Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изкачване на Мусала на 22 септември


Милослава

Recommended Posts

Здравейте! Търсих информация относно изкачванена Мусала на 22 септември, но не намерих никъде и затова си позволих да се обърна към вас с предложение да отидем заедно. Имате ли желание и възможност?

Желая ви светлина по Пътя!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

:v: На Мусала...там винаги има приятели наши видими и невидими :thumbsup2: времето никак не е пречка!Мусала е голям магнит за мен:1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А кога се провежда събора? И какво се прави на него? И как стои работата с нови хора, които за първи път отива там (което дори още не е сигурно), но отиват с група, която вече четири години ходи на походи до Рила и не са официални членове на братството?

На мен лично ще ми бъде леко неудобно, защото всички и всичко ще бъде ново за мен, въпреки, че приятелката, с която ще ходя, е ходила вече четири пъти на събора. А и тя казва, че е неофицилаен член каквото и да означава това.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма официален и неофициален член :)

Няма "членство" изобщо - това е братство от духовен характер.

Разбира се, има организация на материален план, която необходима за подпомагането на многото общи дейности - Общество Бяло Братство.

Съборът на Рила е Духовна школа и празник, всички хора, които се стремят към доброто и чистота са добре дошли :) .

Разбира се, там (и по това време) енергиите са много мощни и човек трябва да е съзнателен за своите мисли, чувства и постъпки.

Благословението е голямо, а и за всяко нещо има първи път ;)

Линк към коментар
Share on other sites

За сведение,аз миналата година(2005)за първи път направих преход от Дупница до Седемте рилски езера.Чисто сам,без карта ,без компас ,подготовка и екипировка.Бях само в БОЖИИТЕ ръце.Е...не ме разбирайте погрешно,това не е пример достоен за потдържание!Аз съм ентусиас.Исках да проверя себе си.Звучи глупаво-имах късмет.Планината трябва да се уважава!С природата шега не бива!

Споделих това,за да вдъхна кураж на вас неуверените.За всичко има първи път-от живота до смърта!И аз не съм бил досега с братството,но кой би посмял дя спре човек стремящ се към БОГ!Така че,СМЕЛОСТ!!!Може би тази година ще се видим горе ,а? :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Поздравления за Смелостта :v: Това е силен маршрут...двата дяла на Рила :thumbsup::thumbsup2:

Много обичам песента за Мусала....Един си ти, мой Мусала, свещено място, Божи връх.Мой Мусала, Мусала, Мусала, Мусала, мой Мусала.... :)

Поздрав за всички всички светли душички :thumbsup1:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Имах едно прдложение да се кача на мусала и взех че се разболях :( От тогава все нещо се случва и не мога да се организирам да ида до там! :1eye:

Надявам се някой ден да успея да стигна до този величествен исполин :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

На 31 август и 1 септември бях там, тръгнахме в студено и много мрачно време, но пътя лекичко, лекичко облаците се разкарахи и следобеда беше слънчев на върха нямаше и облаче даже....но на следващия ден слезохме в 2 сантиметра сняг и заледени участъци и мъгла, но и това не ни попречи-)))

Беше хубаво.

Линк към коментар
Share on other sites

На 31 август и 1 септември бях там, тръгнахме в студено и много мрачно време, но пътя лекичко, лекичко облаците се разкарахи и следобеда беше слънчев на върха нямаше и облаче даже....но на следващия ден слезохме в 2 сантиметра сняг и заледени участъци и мъгла, но и това не ни попречи-)))

Беше хубаво.

Виж ти, значи на 31 август вече и сняг е валял в планината. До 21 август бях на езерата, беше лято-слънце и +25. За разлика от миналата година, когато беше непрогледна мъгла точно за празниците.

Линк към коментар
Share on other sites

Да сутринта като се събудихме и имаше вече снежна покривка и беше -3 градуса....

Линк към коментар
Share on other sites

Да сутринта като се събудихме и имаше вече снежна покривка и беше -3 градуса....

качвал съм се март месец на места сняг до около кръста - за това зимно, есенно и пролетно екипировката е от значение!

също така е желателно в група.

гети, "котки", ръкавици, тениски за пребличане след изпотяване.

Линк към коментар
Share on other sites

Да така е, аз бях с толкова дрехи, че дори и зимата не се обличам така... :):thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Привет

Имам въпросчета - един - два :hmmmmm::P

Някой ще каже ли най краткия маршрут до върха, ако се тръгне от Ст. Загора или Пловдив ( с влак или на стоп :dancing yes: )

А ще има ли някой на 22септ/ или по рано :whistling: тази година Мусала?

Ако някой има опит/ и иска - нека сподели :v::P

Поздрави с Мир и Любов :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

:) Виждам че всяка година горе- долу по това време някой пуска по 1 пост тук ,тази година да съм аз :) на 24-25 август се събираме група за изкачване на Мусала няколко дена в района в хижата или в хотела с всекидневни преходи ,ако има желаещи ще ми бъде приятно да сме повече.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...