Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчески сънища


Recommended Posts

Преди около година сънувах две коли как се движат, едната се удари отдолу в дясно. Мислих върху съня, но нищо не ми дойде на ум какво може да ознзачава. На другия ден целия ден се чувствах много напрегнат, сякъш нещо не беше наред. Привечер претърпях леко пътно произшествие и колата ми се удари точно на същото място както в съня. Разминах се леко...

Пророчески сънища, има ли ли сте такива и какви?

Какво мислите за тях?

Как според вас се обесняват?

Записвате ли си ги и правите ли им анализ? Ако да с какви методи?

Можете ли съзнателно да ги предизвиквате?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз лично нямам - много съм зле с осъзнатото сънуване. Приятелката ми обаче е царица. Понеже има невидима връзка между нас, каквото и да става с мен, не само в действия, но и в съзнанието ми, тя го сънува. Имаше един филм: "Вещи в занаята", за четири момичета учещи тайните науки... жените наистина са по рождение вещи много повече от мъжете във вътрешните изкуства. А мъжете, за да ги достигнем, трябва да правим специални стъпки и спазваме ограничения.

И все пак, чичо ми казваше: "Много жени има сладкарки, но истинските майстори са мъже!" Така е и във езотеричните изкуства. Мъжът мож ед апостигне повече, макар и с цената на цялостна прокмяна на живота и навиците си. Жените са си близо п рождение до тънките неща в живота, но си остават в хоризонтала на проявата им. Майсторки в материята, дори и на фино ниво, за да се свържат с духа, имат нужда от посредник мъж - съпруг или Учител!

Ех ...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Вие сте прекрасни :thumbsup2: Когато чета постингите във форума разбирам, че света има шанс, след като тук има толкова хора които разпръскват любов, мъдрост и знание. Признавам, че замалко бях се отчаяла. :whistling:

Сънуването е най-блаженното състояние в което изпадам. Това е покоят на душата, която се среща със "забравени" места и приятели.

Имала съм "пророчески" сънища които са ме предпазвали не веднъж. Разбира се минала съм и през кошмарите. Това, което съм забелязала е че в сънищата които ни предупреждават за опасни ситуации, когато ни е застрашено физическото ни оцеляване, не са толкова на базата на символи, а по скоро са директни. Сякаш душата крещи "пази се". Това е така защото ние не винаги сме готови да разпознаем символите. Съзнанието / или душата/ помни всичко и знае: миналото, настояще и бъдеще. Те се преплитат в сънищата ни. Когато наближи опасност с която трябва да се справим тя се опитва да ни предупреди или да ни подготви, не да ни плаши.Щом ни предупреждават, няма от какво да се плашим. Ще преминем през това изпитание. Сънуването е една друга реалност.

За съжаление през годините така и не се научих да записвам сънищата си, макар, че осъзнавам, че това е важно. Това е начина да общуваш със духа си необременен от тялото ти. Нито се научих да ги предизвиквам съзнателно.

Те ме връхлитат неочаквано, особенно, когато са пророчески. Често не става въпрос за мен, а за мои близки и приятели. Това е така не защото съм специална, а защото се научих да не се страхувам от тях, а да използвам информацията им максимално. Обичам да санувам, защото така се чувствам максимално защитена. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Пророчески сънища съм имал, какво разбирам аз под това !? Нищ0.

Сънувам например една позната как играе с брат си (емоцията я усещате ай гес) и след около седмица ми казва как брат и е дошъл и отдавна не са се виждали.

И други подобни, лесно е: енергията следва мисълта. Или обратното, ама май не е от оосооообено голямо значение.

:hmmmmm::lol::(:angel:

Успех, бе !

