Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За лъжесвидетелството


Пламъче

Recommended Posts

Напоследък станах свидетел на много грозна сцена(според мен!).

Мъж ,който се развежда с жена си уговаряше свой приятел какво да говори пред съда,по-точно какво да лъже.Обещаваше и заплащане.

Знам и за други такива случаи в които не става дума за развод.

Зададох си въпроса, дали аз бих станала лъжесвидетел ако моя добра приятелка или приятел ме помолеха за това.

Не!Поне засега съм на това мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Лъжата е в основата на абсолютно всички прегрешения. Чел съм беседи в които Б. Дуно е по-остър към лъжата, дори отколкото към убийството. Може би ще успея да открия точните цитати, но нищо не обещавам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Лошо е да лъжеш,но още по-лошо е чрез лъжа да унижтожиш бъдещето на човек.:angry:

Жена от нашия квартал била обявена от свекърва си и зълва си психично болна.Зълвата,която е лекарка показвала на съседи и познати фалшива епикриза на снаха си със страшна диагноза.И всичко това заради апартамент!За децата не помислил никой - нито баба им,нито леля им,нито баща им.Важно било да се съберат лъжесвидетели по бракоразводния процес.Е,събрали се...

Как мислите,какво бъдеще очаква тези лъжливи свидетели?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Обаче една от божите заповеди е за лъжесвидетелстване. Но лъжесвидетелстване не съвпада напълно с лъгане, щото ти може да си лъжеш и без да го правиш пред съд. Да не би библейският бог да позволява лъгането, когато не е свързано със свидетелстване ? :D А такаааа, вратичка у законо... :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...