Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

...Ееееееее,определено докато го писах изглеждаше подредено...,но машинката го е разбъркала и сега изглежда нелепо...:)...Следобеда ще го подредя...обещавам!...:)...Хубав и усмихнат ден на всички!...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  1. принцеса пентакли
  2. справедливост+крал жезли
  3. господарката
  4. светът+5 чаши
  5. кралица меч+маг
  6. смърт+5 жезли
  7. 9 пентакли+жреца
  8. 7 чаши
  9. кулата+8 меч
  10. кралица жезли+8 пентакли

...мисля,че така ще е по-добре...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета :)

направих една подредба на келтски кръст и от половин час седя и гледам картите и ама никаква идея не ми идва...

Въпросът ми беше, какво ще се случи до края на година между мен и един човек? За малко по дъпгосрочен план е, но исках да изляза от ежедневните ситуации и да погледна по "отгоре" нещата.

Ако имате желание и идеи пишете, надявам се и на мен да ми хрумне нещо и ще пиша..

1. паж пентакли

2. крал пентакли

3. 6пентакли

4. 10 пентакли

5. силата

6. 2 чаши

7. висшата жрица

8. справедливостта

9. рицар жезли

10. асо чаши+ кралица меча

:3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес отново се върнах и си погледнах подредбата..

И колкото и да гледам ми е някак пасивна. Това, което виждам е един несигурен крал пентакли, има любов, има взаимност, но преди всичко една пасивност (жрицата) . Има и хубави карти, но на последна позиция с това асо чаши, не виждам някакво сериозно развитие. А и сякаш кралица меча съм аз, тази която накрая ще излезе от тези отношения..

Линк към коментар
Share on other sites

...Привет на тези,които все още са тук...Бях забравила за тази подредба...,отплесквайки се да чета другите теми...И така-моето виждане за нея...Тя касае отношенията с баща ми...,които в годините така и не успях да изгладя...колкото и да ми липсваше това...Проблема се вижда и тук...в наличието на крал жезли+справедливостта,ако тоталното ми прекъсване на всякакви връзки е справедливост...Този човек се опита да превърне наистина светът ми в едно място за 5 чаши...,но моето светоусещане беше друго и понеже спречкванията ни като на едно битово ниво бяха наистина непрекъснати конфликти/5 жезли/...,аз се съгласих на Смъртта в нашите отношения...В момента наистина се чувствам като господарка на живота си в градината на 9 пентакли...,призовавайки всичко свято в мен...,макар,че Кулата,която ме оковава може би предстои...Но след толкова години съм готова да понеса и нея...,превръщайки се вече от кралица меч...в жезли,над което трябва да поработя все още...Това е от мен...ще се радвам на поправки и допълнения...,особено за 7 чаши на 8-ма позиция...,която така и не успях да си разгадая...не се сещам да поддържам някакви илюзии за добри отношения за напред...Единствено се сещам за едно от значенията и...:"...Може би сте избрали мистичното търсене на неведомото,преследвайки самият свещен източник на желанието.Тогава това може да е вашето пътуване към Граала..."...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Тъй като скоро обсъждахме Келтския кръст, направих подредбата, за да си изясня някои неща от ситуацията в момента около мен, относно работа и финанси.

1+2 0 Глупакът и 3 Пентакли

3 - Кралица Пентакли

4 - 4 Императорът - тук добавих две карти - 9 Меча и Кралица Чаши

5 - Асо Чаши

6 - 21 Светът

7 - 16 Кулата - + 6 Влюбените и Асо Пентакли

8 - 3 Меча - + Рицар Пентакли

9 - 18 Луна

10 - 3 Императрицата

KK-mine.png

Интересно е, че точно преди това направих и Тайната на Жрицата и отговорът й беше 0 Глупакът.

Гледам Глупакът, 3 Пентакли и Кулата и си мисля, че някъде бая яко съм си подляла вода...

затова и добавих няколко карти тук - 16 Кулата, 6 Любовниците и Асо Пентакли - много ще се радвам да се включите в тълкуването на тази комбинация.

То е явно, че трябва да мина през Кулата, от което си ме е страх, макар че ми е и доста интересно ще се стигне ли до разтърсването, което да промени перспективите ми...