Линк към коментар
Share on other sites

:D лесно е :feel happy: усещаме я, усещамея...та и ний гес гес йес йес а НищОто :thumbsup1: ми хареса...Беееекането :sleeping: ни казвам

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

От дете имам сънища с предупреждение. Един от първите, които помня е преди матурата в 11клас. Майка ми беше в болница, трябваше да я оперират. Не бях способна да се концентрирам. Няколко дни преди матурата сънувах Елин Пелин /както съм го виждала на снимките в учебника/ и ми каза, че ще се падне "негова" тема. Тогава и Иван Вазов се появи и каза, че и той ще се падне. Но Е. Пелин уточни : "Пиши за мене, ще успееш!" Споделих съня си с една приятелка на майка ми и тя ме посъветва да ги послушам. Когато се паднаха темите щях да припадна.

Иван Вазов и Елин Пелин /не помня точните теми/, но писах по Е. Пелин и успях-5! Същия ден оперираха майка ми. Преди да започна да пиша си казах, че трябва да успея заради нея. Щуро е, но и до сега имам такива сънища.

Започнаха да ми се случват и други шантави неща на сън, но още не знам дали нне съм съвсем :harhar::whistling:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди около година сънувах две коли как се движат, едната се удари отдолу в дясно. Мислих върху съня, но нищо не ми дойде на ум какво може да ознзачава. На другия ден целия ден се чувствах много напрегнат, сякъш нещо не беше наред. Привечер претърпях леко пътно произшествие и колата ми се удари точно на същото място както в съня. Разминах се леко...

Пророчески сънища, има ли ли сте такива и какви?

Какво мислите за тях?

Как според вас се обесняват?

Записвате ли си ги и правите ли им анализ? Ако да с какви методи?

Можете ли съзнателно да ги предизвиквате?

minalata sabota sanuvax kak mi se klati goren zab i si go izvadix,no ne me bole6e vsi4ko stana mnogo barzo,estestveno na sledva6tiat den se 4ustvax zle,za6toto niakoi 6te po4ine,no iavno niama da e tolkova blizak,6tom ne me bolia.v nedelia sre6tnax moia blizka priatelka,koiato mi saob6ti,4e ba6ta i e po4inal,v nedelia.....tova ne e parviat mi san,koito predskazva,imala sam mnogo drugi za dobro i lo6o,sanuvam vsiaka no6t v prodaljenie na 5 godini,vsi4ki sani6ta sam si gi spomniala,koeto poniakoga e istinski ad.............. :hypocrite:

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,приятели!

Днес открих сайта и съм много приятно изненадана-страхотен е!А сега по темата:аз също имам пророчески сънища,които ме предупреждават за важни събития,но един мой пророчески сън ми е нещо като пътеводна светлина в живота и мога да кажа,че ми даде посока на развитие.Сънувах въпросния сън,когато бях сравнително малка - в 4-ти клас (сега съм на 26 години).Сънувах,че е настъпила световна война-края на света и конници на цветовете унищожаваха всичко живо.Изпитвах истински ужас,свих се в някакъв ъгъл и започнах настойчиво да нареждам молитвата "Отче наш".В този момент пред мен се появи ярка светлина.Вгледах се и видях Исус Христос,който беше протегнал ръка към мен и ма казваше:"Подай ми ръка - аз ще те спася!"Протегнах ръка към него,той я хвана,издърпа ме и в този момент аз се събудих.От този момент нататък,аз живея с абсолютна вяра в Бога и именно тази вяра ме е крепяла и спасявала в всички трудни мменти от живота ми :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1:

Той няма да ни изостави, дано и ние да не забравим за него! Войните са голямо изпитание и за съжаление не са само в сънищата ни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

ами стана ми много интересно в този форум ,а съвсем случайно попаднах :)

аз имах един пророчески сън ,който никога няма д азабравя,защото ми остави много голямо впечатление!и най-интересното е ,че аз сама спомогнах ,за да го сънувам.тогава правех нещо като ритуал /преди да заспя/,опитах се да поврвам в това,което правя.след като изпълних задачата си реших да си легна.тогава като ан филм ми се появиха много епизоди от бъдещия ми живот ,свързани изцяло с ритуала и изобщо идеята ,проблема ,който меинтересуваше.в реалния живот всичко се разви за около 2 дена!всичко стана ,както в съня и наистина странно ,но много хубаво ми беше после :)))

