Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Mаймуните произхождат от човека?


Ани

Recommended Posts

Ей това е новината: маймуните произхождат от човека

Истински обрат в традиционните схващания за еволюцията

0000081737-article.jpg

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Учени от Държавния университет в Кент, щата Охайо, откриха, че редица човекоподобни маймуни са произлезли от човека, предаде ИТАР-ТАСС.

Това твърдение е истински обрат в традиционните схващания за еволюцията на човека. То се основава върху 17-годишни изследвания на останките на хоминида Арди, открити през 1992 г. в Етиопия.

Арди е живял на Земята преди 4,5 милиона години и е един от най-древните хоминиди, наречен ардипитек.

Според белгийския учен Марк Гронен преди милиони години на Земята е имало най-малко пет различни човешки вида.

Освен това най-развитият вид, от който в края на краищата е произлязъл съвременният човек Хомо сапиенс, също е принадлежал към не по-малко от пет рода.

Докато изследвали хоминида Арди, учените от Университета в Кент стигнали и до заключението, че редица видове човекоподобни маймуни като съвременните горили и шимпанзета са произлезли от хората.

"Цялата теория на еволюцията на човека трябва да бъде изцяло преосмислена", смята един от ръководителите на изследванията и откривател на Арди проф. Тим Уайт.

информацията е взета от dnes.bg

Във връзка с тази новина:

Маймуните са произлезли, след като човек е сгрешил. Учените хора, окултистите казват, че маймуните са изостанали, паднали души. След грехопадението на хората някои станаха маймуни. Окултистите поддържат, че маймуните са души, задържани в своята еволюция и те са останали като маймуни. Вие се спрете на постъпките им, те имат доста голяма култура. Те са вегетарианци. Няма нито една маймуна, която е месоядна. При това са много любопитни, от чисто хиромантическо гледище има доста интересни, имат отлични качества, но има нещо, което липсва на маймуната, но на човека липсва два пъти туй, което липсва на маймуните. Маймуните нямат стражари, затвори, те нямат проповедници, съдии. При това пак живеят много добре.

Духът дава живот

:)

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля да инжектирам и допълнително спекулативна драматичност тук...

Независимо от разнородните импликации на очакващите ни около-2012-тни събития, базирани на астрологични тълкувания за водолейските въздействия и внедряване на моментните ни ограничености в завета на майския календар, и едното, и другото, най-простичко си ни казват, че ще следва не друго, а своеобразно разделение на хората на две жизнени равнища. Няма конкретика и никой не може твърдо да предидентифицира аспектите им, но не са толкова далеч от ума възможностите, понеже елементи на това разделение вече се наблюдават. А кръстовището, което наближаваме, е Т-образно, което ще рече, че продължаване по рационална инерция май не се предвижда. На земята и на населяващите я пълчища им предстои голяма крачка и промяна на посоките. Част, ще тръгнат надясно-нагоре, ако успеят да преглътнат себеутвърждението си, та да може да бъдат привлечени от онази светлина, която никога не е успявала да ги пробие (особено ако са тръгнали да развиват "душевни качества"). Другата част ще поемат наляво-надолу...

за да чете някой след време същата статия...

:3d_113:

Линк към коментар
Share on other sites

Ей това е новината: маймуните произхождат от човека

Истински обрат в традиционните схващания за еволюцията

0000081737-article.jpg

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Учени от Държавния университет в Кент, щата Охайо, откриха, че редица човекоподобни маймуни са произлезли от човека, предаде ИТАР-ТАСС.

Това твърдение е истински обрат в традиционните схващания за еволюцията на човека. То се основава върху 17-годишни изследвания на останките на хоминида Арди, открити през 1992 г. в Етиопия.

Арди е живял на Земята преди 4,5 милиона години и е един от най-древните хоминиди, наречен ардипитек.

Според белгийския учен Марк Гронен преди милиони години на Земята е имало най-малко пет различни човешки вида.

Освен това най-развитият вид, от който в края на краищата е произлязъл съвременният човек Хомо сапиенс, също е принадлежал към не по-малко от пет рода.

Докато изследвали хоминида Арди, учените от Университета в Кент стигнали и до заключението, че редица видове човекоподобни маймуни като съвременните горили и шимпанзета са произлезли от хората.

"Цялата теория на еволюцията на човека трябва да бъде изцяло преосмислена", смята един от ръководителите на изследванията и откривател на Арди проф. Тим Уайт.