Ивета сподели, че за да има показано бъдеще, трябва да има тенденция във връзката м-у 5, 6 и 10 позиция.

Асо Чаши, Светът и Императрицата - за съжаление не виждам такава, честно казано не знам как да тълкувам АЧ тук.

А също и -

Като потенциал се гледа връзката - седма, девета и десета - ако има развитие и тенденция, стават нещата, ако нямат, нищо не става.

16 Кулата, 18 Луна и 3 Императрица

Струва ми се все пак, че има какво да се случи и да тръгнат нещата отново.

То няма избор де, човек не може все на едно място да седи :)

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като обсъждахме КК в чата, ще постна някои от коментарите на Ивета:

Така, КК е най-лесната подредба с най-много отговори, цялата работа е да се видят взаимовръзките.

КК е задължителен за всички да го знаят добре - точен е, ясен е.

По принцип не се слагат никога трети или допълнителни карти на първите две, те са ключов момент и всяка една трета карта ще пречи.

Най-добре е да се сложи втора карта (може и още 5, ама зависи) на 7 карта, тя резонира най-добре с първите две, както и с деветата.

Това ще разберете - каква е комуникативността по седмата картта спрямо първите две и спрямо 9-та.

Това ви е обърната буква Г.

Едно уточнение, ако искате добре да разберете за КК, опознайте поне основните скандинавски руни. Какво значат, това ще ви помогне много.

Сега за 8 позиция - тя е адекватна на 4 позиция, както и на последната – 10.

Правите паралел - 4 карта - 8 карта - 10 карта и ако най-тежката карта е 8 - слагате още една карта. Ако е 4-та там слагате и правите анализ.

Това е така наречената външна линия на процеса, т.е. света на другите хора, който изобщо може да не знаете, да не е свързан с вас.

Billyana: 10, също ли не е свързана?! Щото тя е отговорът.

Ивета: Не винаги. Много често не е никакъв отговор, както и деветата карта във Висшата Жрица не е отговор.

Отговорът обикновено е връзката между първите две и седмата карти.

КК има особености, които трябва да се научат добре и няма да бърка никой.

Правиш връзка между петата, шестата и десетата - ако има тенденция, тогава говорим за бъдеще, иначе си говорим дивотии.

Просто забрави какво пише в книгите.

Отделно, другата връзка са пресечните карти спрямо седма и девета и 8 и 10-та.

Това са основните показатели, за да бъде нещо реализирано.

Като потенциал се гледа връзката - седма, девета и десета - ако има развитие и тенденция, стават нещата, ако нямат, нищо не става.

Обикновено проблемите са по 4-та карта, по седма и по 8-ма.

Тук се слагат и допълнителни карти, може и до 5 да стигнат ако се наложи.

Какво е Келтският Кръст? Какво означават кръгът и кръста?

Той е Компас.

Бил подвижен, както са и картите в таро, те променят времето, в което битуват.

Затова никога не е ясно, не и за мен, кое 4, кое 3, кое 5 и кое 6.

И затова всички се бъркат, затова винаги изходната точка - 7 карта е ориентир.

Това е полярната звезда за всички моряци - седмата карта - да видите къде е фара.

Толкова е просто.

Измислили са го древните, не ние.

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като скоро обсъждахме Келтския кръст, направих подредбата, за да си изясня някои неща от ситуацията в момента около мен, относно работа и финанси.

1+2 0 Глупакът и 3 Пентакли

3 - Кралица Пентакли

4 - 4 Императорът - тук добавих две карти - 9 Меча и Кралица Чаши

5 - Асо Чаши

6 - 21 Светът

7 - 16 Кулата - + 6 Влюбените и Асо Пентакли

8 - 3 Меча - + Рицар Пентакли

9 - 18 Луна

10 - 3 Императрицата

В случая 5-6-10 не са толкова акцентирани, колкото 1/2-7-9-10.

Има само една дума, която описва тази ситуация и това е кризис. Представи си, че си в шейкъра, но не знаеш "бармана" какъв коктейл е измислил. Напрегната ситуация, свързана с пари. Лошото е, че имаме само една Кралица пентакли, която обаче е на 3-та позиция, и е в пълно противоречие с Императорът на 4-та позиция. Т.е. имаме разминаване между мечти и реалност, между мечтаните перспективи и осъзнаването на положението като такова.