Линк към коментар
Share on other sites

ами ритуала ли..то аз си го съчиних-думите,които искам да изреча,божествата ,към които се обръщам,също така да е на някой от трите дни на пълнолуние,мястото,и предметите,които ще ми трябват.тогава имах личен проблем ,който много ме измъчваше и се възползвах от знанията ,които имам върху уичкрафт и реших да си направя този ритуал ,в който все пак ставаше дума за защита от един човек.просто бях сигурна ,че той ми е направил нещо,а даже той почти си ми го каза.и за мое щастие след ритуала нямах вече проблеми с него-това беше така нареченото "заключване".надявам се да сте ме разбрали :))

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря nofunatall!

Извода до колкото разбрах е, че всеки от нас трябва да си прилага индивидуален подход :D в зависимост от това, в което вярва.

В книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко" е описан метод за запомняне и предизвикване на сънища - преди сън си повтаряме, че ще запомним съня си и си поръчваме какво точно искаме да сънуваме. Пробвала съм го, наистина запомних съня си в детайли, но нещо в поръчката се беше объркало :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Ами сънувала съм.Преди време сънувах гробище,катастрофа и разни призраци.На следващият ден татко претърпя катастрофа и почина! :( После сънувах как г-жата ни изпитва,а ние казваме някакви тъпотии и тя почна да ни обижда.И това стана.Не можах да разбера сън или реалност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, :thumbsup2:

От началото на година имах вече два съня, които се сбъднаха.

Интересното при мен е, че сънувам неща свързани с други хора и нации.

Преди съм имала и други сънища, които обхващат световни събития. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Пророчески сън е доста силен израз. Много хора сънуват и после сънят става действителност. Всички мои сънища, независимо дали са символни, метафорични или конкретни, се осъществяват в реалността. Много дълго се занимавах с едни определени неща и се получи "пробив в системата", своеобразен тунел. Няма илюзия на съня, няма и илюзия на живота; всичко става едно - психическата реалност на душата. А тя може много да ни каже. Само трябва да я пуснем на свобода...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Споделих съня си с една приятелка на майка ми и тя ме посъветва да ги послушам. Когато се паднаха темите щях да припадна.

Иван Вазов и Елин Пелин /не помня точните теми/, но писах по Е. Пелин и успях-5!

Аз преди 3-4 години сънувах коя тема ще се падне на кандитатстудентския изпит по история. От 14 възможни сънувах че се пада номер 9 и точно тя се падна. Не отидех на тоя изпит защото знаех че и 6.00 да изкарам пак немам шанс, поради слабата диплома от средното образование на балообразуващите предмети. Изводо какъв е? Пророческите сънища не са ни "дадени" специално от некаква висша сила като знак за да ни помагат и предупреждават а са плод на наши способности. "Висшата сила" не знаеше ли че немам шанс за изпито дори и при шестица? Искала е да ми докаже че има предначертаност на съдбата? Ами аз цел живот съм го знаел именно поради безброй подобни сънища и един повече или по-малко нищо не доказва.

Почти всека нощ сънувам неща, кито на другия ден се сбъдват. Повечето пророчества са за дреболии от ежедневието но има и тотално разтърсващи...

Те доказват липсата на свободна воля у хората, както написах в една друга тема. Когато момичето, изтеглило тема номер 9 бъркаше в листчетата тя не е имала свободна воля да реши колко, как, с каква сила да бърка и кое точно листче да изтегли. Когато сънувам срещи с хора на точни места, също всичко се доказва лесно: Разбрали сме се с Х да ми се обади като се върне от местото Z, като ми се обади се уговаряме и уточняваме да тръгнем в еди колко си часа и минути към дадено место решено пак в същия момент, минавайки по пътя със определена скорост и спирайки многократно поради определени обстоятелства в крайна сметка се озоваваме пред киното и с огромно учудване виждам как попадам в ситуацията от съня, 1 към 1 до най-деликатната подробност, срещайки човеко Y и виждайки абсолютно същите мимики, движения, същите думи, и същата моя реакция като в съня - голема изненада, все едно виждам призрак. Като се събудих се чудех защо ли в моя сън изпитвам такава голема изненада от срещата си с Y, а в крайна сметка се оказа, че съня повлия на моята реакция а събитието повлия на моя сън. Нещата са преплетени. Нима човеко Y не е имал свободна воля за да избере друг маршрут, друго темпо, да забави с 2-3 секунди даден престой по маршруто, да бъде задържан в малко по-дълъг разговор от хората с които тя се е срещала... Нима всичко по целата верига беше до секунда и до милиметър пресметнато и изчислено само за да се сбъдне сънуваното от мен тая нощ? Оказва се че или стотици съдби са програмирани за да се сбъдне поредния мой сън, или в действителност ние немаме никаква свободна воля...