информацията е взета от dnes.bg

Във връзка с тази новина:

Маймуните са произлезли, след като човек е сгрешил. Учените хора, окултистите казват, че маймуните са изостанали, паднали души. След грехопадението на хората някои станаха маймуни. Окултистите поддържат, че маймуните са души, задържани в своята еволюция и те са останали като маймуни. Вие се спрете на постъпките им, те имат доста голяма култура. Те са вегетарианци. Няма нито една маймуна, която е месоядна. При това са много любопитни, от чисто хиромантическо гледище има доста интересни, имат отлични качества, но има нещо, което липсва на маймуната, но на човека липсва два пъти туй, което липсва на маймуните. Маймуните нямат стражари, затвори, те нямат проповедници, съдии. При това пак живеят много добре.

Духът дава живот

:)

Здравей, Ани!

За мен това не е новина, а си е факт.

Преди години си бех човек, но от тогава до ден днешен маймунджулъците ми се множът прогресивно! :feel happy:

:3d_017:

:3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Отвъд шегата, която всъщност е забавна и е метафора на съвременния човек :)

Иначе, това е известно за всеки окултист, езотерик и теософ. Т. е. това съвсем не е новина.

Много неща ще стават "новини" тепърва; факти, които древната наука знае отдавна. Както и това, че т. нар. митични същества (кентаврите например), съвсем не са митологични образи ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това твърдение, че маймуните произхождат от човека, съм го чел и в книгата на Мулдашев "От кого сме произлезли". В нея той казва, че регресивният фактор е по-силен от прогресивният и че има племена, които са потомци на предишните раси (лемурийци и атланти), но при тях регресивният фактор е оказал по-голямо влияние и са подивели.

Линк към коментар
Share on other sites

Това твърдение, че маймуните произхождат от човека, съм го чел и в книгата на Мулдашев "От кого сме произлезли". В нея той казва, че регресивният фактор е по-силен от прогресивният и че има племена, които са потомци на предишните раси (лемурийци и атланти), но при тях регресивният фактор е оказал по-голямо влияние и са подивели.

Мисля, че е така т.е. стигнала съм до този извод от други източници. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че Мулдашев е прав за регресивния фактор. Расите започват да се израждат, когато душите, които са се въплъщавали в тях вече нямат какво да получат от съответните тела и започват да се въплъщават в тела от следващата раса. В старата раса започват да се въплъщават души, които са по-слабо развити. В резултат се наблюдава външен упадък на расата, но в действителност еволюцията на душите не е в регрес. Подобно на човека и расите растат, достигат зрялост, вървят към упадък и умират. Щом една раса достигне зрялост, расата която я е породила започва упадък. В действителност напредналите души от старата раса се прехвърлят в новата. Аборигените и други народи може да са имали своето време на разцвет преди хиляди години, но тогава душите които са били въплътени в тях са били други. Други раси тепърва започват да се развиват и в тях също за момента се въплъщават предимно по-слабо развити души.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Едно уточнение: първият човек, първият европеец по-точно, който си позволява да спомене за това и да напише подробно за историята на човешките раси, е Елена Петровна Блаватска. Всички останали след нея, общо взето или я копират, или откровено преписват.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно уточнение: първият човек, първият европеец по-точно, който си позволява да спомене за това и да напише подробно за историята на човешките раси, е Елена Петровна Блаватска. Всички останали след нея, общо взето или я копират, или откровено преписват.

Така е. Мулдашев официално си празнава в книгите, че някои неща ги знае от книгите на Блаватская, даже в много случаи цитира откъси от "Тайната доктрина", най-вече от том 2.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек открил труда и станал маймуна. :D