Отделно от това, по 3 меча на 8-ма позиция съдим за следното: липса на подкрепа, но и липса на избори. Все едно всичко, което иска да направи субекта ще е за сметка на друго. Накъде да наклоним везните, коя ни е посоката? Изобщо, има ли правилен избор?!

После отношението Кула-Луна дава ясна картина на невъзможността да се отприщят оздравителни процеси, но всичко идва от психиката, тук няма толкова външни влияния, колкото вътрешни страхове. Докъде ще доведе това?

Отново се връщам на тройката карти Глупакът/3 пентакли (тези две карти правят една карта) - Кулата - Императрицата: това дава надежда за идеи, които и сега съществуват, но субектът мисли и смята тяхното реализиране за невъзможно. Напротив, възможно е. До месец аз виждам реални възможности за излизане от кризиса, конкретни предложения, факти, не просто мечти!

И още нещо, средната линия на КК ти кръст 5,1, 2, 6 и 8 говори ясно за излизане от този период. Спомни си въртящото се колело на Кръста на Йона (Christ of the Celts), в случая това са Ас чаши, Глупакът, 3 пентакли, Светът и финалът 3 меча с Рицар пентакли (като допълнителна карта). От всички допълнителни карти, само на нея се спрях, защото образува един процес по финализиране на остарели схеми на мислене, но и на ненужни партньорства, което добре кореспондира с първия пласт на значение на 3 меча като 8-ма карта, т.е. бременна с външните влияния.

Тук не включвам Луната, защото е напълно атрибутивна на 7-ма карта: Кулата, а и касае личността по вертикалата.

Изход има и този твой КК го доказва. Просто всичко е въпрос на време, в случая се касае до месец.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Ивета!

Това го виждах съвсем смътно и по никакъв начин не можех да посоча срок.

Чудесно е да видя как пространно могат да се тълкуват картите :)

Засега съм 8 Меча и 4 Меча...

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

искам да споделя моя кръст. Който направих днес :)

Без въпрос, просто като общо положение на нещата в момента.

1. Колелото на съдбата

2. 4 чаши

3. 6 жезли

4. Увесеният/обърнат/ + 9 меча

5. 3 чаши

6. крал меча + 2 пентакли

7. 6 пентакли + паж жезли

8. 6 меча

9. Умереност + 5 чаши

10.кралица пентакли/обърната/ + паж меча

****

Малко необременени мисли на прима виста :

Колелото се завърта и никой не ще избяга от неспирния поток, завлича те надълбоко. Ще се удавиш ли или ще се удавиш в собствената си чаша, ще се удавиш ли , или ще се оставиш да бъдеш спасен. Нека наближаващата смърт не те спира, винаги го има шанса да си първият бъзсмъртен.

П(р)огледни живота си - лавровият венец бързо увяхва, мечтаното просветление така и не дойде. Не тъжи, изправи се отново, изтупай неуспеха и този път направи така, че 9 дена да са малко. Надяваш примката и скачаш.

Колко тъжно - оглеждаш се, но светът си е все същия. Тук вече виното ще помогне :)

Трите шестици индикират един надвиснал дявол, скрит покрит, обещаващ зацикляне.

Една леко неуравновесена жена, затисната от два меча, спешно нуждаеща се от заземяване.

Отговора е даден, само дано да преглътнеш 5те чаши.

////

Интересни са ми комбинациите 1,2 -9 , като задаване на задача и решение. Дали тази умереност ще укроти в някаква степен въртележката от събития.. 7 го играе знак за равенство.

също дворцовите карти - позиции - 6 и 10 - Крал меч, Кралица пент. /обърната/ , паж меч са ми неясни..

Ще ми е интересно да чуя мнение за обърнат обесен, мисля, че не съм срещала такова из форума, а ми е много любопитно.

Като цяло нищо кой знае колко фрапиращо, освен известно зацикляне, което може да бъде преодоляно и без външна намеса. Карти, касаещи проблеми в близкото минало. Според мен по колелото, 6 меча и умереността(написах я увереността :))) има шанс да се излезе от затворения кръг.

Извинявам се ако нищо от този опит нямаше смисъл. ще се радвам да чуя коментари по този КК.

Поздрави и усмивки!:))))

Линк към коментар
Share on other sites

Трите шестици индикират един надвиснал дявол, скрит покрит, обещаващ зацикляне.

