичка за 600 лева :D:D .

След това прочетох в сайта на православието статията:

Иконите на Божията Майка

Пресвета Богородица Пътеводителка

Одигитрия. Οδηγήτρια.

Theotokos Hodеgеtria "The Wayshower"

http://www.pravoslavieto.com/ikonopis/Bogo...etria/index.htm

Христос е оставил Светия дух за пътеводител, според мен. Има разминаване в родовете на думите, но дали е съществена?

Порових в сайта на православието и намерих следната молитва:

"Дай на Твоите раби , с пълно дръзновение да говорят Твоето слово, като простираш ръката Си за изцеление, и да стават чудеса и личби в името на Светия Твой Син Иисуса (Деян. 4:29-30)"

http://www.pravoslavie.domainbg.com/06/ignbr/znamenia.html

Според статията е молитвата на светите апостоли.

Та това катализира съня ми. Защо ли го споделям с вас?

Радвам се че вестник като "Стандарт" почна да пише по каузата за Рила:

http://paper.standartnews.com/bg/article.p...;article=287874

Аз лично съм за внасяне на проект за създаване на еко-полиция в Парламента или за правилници в Министерския съвет (както бе предложено вече тук).

Странни съвпадения, след като се събудя :D . Вестник "Стандарт" е грабнал първата страница във форума :D .

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера сутринта точно преди да се събудя, ни в клин, ни в ръкав, сънувах че Надежда Михайлова води предаване по една от кабелните телевизии. :huh: Събуждам се, и какво да видя - Михайлова гостува в едно предаване по Нова ТВ. Същата сутрин в съня ми имаше нещо свръзано с арменци, като че ли се говореше за арменци в моя сън. Събуждам се, отварям си пощата в сибир.бг и виждам, че една приятелка ми е описала случка от живота и, в която присъства и арменец. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е, писах ти за братовчеда арменец :D

Не за пръв път имаш случаи на синхроничност и телепатия :3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Сънувах интересни сънища. Това което помня е следното :

Първо сънувам, че съм в някакъв двор, на някаква пътечка. От двете ми страни има две вързани кучета, които изглеждаха кротки, но ме беше страх. Бяха едри и силни. За да изляза от този двор, трябваше да мина покрай едното от тях. Тогава дойде някакво момче и ми помогна да изляза, кучетата нищо не ми направиха. Май го харесваха.

След това сънувам, че карам доста некадърно някакъв камион, като постоянно се въртя по пътя с него, дори блъснах две коли и побързах да отпраша на някъде. За капак изгоних някаква жена от жилището и и я заключих отвън. Казах си : „ Малее, няма начин да не ме арестуват, заради всички тези неща дето направих”.

После сънувам, че съм в квартирата ми. Първоночално сънувам, че старият ми съквартирант се е завърнал, но е избрал съседна квартира. В следващия момент сънувам, че отново сме в една стая и ми е съквартирант. На вратата звъни майка ми и носи свещ, която да запаля за Бог да прости. Аз взех свещта и влязох вътре с нея. Запалих я. Съквартиранта ми искаше да гаси осветлението в стаята ( не знам защо), аз с заповеден тон му казах да не гаси, той се ядоса,но остави светло.

После сънувам, че се разхождам с някакво момиче някъде си и ни напада някакъв слабак правещ се на Брус Ли, който лесно победих. Тръгнах да се прибирам към нас. Само че една възрастна жена роднина започна да ме дразни, закача. Хукнах към нея с мисълта да я набия (в реалния живот не съм такъв;). Стигнахме до църква. Спрях се, беше ми неудобно да я набия в двора на църква. Пред църквата имаше стълбище, което водеха към площадка пред самите двери на храма. Тоест като излезеш от църквата има площадка и за да слезеш до двора слизаш по стълбището. Поповете пееха застанали на площадката и се канеха да слязат по стълбите. Рекох си, я да повлеза за малко в църквата, пък после ще се прибера. Изкачих се до площадката и ми показаха зелено старо българско знаме. Поднесоха ми да го целуна и аз с радост го сторих. Помислих, че на него пише „Велика България”, или „Свобода или смърт”. На него пишеше „Мала България” и това леко ме разочарова. Тръгнахме към някакво място, където ще има шведска маса, странно защо поповете ме искаха за преводач. С нас беше един братовчед на баща ми.По пътя докато си говореха чух репликата : „Жената трябва да се съобразява с мъжа”. Влязохме в мястото ( къща) на събирането. Посрещна ни човек с маска на лицето. Имаше маса отрупана с храна и запалена печка в помещението.След това се събудих...

Линк към коментар
Share on other sites

Лелеее, какви шедьоври... Нека боговете на оклумантиката ме закрилят - смятам да се пробвам със сънищата ти, Хрис :D

Ще имаш 2 изпита - практически, които малко ще те притеснят, но при единият ще получиш съдействие, а другият ще се окаже по-лесен от привидното.

Нямам понятие какво ще учиш, но мисля, че става въпрос именно за практически занятия.