П.п. Мога и да обясня как станало това, какво се е случило преди маймуните да станат отново хора. В началото Адам и Ева си живеели безгрижно в райската градина, но им станало скучно. Бог им бил казал да ядат от всяко друго дърво, но да не припарват до дървото на труда.Те го попитали защо не трябва да ядат от това дърво и какво значи "труд", но Бог им казал : " Не ви трябва да знаете, гледайте си кефа." Добре, ама скуката в Рая била непоносима. Веднъж дяволът преобразен като змия се приближил до Ева и и прошепнал : " Ева, опитай от плода на трудовото дърво, ще ти хареса, дай един плод и на мъжа ти ! " Ева възразила : " Не мога, Бог ми е забранил." А змията и казала, че Бог иска само той да яде от това дърво, защото плодът на труда е много вкусен и Бог не иска да го дели със своите творения. Ева се подразнила и си взела един от плодовете, след малко се появил Адам. Тя му казала, че плодът е доста вкусен, той също се полакомил и опитал. В този момент се разнесъл силен гръм из Рая и първите човеци се озовали извън него. Студът в новия свят, в който попаднали ги принудил да си направят дрехи, а нуждата от храна - да работят. Трябвало да изхранват и народилите им се деца,тъй като вече не били в Рая и Ева забременяла. От много работа се прегърбили, деформирали им се крайниците, окосмили се от стрес в борбата за насъщния хляб, от прекалено много бачкане спрели да говорят и забравили как се говори. Така постепенно хората се превърнали в маймуни.Това беше приказката за човешката инволюция.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Човек открил труда и станал маймуна. :D

П.п. Мога и да обясня как станало това, какво се е случило преди маймуните да станат отново хора. В началото Адам и Ева си живеели безгрижно в райската градина, но им станало скучно. Бог им бил казал да ядат от всяко друго дърво, но да не припарват до дървото на труда.Те го попитали защо не трябва да ядат от това дърво и какво значи "труд", но Бог им казал : " Не ви трябва да знаете, гледайте си кефа." Добре, ама скуката в Рая била непоносима. Веднъж дяволът преобразен като змия се приближил до Ева и и прошепнал : " Ева, опитай от плода на трудовото дърво, ще ти хареса, дай един плод и на мъжа ти ! " Ева възразила : " Не мога, Бог ми е забранил." А змията и казала, че Бог иска само той да яде от това дърво, защото плодът на труда е много вкусен и Бог не иска да го дели със своите творения. Ева се подразнила и си взела един от плодовете, след малко се появил Адам. Тя му казала, че плодът е доста вкусен, той също се полакомил и опитал. В този момент се разнесъл силен гръм из Рая и първите човеци се озовали извън него. Студът в новия свят, в който попаднали ги принудил да си направят дрехи, а нуждата от храна - да работят. Трябвало да изхранват и народилите им се деца,тъй като вече не били в Рая и Ева забременяла. От много работа се прегърбили, деформирали им се крайниците, окосмили се от стрес в борбата за насъщния хляб, от прекалено много бачкане спрели да говорят и забравили как се говори. Така постепенно хората се превърнали в маймуни.Това беше приказката за човешката инволюция.

:D:D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Маймуните произхождат от човека?

...

Иначе, това е известно за всеки окултист, езотерик и теософ. Т. е. това съвсем не е новина.

...

Четейки Мона, се зарадвах, че не съм нито окултист, нито езотериг, нито философ (поне не от тези които тя познава!),... защо в противен случай, може би и аз трябваше да съм в "кюпа" на този кръг, който "знаят" за тези "елементарни" неща.

Всъщност да смяташ, че маймуната произлиза от човек е меко казано глупост.Аз на подобни езотерици, окултисти и философи ми слагам едно прилагателно отпред - "дървени" !Те до толкова са се "оплели" във книги и натрупани знания, че подобни "гениални" заключения и изводи са направо смешни... Всъщност човек не знае - да се смее ли или да плаче, ...нещата са на кантар ?!?

Мисълта ми беше друга... Може ли да се "види" историческото сътворение на човека и неговото развитие ?

Отговора е "Може" и това не е трудно, ....стига желаещият да има елементарно ниво на езотерично познание...Ще опитам на кратко да разясня,...като се надявам, че ТУК в портала има доста зрели Души, които четат Учителя, и които ще схванат идеята, и за какво иде реч. Ще уточня, че основата на разсъжденията ми са Беседите на Учителя и това което Той е споменал и казал по въпроса.

Болшинството знаем и вярваме в Бог, като по-същество, Той представлява Висш разум, Абсолют, Дух... или там кой както си иска да му казва.Важното е, че Той е нематериален и за него няма пространствено временен интервал. Извън времето е !Чрез вселенски Принципи и Закони, се обуславя йерархичност в Невидимият свят и така Той (Бог!) "управлява" всичката видима и невидима част на Вселената.

Който не схваща тази теза е безпредметно да продължава да чете нататък....