Никакъв дявол не би могло да има в лицето на тези шестици - ако имаш предвид някаква символика в това, разбира се.

Не обръщай внимание на моите опити за тълкуване, абсолютно начинаеща съм. :) Просто ще споделя това, което усещам на пръв поглед.

Според мен тази личност е притисната от външни обстоятелства, а 6 пентакли просто говори за голямото желание да се намери безболезнен изход от натрупалите се събития. Умереността, както я тълкуваш, повече ми се струва като вече наклонени в едната посока везни, особено с тази 5 чаши като допълнителна. Проблемът е от емоционално естество, но сякаш тук умът не е достатъчно решителен, за да намери сили и да се пребори. Крал меча има нужда от малко повече кураж. Накратко, мисля си, че промяната и адаптирането към новата обстановка са най-добрия начин за себеосъзнаване.

Линк към коментар
Share on other sites

Общо по този КК , моето мнение е че дамата за която е реден се е оставила в ръцете на всичко случващо се,може да усеща нещата на къде вървят,но няма силата да следва желанията си а те са свързани с желана промяна .Дава знак че тя е тук и сега,но всичко е някак слабо като позиция,незабележима, може би това е дразни,и провокира емоции на избухливост,може и такова поведение да показва пред другите заради самите тях.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

  1. ...Привет,момичета!...Не съм писала отдавна...Нуждая се от спешна помощ!...Днес на пътя се разминах с човек,с който скъсахме преди 10-на мес...Мислех,че нещата вече са отшумели при мен,но ситуацията здраво ме разтърси...Затова наредих подредба,в която зададох въпрос дали нещата имат някакво продължение в бъдещето?!... Преди това зададох въпрос "Видя ли ме?" с 3 карти:жрица-2 пентакли-рицар пентакли...мисля,че да...Разминахме се с колите си м/у 2 града,а по принцип не сме в едно и също населено място...Та,подредбата на КК е следната:

  2. 1.4 меч+2.рицар меч

  3. 2 меч+8 меч

  4. 5 чаши+2 жезли+справедливост

  5. Ач+9пентакли

  6. звезда+6 пентакли

  7. 7 чаши+кралица меч+силата+А меч

  8. 8 чаши+смърт+жрица

  9. глупакът+6 жезли

  10. рицар чаши +светът

    Та моето тълкуване: тази среща ме извади из спокойната оттегленост от нещата по доста остър начин ...Това ми коства напрежение като знам,че трябва разума да надделее и със самата ситуация сама съм си "вързала ръцете"...Но дълбоко в себе си знам,че това е правилния път,че трябва да се простя с надеждата за някакво чудо като справедлив изход от този период на живота ми и от това запознанство...Да спра да живея в илюзии и да имам силата да отрежа нещата завинаги...Да продължа по новия си път и да знам,че ще ми донесе удовлетворение...и обич отново за света...Това е моето усещане за ситуацията...Ще се радвам на коментари или поправки...,за които предварително благодаря!...


Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Ceca, според мен, виждаш доста правилно нещата. Докато разглеждах картите, точно това ми се набиваше на очи - свършена връзка, може би още някоя и друго желание, но като цяло твърде много емоции е имало и то вероятно негативни, но с това е свършено. Рицар Чаши и Светът надявам се да е твоето излекуване - осъзнаване на състоянието, приемане и продължаване напред :)

Линк към коментар
Share on other sites

.....Благодаря ти...както винаги отзивчива...Да,мисля,че ще се справя със ситуацията...още повече,че втори ден картата за деня ме качва на лодката на 6 меч...Хубав ден!..... :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Келски Кръст на ТГ , човек който  си пати заради семейните традиции,родственици и близки,лица които се намесват и пречат,товарят ежедневието,и го поставят пред труден избор.дали ще има куража да сложи ред  в хаоса и манипулциите.

 

1- висша жрица

2- 5чаши

3- сила  (слънце)

4- императрица

5- справедливост

6- 8 чаши  (6меча)

7- асо меч  (кула)

8- крал пентакли  (паж чаши)

9- 7жезли  (8 жезли)

10- кралица жезли  (2 меч)

 

нищо не може да се гради  върху  измама,неяснота,недоверие,и остри думи.

