Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 2


issa

Recommended Posts

Определено тук има физическо привличане. Нищо добро не би излязло от това, обаче. Дори си мисля, че единият от двамата е просто пристрастен към флиртуването, или е просто изключително влюбчив (влюбен е във влюбването :)).

Дяволът е сигнална лампичка да се внимава. След неговата поява винаги много те боли главата :) Фатализъм.

Това което ме притеснява е, че се появява след Влюбените :( Безсилен си да направиш избор, или ще се поддадеш на изкушението (зародената емоция от Ас чаши)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,sve !

И аз усещам някакъв ужасен фатализъм в тези карти , все едно никой няма спирка на действията си и това, което не трябва да се случи, ще се случи.Има и още нещо, което просто ми убягва и може би трябва да задам още няколко въпроса към Таро, за да получа по -ясна картина.Благодаря, ще се чуем пак.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Вижте каква комбинация на въпроса :Харесва ли някой някого чисто физически, има ли привличане от страна на Х към У.

Какво се пада Асо чаши, Любовниците и Дяволът.

В тази комбинация от карти, Ас чаши обезсмисля абсолютно всичко - отдалечава го като емоция, дори и да е била импулсивна, крайна дори, но кратковременна. Нещо като момент на загуба на разсъдък, но нищо повече. Агресивност също, това се вижда прекрасно по Дяволът.

Това е по-скоро свързано с психическия свят на човек и неговата невъзможност да изразява адекватно емоциите си. Нищо фатално няма в тези карти.

П.С. Искам да ви кажа нещо - колкото повече мечове има в гледането за любов и любовни отношения, толкова повече тя е възможна, реална и се случва.

Линк към коментар
Share on other sites

П.С. Искам да ви кажа нещо - колкото повече мечове има в гледането за любов и любовни отношения, толкова повече тя е възможна, реална и се случва.

Стига да не се удавят в чаши накрая.

На няколко пъти се случва да виждам този преход, интересното е, че не помня след серия комбинации от мечове за любов, която не се е "получила" (любовта, не серията), да е започнала да се пада някаква боя, различна от чаши. Те са тези, които винаги нихилират всякакъв меч. Но това зависи от човека, за когото се гледа.

Но съм съгласна с теб, че огъня в Таро, когато става дума за любов, са точно мечовете.

Линк към коментар
Share on other sites

По този повод се сещам за една комбинация - 4 меча, Светът, 6 меча. Много е хубава и е много точна. И съвсем осъществена.

И аз се сещам за една: Кралица меча, Колелото, 8 меча :3d_077:

П.С. емотиконът изразява всичко

Линк към коментар
Share on other sites

По този повод се сещам за една комбинация - 4 меча, Светът, 6 меча. Много е хубава и е много точна. И съвсем осъществена.

И аз се сещам за една: Кралица меча, Колелото, 8 меча :3d_077:

П.С. емотиконът изразява всичко

Страхотен контрапункт ми направи!

8 меча е кутията на Пандора, на която й предстои да се отвори, заради Кралица меча, която си държи на позицията и нищо не може да я накара да отстъпи от нея. В крайна сметка, с отлагане или без, идва момента да се отворят портите адови и да покажат какво крие 8 меча.

Но нищо няма да ме накара да повярвам, че резултата ще е цветя и рози...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се сещам за една: Кралица меча, Колелото, 8 меча :3d_077:

Колелото ще се завърти. Ще се премине отвъд, на другия бряг. С активното действие на тази силна кралица. А 8 меча е като яма или ров, в който не се знае какво има, но не е приятно, незнанието е страшно. Но трябва да се мине и през това. И каквото и да е, то няма да е едно нещо, а ще са поне 10, като верига, скачени съдове.

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям с вас една комбинация. Въпросът е - Влюбен ли е Х в У ?

Рицар чаши- Асо чаши -Крал чаши

Срува ми се доста категоричен одговор. Как мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям с вас една комбинация. Въпросът е - Влюбен ли е Х в У ?

Рицар чаши- Асо чаши -Крал чаши

Срува ми се доста категоричен одговор. Как мислите вие?

Отговорът според мен обаче е друг. Първо какво ми прави впечатление, имаш само чаши. Помисли защо е така. Бягаш в някаква емоция, която много ти се иска да е така. Гледаш много емоционално на нещата /Асо чаши/, дори прекалено. Емоцията на чашите те е обвзела. Ако бяха мечове щеше да е друго.

Внимавай с "красивите" чаши, защото заблуждават много.

Линк към коментар
Share on other sites

Да може би Ивета е права за предната ми комбинация, едно е сигурно тук има агресивност от страна на мъжа, но това като че ли е свързано изцяло с неговия психически пейзаж.