Проявяването на Бог (условно казано!), става най-вече чрез материята.

Материята (в това число и Земята) от своя страна служи като фундамент, чрез който една Душа (нематериална част, отделена от Бог!), може да намери своя Първоизточник...тоест да се завърне отново при Бог.

Как става "слизането" отделянето на Душата ? - Чрез закона на Жертвата, но това е друга тема.

Накратко - Земята е един "фундамент" , който е сътворен от Бог, за да може да узреят до такава степен Душите, че да се получи отново "сливане с Първоизточника".

В този ред на мисли, сега може да се "слезе" в ниво, как се е създала Земята, може да се види нейното развитие и етапи от оформянето на "ядро и кора", може да се "види" и милиардите години на образуване на атмосфера и земно притегляне, ...но това е друга тема. Нужно е да се знае, че върху ВСИЧКО това работят Разумни същества, милиарди години в Невидимият за нас свят, за който има вече не малко доказателства. (по тази тема говори много и Учителя)

Мисълта ми е друга... Прескачаме споменатите етапи. Минаваме, приз растителното и животинско царство, които са също ЕТАПИ от божественият замисъл, за да може Земята да "узрее", и да може да се създадат благоприятни условия за последният етап - да се създаде "венеца на творението" - богоподобният човек, който ще съчетава във себе си Духа и Тяло - аналогията на своя Творец. В тази временна "богоподобност" е ключа, при който Душата трябва да докаже НА ПРАКТИКА, че е израснала и "узряла" дотолкова духовно, че може да се слее със своя Първоизточник. Кръга се затваря!

Тук може да се говори много и за това доста хора усещат Земята като училище и възможност за развитие и израстване, но това е друга тема...

Да се върнем на "сътворението"... Само наивниците приемат алегоричните библейски притчи за калта,... но в тях има голям смисъл и истина, ако се схване това, което написах по-горе. Всъщност, при етапа на идването на животинското царство и неговото усъвършенстване, баланс и развитие,...маймуната е вида, който е

определена за "основа" на въплъщение на Душата. В крайна сметка това е и основната разлика между всички животински видове и човека. Тоест имаме една компонента повече - въплатена Душа!

При животните тази компонента е външно проявена (колективна Душа), а при човека компонентата се "индивидуализира" (личностно проявление чрез съчетание на образно казано Тяло - Душа - Дух). За това говорим и за "венец..."

Просто е - обобщено казано, когато Земята е достигнала достатъчност зрялост в развитието си, и е готова да "износи" ПЛОДА на Божието творение - става образно казано "зачатието", ...тоест - взема се един вид, подготвян милиони години (маймуната), в който се "имплантира" Душата. Това е !

От тук нататък този вид се "разделя", като новият вид има власт над всички други... Започва се нова врътка от Еволюционната спирала, смисъла на която вече казахме, че е "сливане с Първоизточника" !

Накрая - иска ми се да кажа, че наистина доста опростенчески се опитах да опиша нещата, но не прибързвайте със заключенията и критиките. Ако се схване същината на това, които написах ще се види колко лесно може да се решат и доста други енигми и въпроси...

Всичко е в едно единство и хармония,...и нещата са свързани. Човек, ако може да вникне в това, няма да може да смогне да се наслаждава на този невероятен Божествен замисъл и промисъл... А може би, и това "вникване" е едни разумен начин, човек да направи подходящо "включване",...тоест да намери своето място, мисия, задачи тук и сега, при земното си пребиваване ?!? Да се осмисли земния живот....

А защо и това да не е ключа към намирането на истинското и непреходно щастие, за което толкова много се коментира и се желае,... от всички.

Има поле за много размисъл в тази насока... :)

п.п. Съжалявам, че мнението излезе малко по-дълго и прилича на статия... :)

Все пак въпроса не е елементарен и трябваше да маркирам повече неща. Всъщност с поста си исках, не толкова да пиша статия, а да създам теми за размисъл, чрез които на всеки да се даде толкова, колкото може да "носи".

Линк към коментар
Share on other sites

Маймуните произхождат от човека?

...

Иначе, това е известно за всеки окултист, езотерик и теософ. Т. е. това съвсем не е новина.

...

Четейки Мона, се зарадвах, че не съм нито окултист, нито езотериг, нито философ (поне не от тези които тя познава!),... защо в противен случай, може би и аз трябваше да съм в "кюпа" на този кръг, който "знаят" за тези "елементарни" неща.

