Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Срещи на Портала - лято 2012!


Recommended Posts

Доколкото разбирам непосредствено до градчето има гора. Въпросът ми е може ли там да се сложи палатка или има някакви пречки?

Линк към коментар
Share on other sites

Еми в началото има много кошари в ниското, след това идва малката борова гора , според мен може, но трябва добре да се огледа района,където ви хареса.Защо да не може , може и по принцип това е по- добрият вариант, за да се съберем всички някъде в гората с огън.Но информацията ми е малко стара, защото малко ме е срам да кажа , но от 5 години може би не съм ходила в гората, защото все е нямало с кой. Приятелките ми от Малко Търново вече не са там повечето, а тези , които са там са женени с деца и най- много да ми се изсмеят, като им предложа разходка в гората.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега говорих с жената от туристическия център, каза , че имат обявени свободни квартири, не знае колко са, защото я хванах в движение извън офиса, но каза, че ще се обади до 15, 20 мин да каже колко легла имат.

Вкъщи мога да взема 2 човека, сега говорих и с баба ми тя ще пита в пенсионерския клуб и в Община Странджа.Каза, че много от къщите са празни на нашата улица и са ги обявили за под наем, но трябва да се провери.След малко ще пиша пак.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Вечерта спахме на палатки на около километър западно от Малко Търново, в близост до тракийските гробници.

тук

Ето какво намерих - това място познато ли ви е?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще го разберем мястото, спокойно .

Сега една приятелка ми каза, че ще идва с нас, от София е .

Въпросът ми е към Божидар, дали ще може да я вземе в неговата кола, ще си разделят пътните. Тя е много фин човек, галеристка и много приятна компания.Значи при мен може да дойде още един човек да спи в нашата къща.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Така ето и информацията, която ми върнаха от Туристическия център.

Става дума за стаи с по 2 легла.

Имената на хора, които дават под наем са:

Надка Вълкова

0889239281

Лилия Петкова

0889441548

и някоя си Денка

0894798905

Моля ви да се обаждате отсега, да не би после да се окажат заети.И който си намери да пише.

Друга информация:

За археологическият обект Мишкова Нива, за който ви бях писала по- рано цените са следните

За група над 10 човека таксата е 3 лв на човек и обща беседа 5лв.

Мисля, че това са съвсем нормални цени и бихме могли да си позволим една такава разходка първия, втория или третия ден, мястото е уникално, исторически артефакт, плюс информацията, която ще ни дадат също.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Тръгваме на 27, петък от София, Хасково и Ямбол, тези от София трябва да тръгнат най- рано защото пътят им е най- дълъг.Преспиваме 27,28 и който иска може да остане и за 29.Чакам отговор от баба ми да ми каже колко места в къщи е намерила.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,психотерапията с прана е на 28-29юли,но те семинарите на нивата са през 2 месеца макс.Що не го отложиш за другия път....и да дойдеш на сбирката.

Ина,брой ме за втори човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Може и аз да се включа!

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесно, аз не мога по-рано, но на 28/29 юли съм на 90% сигурна :)

Бройте още една кола (за евентуални разходки наоколо), в която, ако се наложи, ще монтираме още две седалки - с една дума пребройте хората и колите, че иначе вместо седалки, ще взема кучето ;)

Обаче най-вероятно ще дойдем в събота следобед.

Е, ако спретнете интересна програма за събота, може да се замисля за петък вечер. А, във връзка с програмата - мога да осигуря придружаващ от гранична полиция, щом се налага, само кажете.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,психотерапията с прана е на 28-29юли,но те семинарите на нивата са през 2 месеца макс.Що не го отложиш за другия път....и да дойдеш на сбирката.

Ина,брой ме за втори човек.

На нивата да, но това е третото - психотерапия с прана и го чакам от една година... :) Нищо, просто така се получава... Да си прекарате добре! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако срещата е август, със сигурност ще мога - тогава съм отпуска... Просто споменавам! Хубави дни ви желая! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво пречи да се направят няколко летни срещи - било на едно и също място, било на различни места?

