Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро-тренировки


Recommended Posts

А обърнатият Рицар чаши не говори ли за прекалена емоционалност? g.gif

Принципно да ,ама с тази компания около него не съм мого сигурна ,че е точно така, а и ако има толкова любов ,жената няма да има нужда от карти. Тя нещо усеща и е неспокойна, апък не ми е близка за да знам детайли. И аз разполагам с оскъдна информация. Ще ви бъда благодарна да споделите опита си и асоциациите които ви идват на ум.

Линк към коментар
Share on other sites

А дали няма вариант тя да е прекалено обезпокоена без сериозна причина, това се случва на всеки в крайна сметка, Светът и Папата са хубави (за мен) карти, обърнатият Рицар идва да покаже явно някакво бяло петно, дали това не е нейното притеснение? Почти всеки се сблъсква с неоправдани страхове, когато става въпрос за любим човек (макар че не е редно). Мен това ми идва наум...

Линк към коментар
Share on other sites

Точно вчера всъщност разглеждах Рицар чаши и си мислех, че така, както е понесъл сърцето си в ръка и го е вдигнал високо (на моята картинка е такъв), влюбен, лесно може да бъде наранен и уязвен, затова ми дойде тази асоциация...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз подкрепям също това мнение. Рицарят за мен е влюбен човек и то много искрено влюбен. Обърнат говори за прекалена емоционалност и тревожост. И аз смятам, че жената трърде много се притеснява, че любовта във връзката й е изчезнала. Това е една много улегнала връзка, в която несъмнено има разбирателство. Наистина няма тръпка и няма екшън, но това не значи, че между двамата няма чувства. С времето нещата просто преминават на друго ниво.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не разбрах добре въпроса, но за мен, в този случай обърнат Рицар чаши е просто свадлив човек, който не умее да се контролира и обижда прекалено с поведението си, дори и то да е мълчание, това не е човек нито на решенията, нито на действията.

Влюбеният човек няма начин да е представен от обърната карта, освен, ако съчетанието не е много силно и в него не присъства обърната 6 меча. Но, това е мое мнение и не ангажирам никого с него.

П.С. Разискването на обърнат Рицар чаши не е точно за тази тема, а за дворцовите карти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не разбрах добре въпроса, но за мен, в този случай обърнат Рицар чаши е просто свадлив човек, който не умее да се контролира и обижда прекалено с поведението си, дори и то да е мълчание, това не е човек нито на решенията, нито на действията.

Влюбеният човек няма начин да е представен от обърната карта, освен, ако съчетанието не е много силно и в него не присъства обърната 6 меча. Но, това е мое мнение и не ангажирам никого с него.

П.С. Разискването на обърнат Рицар чаши не е точно за тази тема, а за дворцовите карти smile.gif

Благодаря ви за мненията. На мен по-скоро въпросът ми беше за комбинацията Светът+ Папата. Сигурна съм че Мона е писала нещо за тази комбинация ,не беше най-оптимистичното май ,но не можах да го намеря .Уж прерових всичко ,ама ...Рицарят не мога да го приема за влюбен в обърната позиция и наистина ме интересува с учебна цел.Ще ви кажа какво ме притеснява- 2-те фигури пред папата . Възможно ли е да има и трети човек и от там ''разклатеното ''/неустойчиво поведение на рицарят.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин имах доста интересна комбинация от карти - Кулата,3 меча обърната и Колелото на съдбата

Въпросът касае приятелство .Отдавна се опитвам да го спася ,но не става . Кулата и 3 меча говорят за това и особено 3 меча обърната.Тази карта според мен показва отдалечаването ни и липсата на доверие .Попитах дали да се откажа ,смисъл да пусна този човек и да престана да се боря за това приятелство!

Та от тези карти аз смятам,че определено всеки трябва да си поеме по пътя ,НО оставам с усещането ,че тия карти говорят за още неща особено когато присъства Колелото на последна позиция!Какво пропускам ? Идеи имате ли ?

Линк към коментар
Share on other sites

Поне за момента и аз не виждам възможност да повлияеш на събитията. Но, ако едно приятелство е истинско и имаш желание да го възродиш, защо да се отказваш? Може би на по-късен етап, ще има повече надежда :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за отговора ,но аз мисля ,че мърдане няма ! Не ми се пише защо се отказвам и не заради друго ,а защото е форум Таро ,а не лична драма :) нали ме разбираш ! Просто ще е тъпо да се обяснявам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах Таро защо и каква е причината конкретен човек да е толкова озлобен към мен ? - Маг,Отшелник,Дявол

Става въпрос за момиче ,с което дори не се познаваме добре ,но сериозно ме напада и не разбирам каква е тая злоба!

Та ... как мислите вие ?Какво казват тези карти ?На мен абсолютно нищо не ми идва на ум ,освен ако не приема отговора като послание за мен самата и по-скоро картите не говорят за ситуацията с това момиче !

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах Таро защо и каква е причината конкретен човек да е толкова озлобен към мен ? - Маг,Отшелник,Дявол

Става въпрос за момиче ,с което дори не се познаваме добре ,но сериозно ме напада и не разбирам каква е тая злоба!