Всъщност да смяташ, че маймуната произлиза от човек е меко казано глупост.Аз на подобни езотерици, окултисти и философи ми слагам едно прилагателно отпред - "дървени" !Те до толкова са се "оплели" във книги и натрупани знания, че подобни "гениални" заключения и изводи са направо смешни... Всъщност човек не знае - да се смее ли или да плаче, ...нещата са на кантар ?!?

...

Ще се радвам, ако обясниш по-подробно коя част от обясненията дадени от въпросните окултисти/езотерици/философи ти се струва смешна. Изложи начина по който те обясняват твърдението, че маймуните са произлезли от човека (би трябвало да си наясно с него, щом ги критикуваш) и покажи къде са неточностите им.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Ще се радвам, ако обясниш по-подробно коя част от обясненията дадени от въпросните окултисти/езотерици/философи ти се струва смешна. Изложи начина по който те обясняват твърдението, че маймуните са произлезли от човека (би трябвало да си наясно с него, щом ги критикуваш) и покажи къде са неточностите им.

Принципно не отговарям на тенденциозните въпроси с нотка на заяждане (така ми "звучи"!), ...но в случая ще го направя.

Разбирам раздразнението ти от това, че в предходното си мнение използвах малко силна дума "дървени", но това не е случайно. Мисля, че и това е породило твоя емоционален "въпрос-защита"... Въпрос, който не е дотам обмислен и е противоречащ си. Имай предвид, че си позволявам да слагам подобни епитети само тогава, когато силно се манипулира обществено мнение или се казват откровени неистини, които отклоняват интелигентният и мислещ човек от същноста на Божественият замисъл, хармония и ред.

Защо емоционален, необмислен , противоречащ въпрос... ?!?

Защото първо няма такова ПОСОЧЕНИ "въпросни окултисти/езотерици/философи " ( за мнението на Мона говоря), които да се цитират и да са казали тази глупост. Аз и не допускам, че сериозен езотерик, окултист може да изрече подобно нещо. поне от тези аз които познавам! За хора, които са прочели много книги на куп, направили са извадки и са преразказали прочетеното, също не искам да говоря. Няма смисъл!

Тогава, кои "въпросни..." да коментирам ?

От друга страна, дори и да имаше някой "въпросен..." за коментар, то нужно ли е да изложиш логическата теза, научният труд, доводите и цялата работа на някой учен (независимо какъв!) след като той е стигнал до ГРЕШНА теза и заключение. Защо е нужно да обясняваш на някой, че Земята се върти или Слънцето изгрява всеки ден, след като той самият не иска да те чуе и е главозамаян от собствените си "открития" ? Губена на време.

Какво е решението при подобна ситуация (много и противоречащи си все "верни" теории)? - Всеки казва своята теза и времето показва Истината. Погледни назад в историята колко смешни тези и теории са съществували? Земята - тепсия, Земята - центъра на ... Смехории, които ми приличат на академичната мравка, качила се на ТВ-антената на покрива на мравуняка и тръгнала да разказва за "необятната" щир и Вселената...Е, има и други учени мравки, които се катерят по антената, но там мястото е едно и затова всички си водят подробни записки и издават статии и публикации, които обикновено си четат те самите ("научният кръг"!). Това лошо ли е ? - Разбира се, че не. Стига обаче (пак повтарям!) да не се манипулира общественото мнение и да не се фаворитизират глупости като "открития на века" или да се разсъждава от гледна точка - "по високо от нашият мравуняк нема !" Как се решават проблеми в тази насока? - Лесно е,...просто мравките трябва да не се катерят по пилона на ТВ-антената, а да я ползват по предназначение.

Сега за да не излезе, че злостно отричам и критикувам науката или "въпросните..."(това не е така!), ще кажа, че ще се опитам да направя коментар на всяка теория, която защитава тезата "Маймуната произлиза от човека" и ще посоча конкретно какво мисля по отделните разсъждения на даденият автор, в контекста на горното мнение, което написах. Който иска да даде конкретни примери с литература и автори ?!?

В заключение ще кажа, че не бягам от въпросите,...защото спокойно мога да ти разказвам с дни за грешките и стълкновенията на различни теории. В много случаи, те самите се изключват или оборват,...но това е закона на развитието и Пътят, по който ще постигнат Истината. Примерно, интересно е с теорията на креационизъм и дарвинизъм, но какъв е смисъла от това да ги разнищтвам ? Може би да покажа, че много знам или, че много съм прочел ? Глупости...