Смятам, че няма да ни напуснеш по време на сесията и ще имаш нет в квартирата. Ура! :harhar:

Да, в реалния живот не си агресивен, но явно доста премълчаваш и потискаш емоции. Затова сънищата ти са наситени с екшън.

Идната година ще решиш по какъв начин искаш да продължиш следването си и е възможно да поемеш в нова насока. Също така - ще се сдобиеш с важен документ, някаква калификация, която отлагаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Започваш сънищата с "пътечка" и завършваш в "помещение ", в която има "маса с храна върху й" и "запалена печка".

поставих кавички, защото образите надхвърлят , което показват.

Сънуващият Аз също е всред образи, но те често носят другостта , т.е. психичното твое, което само ги използва като нагледност.

Можеш ли да дадеш към всяка от изброените в кавички думи и други допълващи ги?

Ще ти дам моето тълкуване, но то е мое.

В първият сън присъства страх от две кучета, които изглеждат кротки. Помагаш си сам, като "идващо някакво момче". Кучетата са две, ти също си двоен. Май си спомням, че когато в съня се появи животно има възможност за връщане към предишни структури на организация в психичното. "Някаквото момче" е най-вероятно отново появила се такава твоя предишна. Така плашещите кучета/ инстинктивното взело образите им/ са "заобиколени".

Насетне караш некадърно камион, въртиш се по пътя и дори блъскаш две коли, след което отпрашваш. Камионът символизира психичният ти Аз, но той е управляван некадърно от будният такъв. Блъсването е инцидент в собствената ти психична територия - път. Според мен бележи конфронтация във вътрешното пространство на подобно с подобно. Изгонената жена от жилището ти е твоята женска част от психичното. Заключването е за да се предпазиш от "възрастната"/по - стара/ душа, която оставена отвън не би могла да промени Аза ти, който се страхува от деянията си. Когато хукваш да набиеш друга такава жена попадаш в църква. Това е твоят център за момента, в съня. На стълбите й, място за възход и слизане, има попове-твоята духовна наставляваща, авторететна, бащина, водеща част. Те слизат, а ти /Аза ти/ се качва. Поповете в по-предният сън са запалената и оставена да свети в квартирата свещ. Кварта е четири, т.е. твоята цялост. Те те искат за преводач, но тук преводач е като носител на словото/Бащиният дух/, което трябва да стигне, да бъде преведено през "пътечката" - битие до теб. Зеленото знаме е също четворност, но на него има разочароващото те име - Мала България. Мала означава и лоша. Това е жената, която трябва да се съ-образява/слива в заедност/ с мъжа. В съня подчиняваш душевната нагласа на мъжките принципи, но ти с братовчед на баща ти влизате в помещение, където те посреща маскиран твоят сънуващ Аз/персоната ти/. Той ти показва твоята женска част, като отрупана шведска маса и мъжка, като запалена печка. Струва ми се двата символа мъжки/дух-огън/ и женски/маса-храна/ са изобилни със същността си. Дано успееш да си вземеш по равно, от даровете им!:)

Линк към коментар
Share on other sites

shelter, виждам, че се опитваш да разтълкуваш съня откъм психоаналитична символика. Поздравления!

Единственото ми уточнение е, че правейки се тълкувание откъм този аспект - не се прави психоанализа на сънуваните обекти като аналог на сънуащия, а се интерпретира/наслагва/съпоставя самият сънуващ, спрямо ситуационните преживявания, обекти и обстановка.

Сънуващият има отношение към проекцията на сънуваните персонажи в реалният живот, а самият той се идентифицира / "маскира", както казваш/ със самите персонажи само когато са налице шизофренни показатели.

Също така, целта на подобен съноанализ е - въз някаква основа да можеш да кажеш каква ще е поредната крачка или събитие в живота на даден човек. Нещо като профайлърството, но не съвсем.

Лека вечер на всички и пророчески сънища от мен!

0a7bc39ac088.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички :3d_046:

Снощи сънувах,че натъпквам някакви дрехи от гардероба в чувал,щях да ги нося за пране ли,не помня точно.После се озовах в къщата на някакъв богаташ,дето уж живееше с моя позната.Обаче той реши да ме затвори у тях.Обаче аз излязох да търся моята позната,в некви улици се лутах около стари кооперации.блокове с натурии по терасите,без асфалтирани улици,прашно едно такова...И после като се върнак до къщата на богаташа видях,че колата ми която беше отпред е изчезнала,заедно с чувала с дрехи и лаптопа ми,който е бил и той в чувала :3d_035: колата беше черен мерцедес и беше на мъжа ми и аз мн се притесних,че я няма,но най-много страдах за лаптопа :3d_155: И някак си знаех,че онзи проклет богаташ е свършил цялата работа с кражбите,за да ме накаже.Съня ми беше някак си мрачен,като че на небето има облаци ,ама мн тъмни

Дали има някакъв смисъл тая глупост дето я сънувах :3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

"Можеш ли да дадеш към всяка от изброените в кавички думи и други допълващи ги?"

