Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За Любовта и нейните прояви


Иво

Recommended Posts

За Любовта може да се говори.

И Любовта може да говори на всеки на неговия език.

Думите могат да носят в себе си Любовта и да лекуват....

Музиката също може да говори за Любовта и Любовта може да говори на езика на музиката...

Тишината може да е изпълнена с Любов - Любовта може да се прояви в тишината...

Цветовете, формите, материите, жестовете, постъпките.... всичко в този свят може да проявява Любовта и Любовта може да се проявява във всичко...

Но да се върна на думата „любов“, която хората са обезсолили, извратили; потъпкали са нейната доброта, нейната красота и са развалили нейната звучна хармония дотолкоз, че сега са останали само нейните дрезгави звуци, които дращят ухото ни.....Какво неоценимо богатство, какви знания са скрити в тая едничка дума! И ако хората знаеха как да я произнасят правилно, тъй, както тя е произнесена първоначално от Божествената уста, всичко наоколо им щеше да се усмихва и с умиление да слуша тоя небесен зов. Те щяха да имат магическия жезъл на древните мъдреци, пред силата на който всичко се е прекланяло за добро. Мнозина ще кажат: „Какво щастие е човек да притежава тоя жезъл!“

Любовта

Вече споменах, че вода, на която са показани думите любов и благодарност формира най-красивите кристали. Разбира се, думата „любов" и сама има способността да създава прекрасни кристали, но съчетанието на „любов" и „благодарност" дава на кристалите дълбочина и изящество, един диамантоподобен блясък.

Не би ли било прекрасно, ако можехме да покрием света с най-хубавите водни кристали?

Как да го направим? Отговорът е любов и благодарност. Бих ви помолил още веднъж да обърнете внимание на красотата на кристалите. Ако всички хора по света могат да имат любов и благодарност, древната красота на Земята ще се върне отново.

Посланията на водата

Кристал от вода, която е била изложена на думите "Любов / Признателност", изписани върху хартия и прикрепени към бутилката:

Masaru_Emoto_hado_water_foto_No_18.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Каквото и да каже Любовта, това е истинско

а когато безлюбието говори вярно, това е шум и безмислица.

Любовта е влюбена в танца.

Танца обременява всички демони и всички духове в тебе, духове и под-духчета. Абсолютно всички астрални същества танца ги обременява. Защото в танца се разгръща вътрешната светлина на човека, неговата собствена светлина която излиза от душата му.

Алах е винаги близо, но хората ги няма, човека го няма, той търси нещо друго, някакво бъдеще, някакви звезди ,а пред него е всичко.

само една капка от Твоето вино и безплодната ми земя се превръща в розова градина.

И казва: не можеш да останеш трезвен пред Алах. Когато си пред величието на такава любов, твоята трезвеност и будност е много безмислена. Там просто трябва да си опиянен. Ако си буден ще бъдеш опиянен, ако не си буден ще бъдеш трезвен.

Достойнството е само в Бога. Без Него ти си достатъчно унижен.

Алах, спаси ме от знанията ми, искам да съм прост, смирен, простичък, естествен, а не да се изправя пред Тебе като магистър на всички видове науки. После казва: Алах, направи ме прост, за да не се преструвам на прост / - Алах, върни ми естеството, детето, детето в мен./ детето не знае нещата, но радостта му няма край.

Моята лудост общува само с Алах, моята лудост ще вразуми умните хора.

С умният си ум аз се отчуждих от Алах, а с обичта си по Него аз Го открих.

Със вино напълни чашата ми - с любов напълни сърцето ми!

- Това е молитва - с любов Аллах, с любов напълни сърцето ми.

Елате, елате всички, които и да сте

пътешественици, поклонници,

всички, които обичате раздялата - все едно.

Елате, даже когато сте престъпили

хиляди пъти своите клетви.

Нашият керван не означава отчаяние -

Елате и още веднъж елате.

~ Мевлана Джелаледин Руми ~

:feel happy:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry63229

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Когато държите една кибритена клечка, никога не може да опитате нейната сила, ако не умеете да я запалите; само когато я запалите, можете да усетите нейната сила...Доста е в живота на човека да има две или само една такава дума, която да разбира както трябва, и той ще стане гений; когато разбере две такива думи, човек става светия, а разбере ли три, той ще стане едно с Исуса Христа. Тъй, във всеки език, който говорим, има думи, които като ги разберем, добиват за нас магичен смисъл.

Великден

Линк към коментар
Share on other sites

Донка

За Любовта може да се говори.