някъде силата се е пропукала и кулата рухва(като  абсолютна защитна реакция от страна на  ТГ по карти 7ж,8,ж)- смятам че императрицата е  лице,жена,и понеже  някъде някой беше споменал че на 8 позция  често  фигурна карта там показва  намеса на хора,то  от 4 позиция- проблема,може да бъде  точно  идващ от  близка жена(може и майка,родител-императрица)...мисля дори с  позиция 4 и 7- дори от тази жена да призлиза  проблема,тя създава такива неща,разрушителни...

навярно времето вече и е отминало-справдливост в миналото, и отивайки  ТГкъм 6 позиция с 8чаши- тя  губи почва,той търси слънцето,и ще  поеме по 6м и 8ч към неговата кралица жезли...

 

офф-деликатни са тези отношения с родители
 но когато се мешат в  семейството на децата си...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Аз си мисля, или по-скоро, това което ми направи най-силно впечатление са двете пресечни карти - Висшата жрица и 5 чаши. И ми се струва, че основата на проблемите е загубата на връзка със собствената същност; липсата на опора в себе си, на доверие в гласа на душата, която знае пътя. И последвалата сериозна депресия и объркване /5 чаши/. Всичко останало някак ми се струва, че допълва това.

Линк към коментар
Share on other sites

объркан човек , нали? сякаш не  умее да изживява своя живот, а живее както друг би очаквал от него ...май много се  изисква  от него?

 

 

1- висша жрица

2- 5чаши

3- сила  (слънце)

4- императрица

5- справедливост

6- 8 чаши  (6меча)

7- асо меч  (кула)

8- крал пентакли  (паж чаши)

9- 7жезли  (8 жезли)

10- кралица жезли  (2 меч)

Аз лично не бих имала доверие на такъв човек, който се лута между Големи Аркани и желанието да бъде господар на къщата, какъвто не е и няма да бъде никога. Тотално зависим, дори бих казала, мъж под чехъл, не че е необичайно за българските мъже това определение :)

 

Та, при Висша жрица с пресечна 5 чаши към Ас меча спрямо крал Пентакли, на кого иска да прилича той, явно на брат си (или на силната си сестра)? Знае ли и той? Наблюдавам ревност у него спрямо други хора и изобщо не го смятам за жертва, тъкмо напротив, а ако има някой, който манипулира, то това е той. Така му е добре. 

Не, няма да намери решение за себе си с толкова неясни мисли, този човек няма решение, свикнал е друг да решава вместо него. 

В крайна сметка, една жена ще реши всичко, но и това не е решение, не виждам и дълбок проблем. Въпреки силните му изказвания преди време по Справедливостта. 7 жезли говори само за едно - надява се на ината си да пробие, но той, извън тази среда, не може да битува. 

Линк към коментар
Share on other sites

Лиула, благодаря...

 

Колко тъжно...понякога сме като деца, един обещаващ отговор, на нашите искания, и сме доволни , и надвили...не!!! абсолютен шантаж... деца-кога ще пораснат,когато  родителите има също пораснат...но така им е добре...

''Не, няма да намери решение за себе си с толкова неясни мисли, този човек няма решение, свикнал е друг да решава вместо него.''- ох как се ядосвам така само...

Лиула, Ани- прави сте-заблуди и примирия ...

хубав ден ви желая...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

По съвет на Лилуа направих подредбата Келтски Кръст на въпрос -" Ще се продаде ли наследствения имот на .. до 1 месец?". При подредба с 3 карти излязоха Дяволът, Кулата и Слънцето. Направо съм изумена - въпреки, че много добре разбърках картите, тези 3 карти се паднаха отново!

1. Дяволът

2. Крал жезли

3. Кралица чаши

4. 8 меча

5. 5 пентакли

6. 10 пентакли

7. Кралица пентакли

8. Кулата

9. Слънцето.