Браво Шелтър .За пореден път поднасяш интересно тълкуване.Благодаря ти. Ами не съм сигурен какви точно думи искаш да добавя . Ще пробвам :

/Започваш сънищата с "пътечка" и завършваш в "помещение ", в която има "маса с храна върху й" и "запалена печка"./

"Пътечка" - Пясък, тясна, част от двора ; От към страната на едното куче не съм сигурен дали имаше изход, не помня добре. Май нямаше, май момчето дойде от към страната на едното куче и излязохме от към страната на другото куче, май двора беше заграден с мрежа. Така ми се струва.

"помещение" - Някак си обстановката беше по - домашна отколкото я очаквах, така ми се струва, не знам защо. Мислех че ще отидем на някакво по - официално и голямо място

"маса с храна върху й" - всъщност не съм сигурен колко беше отрупана, помня че имаше едно месо, но като че ли не помня други ястия да е имало

"запалена печка" - май ми се стори леко топличко помещението, но не съм сигурен, не знам какво да добавя

По едно време имах съвсем леко съмнение дали маскираният е мъж или жена, но мисля че беше мъж. Със сигурност мисля, че аз не съм сънуваните обекти. Тоест те са нещо отделно от мен. Нещо заобикалящо ме в съня. Смятам че е възможно тези неща които съм сънувал да са резултат на неща, които бях мислил и чувствал презизминалия ден . Дори ми се струва че откривам някои от образите на мисленото и чувстваното през деня, въплътени в сънищата които разказах. Това не отхвърля възможността да си казала верни неща в тълкуването си. Но аз не съм сънуваните образи.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

princessa, възможно е да бъдеш въвлечена в чужди семейни проблеми, а твои думи, които си казвала по нечий адрес - да бъдат изопачени и използвани.

Това няма да те изненада или притесни кой знае колко, т.к. не е нещо ново за теб от страна на хората, които ще ти го сервират.

По- неприятното е, че това може да доеде до известни спорове в твоето семейство.

Всичко ще отмине бързо, но ще остави в теб "мрачно и прашно" усещане за поредната обеца на ухото на кого да се доверяваш и на кого не.

Линк към коментар
Share on other sites

Да правя опити. Оправдавам се с непрофесионалност. Лесно ми е да избягам от отговорност, сочейки лошо усвояване на наученото! Чета на криво психоаналитиците или пък грешно ги интерпретирам.:)

Сигурно си права, за което посочваш. Аз се подвеждам по това, че сънят е цял в себе си/прибира човешкото светуване в цялост - едно вънвътре, като онагледено отношение/, че сънуващият е само и той, въпреки обектите. Както и че тълкуването е само опит да се стигне до него, при това с възможност да е далече от вярното.

Колкото до това, да кажа каква ще е поредната крачка, дори не смея да си помисля, защото като да си спомням, че съновният материал може и да касае нещо отдавна потулено в психиката, което понякога си остава само в съня, т.е. в съня времето не е каквото в будността и както можем да си спомняме и фантазираме, мечтаем будни тъй и навярно в съня си го "правим". А и много се боя от пророкуване, може би от този страх идва грешното "превеждане" на сънищата.

Благодаря ти за подкрепата!:)

P.S.Сега си помислих и още нещо/вероятно поради разбирането за забягването ми от надлежното реално, в тълкуване и напразно мислене/ - което не е започнало, няма и как да свърши.

Будността и сънуването е неразделно едно в същността си преживяване. Може би миналото, както и бъдещето в психичния ни живот - личен и Човешки, надхвърлят осъзнатите ни рамки. Дали затуй има реализирани сънища и сънувана реалност!? Сякаш целият ни психичен живот е предпазна защита пред Нескончаемото.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

princessa, възможно е да бъдеш въвлечена в чужди семейни проблеми, а твои думи, които си казвала по нечий адрес - да бъдат изопачени и използвани.

Това няма да те изненада или притесни кой знае колко, т.к. не е нещо ново за теб от страна на хората, които ще ти го сервират.

По- неприятното е, че това може да доеде до известни спорове в твоето семейство.

Всичко ще отмине бързо, но ще остави в теб "мрачно и прашно" усещане за поредната обеца на ухото на кого да се доверяваш и на кого не.

Мерси много,Чебурашка :3d_137: обещавам да споделя,ако нещо такова се случи в близките дни

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи отново сънувах кражба на кола.Този път беше моята,бях я спряла на спирката до нас,беше тъмно,но сравнително оживено-не чак навалица и с леко осветление.Аз стоях на спирката и се опитвах да закопчея една много тясна пола с висока талия -май и презрамки имаше- с много големи копчета отпред .Колата беше на 2 м от мен и когато я потърсих я нямаше.Интересното е ,че ключовете бяха у мен,явно са я избутали-там е леко надолнище.Отидох до отсрещните павилиони да попитам дали са видели нещо и те ми дадоха някакво бегло описание ,но не помня какво беше.Интересно ми стана.че в съня ми всичко беше както е в действителност-с много малки изключения/отсрешните павилиони бяха по-големи и по-светли от този,който в действителност го има срещу тази спирка

Редактирано от princessa
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...