Линк към коментар
Share on other sites

Още по темата:

….. многобройните сънища, които сънувам и се сбъдват едно към едно на следващия ден и в по-редки случаи до една седмица.

Сънувал съм цели събития, които нема как да се сбъднат с такава точност и прецизност ако хората имаха свободна воля.

пример за сънища, сбъднали се 1 към 1:

-срещи с хора на точно определени места

-събития предизвикани не от обстоятелствата а от конкретни решения в конкретен момент на повече от двама човека независимо един от друг.

- реакции, думи, емоции на хора в следствие на дадена ситуация, предизвикана наглед от "свободна човешка воля", а не от некакви неизбежни обстоятелства.

- числа от спортния тотализатор

- горски пожар, развитието му, точна посока на вятъра, пушека и абсолютно точно мое разположение и действия и разположението и действието на други хора и животни в период от 1 минута в която слънцето е закрито от пушеко и се смрачава.

- и още безброй събития и ситуации, доказващи липсата на свободна воля, както и много ситуации, обясняващи се с телепатия и с подсъзнателно обработване на обстоятелствата и отделните детайли.

пример от мои познати:

- числа от тотото

- сънуване на картина в казармата (месец преди постъпване в казармата), която немаше да бъде видяна на 7-мия месец ако не се беше случило сбиване, предизвикано от "свободната воля" на неколко човека.

- срещи с хора.

Аз казах, че 99% от сънищата ми които се сбъдват се сбъдват в същея ден, в който се събуждам. Останалия около 1% се сбъдва след неколко дни, седмица, две най-много. Сънувам най-често под формата на кадри, които ще видя с очите си на яве. Вместо първо да изживея събитието и после да го сънувам, аз първо го сънувам и след това го изживявам. Не казвам че всичките ми сънища се сбъдват, сънувам и по-нереалистични неща, некой път и символични. Но вероятно докато сънувам, аз виждам целия утрешен ден като на филм, само че запомням само детайлите, сънувани малко преди да се събудя.

И не мога да кажа че повечето сбъднати сънища са за важни събития, напротив, нема никаква закономерност що се отнася до техната важност.

Ами те повечето (даже са над 99%) се отнасят за утрешния ден. По-далечните са  редкост, но затова пък измежду тех има ярки и запомнящи се и доста близки(дори напълно еднакви) с реалността. Но имам приятел от казармата, който месец преди да влезне в казармата сънува една картина. Като влезна в поделението и неговия батальон очакваше да я види, но 7 месеца така и не я виде и беше забравил за нея докато един ден не стана сбиване, след което го преместиха в наказателната рота и новия батальон, там беше картината от неговия сън.

Сънувам че седя на вилата в планината на стълбите и си играя с кучето, вдигам поглед и небето е черно а слънцето едвам прозира изпод черния купол. А на пътя - 2-ма човека си говорят и единия ме поглежда. Събудих се и не знаех що за сън беше това. Минаха неколко дена и по молба на друг човек, заминахме за вилата за неколко дни. Докато минаваме с колата видех че гората се е запалила, слабо, малък пожар но изобщо не направих никаква връзка със съня. След 2 дена пожаро се беше разрастнал по вина и на пожарникарите, които в опитите си да запалят част от гората за да направят буферна зона и да не се разрастне стана точно обратното и с помощта на ветъро и на сухото време... и изведнъж както си седа на стълбите, кучето до мене, бех забравил за съня, задуха страшно силен ветър към нас и за секунди небето почерне от дим, поглеждам нагоре и гледам същата гледка като в съня, чак тогава се сетих за него, чувството беше все едно виждам второто пришествие, такава изненада, гледам до мене - куче, а на пътя - същите двама човека и единия ме погледна по същия начин... и аз само гледам като ошашавен и незнам шо става... тоя беше един от първите по-ярки сбъднати сънища и беше като шок в момента на случката.