Всъщност, аз реалното четенето го ползвам рядко и то по "задължение"... Книги, научни трудове, публикации или пасажи от тях могат да се използват за един друг вид "четене", което дава много повече информация за обектите, писателите, проблемите, взаимоотношенията, развитието, взаимовръзките ... Да си призная честно, мен точно това ме интересува...С една дума - окултният смисъл. Ако откриеш окултният смисъл - нещата си се подреждат и всичко си идва на място!

Пример в тази насока - Фройд и Юнг ...С доста малко "ключови неща" можеш да навлезеш в дълбочина и да разбереш не само това, което са писали, но и защо са го писали ? Кой е адресата... ? Какви са мисиите им ? Кой и до колко може да ползва тези теории? Взаимовръзки и зависимости между тези Души ? Постигнати цели и провали ? Защо се е стигнало до там ? Анализи на поведение и допуснати грешки спрямо Космични закони ? ...И още много, много други неща... Ей това ме интересува мен при "четенето", което да си призная е истинско удоволствие в сравнение с обикновеното четене, което е доста "сухо" и досадно понякога...(поне за мен!). :)

Накрая, ще кажа, че Истини, постигнати и произтичащи с изясняване на окултният смисъл на нещата, на практика не могат да се оборят. Много често съм бил свидетел на това, че колкото повече човек се опитва да ги отрича и опровергава, толкова повече изпада в противоречие и сам отрязва "клона" на теорията си, която е развил.

Е, това си е в реда на нещата, все пак...Нормално и често срещано явление.

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Никола, прекрасно разбирам, че си неспособен да изложиш теориите, които иначе критикуваш. Аз бих ги изложил, но ще ми отнеме доста време, докато открия точните цитати, а ако тръгна да преразказвам, рискувам да прибавя доста неща от себе си, които въпросните автори не са казали. Нека да е ясно, обаче, че „маймуните произхождат от човека“ се отнася само до телата, обвивките, а не до съзнанието и душите. Освен това се имат в предвид само висшите човекоподобни маймуни и то пак произходът им от човека не е пряк.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Имах свободомислещ учител по биология в 9 клас, когато по мое време учехме теорията на Дарвин. Той тогава ни насочи вниманието към един много логичен и очевиден момент, който, обаче всички пропускаха да напишат в учебниците - обмяната на гени е не само отдолу нагоре, но и хоризонтална! Не възможно организмите да съществуват в една и съща реалност и да не си взаимодействат на всички нива! И още нещо - това, което сега отчитаме като класификация на видовете (маймуна - човек - например) е само момент от еволюционните процеси, а те определено не са праволинейни!

Излиза, че клоните на еволюционното "дърво" не се разделят безвъзвратно и могат отново да се сливат, образувайки вече не дърво, а мрежа - reticulum. Еволюцията не прилича на разклонено дърво, но не е и хаотично объркано кълбо, тя е величествен процес на съгласувано, закономерно прогресивно развитие на всичко живо на Земята, развитие на единна цялостна система.

източник

И кой може да определи нивото на развитие като по-високо или по-ниско? Дали то не зависи от способността да се адаптират към своята среда? Дали можем да кажем,че един вид, създал култура, водеща до самоунищожение, е по-развит от вида, който е в хармония със средата си? А може би, както посочва Учителя (Б. Боев - Акордиране на човешката душа -т.3) Бог е съхранил някои човешки видове под формата на маймуни, за да може да подсигури евентуална нова спирала на еволюцията на човека след катаклизъм, който би срутил нашата цивилизация до пещерните условия?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

И в тази връзка - от кого произлизат делфините?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Никола, прекрасно разбирам, че си неспособен да изложиш теориите, които иначе критикуваш. Аз бих ги изложил, но ще ми отнеме доста време, докато открия точните цитати, а ако тръгна да преразказвам, рискувам да прибавя доста неща от себе си, които въпросните автори не са казали. Нека да е ясно, обаче, че „маймуните произхождат от човека“ се отнася само до телата, обвивките, а не до съзнанието и душите. Освен това се имат в предвид само висшите човекоподобни маймуни и то пак произходът им от човека не е пряк.

