Jump to content
Порталът към съзнателен живот

страх от летене


pass_to

Recommended Posts

Здравейте,

в петък за първи път ще летя със самолет и съм доста изплашена....

знам, че е глупаво, но не мога да се контролирам....

притеснявам се, че когато се кача в самолета ще ми стане лошо...може да получа и паническа атака...един път ми се е случвало...но това беше след скандал....

страх ме е от реакцията ми...сега като си помисля и получавам пеперуди в стомаха...

незнам как да се справя със страха....ако се паникьосам...ужасена съм....:(:unsure::3d_152::3d_130::3d_013:

какво да направя....?

Линк към коментар
Share on other sites

Между днес, сряда и вдругиден, петък, има цял един ден, четвъртък :) ! Уговори си среща с хипнотерапевт/ нлп-ист и го посети за една сесия, колкото продължителна ти каже той! Според мен, между час и два стигат, за да имаш весел и с радостни пеперуди в корема полет!

Орлин :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, pass_to!

Ако усещаш, че нямаш сили да се справиш самостоятелно, отиди на специалист.

Но според мен защо прехвърляш един проблем върху съвсем друга ситуация?

Аз съм летяла доста пъти, уверявам те, че слънцето и облаците са прекрасна гледка, също и полята, реките ... предизвикаха ме веднъж дори да извадя първия попаднал ми лист и химикал и да ги рисувам. :)

Прегледай тази книга, избери си от нея една формула, която ти се вижда най-близка до твоето притеснение и си я казвай по време на излитането. Качите ли се ведниж сред облаците и птиците, ще се почувстваш дори по-свободно, отколкото на земята.

Виждала съм още по време на социализма хора, които си сключваха ръцете и се молеха по време на издигането. Това тогава не разбирах и приемах като безсилие и парадокс - качваш се на някаква техника, а й нямаш вяра. Сега знам, че техническото средство си е добро, но да сме в хармония с Божия промисъл - това също дава спокойствие. Препоръчвам и молитвата, ако така чувстваш нещата.

Ето книгата:

Луиз Хей "Излекувай тялото си" - таблици : http://healing.hit.bg/hei.htm

П.П. Търсенето е по азбучен ред, няма точно страх, но може да погледнеш на симптомите, които той би предизвикал, например "Нервност", "Студени тръпки" или "Припадъци", макар че нямаш такива силно изявени проявления на страха - един вид профилактика. Формулите могат и да се променят по усмотрение на всеки според неговата индивидуалност. ( За по-точно ползване е добре да имаш цялата книжка. )

Два примера:

Формулка, която се повтаря , ако ти прилошава в автомобил:

Придвижвам се е лекота през вре­мето и пространството. Заобика­ля ме само любов.

Примерна комбинация, направена от мен:

Откривам сърцето си и общувам със света с радост и любов. В безопасност съм. Добре съм. Притежавам способностите, си­лата и познанията, необходими за да се справя с всичко в моя живот.

По принцип формулите се повтарят няколко пъти на ден по 15 - 20 минути или на периоди, разпределени според удобното време, но достатъчно често. В твоя случай - днес и най-вече в момента на излитане.

Пожелавам приятен и красив полет!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Няма да получиш паническа атака.Ще се успокоиш най-късно веднага след като самолета излети.Писмото ти ме кара обаче да мисля, че това ще стане още със сядането.

Пиши след като се върнеш за да кажеш кога точно си се успокоила -още със сядането или чак когато е излетял.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за съветите, за съжаление днес(четвъртък) съм на работа и няма как да изляза от работа, а вечерта ще пътувам с автобус за София...

сякаш малко се успокоих от снощи, но все още не съм сигурна .....

ще опитам с тези техники...за самовнушение, също ще си взема някоя много интересна книга....надявам се да ми помогне....:3d_161:

ако съм изморена и ми се спи ще е най-добре май, защото нямам да имам сили да си пълня главата с глупости....:mellow:

Благидаря Ви отново г-н Баев, късметче и hip...

когато се върна ще пиша.....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

завърнах се от пътешествието....беше много хубаво...

относно летенето....преди да се кача в самолета на летището много се притеснявах...получих някаква лека форма на паническа атака.....имах реакции...

след първия полет вече не ме е страх толкова....

Благодаря Ви.... :)

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...