Какви са изводите:

- какво ме накара да седна там в тоя времеви отрязък от неколко секунди, какво накара кучето да дойде малко преди това да се случи, каква сила запрограмира двамата човека да са точно там на това место (без голема логика за това, можеше да са навсекъде, просто там са се засекли) и да се обърне към мен и да ме погледне точно тогава когато аз погледнах нагоре и свалих поглед, какво накара пожарникарите да оплескат работата, какво накара ветъро да задуха силно точно тогава точно в тая посока, и защо решихме да ходим на вилата точно в тия дни...

С тоя сън исках да обясня как нещата се случват изненадващо, без шанс да реагирам по-различно. Как всичко се случва точно в същия времеви отрязък и съвпада с такива тънки детайли. А немаше как да съвпада ако кучето, аз, другите хора, толкова много "свободни воли" са замесени че ако верно имаше свободна воля това немаше да се случи така...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здраейте хора :feel happy: , най после и аз да се включа :dancing yes: . Открих този форум случайно след като се поинтересувах от осъзнато сънуване , фен съм на езотериката , самоосъвършенстването и др. . Гледам доста интересни теми , за пророческите сънища ми е много интересно , и методите за последните ! За осъзнатите сънища , четох в нета една статия ,но ще си взема и книжката "Светът на осъзнатото сънуване" , "Подсъзнанието може всичко " на Кехоу ...засега , интересуваме тълкуването на сънищата ,пророческите (до сега май не съм имал :( ) и как могат да ни помагат в живота :hypocrite: , от 10 дни си ги записвам , почти всяка вечер имам по един-два сюжетни съня :thumbsup:

Препоръчайте литература :sorcerer:

Много як форум ,заедно с www.xnetbg.com сте :yinyang: , продължавайте все така :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Препоръчаите ми литература за пророчески сънища , взех си книга за Осъзнатите ,но ме интересува и дали могат да се индуцират пророчески ,за дадено нещо?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Не знам дали е пророчески сън, но все пак може и като такъв да се тълкува.

Преди време сънувах нещо странно. Че си седя с приятели в един апартамент, терасата беше отворена. Там стоеше приятелят ми. Както си стоеше с едно момчета, направо си падна през терасата! Аз станах рязко и плаках, но той не беше мъртъв. Не знам, много странен сън, не видях къде е тялото му, той просто падна и вътрешно знаех,че е жив. Известно време след съня ми, моят приятел падна от стълба, докато беше на работа и си счупи ръката...

Линк към коментар
Share on other sites

Има съвсем буквални сънища. Дори не знам дали и определението "пророчески" е правилно. Хората много често сънуват предупреждаващи сънища, но не им обръщат внимание, защото нямат навика да се вглеждат у себе си, да изследват душата си.

Аз сънувах един път как моята майка идва с някаква синя печка и ми казва - "ами, купих я". На другия ден това се повтаря, но наяве. Същата печка, същият цвят, същите думи. Няма нищо странно в нищо.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко дни сънувах, че разговарям с братовчед ми от Добрич, с когото не се бяхме виждали отдавна. На другия ден ми се обади една от моите съученички, за да ме покани на среща на випуска ни. Срещата се състоя в "Резиденцията" на гр. Добрич. С някои от съучениците си се срещнахме за първи път след 35 годишна раздяла. Беше много вълнуващо.