Та ... как мислите вие ?Какво казват тези карти ?На мен абсолютно нищо не ми идва на ум ,освен ако не приема отговора като послание за мен самата и по-скоро картите не говорят за ситуацията с това момиче !

Тази подредба ми изглежда като закон от логиката: предикат ->слествие->алтернативи.

Post hoc ergo Propter hoc.

След това следователно поради това

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно нищо не разбрах от това ,което си написала Шопката.Би ли обяснила моля те по -добре !

За мен магът е твойто поведение- държи "ножа и халяба" и борави с тях .Има потенцил има и средства. Въпросът е как ги е използвал ,какви сигнали е дал ,излъчил. Дали това което се афишира е същото което е в действителност . Дали сигналите са правилно разчетени....Отшелникът ( предполагам ,че може би ти си изглежадала дистанцирана в нейните очи с което тя се е почувствала отблъсната ) е следствие на първото, а дяволът е нейното алтернативно поведение в следствие на неправилно излъчени и разчетени сигнали.

Линк към коментар
Share on other sites

Покрай сесията основните ми въпроси за картите бяха за изпитите естествено. Вчера попитах как ще се представя на изпита днес: 5 пентакли, 4 пентакли и Умереността. Няма по-точен отговор просто! Картите ми познаха с точност дори оценката: 4 и половина 3d_146.gif

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Момичета, здравейте и честит национален празник!

Ще ви предложа за анализ и тълкуване две тройки от карти. Уточнявам, че става дума за двама различни човека за различни въпроси.

Картите са следните:

Крал жезли, 10 жезли, 9 чаши, за първият въпрос, и

Звездата, 6 меча, 5 пентакли, за вторият;

Картите могат да се тълкуват и като комбинации, нормално, но винаги във всяко гледане, се хващаме за една карта, от която правим изводи и за другите. За коя карта бихте се "хванали" вие, откъде тръгвате и кое ще вземете за оправна точка. Какво разбирате вие от тези карти, виждате ли в какво и къде е оснонвият проблем и дали изобщо има проблем. уточнявам само, че първият човек аз познавам, вторият не съм и виждала дори. Това е важна подробност. И двамата са мъже и имат различно по естество казуси да разрешават. Толкова жокери стигат :)

Go girls :)

Линк към коментар
Share on other sites

Веднага пиша за 2-та комбинация. Звезда+6меча+5пентакли. Сложно е. Много ми е тежка тази 5 пентакли тук. Независимо от Големият аркан, 5 пентакли ми вади очите :) Има желание за промяна- Звезда+6 меча е по-скоро като избор който той прави по собствена воля, но има толкова самота (не ми е оптимистично настроението) и дори вземайки предвид знак пентакли, като осъществяване, то той ще бъде сам - физически или дори само в душата си. Колкото повече гледам 5 пентакли, толкова повече ми прилича на Отшелника, особено на 3-та позиция. Тежък избор, дори и това да значи отказване от нещо наистина ценно!

Като намеря минутка ще помисля и за 1-та.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, здравейте и честит национален празник!

Ще ви предложа за анализ и тълкуване две тройки от карти. Уточнявам, че става дума за двама различни човека за различни въпроси.

Картите са следните:

Крал жезли, 10 жезли, 9 чаши, за първият въпрос, и

Звездата, 6 меча, 5 пентакли, за вторият;

Картите могат да се тълкуват и като комбинации, нормално, но винаги във всяко гледане, се хващаме за една карта, от която правим изводи и за другите. За коя карта бихте се "хванали" вие, откъде тръгвате и кое ще вземете за оправна точка. Какво разбирате вие от тези карти, виждате ли в какво и къде е оснонвият проблем и дали изобщо има проблем. уточнявам само, че първият човек аз познавам, вторият не съм и виждала дори. Това е важна подробност. И двамата са мъже и имат различно по естество казуси да разрешават. Толкова жокери стигат :)

Go girls :)

Здравейте!Аз рядко си позволявам да тълкувам такива комбинации още повече когато няма въпрос,защото съм начинаеща и много назад с ТАРО-то,но сега се изкушавам да опитам.При първата комбинация за мен водеща е 10-ка та Жезли.Става въпрос за сериозен човек -работохолик.Човек нагърбил се с тежки задачи,но в крайна сметка е щастлив от свършената работа.За втората комбинация бих казал,че дадения човек е имал надежда да реализира нещо, сменя посоката ,но реализацията е много трудна.Ако става въпрос за любов-трудно много трудно,ако става въпрос за нещо друго,пак трудно-финансови затруднения,ще спират или пречат за развитието.При втората комбинация за мен водещи са 6-ца та Мечове и 5-ца та Пентакли-те ми показват действието на човека.

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, здравейте и честит национален празник!

Ще ви предложа за анализ и тълкуване две тройки от карти. Уточнявам, че става дума за двама различни човека за различни въпроси.