Добре. Говорете си. Само не я пращай и нея в "Разговорки".

http://www.vbox7.com/play:a86c898b

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

За Любовта може много да се говори. Няма нищо по - лесно от това да се говори за Любовта. Значително по - трудно е да се проявява. Особено пък като се има предвид, че най - високата точка на Любовта е саможертвата. Нали Христос, освен Любов, е и жертва? За да проявяваме правилно Любовта, ние се нуждаем от светли примери. Такъв пример е дал един от учениците на Учителя - Георги Куртев, за когото Мария Тодорова разказва следното в поредицата "Изгревът" т.1, стр.138:"Брат Георги имаше голямо семейство, което изхранваше с мъка. Той заемаше скромната длъжност фелдшер в града. Обаче попът в Айтос, голям враг на Братството, настанява друг фелдшер в града и успява да уволни брата. Но добрите дела създават и добри приятели. Онези граждани, които обичат брат Георги, щом се научават за станалото, стъпват на крак, извикват брата, изказват възмущението си от попа и му казват, че ще го върнат на служба. Брат Георги запитва:"Новият фелдшер има ли семейство? Като го уволнят, ще гладува ли?" Отговарят утвърдително:"Да". "Тогава - казва той, по - добре е аз да гладувам!" И се отказва от службата."

Питам се - в днешно време колко ли от нас биха се отказали от службата?

Линк към коментар
Share on other sites

borislavil

Питам се - в днешно време колко ли от нас биха се отказали от службата?

Аз. От разни топли местенца добре заплатени и многократно предлагани ми.

Служба е друго. От служенето си никога няма да се откажа!

Нали Христос, освен Любов, е и жертва?

Христос не е жертвата. Точно това не е.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега аз ще ви приведа един разказ, който съм разправял на някои свои приятели, но сега ще изясня вътрешното съдържание на разказа. Той се отнася за един индуски адепт или учител в Индия. Тъй го наричам аз: Тагор-Бил-Ра, знаменит учител на една школа, служител на един от видните индуски храмове. Посветен, според своето звание, той трябвало да прекара живота си в девственост, за да завърши напълно цикъла на своето самоусъвършенстване – т.е. да се не жени. Обаче една млада мома, жрица на храма, се влюбва в него. Той не обръщал внимание на нея, но след дълги години тя му казала така: „Ако аз дойда при тебе, и приложа любовта с тебе заедно, ти по-скоро ще завършиш своето самоусъвършенстване“. Най-после той повярвал на това и се влюбил в нея, но в момента, когато той се влюбил, тя го разлюбила.

Сега ще оставя втората половина на разказа, после ще го разправя. В гнева си, че тя го спира в пътя на неговата еволюция, той я проклева и тя се превръща в змия, и той ѝ казал: „И като змия от този храм никога да не излезеш вече“. Защо тя го е разлюбила? Тя се е влюбила в едного от учениците на Тагор-Бил-Ра. Този адепт се спира в своя живот, умира, 500 години се минават. – Сега туй е разказ, легенда, не го взимайте буквално, разъждавайте върху него, то е само един разказ, за да обясня един принцип. Той се преражда като лорд в Англия – името му като лорд няма да кажа – обаче този първият ученик, който е съблазнил и едновременно изпитал тази жрица, и той се преражда като англичанка, и така става, че Тагор-Бил-Ра се оженва за този ученик. Отива след 500 години на разходка в Индия и в него се заражда желание да изучава индуските храмове, да изследва някои възпоминания. И като идва в този храм, в който той претърпял своето нещастие, усеща, че го побиват някакви тръпки, и когато се разхождал в зданието, от невидено идва една змия, ухапва жена му и тя моментално умира. Питам ви сега: Защо змията ухапала жена му? Тази змия е същата жрица. Тази жена казва: „Ти спъна и мен, спъна и него“. Той разбрал закона, снел проклятието си и тя приела своята първа форма, и започнала наново своята еволюция.

Мнозина от вас тръгвате като тази жрица да намерите Христа, влюбвате се в него и казвате: „Господи, ако Ти ни позволиш да влезем в Твоето царство, ще успее учението Ти“. Но след като влезете, съблазнят ви учениците на Тагор-Бил-Ра. Няма днес проповедник или свещеник, който да не е съблазнен от едного от учениците на Тагор-Бил-Ра. Като казвам: „Няма нито един“, не го считайте, че е крайност, то е хиперболично твърдение. Българите казват тъй: „Яйце да хвърлиш, няма място къде да падне“. То е израз.

Христа разпят

Линк към коментар
Share on other sites

Няма значение какво казвам за Любовта;

Когато дойде Любовта, аз чувствам срам от себе си.

Моят непослушен език е голям тълкувател,

но Любовта е твърде ясна, за да бъде обяснявана.

Моята писалка не спира да пише,

но се счупва на две, когато изпише „ЛЮБОВ".

Моят интелект е заприличал на старо магаре,

неспособно да се измъкне само от тинята.

Единствено Любовта разяснява Любовта.

Влюбеният се страхува, че ако проговори перлата може да падне от устата му.

Аз съм сянка, влюбена в слънцето. Когато Ти изгрееш, аз изчезвам.

Признавам. Аз съм обсебен.

Но моето обсебване ме освобождава в Любовта.

Твоето обсебване те заточва в затвор.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...