За съжаление не мога да коментирам комбинацията на Лора, защото просто не мога да кажа,че наистина практикувам Таро.

Но пускам една своя, за която бих искала малко помощ, която също ми се струва интересна.

Какво е отношението на мъж към жена?

Глупакът,10 мечове,10 пентакли.

Тук е ясно според мен,че мъжът е просто женен, за него отдавна не съществуват и не представляват интерес, подобни въпроси.Но интересното е според мен,че картите разкриват неговата огромна нужда да поставя някакви наченки в жените около него, да храни егото си с тяхното одобрение и влюбеност.

Още няколко вариации тук ми изникват като възможен отговор, но бих искала някой да коментира, може би съм изцяло в грешна посока.

Публикувам и една последна комбинация, която за някои може да е абсолютно елементарна, но за мен май не е, хах.

Въпросът е ще срещне ли Х подходящ човек за връзка скоро?

Рицар Чаши, 4 чаши, Светът.

Светът на последна позиция според мен дава все пак някакъв позитивен развой на събитията.Но бих помолила за някакви насоки.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Публикувам и една последна комбинация, която за някои може да е абсолютно елементарна, но за мен май не е, хах.

Въпросът е ще срещне ли Х подходящ човек за връзка скоро?

Рицар Чаши, 4 чаши, Светът.

Светът на последна позиция според мен дава все пак някакъв позитивен развой на събитията.Но бих помолила за някакви насоки.

Здравей!

Ако ми позволиш бих искала да опитам.

Всичко ще бъде наред ако не потъне в 4 чаши и не загуби мотивация. Да не се окаже че това е Светът в който се потапяме и забравяме за другия, ...истиския, предлагащ много повече от минали разочерования.

Виждам една романтична душа, готова да се влюби, потънала в мисли и разсъждения, как само една любов би я направила завършена и цяла:)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се даде ли възможност на двама души да бъдат заедно?

6 меча Императрица Рицар меча

Утеха ще се намери , виждам и близост по Императрицата, ..може би физическа близост и следва Рицаря

Кохфликт и както е писала Ивета особенно след физическа близост, или Императрицата в случая укротява до някаква степен Рицар мечове.

Как мислите тези хора имат ли шанс, ..как да го тълкувам?

П.С Висшата Жрица беше залепнала за Рицар мечове, ...незнам дали трябва да я добавя, ...може би и тя е от значение

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се даде ли възможност на двама души да бъдат заедно?

6 меча Императрица Рицар меча

Шансът е бил пропуснат. Имало е такъв по 6 меча, не зная дали е бил осъзнат като такъв.

С Рицар меча нищо добро не очаква питащия. Изпуснал е момента, когато е бил търсен.

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох следният въпрос"Х и У обичат ли се ?

И какъв отговор получих: Рицар Чаши, Асо Жезли, Светът.

Какво ме озадачава в тази ситуация, знам предисторията,че тези двама души са заедно от много време, а картите, които се падат не индикират това.Просто все едно става дума за една връзка в самото си начало в емоционално отношение.

Мисля,че за ситуацията в момента е определящо решението и идеята, от която са водени тези хора, картите са чисти и недвусмислено е,че идеята, в която са влюбени и двамата ще ги води през Света.

Очаквам също голямо развитие на двамата като персоналност и психика, нещо като взаимен растеж, взаимно изграждане.

Ако някой друг усеща нещо от бъдещите тенденции в тази връзка, моля да коментира. :)

Ще споделя и още една комбинация, бях си обещала да не се ровя в миналото, но просто това един въпрос, който много ме човърка.

Въпреки,че картите са ниски, мисля,че си заслужават вниманието.Както вече казах, това е история, която отдавна е приключила и която знам,че няма да има продължение.Докато бърках картите Смъртта се появяваше в ръцете ми нон стоп.

Въпросът е дали Х е обичал някога У?

Паднаха се 2 меча, 4 жезли и Асо чаши.

Като че ли истинска връзка никога не е имало, не се е случвала като любов, въпреки,че тук и двамата са имали домашно огнище или дом, и някаква "съпричастност" един към друг, но всъщност и двамата са били истинските "себе си " извън него,хах.И всъщност нито единият не е познавал другият, човекът с който живее. Всеки е бил със завързани очи за човекът срещу него, и оттам като последствие и близост само едно Асо Чаши.

Ето как хората могат да са заедно години и всъщност никога да не се опознаят.И освен това има някаква лъжа, споделена лъжа.Бих се радвала, някой да потвърди или пък да отхвърли моите опити за анализ.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на мъж към жена - 7 чаши, 3 меча, 10 меча.

Аз мисля, че има много неща, които се въртят в главата по 7 чаши. Някой избира страданието, което изобщо не е нужно на никой.

Вие сте :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към една жена - 8 меча, Кулата, Светът.