Друг сън, който сънувах също наскоро. Сънувах, че приятелка, с която имахме твърде големи недоразумения в миналото и с която не се бяхме срещали от много дълго време/поради същата причина/, ме целуна по челото. След няколко дни се срещнахме съвсем случайно и се оказа , че никоя от двете ни не си спомни за предишните ни разногласия. Разговаряхме съвсем спонтанно за какво ли не, но никоя от нас не си спомни за никви недоразумения. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото всички ние сънуваме, но никой не знае "как става", бих попитал: случвало ли се е на някого от вас да сънува/преживява нещо подобно на преживяното от мен по време на сън и на границата между съня и будността, в които случаи изпъква и впечатлява не толкова сънят, колкото неговата енергийна еманация, "печат" и атмосфера. Няколко примера:

1 - Уточнение. От доста години наяве ме измъчват и угнетяват неразрешени проблеми във взаимоотношенията ми с определено група хора, мои роднини. И така, ситуацията на съня: виждам ясно и в пределно лаконичен геометричен вид "схемата на интригата" на нашите взаимоотношения, насочена срещу мен и която ме засяга лично. До тук съм спокоен и уравновесен, защото си зная хората, а и самата "схема", каквато и сложна плетка да е, подлежи на интелектуален анализ и е смилаема. Обаче, онова което е в дъното на нещата и е основен двигател, гориво и корен на взаимоотношенията ни ме изумява до потрес. В чертежа то е представено като "точка" с пределно нищожни размери, колкото половин зърно леща, буквално. Тази точка, е "имплантирана" във врата ми и притежава свръхплътност, примерно 1000 кг. - осезаемостта е убийствено реална и не подлежи на никакво логическо обяснение. Тази свръхплътна маса притежава необяснимо енергийно-гравитационно поле, към което насилствено прилепва съзнанието ми, в смисъл, че тази гравитация парализира способността ми да мисля и да се изразявам свободно. Колкото и диво да се съпротивлявам, не зная как да я преодолея и да се освободя. Събуждам се с вик на потрес. Изобщо, светът е пълен с мили хора.

2 - събуждам се посред нощ и в състояние на полубудност нещо ми внушава "да си преместя възглавницата". Няколко неуспешни опита, докато схвана, че върху съзнанието и нервната ми система действа целенасочено свръхтежка, необяснима, парализираща волята и съзнанието сила с напълно необясним произход. След малко това спира и осъзнавам както реалността на тази сила, така и неспособността си да разбера с какво си имам работа. Физическите усилия за преодоляване са смешни. Някой от вас да ползва възглавници по-тежки от 200 кг? - доста непрактично е, повярвайте.

3 - тренирам в зала форма с меч от тай-чи. До едно време всичко върви ок. В един момент нещо невидимо започва да противодейства на свободното движение с ръката ми, с която държа меча. Опитвам се да го преодолея с мускулна сила няколко пъти, но всичко е напразно. Нещо повече, интензитетът на излъчването нараства постепенно, острието на меча се изкривава, сякаш е от картон и в крайна сметка вълната ме тръшва на земята. Изправям се и виждам кой ги върши "тези неща" - една жена, притежаваща свръхсилна мисъл. Насочена и фокусирана, тази мисъл действува като парализиращ ток. С 1800% увереност заключавам: "Това е затвор за мисълта!".

4 - Е, не всичко е тежко на този свят - има и хубави неща. Мотая се из улиците и си мисля за живота на Авраам. Изведнъж ВРЕМЕТО ИЗЧЕЗНА и изпадам в състояние на пряко възприемане и разбиране за онова, което е било тогава, по-точно онзи случай, в който от ревност е влязъл и изпочупил сума идоли в магазина на баща си. Виждам ясно съпоставката на идолопоклоничеството между "тогава" и нашето съвремие. Осъзнавам, че един от многото идоли на нашето време е "кариеризмът". Знам, че мога да го потроша. Ще повторя - в това състояние на съзнанието времето не съществуваше и същността и реалността на събитията бе пряко достъпна. Никога не бих се усъмнил в реалността на този сън не поради фактология или личните си предпочитания, а поради духовната му еманация, която не дава никакъв шанс на съмнението и човекоумието.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...