Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страх


Recommended Posts

Здравейте,

аз съм на 24 години и от около година започнаха тези страхове. В началото не обръщах голямо внимание но за 1 година нещата доста се задълбочиха- равносметката- не мога да пътувам (на автобус не съм се качвала повече от половин година, от известно време и с кола не мога), много рядко се престрашавам да изляза сама или да оставам сама вкъщи- това най-много ми тежи, че ме е страх да не ми се случи нещо като съм сама и да няма кой да ми помогне. Телесните ми симптоми са- задух, сърцебиене, изпотяване на ръцете, изтръпване. Ходили сме на лекар, когато ми се е случвало това, но са ми давали диазепам и са ми казвали да си почивам повече. Преди година започнах работа в офис, разбирам се с колегите добре, но беше голям шок да свикна, че по цял ден съм затворена в помещение пред компютъра.Имам приятел от 1 1/2 година, с който живеем заедно и той много ми помага. С родителите ми се разбираме чудесно, споделям с тях какво ми се случва. Също ми е много неприятно да съм в помещение, което е затворено, винаги гледам да съм близо до изхода (миналата седмица отидохме на кино, но ми прилоша и излязох). По принцип съм много чувствителна, всеки проблем го взимам много навътре. Не разбирам защо ми се случват тези неща в момент от живота ми, когато нямам сериозни проблеми. Имам желание да ходя на психотерапевт, но незнам при кого, в София има изобилие. Моля да ми пишете дали има шанс за състоянито ми и някой добър психотерапевт, който би могъл да ми помогне? Малко хаотично съм написала поста, тъй като се опитвам да представя това, което ми се случва възможно най-кратко, ако имате някакви въпроси ми пишете.

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Сигурно ви е ясно, че имате паническо разстройство с агорафобия! В София са най-добрите терапевти! Изборът обаче е ваш :)! Ето сайт с терапевти от София. Почувствайте вашия човек и променете нещата!

Успех!

Орлин :)

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...