Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астма - природни и алтернативни форми на лечение


Recommended Posts

Астма - природни и алтернативни форми на лечение

"Астмата е заболяване, което протича с хронично възпаление и повишена чувствителност (хиперреактивност) на бронхиалното дърво по отношение на различни дразнители или други провокиращи фактори. При контакт с дразнителя или при провокиращ момент възниква реакция, при която просвета на бронхите намалява, става запушване (обструкция) и дишането се затруднява."

източник

Какви са природните и алтернативни форми на лечение на астмата?

Имате ли опит и наблюдение?

Имате ли ваши познати, които са се излекували?

Какви са психичните причини за астмата?

Как се лекуват?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Астма - природни и алтернативни форми на лечение

Какви са природните и алтернативни форми на лечение на астмата?

Имате ли опит и наблюдение?

Имате ли ваши познати, които са се излекували?

Какви са психичните причини за астмата?

Как се лекуват?

Аз имам малко опит и наблюдения в тази насока...

Майка ми беше с доста тежка форма на асма. Много се задъхваше при ходене, трудно дишаше, но не знам каква диагноза и бяха поставили. Трябваше да пие редовно някакви лекарства (пожизнено) , но и за тях не си спомням какви са...

Как се излекува? - Когато станах преди време вегетарианец, тя покарай мен започна да готви и постни ястия и да опитва от тях. Постепенно това и хареса и после изцяло остави месото... Започна да се чувства добре. Започна да ходи и по планините,...екскурзионни,...преходи с раница, което беше преди немислимо.

Разбира се, че "доживотните" хапчета не ги пие вече отдавна... Личната лекарка не и вярва, но постепенно май се е убедила в това. Последно разбрах, че като ходи на преглед си споделят някой рецепти, билки и начин на живот, но гледат да не е наблизо "лошата" мед. сестра, която можела да направи проблем, ако разберяла какви глупости си говорят... :) Аз специално не вярвам в това. По-скоро фактите са неегоугодни за някой, но не искам да коментирам в тази насока.

Така че, като лек може би е вегетарианството,...но имам опасение, че само то няма да е достатъчно. Мисля, че трябва да има и не малка доза убеденост...В смисъл, не че съм вегетарианец заради асмата, а например заради убитите животни. При това положение асмата се лекува не като цел, а като следствие... Май така излезе в този случай.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да започна с това,че с лека ръка докторите поставят диагнозата "астма".Много редки са случаите на истинска астма!В повечето случаи се касае за бронхиален спазъм.Той най-често се дължи на алергия.Доказано е,че хората страдащи от алергии имат непоносимост към някого или нещо в близкото си обкръжение(страх от родител,учител,близък роднина и т.н.,скандали в семейството).Неправилно поставената диагноза и последвалото я неправилно лечение задълбочават проблема и наистина се стига до астма.Първото,скоето трябва да се започне лечението е, да се установи към какви храни има непоносимост пациента.Това става чрез т.н.изключваща диета(има доста литература по въпроса!).При вече създаден правилен режим на хранене се прбягва до билколечение и други природни методи.Лечението е според пациента!В КИТАЙСКАТА МЕДИЦИНА НЯМА ДИАГНОЗА "АСТМА" !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какви са психичните причини за астмата?

Някъде четох, че това може да се изтълкува като нежелание за дишане/живеене.

Забелязвали са го при много деца на хора от НЮ Ейдж. МОже би защото са много идеалистични и някак душите на децата отказват да останат в този лош свят.

Препоръчват приемане на света, а не самозалъгване за приемане и активна помощ/състрадание към другите.

Дете на моя позната го разви - а живеят толкова здравословно у тях. И толкова силно се възмущават на света/месото/лошото/грубото....

Линк към коментар
Share on other sites

Астма на душевно ниво е често стеснен (фанатичен поглед върху реалността). Може да е тясно материален или фанатично спиритуален. Може и анархистично-комунистически (Че Гевара). На имунно равнище често има явна или скрита алергия, у нас май по-често към кравето мляко, отколкото към месото. Като се имат предвид такива основни моменти, много е полезно да се пприлагат различни природни продукти, процедури и упражнения, но наистина нещата са доста индивидуални в дълбочина.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Ето нещо интересно за астматиците:

"Асматикът е човек, който копнее за любов - той иска да получава любов, затова и вдъхва толкова много. Той обаче не може да дава любов - издишването му е затруднено. Как може да му се помогне? Както при всички, рецептата е само една:съзнание и безпощадна честност към себе си. След като вече си е признал страховете, трябва да определи сферите, които му навяват страх и да се насочва към тях, докато успее да ги обикне и интегрира.

"Въпроси, които асматикът трябва да си постави:

1.В кои сфери искам да вземам без да давам;

2.Мога ли съзнателно да призная своята агресивност и какви възможности имам да я проявя;

3. Как се справям с конфликта доминиране/незначителност;

4.Кои сфери от живота подценявам и отблъсквам? Мога ли да почувствам нещо от страха, който се е окопал зад моята ценностна система? Кои сфери от живота се опитвам да избягвам, кои смятам за мръсни, низки, неблагородни?

Не забравяйте! Винаги, когато се почувствате натясно - това е страх! Единственото средство срещу страха е разширяването. Разширение ще постигнете като допуснете до себе си онова, което сте отбягвали."

Източник: "Болестта като път" на Детлефсен

Администраторска бележка: Следващите няколко мнения са отделени в нова тема - Хомеопатия и астма

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...
В 21.11.2009 г. at 18:52, Добромир каза:

Астма на душевно ниво е често стеснен (фанатичен поглед върху реалността). Може да е тясно материален или фанатично спиритуален. Може и анархистично-комунистически (Че Гевара). На имунно равнище често има явна или скрита алергия, у нас май по-често към кравето мляко, отколкото към месото. Като се имат предвид такива основни моменти, много е полезно да се пприлагат различни природни продукти, процедури и упражнения, но наистина нещата са доста индивидуални в дълбочина.

Че Гевара е получил първите пристъпи на астма на 2-годишна възраст.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
В 24.08.2018 г. at 0:16, Геoрги каза:

Коньо, как ги изравяш тези теми на по десет години и повече, бре? 

Ровене, гледане на списъка с разглеждащи съдържанието на сайта.

Редактирано от Кон Круз
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...