Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Прочистване на черния дроб


Recommended Posts

За да се излекува дадено заболяване, първо трябва да се разбере причината за възникването му.Лечението "на парче" никога не води до пълно излекуване. :3d_146:Не мога да не се съглася с теб-казвам го не така просто ,а от л.опит.Вчера правих санкха праксалана-по Востоков.Не мога да ти опиша как се чуствах 3-4 часа по късно,а и цялата нощ-с главоболие,ганене/явно не бях изгонила всичката погълната вода защото не правих повръщането след това.Та гадна работа,но към 20ч.организма си каза думата-2 кратно повърнах,взех душ и си легнах,болеше ме глава-ТОВА СИ БЕШЕ КРИЗИЧКА.На сутринта пих 2 ч.топла вода,след 1ч.бях вече на работа прод.да ме боли глава/боже как ще издържа цял ден/.Да обаче към 9ч.като че ли нищо отгоре написаното не е било-направо ми просветна-чуствах се като преродена.О, много вода ще погълна до добро прочистване-с повръщането изхвърлих топки слуз.Боже какви неща носим в телата си. :3d_135:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички в този форум!

Едно въпросче към Ешавт: Когато се увеличават лимоните, т.е. когато станат повече от един, а това е още на втория ден, как се разпределят дозите - наведнъж всичките два, три, пет, десет лимона или по някаква схема през деня?

Поздрави и успехи по Пътя!

Линк към коментар
Share on other sites

Хора, имаме си Учителя. Чист извор на чисто знание. Това с усложнението на близкия на Пламъче е нормално. Много от руските автори са манипулирани от техните властимащи.

Учителя ни е оставил наследство за всичко. Защо да ползвам Малахов, като прочистването с личмоните ми внесе нов живот. Жена от друг форум се чудеше ,че книгите на Дънов в Германия по 50 евро, а Луйз Хей под 10 евро. Стана ми странно, защото за мен Дънов е много по-скъп от ню еидж авторите, но не коментирах.

dnedev , лимоните си ги разпределях както си преценя. Слушаш себе си и действаш. Имах дни в който ги изпивах на веднъж, друг път на 10 отделни дози, според деня и настроението. Успех !

Линк към коментар
Share on other sites

dnedev , лимоните си ги разпределях както си преценя. Слушаш себе си и действаш. Имах дни в който ги изпивах на веднъж, друг път на 10 отделни дози, според деня и настроението. Успех !

Eshavt, извинявай, но ми се струва малко несериозно описанието на метода, което правиш в поста си.

Би ли дала линк към метода или заглавието на книгата, където може да се прочете за него.

Аз ползвам рецепти на Учителя за други неразположения, но в тях всичко е описано точно.

Рецепта от Петър Дънов:

Вземат се от аптеката настъргани стебла от кисел трън.Една супена лъжица се вари 15 мин. в един литър вода.Маха се от огъня и се оставя да престои, след което се се прецежда през тензух или марля.Отварата се разделя на три и се пие 10 мин. преди хранене сутрин обед и вечер.Лечението се провежда две седмици, след това се почива две седмици.Тъй като отварата е с много кисело горчив вкус, може веднага след нея да се хапне залък хляб,които се задържа по дълго в устата.

Помага при остри и хронични чернодробни болести, включително и напреднали.Наблюдава се нормализиране на чернодробните ензими след едномесечен курс.

изт.

Още информация по темата ТУК

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето, някои от моите ученици, като чели за ползата от лимоните, сами се подлагат на лекуване с лимони. Те започват от един лимон и всеки ден увеличават броя, докато стигнат до десет лимона на ден. После се връщат от десет до един. Лечебна е лимонената киселина, но трябва да знаете, как да я употребявате. Иначе, тя причинява простуда. Понеже отнема топлината на организма, капилярите се свиват, кръвообращението се нарушава и човек заболява. Достатъчно е по един лимон на ден. Изцеди лимона, долей чашата с гореща вода и изпий сока. Повече от един лимон не е нужно. "Прекален светец и Богу не е драг". И в хубавите работи трябва да има мярка.

Единство в живота

Мнението на Учителя по темата не подлежи на коментар от моя страна.

Редактирано от Дриада
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

"Известно е, че именно заради целебните си свойства зехтинът влиза в състава на 473 медикамента, въведени в регистъра на Гален. В миналото зехтинът е бил смятан за най-доброто средство за масаж. Но първите истински научни работи, свързани със зехтина, започнали през 1889 г. във Франция. В тях се казвало, че зехтинът намалява отделянето на киселина в стомаха.

Половин век по-късно, през 1938 г., в друг научен трактат се съобщава за способността на зехтина да пречиства жлъчния мехур. Докторите препоръчвали да се започне с прием на зехтин в малки дози — от една капка до половин кафена лъжичка, като дозата постепенно се увеличава до 1–2 супени лъжици и даже до цяла чаша. През 60-е години на миналия век в справочниците по фармакология зехтинът се е споменавал в качеството си на жлъчогонно средство.

Всички тези, както и други целебни свойства на зехтина, са обусловени от неговия състав, който е непостоянен. Той зависи от вида на използваните маслини, от годината на реколтата, от региона, където са расли маслините и от начина на отделяне на маслото. Неговите качества се изменят от година на година като само химическата структура е неизменна.

Зехтинът е богат на полиненаситени мастни киселини и като особеност— редки мононенаситени есенциални мастни киселини..."

(chudesa.net)

Линк към коментар
Share on other sites

Състоянието на черния дроб горе-долу е еквивалентно на състоянието на озлобление. Първичното натрупване на злоба в черния дроб се проявява и с кожни промени. Показатели за количеството озлобление са пъпките по лицето, екземите по лицето и различни части на тялото. Болката в черния дроб е еквивалентът на болезненото озлобено желание да се вкара някого в правия път или да се направи нещо за въдворяването му или пожелаване на неблагополучие/наказание. Следващ етап за черния дроб са камъните и особено камъните в жлъчката, което означава обективиране на злостното отношение към конкретни хора - колкото камъни - на толкова човека сме озлобени. При натрупване на още озлобление се получава "букет" от камъни в жлъчката + болки + кожни проблеми. Кожните проблеми при жените може да намаляват след цикъл - ментруацията изхвърля огромно количество озлобление (колкото по-обилна и болезнена, толкова повече натрупана злоба). Кожните проблеми може да намаляват лятото на морето - жегата и потта също изхвърлят злоба.

Най-доброто средство за прочистване на черния дроб - прошка към другите и към себе си; прошка към хора, събития, ситуации и т.н. Подпомагане на процеса чрез билки, които прочистват токсини, а следователно освобождават и злоба. Плюс преминаване към растителна храна (което по някое време ще причини болести, ако злобата не е освободена чрез прошка).

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...