За какво Ви говорят тези карти?

Здравей Лора,тези карти ми говорят за приключване на отношенията,нещо се е случило и някой от тях най-вероятно ще се премести,дали в друго жилище,а може и в друг град,но нещо окончателно се финализира.Питаш какви са му намеренията-определено не са добри :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към една жена - 8 меча, Кулата, Светът.

За какво Ви говорят тези карти?

Здравей Лора,тези карти ми говорят за приключване на отношенията,нещо се е случило и някой от тях най-вероятно ще се премести,дали в друго жилище,а може и в друг град,но нещо окончателно се финализира.Питаш какви са му намеренията-определено не са добри :3d_030:

Не случайно написах въпроса си, след картите.

Няма какво да се финализира на този етап. Тези карти говорят за друго, описват нещо друго, касаещо само единия човек, затова и писах картите. Може да опиташ пак да тълкуваш.

А и нещо друго, твърде смело казваш, че намеренията не са добри, откъде си сигурна за това нещо и по коя карта го определяш това?

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към една жена - 8 меча, Кулата, Светът.

За какво Ви говорят тези карти?

Здравей Лора,тези карти ми говорят за приключване на отношенията,нещо се е случило и някой от тях най-вероятно ще се премести,дали в друго жилище,а може и в друг град,но нещо окончателно се финализира.Питаш какви са му намеренията-определено не са добри :3d_030:

Не случайно написах въпроса си, след картите.

Няма какво да се финализира на този етап. Тези карти говорят за друго, описват нещо друго, касаещо само единия човек, затова и писах картите. Може да опиташ пак да тълкуваш.

А и нещо друго, твърде смело казваш, че намеренията не са добри, откъде си сигурна за това нещо и по коя карта го определяш това?

Тук при тези карти аз не виждам намерения,виждам кула и светът,а това за мен си е финал,приключване и то здраво и рзтърсващо,ти как ги виждаш намеренията за които питаш?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой ми разтълкува тези карти има една водка от мен,хахаха.Какви са чувствата на един мъж към една жена ?

Колелото,Сила,Обесения.

За по - странни обстоятелства от тяхното запознанство аз не се сещам, честно.

Ще имат ли връзка този мъж и тази жена ?

Кралица Чаши,Император,Глупакът.

Според мен прекалената емоционалност, пречи да се стигне до първата крачка, просто като разминаване в различни светове.Но все пак имаме Глупакът, който аз уважавам страшно много като карта.Тези хора до преди 2 седмици не са се познавали,вметвам и това уточнение.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пускам три комбинации, които мисля, че са свързани.

Как ще се развият отношения между мъж и жена - 4 чаши, Магът, Паж пентакли.

Тук имаме план /Магът/, който от дълго време е обмислян. Мисля, че ще има промяна на ситуация и то съзнателно. Развитие на отношенията по нов начин, различен от досегашния. Планът на Мага ще се прояви в живия живот.

Защо единия мълчи - Ас пентакли, 6 меча, 2 пентакли - Асото дава възможност за изясняване. Ще има преминаване от едно положение към друго, промяна / 2 пентакли/. Съзнателно. Мисля, че този човек върви по път /6 меча/ в момента, за да направи прехода към преминаване на друго ниво.

Тук става въпрос за разговор - Звездата, Рицар чаши, Глупакът. На моменти се "лети", но и изглупяване има в същото време, не се знае какво да се прави. Мисля, че рицаря обединява Звездата и Глупакът. Но се затруднявам в Звездата какво прави тя тук.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Обикновено коментирам картите на преждепишещите, но първо, много време е минало, и, второ, Лора отдавна е анализирала картите си и е разбрала дали греши или не.

Поводът да пиша тук е една много сложна комбинация, която не е подходяща за темата, но съдържа в себе си важно послание: моментите, когато Паж чаши указва любовен дискурс:

Паж чаши, Дяволът, 9 пентакли.

Неслучайно, той е маркер за онова леко и нежно чувство, изключително подсилено от Дяволът, но това е последствие, историята вече е придобила тежък нюанс и характер. Невротичност, окованост; ефирността на миналото е заменена с тежкото бреме на едно невъзможно настояще.

Преходът е от Пажа чаши до Дяволът е много окалян, но той не винаги е бил толкова мочурлив и чашата на любовта винаги ще носи нейния паж - чашата, която по право принадлежи на Краля на Рибарите, или на Краля на чашите, но Дяволът не е позволил това.

Сянката обременително не е позволила Пажът да стане Кралят, но и Дяволът е безсилен: трета е 9 пентакли, а с нея споровете са безсмислени.

Пажът отново ще пърха с крилете си, дори и в друг живот. Като един истински Ерос.

И този път ще занесе пълната си чаши до устните на жадните :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...