Картите са следните:

Крал жезли, 10 жезли, 9 чаши, за първият въпрос, и

Звездата, 6 меча, 5 пентакли, за вторият;

Картите могат да се тълкуват и като комбинации, нормално, но винаги във всяко гледане, се хващаме за една карта, от която правим изводи и за другите. За коя карта бихте се "хванали" вие, откъде тръгвате и кое ще вземете за оправна точка. Какво разбирате вие от тези карти, виждате ли в какво и къде е оснонвият проблем и дали изобщо има проблем. уточнявам само, че първият човек аз познавам, вторият не съм и виждала дори. Това е важна подробност. И двамата са мъже и имат различно по естество казуси да разрешават. Толкова жокери стигат smile.gif

Go girls smile.gif

Здравейте и честит празник!

Моето усещане за тези карти - Крал жезли, 10 жезли, 9 чаши. Тук се "хващам" за Краля, без да се замислям :) Той е главното действащо лице според мен, а 10 жезли е негова характеристика. Често се случва именно при такива екстровертни личности като Крал жезли, в устрема си, в желанието си да доставят радост, всъщност да се получи "бумеранг" - силно напрежение, много отговорности или, ако се опита, в желанието си да направи добро, да прекрачи границата на личните си възможности - това е човек перфекционист, максималист. Най-простото обяснение на тези карти за мен е да допусна, че този човек просто мечтае за почивка, мечтае да се отпусне, да се посмее без ангажименти. Друг вариант ми идва наум, че той се стреми към 9 чаши, която може да е олицетворение на близост, например, или на занимание, което му носи лична радост, като към оазис в пустинята, който на практика е недостижим. Причината за това може да са непрестанно изникващи задачи, ангажименти, или натовареността на вече поет ангажимент. Това ми идва наум :)

Звездата, 6 меча, 5 пентакли. Ужасно тъжна комбинация за мен :( Почти ми се плаче като я погледна. За мен главната карта тук е 5 пентакли, въпреки голямата Аркана и въпреки 6 меча, която харесвам. На мен тези карти ми говорят за незавършен цикъл, за омагьосан кръг, за повтаряне на една и съща грешка (може би, а може би едни и същи обстоятелства). Звездата и 6 меча заедно - надежда и лечение, вяра и път, нуждата от които идва след периоди, белязани от карти именно като 5 пентакли, Отшелника, Кулата. С 5 пентакли накрая, за мен е точно това, което по-горе описах. Ако действието се развива на ниво съзнание - боли ме за човека само като си го помисля. Ако е за отношения - идва ми наум, че се е оттърсвал от тежка болезнена връзка, бавно и постепено, тъкмо е започнал да преодолява бариерите на доверието и... Всичко се е сринало наново.

Линк към коментар
Share on other sites

Относно комбинацията Крал Жезли+10 жезли+9 чаши, напълно се съгласявам с Danichka, определяща е 10 жезли- с най-голяма тежест от 3-те и доста продълължителна като влияние. Този Крал на 1-ва позиция някак си не го усещам да е лицето за което е подредбата, по-скоро е някой от семейството му и ситуацията за мен е следната: Към лицето има страхотни очаквания и някой разчита на него, което го обременява, ангажира да се доказва постояно. Има достижение на цел, удволетворение, усмивка, но товарът е там и човекът си го носи и това си е абсолютно негов избор.

Ситуацията малко ми напомня на "аз съм нов татко" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Относно комбинацията Крал Жезли+10 жезли+9 чаши, напълно се съгласявам с Danichka, определяща е 10 жезли- с най-голяма тежест от 3-те и доста продълължителна като влияние. Този Крал на 1-ва позиция някак си не го усещам да е лицето за което е подредбата, по-скоро е някой от семейството му и ситуацията за мен е следната: Към лицето има страхотни очаквания и някой разчита на него, което го обременява, ангажира да се доказва постояно. Има достижение на цел, удволетворение, усмивка, но товарът е там и човекът си го носи и това си е абсолютно негов избор.

Ситуацията малко ми напомня на "аз съм нов татко" smile.gif

Това за таткото - супер идея! 3d_146.gif Много оригинално, нямаше да ми мине през ум thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Крал жезли, 10 жезли, 9 чаши

10 жезли ми направи най-силно впечатление и започвам от нея, тъй като и тя е най-силна като влияние! 10 жезли знаем, че е силен малък аркан ако не бъркам! Бори се за нещо и мисля, че влиянието на 10 жезли или поне ситуацията в която се намира този човек не е от скоро, а от доста отдавна! Накрая ще успее да стигне целта си и ще се чувства щастлив от резултата! Има мечта, която иска да сбъдне! Нещо такова ми се върти в ума, но за да го направи се искат много усилия!

Звездата, 6 меча, 5 пентакли

Тук всички карти ми правят силно впечатление! Мисля, че проблема е в избора на този човек. Смятам, че не е преценил правилно нещата, защото резултата е 5 пентакли, не е невъзможно, но е много трудно! Също така тези карти може да показват, че мъжа не може да се пребори с проблемите си и да ги остави зад гърба си.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...