Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ласкателството


Пламъче

Recommended Posts

Комплимент е когато го правиш, заради самото действие, за да накраш някой да се ПОЧУВСТВА по - добре ей така по между другото. А лакскателство е когато го правиш с цел лична изгода от това някой да се почувства по - добре. Което е по - добре заради теб. Ти очакваш той да те оцени съзнателно или не, за този комплимент и после да прояви по - добро отношение към теб, или благосклонност.

Хубаво, е че питаш за неща, които според мен си преживявал.

И ще ти кажа, ти като човек се концентрирай върху хубавата страна на нещата, така ще привличаш повече хубави неща към теб, а лошите ще "бягат" от теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Комплимент е когато го правиш, заради самото действие, за да накраш някой да се ПОЧУВСТВА по - добре ей така по между другото. А лакскателство е когато го правиш с цел лична изгода от това някой да се почувства по - добре. Което е по - добре заради теб. Ти очакваш той да те оцени съзнателно или не, за този комплимент и после да прояви по - добро отношение към теб, или благосклонност.

Хубаво, е че питаш за неща, които според мен си преживявал.

И ще ти кажа, ти като човек се концентрирай върху хубавата страна на нещата, така ще привличаш повече хубави неща към теб, а лошите ще "бягат" от теб.

Някои хора правят комплимент когато нещо при теб не е както трябва,но това на тях им допада(този човек ти завижда и те заблуждава умишлено).

Имаше време,когато не се замислях какъв комплимент всъщност ми правят и си понесох последствията(оказа се,че ласкателствата са били повече).

Поставих тази тема,защото много хора не правят разлика между ласкателство и комплимент(като беше при мен) и после се чувстват като глупаци.

Аз правя комплимент когато човек го заслужава(според мен) и чрез него изразявам одобрение към действие или нещо друго."Просто така" да направя комплимент никога не ми се е случвало.

Според мен човек трябва да има реална преценка за себе си за да може да отличи ласкателството от комплимента(искрен или неискрен).

Линк към коментар
Share on other sites

Ако аз съм наясно със себе си-познавам и признавам добрите и лошите си страни, качества. То комплиментите и ласкаталствата са безпредметни. Ще видя съвсем ясно кой и защо ги прави... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз комплимент бих направил само на човек, когато се чувства неуверен. Иначе, дори и да го заслужава, ще си замълча.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

"Ако не можеш да признаеш похвалите за заслужени,считай го за ласкателство."

Демокрит

Зад всяко ласкателство винаги стои цел-човекът който ласкае желае да се облагодетелства или да бъде поласкан.Няма по-опасни хора от умелите ласкатели,защото човек по една или друга причина се хваща в капана им и прави неща които му носят вреда.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...