Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Семейните тайни


kashmir

Recommended Posts

Абе ,я стига глупости ,в София хората имат устрем ,имат противоборство ,това изобщо го няма в провинцията .Тук таме някой изолиран интелектуалец се е забързал след духовното и своята ниша в интелектуалното.

Устремът на големия полис дава космополитност на човекът от големия град......

Абе устрема на големи полис по-скоро пречи на духовното.

Има поне няколко града в страната, където процентно духовните хора са много повече, отколкото в София :) Дори и като процент на ектрасенси да го гледаме.

Всички ли екстрасенси са духовни хора? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина има тайни,които могат да навредят на човек,ако не ги опази.

Бабата на моя позната е от ромски произход.Когато тайната излезе наяве,съпругът и поиска развод.

Линк към коментар
Share on other sites

Семейната тайна е нещото, което член или членове от семейството не могат да приемат за себе си. Счупеното огледало, което изкривява образа им и те не се харесват в него.

Всеки има право да не харесва нещо сторено от него. Всеки има право да хвърли кърпа върху счупеното огледало и да избягва да се поглежда там.

Никой няма право да вдига тази кърпа и да оглежда образа, независимо с добро ли го прави с лошо ли или просто от любопитство.

Ако си позволи тази волност, е добре да запази видяното за себе си, от там нататък всички други действия са грубо вмешателство в личното, дори интимно пространство на другия. Няма значение как ще го наречем- клюкарство, любопитство, интриганство.

Този който пази своята тайна, е раним и уязвим спрямо нея. Да чопли някой и да разравя, дори и с оправданието, че го прави за добро си е равносилно на мъчение. Всеки сам трябва да се справи със страховете и срамовете , които е превърнал в тайни.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен хората които се срамуват от нещо в живота си и го крият най-старателно,обичат да ровят в живота на другите с целта да открият някоя и друга "срамничка" тайна и разгласявайкия да се успокоят че те не са единствените които се срамуват от нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Тайните са необходими. Не всички разбира се, някои тайни, които хората имат помежду си са глупави, но има случаи когато тайната предпазва от нанасяне на вреда. Наистина желанията, мислите, а следователно и тайните на хората са видими за съществата от по-висшите светове, но те няма как да окажат пряка вреда, докато разкриването на определени тайни пред неподходящите хора във видимото ни обкръжение, би могло да доведе до сериозни проблеми.

Линк към коментар
Share on other sites

"Тайните са необходими. Не всички разбира се, някои тайни, които хората имат помежду си са глупави, но има случаи когато тайната предпазва от нанасяне на вреда." - накара ме да се размисля върху това доколко тайните помагат или вредят на "притежателя" им. Почти бях убедена, че само му пречат... И все пак не бих искала да бъда обвързвана с пазене на тайна, тайна чието разкриване би ме злепоставило, би ме накарало да се срамувам. И още по-зле ако разкриването на някаква тайна кара някой друг, за когото съм "специална" да се срамува.

Кое всъщност кара хората да се срамуват от нещо и да го пазат в тайна?

Линк към коментар
Share on other sites

Някои хора лъжат и за дребни неща - за това какво учат или работят децата им,за образованието си,за материалните средства с които разполагат,за отношенията между членовете на семейството,за болести и т.н.

Според мен в този случай срамът да кажат истината се дължи на комплекс за малоценност или страх от отхвърляне.

Подобни тайни се разкриват лесно,но тези хора не се замислят в какво положение ще изпаднат когато това стане.А то рано или късно става...

При случаите на извънбрачни връзки пазенето на тайна е не само оправдано,но и наложително.

Разкриването на подобна тайна може да доведе до накърняване на достойнството на другия,до влошаване на отношенията с партньора,до разпад на семейство,до физическа саморазправа и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли тайни няма семейство (истинско). Защото ако нещо се пази в тайна от двамата, те са си го натрупали и го хранят, пазят го, гледат го, и то расте, като дете. Има такива тайни които се хранят не едно поколение и оглозгват до костички семействата.

Срамните и неприятните случки не бива да се крият или изтъкват, мисля си аз, пускай ги да вървят по пътя си далече от тебе и да ги няма. Ако хората ги дъвчат - нека, всяко чудо за 3 дни. Как да се срамуваме от себе си и постъпките си ако такава е същността ни и на всеки се случва всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Става дума за тайни, които семейството има спрямо другите хора. Което единство в криенето, мисля си, не го прави по-сплотено, по-здраво семейство от тези, в които съпрузите крият по нещо един от друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Все повече се убеждавам ,че хубавите неща трябва да се пазят в тайна. :3d_106:Просто повечето хора не са дорасли за чувството на радост за ближния.Макар ,че все правя обратното ,все търся съмишленици ,все вярвам в хората.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Верно - повечето хора не са дорасли да споделят радостите на ближните си.

Има хора, които просто държат нужната дистанция и уважават личния живот на другите. Има други, които са едни такива добрички, отворено радушни за радостите но необяснимо дистанцирани от добрите случки на близки и познати.Но когато има нещо лошо, нещо пикантно неприятно как надушват самоооо! - и се отзововат веднага, и са във вихара от престорено съчувствие, зле прикрито нездраво любопитство и тиха вътрешна радост от чуждата неприятност.

Линк към коментар
Share on other sites

Да това е масово ,тогава тайната спасява,независимо дали е семейна или лична .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...