Жалко, че не си прочел по-подробно мнението ми , защото щеше да разбереш, че за мен не е важно да излагаш и да се задълбочаваш в дадена теория, или да анализираш дадена теория, когато самата ТЯ (теорията) дава некачествени и ялови резултати или пък прави погрешни изводи.

ОК! Постигна целта си и излезе, че аз критикувам нещо, което не познавам... Плюс това съм неспособен...(приемам!) :) Сега трябва да се досетим, че това не е духовно и правилно. Добре! От тук всеки трябва да се прави изводи като ме чете. Да се внимава много какви ги плещтя,...и така нататък. ОК !

Все пак аз ще си удържа на обещанието си и ако видя смисъл, ще се опитам да коментирам цитатите и теориите, които смяташ да изложиш и публикуваш тук по темата... Ще коментирам единствено и само през призмата на първото си мнение !

...Ще се опитам да обясня откъде идват мислите на колегите съфорумци за възможния произход на маймуните от човека

...

Източниците са древни писания на санскрит.

Според тях е имало досега на нашата планета развитие на следните човешки раси:

първа (забравих й името, но е безмислен превод от санскрит), хиперборейски, лемурийски, атлантски и съвременната. Ще преминем през още две раси, докато напуснем планетата.

....

Нашите прадеди хиперборейците правили секс с тогавашните животни и така се появили мамуните. Не е точно, че мамуните са произлезли от човека, а по-скоро са изродени животни, вследствие на чифтосването с хиперборейците.

...

...

Все пак ...по повдигнатата тема от теб... Три групи въпроси, във връзка с подчертаното в цитата ти:

първо

Ти знаеш ли кой е писал на санскрит и кога ? Знаеш ли защо е писал този човек (хора) ? Знаеш ли целите им ?

Мислиш ли, че това което е дошло чрез това санскритско писмо е автентично и до каква степен?

Не допускаш ли, че може да има много комерсализация и "украшения" в тези санскритски "истини", толкова характерно нещо за нашата епоха на пазарна икономика ?

второ

Знаеш ли, че по отношение на деление на расите, не е нужно да си чел санскрит, а има точна методика за изчисляване ? Ако не знаеш прочети Учителя, той дава доста Светлина по този въпрос и ще установиш, че със санскритския си си прахосал доста време. Това не е лошо, защото може би си бил в такъв период, ...но пък може би е добре (дошло му е времето!) да прочетеш и нещо по истински... Аз лично предпочитам да пия "вода от извора", но всеки сам избира в кое езерце или локвичка да разкваси устни. Все пак е важно, първоначално жажда да няма, а после човек гледа и за качеството.

трето

Не допускаш ли някаква психична деформация ( меко казано!) в човек, който твърди и "доказва" чифтосване на разумни същества (нашите прадеди!) с животни ( тогавашните маймуни!) ? Такива съждения не ти ли се струва, че са по-скоро плод на заобикалящата ни порнография и извратеност, която е дала отпечатък в един болен мозък, като този, твърдящ подобни "обосновани истини" ?

В този ред на мисли - погледни и съвременната медицина... нима не знаеш, че има групи хора, които дори И като съзнателни същества (не животни!), но с различна кръвна група не могат да създадат поколение. Как можеш да допуснеш, че дори и някой да се е опитал да блудства с маймуна, може да я заплоди и да отгледа поколение от нея ??? А знаеш ли колко хора са умрели от кръвопреливане миналият век и то само поради ФАКТА, че лекарите не са знаели за различните кръвни групи при хората ?

И сега (накрая), тръгни от кръвните групи и премисли отново в обратен ред нещата (въпросите) които написах...

Изводите са лесни и ТИ, ...и всеки сам може да си ги направи.

Поне така се надявам.

Модераторска бележка: Част от мнението е изтрита по преценка на модератор, поради използването на некоректен тон към друг участник от форума.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Все пак аз ще си удържа на обещанието си и ако видя смисъл, ще се опитам да коментирам цитатите и теориите, които смяташ да изложиш и публикуваш тук по темата... Ще коментирам единствено и само през призмата на първото си мнение !

Никакви цитати и теории не смятам да излагам. Иначе отдавна да го бях направил. А ако реша да пиша по темата, това означава сериозно да надценя възможностите си. Който има желание може да прочете Антропогенезис на Блаватска. Също по темата е и Man in evolution на G.de Purucker.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...