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Още новини от Малко Търново.Майка ми се сети, че там има някакъв по- евтин хотел, където ходят учениците на зелени училища, чакам обратна връзка да разбера телефони и цени.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво пречи да се направят няколко летни срещи - било на едно и също място, било на различни места?

Нищо не пречи по принцип.Нужни са само родолюбиви ентусиасти и поканата за среща ще е факт.А от там насетне на ход са/сме , всички останали.

Ама да се облечем визуално като аватарите си? : )

И така, мисля, няма да имаме проблем с разпознаването си...

Хахах ,моята е лесна .Вземам една червена роза в ръка .

Още новини от Малко Търново.Майка ми се сети, че там има някакъв по- евтин хотел, където ходят учениците на зелени училища, чакам обратна връзка да разбера телефони и цени.

Ина ,чудесно е ,че с такъв ентусиазъм и всеотдайност организираш тази среща.Благодаря ти в аванс.Нямам модераторски права.иначе бих сменила заглавието на темата например - "Разходка с Ина до екзотичното и мистично Малко Търново"

А защо впрочем се казва така.Прилича на Търновград.С реката и архитектурата.Нищо не знам за този наш град и района около него.Предлагам да предвидим посещение на Историческия музей.В отзива,който Донка публикува,препоръчваха да се посети.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Ами за дошлите в петък, можем да направим тур вътре в града, който не е за подценяване , включително и до историческия музей, който е прекрасен.И един преход до Мишкова Нива, предлагам аз.За петък, като се има предвид, че всички ще пристигнат следобед, може би към 2.А иначе има няколко легенди за името на града, но няма връзка с Велико Търново.Има един камък, който разказва точно легендата за произхода на името на Малко Търново.

Просто се радвам, че майка ми е от такова място, че във вените ми тече такава кръв.Песните са жестоки, малкотърновските.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво пречи да се направят няколко летни срещи - било на едно и също място, било на различни места?

Ами да нищо не пречи, стига да има време и възможност. И мен ме попитаха няколко човека, не може ли да е през август, но то може просто И през август :).

Аз в момента съм тук в Странджата, отидох до няколко вили край реката да проверя, как стоят нещата с преспиването, но спирам, за да се концентрира организацията в М.Търново, а в другата част може някой друг път.

Моето предложение за събота(от по- горните ми постове), като програма остава, ако има желаещи да отидат на Индипасха., До сега никой не се е връщал от там разочарован, убедена съм, че ще хареса на всички. Утре отивам там с поредната група, така че може да ми се има доверие :3d_146:

За Индипасха се тръгва от м. Качул, която е на пътя между Граматиково и М. Търново и няма как да се обърка или подмине, защото това е единствения асфалтиран мост над р.Велека. Там тя прави красив огромен завой, който образува красиви речни плажчета , за хората на които не им се влиза в гората., На близо има горски път, който води до въжен мост над реката и има още няколко подобни пътеки, за любители на разходки. Природата е разкошна и си заслужава да се види в дълбочина.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Диляна съботата сме изцяло в твои ръце, разбрахме се.В неделя ще мислим и за Градище и гробницата на Бастет, по желанието на Мария.

Линк към коментар
Share on other sites

Ама да се облечем визуално като аватарите си? : )

И така, мисля, няма да имаме проблем с разпознаването си...

Как си ме представяш с пясък и камъни по мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Може да си ги носиш камъчетата, пясъка и мидичките в торбичка или - в джоба.

Линк към коментар
Share on other sites

Ехо, слушайте намерих къде да спат всички, има достатъчно места за всички, но трябва да се обадите за резервация.

На тел 0887 306 901Веселина Тодорова, това е базата за зелено училище.Трябва да се разберем колко човека ще идват в Малко Търново и да се направи резервация за толкова.Цената е 15 лв на вечер.Надявам се да получа бърз отговор от вас!

Поне всички ще бъдат на едно място има и парк в близост, макар, че то всичко е близо в Малко Търново, защото е малко, хаххаха.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...