10. 8 жезли

 

Същността на проблема според мен е алчност, прекалено вкопчване в материалното, Кралят жезли е конкретен човек. До скоро имаха сериозни финансови затруднения, което се вижда от 5 пентакли. Трудностите и безисходицата, обаче явно отминават, 10 пентакли на 6-та позиция - би трябвало скоро да се появи купувач, ( ако вече не се е появил ). С Кулата на 8-ма позиция си мисля, че при една продажба, напрежението между тях ( те са 4 наследника ), съвсем ще ескалира или ще има неочаквана промяна във външните обстоятелства. Слънцето е силното им желание и надежди, продажбата да се случи. 8 жезли като краен резултат - мисля, че имота ще се продаде в рамките на 1 месец или поне ще се появи купувач, ще има някакви новини. Все си мисля заради Дяволът и Кулата, че има нещо нечестно - единият иска да изиграе другите и накрая съвсем ще прекъснат всякакви взаимоотношения.

Линк към коментар
Share on other sites

според мен по карти : 10 пентакли,8 жезли,слънце - намерението  е голямо  за продажбата,и съм склонна да кажа по 8ж че ще бъде продаден.

но както казваш ти - материалното  е в основата на нещата.някой с нещо ще ''играе''-постановка,поставено лице,недоволство и т.н.прекалено са ангажирани с  тия идеи за мерака,и май не гледат  професионално,като на бизнес-това по краля и дамата,залитнали са наситина в някакви неща-като на пук да е....дявол,кула,с 8 меча- нямат поглед на пред,а само спомен за това какво имат,какво с имали....

за 10 пентакли мисля че е добра карта , акто почва за търговия,стига да се изиграе добре  от питащия(в случая само интерес,загриженост,и притеснения,страх)

Линк към коментар
Share on other sites

...Ох,толкова да ме е яд,че не ми остава време напоследък да пиша по к-циите тук,чеееее... :3d_156: ...,ма това е положението...И сега няма да имам време за основен анализ,но да кажа отгоре какво видях...Според мен нещата хич не са на развръзка...имаме Дявол и 8- ца меч...абсолютен блокаж отвсякъде нещо да се оправи...Страстите ще се разгорят още повече и според мен няма да има сделка...няма действени мечове след Кулата...едно изпепеляващо Слънце и пак огън и страсти от 8-ца жезли...Трябва да се достигне до разумната логика на мечовете,за да има задвижване на нещата...Ще пиша повече довечера...дано имам време...Хубав ден от мен,момичета... :)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, благодаря ви за включването  :3d_064: !

Не бях разгледала предишните постове и затова не съм изтеглила допълнителни карти. Ако разгледаме 5, 6 и 10 като тенденция - 5 пентакли, 10 пентакли и 8 жезли, има тенденция, според мен, продажбата да се състои. Потенциалът по 7, 9, 10 ( Кралица пентакли, Слънцето, 8 жезли ) - тук не съм много сигурна, дали не става въпрос за прекалено големи надежди и ентусиазъм на Кралицата пентакли. Проблемите по 8 меча и Кулата - предполагам ще са внезапни и по независещи от тях причини ( на много места пише, че 4-та позиция са отминаващи влияния, явно съм се подвела ).

Ще дам обратна връзка, ако и дали има някакво развитие  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам още един Келтски кръст, този път без конкретен въпрос, за тенденциите за месеца при един мъж.

 

1. Магът

2. Слънцето

3. Кулата

4. 7 жезли

5. 6 меча

6. Смъртта / Луната, Паж меча

7. Дяволът / 3 чаши, 7 пентакли

8. Крал жезли

9.Кралица жезли / Асо пентакли, 9 жезли

10. Крал пентакли

 

Струва ми се интересен заради наличието на толкова много Големи Аркани. Магът със Слънцето - възможност за реализация на големи мечти и проекти. На 7-ма позиция е Дяволът с 3 чаши и 7 пентакли - прилича ми на някаква маниакалност, да тръгнеш по "грешния" път, мания за величие. На 9-та позиция имаме Кралица жезли / Асо пентакли / 9 жезли - замислих се, дали не става въпрос за изневяра ( нали 9-та позиция освен нашите надежди, символизира и нашите страхове ). Бъдещите тенденции по 5, 6 и 10 - прилича ми на бягство от действителността, няма разрешение на проблемите, а страхове и бягство.. Проблемите по 4, 7 и 8 - нежелание да се прогледне за истината, яростно защитаване на нещо, от което си обсебен.  Тук ме притесняват Смъртта, Луната, Дяволът и накрая Крал пентакли, ( четох в темата за Малките Аркани, че може да са признак за сексуални отклонения ). Дали в тази подредба има подобни индикации?

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...